»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 1431 PrvaPrva 1234567814541045041004 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 21457

Tema: Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Member Avatar korisnika owim
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.229
        ^ Nisam ekspert, ali SGS, LG i drugi ekrani prave se u Kini (japanski Sharp ih tamo proizvodi?). Licno ne sumnjam u ekran vec u finalnu izvedbu; s druge strane, Dekson me uverava da su drasticno uznapredovali.

Sem toga, SGS2 ima vec pomalo prevazidjenu rezoluciju, 480x800. Sad treba kupiti qHD ili HD.
        Menjao owim : 19.04.2013. u 11:05

Member Avatar korisnika TwistedMind
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        5.199
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 8700 and Be quiet Dark Rock Pro 3
        • MoBo: MSI Z370 SLI Plus
        • RAM: 2x8GB DDR4 Kingston HyperX Predator 3000MHz
        • VGA: Asus 1080TI turbo + Accelero Xtreme III
        • MON: Dell P2414H @80Hz
        • HDD: Samsung M.2 960EVO 250GB + WD Caviar Black 1TB
        • Case: Cooler Master Trooper + Cooler Master V750
        • SND: Sennheiser HD 555 modded to 595
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Mionix Naos 7000 + Xiaomi XL podloga
      4. Pa dobro, visoka rezolucija nije losa, ali je meni nepotrebna. Ne pamtim kada sam pustio i YT klip na telefonu poslednji put, a kamoli da gledam filmove i slicno. Igrice me takodje ne zanimaju. Vise mi znaci kompaktniji telefon koji se nece prepoloviti prilikom vezivanja pertli
        Ono sto mene najvise interesuje je osecaj prilikom koriscenja touch screena. Nisam probao bas stotine telefona, ali od onoga sto jesam, sgs2 mi je bio najkomforniji. Nekako mi sve ide glatko, sto nije bio slucaj sa svima.

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        173
        drugar ima Sg2 , injegov ortak je uze neog kineza, i to neki od 100 eur ,low budget sa tiny deala i kaze da nije mogao da veruje kolko je dobro kad su poredili. Meni je odatle i krenula ideja o kinezima

Member
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        3.472
      7. Moja mašina
        • CPU: 2500K/TRUE Black
        • MoBo: Maximus IV Gene-Z
        • RAM: Corsair Vengeance 8GB
        • VGA: MSi GTX970
        • MON: P2370
        • HDD: 1xSSD + 3xHDD
        • Case: Raven2
        • SND: Supreme FX X-Fi 2
        • TV: LG LA690s
        • INET: DSL
      8. Citat Citiram korisnika: Dzekson Pogledaj poruku
        gpetar, imas da biras boju white i dark blue.

preporucio bi ti da gledas telefone na pandawill umesto zopomobileshop jer tamo izlistavaju svaku boju pojedinacno, plus ima veci izbor i jednostavnije za pregled.

Ja sam se odlucio za X2 AKO bude mogo order prvog dana a ako ne uzimam onda ZP950 (obicni, ne plus) jer mi zaista ne treba quad-core to je za igrice.
        A koliko traje baterija tim smartphone-ima? Konkretno ta 2 modela. Meni to najviše znači, jer uzalud je on smart, kad ja ne mogu taj smart dio da koristim na ovaj moj OT995 više od nekih 2-3 sata max.

Member Avatar korisnika Dzekson
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        mmsandi - opste je poznato da kinezi iskljucivo prave baterije za velike igrace. Nemoj misliti da ce baterija na kinezu da bude losija kao sama baterija, jedino moze da bude losa zbog optimizacije sistema. a ljudi kazu da sa time nemaju problem.

Jos je prednost ovih kineskih formata slabija rezolucija. kazu recimo za ZP900 Leader koji je 5 inca sa 960x540, da drzi predugo bateriju.

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        173
        baterija mi je bitnija nego rezolucija. Da li posotji neki nacin da vidim razliku izmedju te 940x540 i neke vise rezolucije kao sto ima ovaj 950+?

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        moje misljenje je da mogu da budu zapravo i bolji jer su novije generacije od SGS2.

Ja evo vec danima istrazujem sve vezano za njih i dosao sam do zakljucka da se vecina ekrana zapravo proizvodi na istim masinama koje se koriste za IPS panele LG-ja, Applea, ASUS-a i tako dalje. Kineska auto industrija kada je pocinjala sa proizvodnjom sopstvenih brendova koristila je masine za pravljenje brendiranih auta postavljenih kod njih ali u trecoj smeni. tako isto rade sa skoro svim kopijama i to je cena koju brendovi placaju kada zbog radne snage premeste proizvodnju tamo.

Ceo posao brendova je raspodeljen na par odeljenja u kini. Samsung kina proizvodi skoro sve poluprovodnicke komponente koje mozete videti bukvalno u svakom elektricnom uredjaju poslednjih 20 godina. sve sumnjam da je firma po imenu "Kung Fu" pravila zvanicnu tender nabavku i potpisala sa samsungom da koriste njihove komponente. uzimaju sakom i kapom i koristem masine i resorse koje su kod njih postavili Brendovi.

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        173
        stariji korisnici se secaju vremena kada su se na slican nacin ismevali japnski automobili. Mozda nije pravi termn,ismevanje, vec apsolutno nepoverenje. Ja bih celu situaciju poredio sa time. Dzeksone, neke novosti oko onoga? Ja bih isao na 950+ najverovatnije

Moderator Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.681
        A šta ćete da radite kad vam crkne nešto?

Inače baš sam cackao onaj fake S3 sa MTK quad procesorom.

Pošto ste pominjali ekrane:

Onaj ekran, ne daj bože nikome. Osetljivost od 1 do 10 je 3, nekad otkuca nekad ne otkuca slovo. Display očajan u smislu boja i uglova gledanja. Secka...

Neko je tamo gore pitao i uporedjivao sa s2
        SGSII ili bilo koji kinez... Reći ću S2...
        Nije za džabe bio to telefon godine i potukao sve telefone u njegovoj klasi + je jedini dobio podršku od Samsunga i zato je i dalje na ceni.
        Drugar je to uzeo zato što nije imao para za S3, a čuo quad core, ali on se ni ne razume, tako da mu je bitno da liči na S3, nema veze što ostale sličnosti nema i što ne radi kao S3...

Zato taj kinez košta 100 eura, a polovan S2 200+

Ovi kinezi su dobri samo za ljude koji nikad nisu imali android ili neki koji nisu imali dobar da kažem high end android. Razocarace se.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Djilkose ne slazem se. Imao sam recimo priliku da se igram sa Meizu MX i mogu da ti kazem da je brend koji je upravo tako nastao (nekadasnji kloneri) sada marka koja je bogotac za Alkatel ili Prestigio. Meizu MX je ne za klasu nego za 5 klasa iznad svakog alkatela. E sad jedini je problem ako zelis da verujes da ce ZOPO i UMI da krenu tim pravcem i da rizikujes ali u kvalitet firme koja "izlazi" ja ne sumnjam jer njima ne ide u korist da prodaju telefon samo zato sto lici na S3 pa onda kudkojimilimoji, vec su presli na kvalitet kao glavni adut.

A delovi ? pa ako crknu delovi za ZOPO recimo imas celu paletu delova po pristupacnim cenama sto ne mozes da kazes za recimo SE ili LG cije ploce za telefon kostaju 10 evra manje od samog telefona.
        Menjao Dzekson : 19.04.2013. u 20:36

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        173
        ne gledamo telefone u klasi od 100 eur, nego od 250 dolara. To je prvo. Drugo, da ne ureknem, nikad mi nije rikno ni jedan telefon, i spreman sam da riziikujem, ne menjam bubreg, nego telefon. Ono sto sam ja video ,nema veze sa izjavom koju citam gore. A mislim da sam negde i napisao,da je drugar bas poredio sa s2. E sad, naravno,mi ne govorimo o kopijama,na provm mesut niti zelim kopiju.

Member Avatar korisnika Quattro
        Na forumu od
        Jun 2012
        Poruka
        348
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-2600, 3,4 GHz
        • MoBo: GIGABYTE P67-DS3-B3
        • RAM: KINGSTON 16GB 1600MHz DDR3 HyperX
        • VGA: Sapphire r9 280x vapor-x
        • MON: DELL 2412m
        • HDD: samsung evo 840
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-216D
        • Case: COOLER MASTER 690 II
        • SND: Default
        • LAP: HP elitebook 8570p
        • TV: Bambi plazma
        • INET: Kablovska
      18. Mislim da ce svim kineskim brendovima koji se trenutno probijaju na trzistu trebati vremena da ih svet malo bolje upozna. A da ne pricam o marketingu (koji u stvari i prodaje proizvod), u taj segment treba da se ulaze po najvise, naravno uz dobar proizvod .

Ja bi najvise vole da se probiju na trzistu, jer trenutne cene telefona (mislim na Samsung, LG, HTC) prenaduvane. I proboj ovakvih firmi ce doprineti padu cena telefona na globalnom nivou.

Member
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        824
        ja imao zte i huawei kad ne da nisu mogli da se nađu ovde nego svako te belo pogleda kad kažeš koji je to telefon, to je bilo 2010. fast forward u 2013 i...sve vam je jasno.
        Driver: samo corav nece videti koliko je iPhone ekran ispred svega shto postoji, ne telefona, vec bilo kakvog najjacheg monitora na planeti.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.912
        Dzeksone, cestitam na poznavanju materije. Jos malo pa ko Igoritza (forumska legenda).

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Ja necu da dozvolim da me velike kompanije kradu sto se desava u svakom segmentu zivota.

Ako neko nudi proizvod koji ima potencijal da bude u rangu onog vise poznatog i precenjenog radije cu da rizikujem da ga probam nego da stanem u red za klanicu.

Sto se tice telefona konkretno UMI X2 je istorija. izgleda da su natrpane specifikacije u internet hajpu samo necija neslana sala jer je evo prosao i 20ti i nema nijedan review kada su navodno blogeri trebali da dobiju uredjaj na unboxing review. Indijci koji su radili na softveru i koji su dobili nekoliko uredjaja su zestoko ljuti jer niko nista ne objavljuje a svugde je i dalje "out of stock". Navodno je odlaganje bilo usled kineske nove godine pa je posle toga bilo zbog optimizacije sistema a prica za sutra je verovatno nesto trece.

ZOPO je dakle ostao kao jedini izbor. Ja u ponedeljak narucujem ZP950 a mozda i PLUS verziju u zavisnosti od love

Strana 4 od 1431 PrvaPrva 1234567814541045041004 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •