Šta je novo?

Thermaltake Smart SE

La.Prestige

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2009
Poruke
3,559
Poena
305
Citam neki dan review-ove napajanja i naletim na ovu novu thermaltake seriju. Reko fina napajanja po pristojnim cenama ali ce ih biti kod nas malo sutra. :)

Kad ono stvarno pogledah sutradan i jedna firma na e sa cetiri slova ih nabavila. :smoke:

Thermaltake Smart SE 530W
Thermaltake Smart SE 630W
Thermaltake Smart SE 730W

Modularno, tiho, 80 plus bronze sertifikat, flat kablovi, jaka 12V grana i pristupacna cena. Ima li sta lepse? :)

Cene kod nas su i vise nego ok,

530W - 6159 din
630W - 7399 din
730W - 8424 din

Ja se ozbiljno razmisljam da uzmem nekoliko komada. Posto je izbor u Srbiji NIKAKAV i svodi se na Chieftec (koga ima par modela), Cooler Master(koga skoro ni nema), Seasonic(pozdravljam kvalitet ali cena da se roknes) i evo ova tri modela Thermatake-a. Uzeti recimo 2x530W na jednu konfiguraciju i za 12k se dobije kvalitetno napajanje od kilovat i kusur. Idealno za 3-4 graficke.
 
Auh, dobro što si ovo napisao, ja već krenuo da gledam neke 1KW modele, ali sad sam bliži da ipak uzmem x2 730 ili čak i 630W po mašini nego 2x APS 1000W za svaku a i to da li ima i kad ću da nađem...
 
E veruj mi da taj APS1000 nema nigde. Ko ga nadje, ja cu mu kupiti jos jedno. :)

Bio je u mon***ru za 16k ali su rasprodati. Ma i da ga ima u prodaji, za 16 soma mogu uzeti 2x730W i imati 1460W snage dovoljno da napaja i 4x 7990. :p
 
Biće BPS a trebalo bi i APS, stižu sledeće nedelje ;)
 
Tek sam sad obratio paznju da je ovo ustvari veoma novo i da nema jos nigde nikakav review.

Ovo bi trebalo da bude poboljsanje (second edition) starije Smart SP-X30P serije koja je interno bila HEC i na testovima se nije se bas proslavila.
Ovi novi SP-X30M su unutra CWT, imaju 14cm vent i modularni su.

U odnosu na vec postojeci Smart SP-750M koji je isto CWT i koji je vazio za solidno napajanje i dobru kupovinu, kod nas za oko 90e dok ga je bilo, ovaj novi SP-730M je 60W slabiji na 12v grani (685W) i 15e jeftiniji sto onako na nevidjeno izgleda obecavajuce.

Po roku isporuke lici da ih tek ocekuju sledece ili one tamo nedelje.

Inace u ovu klasu kao mozda vredni razmatranja po ovom testu bi upali i novi CM B serie 700W (Enhance, 660W 12v, no modular) za 65e
 
Ahh, znaci B serija je u stvari Thunder. Odem na Cooler Master USA i tamo nadjem samo Thunder, odem na Europe i nadjem B series. Da, napajanja koja definitivno ulaze u razmatranja.
 
A gde ima da se pazare kod nas?
 
Smart Modular SE su neka čudna kombinacija, primar je kao kod GPA/GPB serije, a sekundar je kao kod DSA II. U principu, radije bih kupio regularni Smart Modular, koji je PUQ-B serija, ipak je DC-DC sekundar superiorno rešenje, a i primar na GPA seriji je osetljiv na tranzitna opterećenja kad se premašuje ~60% snage napajanja...

No, da su bolja od raznih Raidmaxa i LC-Powera, jesu.
 
Smart Modular SE su neka čudna kombinacija, primar je kao kod GPA/GPB serije, a sekundar je kao kod DSA II. U principu, radije bih kupio regularni Smart Modular, koji je PUQ-B serija, ipak je DC-DC sekundar superiorno rešenje, a i primar na GPA seriji je osetljiv na tranzitna opterećenja kad se premašuje ~60% snage napajanja...

No, da su bolja od raznih Raidmaxa i LC-Powera, jesu.

Regularni Smart modular = SP-x50M?
 
Gledao sam i ja ovo napajanje, moze li ovo iz prvog posta da tera 2x7950? Ili cak 3x7950? Overklokovane naravno, za mining, gledao sam ova i jos neko u slicnom cenovnom rangu
 
De bre nesicu 48A ima taj od 730W a ti hoces 3x7950 e nece da bude :D
 
Samo pitam koliki mu je max :d onda 2x7950?
 
Mozes opusteno 3x7950. Model od 630W ima 48A ili ti 576W, a model od 730W ima 57A odnosno 684W na 12V grani. S'toga mozes opusteno 3X7950 i to naklokovane.
 
Doplati 10€, uzmi BPS-950C i mirno spavaj. Ipak to treba da ti pravi pare, a da bude stabilno 24/7... U toj perspektivi, i 50€ je beznačajno, a ne 10...
 
Mozes opusteno 3x7950. Model od 630W ima 48A ili ti 576W, a model od 730W ima 57A odnosno 684W na 12V grani. S'toga mozes opusteno 3X7950 i to naklokovane.

Jel to kazes iz iskustva ili onako odokativnom metodom.. :D

Ja sam ubedjen da je ovo drugo u pitanju :D

Ovakva dva napajanja (730w smart se modular) teraju rig sa 4x7970 sapphire bez da se greju..
Licno nisam probao da kacim 3x 7950 na jedan psu.. ali cinjenica je da oc na grafama povlaci dosta vise od planiranog od strane proizvodjaca grafe
 
Poslednja izmena:
risime, ovo je nova serija koja je poboljsana u odnosu na stare SP630 i SP730 modele. Imaju nesto vecu Amperazu i modularni su. Cena je koliko - toliko ista. :)

I ne pricam iz iskustva jer ga nemam (jos uvek) ali generalno gledano 3x7950+H61 i Celeron ne bi trebalo da trose preko ~610W a SPS730W model ima skoro 700W outputa na 12V pa ostaje lufta oko 80-90W..
 
Znas kako kazu u zivotu.. u skoki ucis i citas jedno.. a praksi bude drugo.. i onda ukapiras da masa stvari koje pisu, u nasem slucaju na napajanju, nemaju veze sa onim u praksi sto dobijes :D

Ja komentarisem cisto iz ugla stabilnosti.. jer ti treba svima da nam bude prioritet.. e sad imas ti ljudi koji vole da se igraju flesovanja biosa.. downclock-ovanja voltazi i memorija.. pa na kontu toga naprave pricu da i uspeju da poteraju nesto neizvodljivo.. al pravo je pitanje koliko dugo ce isto to podesavanje i opterecenje da radi..

Jer opste poznata cinjenica za svu elektroniku sveta, je da radi na beli dim.. tako i napajanja.. onog momenta kad izadje beli dim, vise nece da radi :D
 
U potpunosti se slazem.

Jedno je papir, drugo je praksa. Gledano na papiru, ispada da su sva napajanja odlicna i da nema gresaka ni kod jednog modela ali praksa tvrdi suprotno. :) Ako se napajanje uzima na duze staze, ja ga ne bih opterecivao preko ~80% kapaciteta i gledao bih da okolnosti u kojima radi budu zadovoljavajuca i povoljna po napajanje.
 
Smart Modular SE su neka čudna kombinacija, primar je kao kod GPA/GPB serije, a sekundar je kao kod DSA II. U principu, radije bih kupio regularni Smart Modular, koji je PUQ-B serija, ipak je DC-DC sekundar superiorno rešenje, a i primar na GPA seriji je osetljiv na tranzitna opterećenja kad se premašuje ~60% snage napajanja...

No, da su bolja od raznih Raidmaxa i LC-Powera, jesu.

http://translate.googleusercontent....217437&usg=ALkJrhhHtrlQVpjUp_sxhFEbDFr4vKsRsw
Sve zavisi koje modele poredis...
 
GPA/GPB čak i sa JunFu, Asia'X i Jamicon ne prebaciju ~30mV R/N ni na jednoj od grana. DSAII takođe daje prilično čiste napone. Sama platforme su dosta pitome. Ok, ni Andyson nije toliko tragičan, ali više zavisi od kvaliteta kondenzatora nego CWT-ova ostvarenja. Jedan od lepših primera ovoga su DSG Gold vs K-series. K-serija je praktično 1:1 kopija DSG, minus CWT-ovo višemesečno grickanje noktiju zbog rešavanja ripple na 12V između dve revizije te platforme...
 
Nazad
Vrh Dno