»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 1431 PrvaPrva 123456713531035031003 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 21457

Tema: Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.317
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4TB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Uiisii Hi-820
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE46F6505
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech K520 Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      3. @owim
        Pogledaj Jiayu G2S, to je novi model, tek se pojavio. Trebalo bi da nudi ono što si zamislio. Cena mu je oko 150e.

http://www.pandawill.com/jiayu-g2s-s...ps-p71950.html

Member Avatar korisnika Quattro
        Na forumu od
        Jun 2012
        Poruka
        348
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-2600, 3,4 GHz
        • MoBo: GIGABYTE P67-DS3-B3
        • RAM: KINGSTON 16GB 1600MHz DDR3 HyperX
        • VGA: Sapphire r9 280x vapor-x
        • MON: DELL 2412m
        • HDD: samsung evo 840
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-216D
        • Case: COOLER MASTER 690 II
        • SND: Default
        • LAP: HP elitebook 8570p
        • TV: Bambi plazma
        • INET: Kablovska
      6. Citat Citiram korisnika: Dzekson Pogledaj poruku
        Nije mi potrebna informisanost vec iskljucivo mogucnost citanja koju sam savladao kao malo dete jos.

dakle, ja sam okacio telefon od PET KOMA SEDAM inca a ne od PET. oduzeti prostor za dugmice sa 5.7 inca ne moze da ga smanji na 4.7 inca nikako. Mogao bih da ti izvedem pitagorinu teoremu sa ovih slika ali nadam se da si uvideo svoju gresku u citanju a ne moju u rezonu.
        Izvini ako si moj kometar shvatio kao uvredu. A to sto si naucio da cutas kao malo dete svaka ti cast ("salim se")

Ja sam komentarisao velicinu Alcatel scribe HD. A ne telefona koji si ti naveo. I ne bi navodio link za dzabe .

Member Avatar korisnika Dzekson
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        @mitar1982: bravo za find, ja sam juce bas gledao i preskocih ovaj model. ovo je i super cena. 140 evra covece.

@quattro: nismo se razumeli u oba smera izvinjavam se i ja

Member Avatar korisnika Quattro
        Na forumu od
        Jun 2012
        Poruka
        348
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-2600, 3,4 GHz
        • MoBo: GIGABYTE P67-DS3-B3
        • RAM: KINGSTON 16GB 1600MHz DDR3 HyperX
        • VGA: Sapphire r9 280x vapor-x
        • MON: DELL 2412m
        • HDD: samsung evo 840
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-216D
        • Case: COOLER MASTER 690 II
        • SND: Default
        • LAP: HP elitebook 8570p
        • TV: Bambi plazma
      10. nismo se razumeli u oba smera izvinjavam se i ja

Member Avatar korisnika owim
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.228
        Citat Citiram korisnika: Quattro Pogledaj poruku
        nismo se razumeli u oba smera izvinjavam se i ja
        Yaint that cute?

Okay, pristajem i na 4,5" ekran, ali biće veselo to leti staviti u bermude!

Nemam sada puno vremena, brzinski sam pogledao i verovatno prevideo nešto, sviđa mi se:

- predloženi JIAYU G2S 4" dual-core: http://www.pandawill.com/jiayu-g2s-s...ps-p71950.html
        - Lenovo 4,5" quad-core: http://www.pandawill.com/lenovo-a820...ra-p72653.html
        - JIAYU G3, 4,5" dual core: http://www.pandawill.com/jyg3-smart-...fi-p66077.html

Lenovo je možda "best bang for the buck", jer je quad-code i 152€. Šta vi mislite?
        Menjao owim : 18.04.2013. u 14:46

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Ja mislim da Lenovo nije dobra opcija jer vec postoji atest za taj uredjaj, samim time i carinska stopa na njega koju kinez ne moze da ti nasteluje pri uvozu. Ako sa druge strane kupis telefon koji se zove "Brusli" onda carinik nema nikakvu osnovu osim onog sto je napisao posaljioc.

Kad smo kod toga da napomenem clanovima da slobodno mogu sada kada ima PP da naruce ove teelfone ako ih zele i dobice ih po tacno toj ceni. Ispade da mnogi ljudi u srbiji narucuju tablete konkretno, i da se oni carine onako kako ih deklarise kinez (u dogovoru sa tobom 48 evra na izvestaju) i da prolaze lagano.

Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.228
        Citat Citiram korisnika: Dzekson Pogledaj poruku
        Ja mislim da Lenovo nije dobra opcija jer vec postoji atest za taj uredjaj
        Ko je, kako i kada zaista uradio atest za uređaj? Nekad sam na TV-u čuo da svaki komunikacioni uređaj koji se prodaje mora da dobije atest državne agencije, ali je jasno da je to samo puka formalnost, nekakav štambilj. Sem toga, trebalo bi da se odnosi na svaki model; ako je Lenovo X1 "atestiran" a ja naručim Lenovo Y2, to nije ista stvar, ne? Tek mogu da zamislim komunikaciju između agencije za atestiranje i carine, hrpu papira koju niko ne pogleda.

carinik nema nikakvu osnovu osim onog sto je napisao posaljioc
        Ovo su mi objasnili u carini kad sam bio prošle nedelje, ako piše 20€ na nečemu što je očigledno da vredi više, onda se ne gleda napisana vrednost već kataloška, odnosna procena carinika prema sličnim artiklima. Cvrc!

Naručujem Džeki Čen S3 Ultralight model.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.912
        Ono na sta treba posebno da obratite paznju jesu performanse telefona u najuzem smislu te reci. Ja sam pre nekoliko godina imao polu-klona HTC Magic-a i iako je telefon bio los na skoro svim poljima, najgori je bio tamo gde je najbitnije tj. slusalica je bila nevidjeno tiha. Skoro niko nije mogao da me lepo cuje, a kada su ljudi bili u bucnom okruzenju ili ja, nismo se nikako culi. Obratite posebnu paznju na to, ipak telefon sluzi prvenstveno za razgovor pa za sve ostalo a Kinezi cesto u zelji da ponude sto nizu cenu, zakinu na najbitnijim detaljima kao sto je glasnoca razgovora.

Sto se tice velicine, i meni je vise od 4.5 incha preveliko ali ne zbog nosenja u pantalonama vec zato sto nemam velike sake ili dugacke prste. Nosenje touchscreen telefona u dzepu od farmerki ili pantalona svakako ne preporucujem. Zimi sam uvek nosio fon u unutrasnjem dzepu od jakne a leti neku torbicu ili u rukama. Zaboravi se covek pa sedne na telefon a on kvrc i zastitno stalko dobije zanimljivu saru koja ga odvaja od klonirane sabrace dok se ne zameni sa novim
        Menjao ABET : 18.04.2013. u 19:43

Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.228
        ^ Ali kako na to da obratimo pažnju? Jedini način da to saznamo je iz iole respektabilnog prikaza (review-a) telefona na nekom blogu ili sajtu. A ja to nisam našao. Istina, do juče nisam ni znao za marke koje je Džekson predstavio, tražio sam Chinavision i THL i našao samo jedan (dobar) prikaz nekog THL modela iz maja 2012-e. Inače se potpuno slažem sa tobom, i mislim da je specifikacija tek 50% priče, a suština je kako je povezno, tj. uklopljeno.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Pa zato sam ja napravio onu klasifikaciju na prethodnoj strani. Firme poput UMI i ZOPO nemaju za cilj da prodaju nesto sto "lici na S3" i da to bude glavni cilj prodaje vec sada pokusavaju da se identifikuju kao solo kompanije bez spoljnog uticaja i zelje za tudjom slavom. UMI X1 je bio odlicna prodaja u kini, i sada prave X2 kao totalno nezavisna firma, i originalno ime. NIKAKO im ne ide u korist da naprave falicni speaker, ili da ne radi LED i slicno. Xiaomi i Meizu su manje vise presli taj korak i sada se vode kao legitimni Android phone makeri a ne kineski "sacuvajboze" telefoni.

Zato i treba iskoristiti priliku da se uzme sada kada se gura kvalitet a cene i dalje niske. za 2 dana je najavljeni release X2 koji ja cekam pre odluke o kupoivini

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        173
        ovo je nemoguce izgleda nabosti telefon koji ima sve da zadovolji. Dvoumim se izmedju:

1. http://www.zopomobileshop.com/en/76-...d-phablet.html (ovde je dual core a ne quad core procesor)
        2. http://www.zopomobileshop.com/en/85-...ore-phone.html (ovaj je malo veliki a dodje me 290 dolara bez druge baterije)
        3. http://www.zopomobileshop.com/en/84-...910-phone.html (slabija rezolucija ekrana, i neka glupa plava nijansa boje)

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        gpetar, imas da biras boju white i dark blue.

preporucio bi ti da gledas telefone na pandawill umesto zopomobileshop jer tamo izlistavaju svaku boju pojedinacno, plus ima veci izbor i jednostavnije za pregled.

Ja sam se odlucio za X2 AKO bude mogo order prvog dana a ako ne uzimam onda ZP950 (obicni, ne plus) jer mi zaista ne treba quad-core to je za igrice.

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        173
        Mislis da se u obicnom radu ne oseti dual i quad? necu igricu u zivotu upaliti.

Member
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        113
        Zna da se oseti, pogotovu ako je sve otvoreno, aplikacije dobijaju nove verzije svaki dan i postaju sve zahtevnije. Quad core i ne boli te glava i neces se kajati sto ga nisi uzeo.

Onaj dual core ima malo veci skor na benchu od tvog se-a, drugi je ok, a za treci izracunaj dpi na onom sajtu.

Rece mi da si se odlucio za w8, odustao ili nisi doneo konacnu odluku?

Member Avatar korisnika TwistedMind
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        5.197
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 8700 and Be quiet Dark Rock Pro 3
        • MoBo: MSI Z370 SLI Plus
        • RAM: 2x8GB DDR4 Kingston HyperX Predator 3000MHz
        • VGA: Asus 1080TI turbo + Accelero Xtreme III
        • MON: Dell P2414H @80Hz
        • HDD: Samsung M.2 960EVO 250GB + WD Caviar Black 1TB
        • Case: Cooler Master Trooper + Cooler Master V750
        • SND: Sennheiser HD 555 modded to 595
        • Ostalo: Mionix Naos 7000 + Xiaomi XL podloga
      23. Ne bih da unosim pometnju, ali sam noob u ovom polju. Kakvi su ovi telefoni u poredjenju sa, npr, sgs2? Polovan sgs2 moze da se nadje i za 200e, pa se pitam da li je isplativ rizik kupovine kineza zbog 50e. Hardver na stranu, ali nekako mi je malo verovatno da ekran moze da bude i priblizno dobar kao na sgs2/3.

Strana 3 od 1431 PrvaPrva 123456713531035031003 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •