Šta je novo?

Seasonic SS-1250XM 1250W

Pa da, ostale firme navode svoje vataze kao neki peak koji je moguce ostvariti neko kratko vreme, dok vrhunske firme navode vatazu koja je ostvariva 24/7 bez problema
 
DuleC je napisao(la):
Sada gledam da pravim jos jednu konfiguraciju i hocu da podrzi 4 grafe (7950). Kod nas nema SS-1250W verzije, pa gledam sta je "second best". Ne znam sta je jos u rangu tog 1250, a da se moze naci kod nas. Jonny Guru za CM kaze da ima dosta ripple-a, inace je dobro i ima dovoljno 6pin prikljucaka za 4 grafe.
Ako imate jos neki predlog, slobodno.
Evo ja imam 4x7950 na masini koje gura CM Silent Pro Gold 1000W. Sve grafike su na def naponu i 1050 MHz i masina iz zida vuce 800W. To znaci da napajanje ne prelazi 75% opterecenja. Uzimaj koje god ekstendere nadjes, ne treba ti molex za normalne klokove. 7 grafika mi radi tako i nemam problema.
Sto se tice komentara za ripple: jeste ima ripple, nije ovo SS ni Corsair koji stvarno teze ka savrsenstvu ali daleko od toga da je u bilo kom pogledu lose napajanje. Ripple je svakako u okviru specifikacije i neces imati problema s tim sigurno ;)
Znam da je trenutno velika frka za jaka napajanja kod nas, nema skoro nista da se nabavi tako da se nadam da sam ti malo olaksao.
 
Hvala za info ;). Baš se pročulo za BTC i LTC, nikad nije bila ovolika frka za grafikama i napajnjima... Pokušaću da izvijam SS, pa ko ne uspem, moraću neku alternativu.
 
Jako sam se zagrejao za ovo napajanje i planiram da ga pazarim u toku ovog meseca ali imam jedno pitanje posto bi konfiguraciju koju imam zadrzao i za par meseci bi kupio dve jace kartice tipa 2x GTX 770 dali da idem na ovo napajanje kontam da ce moci da izgura i sa oc graficki 100% tj da ce biti dovoljno, ili da idem na http://www.itsvet.com/proizvod/seasonic-ss-1000xp/comp_comp_powersupply/725/752 zbog efikasnosti a kontam da bi i ovo izguralo? Sta mi je ciniti? :D
 
Cooler Master V1000 je platinum napajanje, unutra je Seasonic KM3 platforma, možeš ga nabaviti kod nas a biće ti i više nego dovoljno. A što se tiče ovog Seasonica, mislim da su komentari suvišni - kupi ga ako ti novac nije nikakav problem.
 
Da svidja mi se i Cooler Master V1000 najvise zbog kablova, ali bih pre isao na ss zbog 7 god garancije najvise jer komp ne menjam tako cesto :)
 
Sve preporuke za SeaSonic Platinum-1000 1000W imam ga i odlicno je...
 
Bice neki od ta dva ss to sigurno a raidmax ode na dobos onda po vise nego povoljnoj ceni :D Pohvalicu se kad ga uzmem :banana: samo steta sto nece odmah u komp, monitor na servisu a kako su nasi servisi brzi nece ni za mesec dana biti gotov.... :crash:
 
Bogami, ja pored CM Vanguard 1000 ne bi ni gledao ostala napajanja. Meni u svakom pogledu bolje od SS 1000XP,a 10.000 din jeftiniji. CM daje garanciju 5 godina a SS 7 sto i nije neka razlika jer cisto sumnjam da ce napajanje biti kod tebe duze od 5-6 godina.
 
Bogami, ja pored CM Vanguard 1000 ne bi ni gledao ostala napajanja. Meni u svakom pogledu bolje od SS 1000XP,a 10.000 din jeftiniji. CM daje garanciju 5 godina a SS 7 sto i nije neka razlika jer cisto sumnjam da ce napajanje biti kod tebe duze od 5-6 godina.

Nemoj mi to raditi :D Imam ja i njega u razmatranju sve stoji sto kazes,a kablovi mi se jako svidjaju, jedini razlog koji moze da prevagne da ga uzmem su kablovi ....
 
Bogami, ja pored CM Vanguard 1000 ne bi ni gledao ostala napajanja. Meni u svakom pogledu bolje od SS 1000XP,a 10.000 din jeftiniji. CM daje garanciju 5 godina a SS 7 sto i nije neka razlika jer cisto sumnjam da ce napajanje biti kod tebe duze od 5-6 godina.
Jeftinije jeste, to stoji i time je bolja kupovina. Kazes u svakom pogledu je bolje, u kom to?
 
V100 nije bolji u svakom pogledu - bar po onome što sam isčitao o oba, SS Platinum ima edge, V1000 je starija generacija sa SS KM3 ispod haube. Ali, V1000 je vrlo blizu platinum specifikacije, i nema nekih mana i taj edge između je vrlo mali - mislim da ni u kom slučaju ne vredi te cenovne razlike. Takav setup sa dve GTX770 bi radio i sa V850 bez problema, dakle ne vidim ni jedan razlog zašto ne bi uzeo V1000.
 
Poslednja izmena:
Ne slusajte one gluposti kako je V1000 u svakom pogledu bolje od SS. I to napajanje je Gold, nije platinum, mrvica mu fali.
Da sad kupujem napajanje i da kinta nije problem bez razmisljanja bih uzeo V1000 bez obzira sto ima boljih. Bolji su mrvicu ali su skuplji dosta. V1000 je Best Buy! Takvo napajanje moze bilo kakvu konfu da vam gura duuuugo dugo ;)
 
CM V1000 ili km3 platforma nije starija generacija, vec je novija generacija od xp1000. Odnosno km3 platforma je step down seasonic xp platinum platforme kome je namerno malo osakacena efikasnost kako bi napravili razliku izmedju gold i platinum serije. CM V series je blago uproscena km3 platforma, nije bas kao seasonic km3 koja je vidno skuplja. Jako su slicne, ali je seasonic ipak blago bolje uradjen i ima 2 godine duzu garanciju. Dok je svakako odnos ulozenog dobijenog na strani V serije. V series je definitivno najbolja kupovina trenutno u rangu bilo kog modela.
 
Jeftinije jeste, to stoji i time je bolja kupovina. Kazes u svakom pogledu je bolje, u kom to?

Rekao sam "meni" je u svakom pogledu bolje. Odnosilo se na: bolja cena, bolji dizajn, bolji kablovi, tisi ventilator, CM ima 8x6+2, dok ovaj ima 6, itd...

A sto se tice platforme, to je nova unapredjena KM3 platforma koja je, koliko sam razumeo "nagruvana" raznoraznim kvalitetnijm delovima ukljucujuci kondenzatore, kapacitore... Otuda i efikasnost koja je na grafinici izmedju Gold i Platinum.
 
CM V1000 ili km3 platforma nije starija generacija, vec je novija generacija od xp1000. Odnosno km3 platforma je step down seasonic xp platinum platforme kome je namerno malo osakacena efikasnost kako bi napravili razliku izmedju gold i platinum serije. CM V series je blago uproscena km3 platforma, nije bas kao seasonic km3 koja je vidno skuplja. Jako su slicne, ali je seasonic ipak blago bolje uradjen i ima 2 godine duzu garanciju. Dok je svakako odnos ulozenog dobijenog na strani V serije. V series je definitivno najbolja kupovina trenutno u rangu bilo kog modela.
Zar nije Seasonic X Gold serija bila KM3? Ako jeste, to je onda generacija pre platinuma, bez obzira na unapređenja kod CM V serije. Svejedno, V napajanje je stvarno odlična kupovina za te novce. Ja sam već, shodno svojim potrebama, pazario V700.
 
Aj jos da samo pitam sto se coil whine-a tice jel neko negde naleteo da se neko zalio ili je neko od vas mozda licno imao problem na Seasonic SS-1250XM ili CM V1000 i kakva su vasa misljenja na tu temu sto se ova dva napajanja tice??? Sto se napajanja tice totalni sam noob pa ce pitanje delovati mozda i smesno al aj ne kupuje se napajanje svaki dan pa moram pitati . A malo sam se preracunao kako stoje stvari verovatno cu ici na V1000, msm da ispada da je najbolji odnos cena/kvalitet a novac koji mi ostane cu sacuvati za kartice.
 
Poslednja izmena:
Zar nije Seasonic X Gold serija bila KM3? Ako jeste, to je onda generacija pre platinuma, bez obzira na unapređenja kod CM V serije. Svejedno, V napajanje je stvarno odlična kupovina za te novce. Ja sam već, shodno svojim potrebama, pazario V700.

Seasonic X Gold km3 serija je bila KM3 iliti treca generacija x serije. Seasonic XP Platinum se pojavio kada i druga generacija X Gold seasonic-a, tamo negde krajem 2011 godine. Seasonic KM3 plaftorma je step down xp platinum platforme( McSteel je sve lepo objasnio razlike izmedju xp platinum i km3 u x-850 km3 temi) i pojavila se krajem 2012 godine od novembra da budem precizniji. Samim tim km3 je izasao nakon xp platinum serije, ali opet to ne znaci da je bolji. KM3 je dobijen ustedom na odredjenim komponentama unutar napajanja u odnosu na xp platinum i time su mu malo osakatili efikasnost kako ne bi parirao platinum seriji.

Kod nas je trziste takvo kakvo je i V serija je apsolutni pobednik kada su u pitanju preformanse i odnos ulozenog dobijenog. Dok na zapadu je recimo xp1000 skuplji od v1000 za 20$. Tada bi se vec zapitao da li se isplati dodati 20$ za malo bolje napajanje i 2 godine garancije vise, sto bih verovatno i uradio.
 
Evo ja imam ss iz naslova i savetujem ti da uzmes cm v1000
 
Naravno. V1000 je apsolutno pobednik sto se tice pametno potrosene love, bar na nasem trzistu. Ja bih sada samo njega i uzeo. Nikome "normalnom" ne treba nit bolje nit jace. Bolja napajanja su malo bolja i puno skuplja. Izbor je jasan.
 
Seasonic X Gold km3 serija je bila KM3 iliti treca generacija x serije. Seasonic XP Platinum se pojavio kada i druga generacija X Gold seasonic-a, tamo negde krajem 2011 godine. Seasonic KM3 plaftorma je step down xp platinum platforme( McSteel je sve lepo objasnio razlike izmedju xp platinum i km3 u x-850 km3 temi) i pojavila se krajem 2012 godine od novembra da budem precizniji. Samim tim km3 je izasao nakon xp platinum serije, ali opet to ne znaci da je bolji. KM3 je dobijen ustedom na odredjenim komponentama unutar napajanja u odnosu na xp platinum i time su mu malo osakatili efikasnost kako ne bi parirao platinum seriji.

Kod nas je trziste takvo kakvo je i V serija je apsolutni pobednik kada su u pitanju preformanse i odnos ulozenog dobijenog. Dok na zapadu je recimo xp1000 skuplji od v1000 za 20$. Tada bi se vec zapitao da li se isplati dodati 20$ za malo bolje napajanje i 2 godine garancije vise, sto bih verovatno i uradio.
Da, u pravu si, moja greška - KM3 je čak i novija serija od platinuma. Iščitao sam nekoliko review-a na jonnyguru i evo linkova za OP-a:
Seasonic SS-1250XM
Seasonic Platinum 1000W
Cooler Master V1000
Mislim da je razlika u ceni jednostavno prevelika za ono što su prednosti Seasonica u odnosu na Cooler Master. A evo šta kaže McSteel (skidam kapu):
KM3 je step-down XP platforme, dakle to je platinum platforma sa nešto drugačije uštelovanim kontrolerom sekundara i "slabijim" MOSFET-ima (navodnici jer su 12V MOSFET-i u XP seriji deklarisani na tipa 120A kontinualno 100°C, 600A pulsno 25°C svaki, a na KM3 100A/400A - ima ih ČETIRI), i deklarisani na višu izlaznu snagu. U praksi, X-750 je interno Platinum-660, "for all intents and purposes". Što se tiče razlike u odnosu na KM2, 12V MOSFETi su prebačeni sa donje strane PCB-a na daughterboard na gornjoj strani, i poklopljeni solidnim heatsink-om, primar je full-bridge LLC umesto half-bridge, kvalitet lemljenja je podignut za stepenicu iznad, i heatsinkovi su marginalno mesnatiji i nešto drugačijeg profila, za bolji airflow i bolje pasivno hlađenje. Takođe, 850KM3 (ali ne i 750 ni 650) koriti TVS (transient voltage suppressor) diodni sklop, umesto pasivnog MOV-a. U praksi, prelazak na full bridge znači manju osetljivost na tranzitna opterećenja (prelazak sa idle na high load i obratno), TVS diode znače neograničen rok trajanja suzbijača naponskih "špiceva" (spike), MOSFETi sa gornje strane znače manje grejanje kućišta napajanja i manje zarobljavanje toplote sa donje strane PCB-a (time duži vek i veću efikasnost), a bolje lemljenje znači nešto manji ripple/noise. KM3 je 2-3% (apsolutnih) efikasniji all-round od KM2. S obzirom na to da je cena ostala ista, ja sam oduševljen.
 
Poslednja izmena:
Odluka je pala :) vcrs sam pisao ljudima iz A-Maze posto sam kod njih u par navrata kupovao i korektni su bili pa da rezervisem jedno napajanje i od nedelje da platim posto nesto gledam smanjuje se spisak radnji koje ga imaju :) U pitanju je V1000, hvala svima na sugestijama i komentarima, a posto sam ustedeo 12k imate svi po vopi od mene :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno