»RSS Benchmark sajt

Strana 15 od 1431 PrvaPrva ... 511121314151617181925651155151015 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 211 do 225 od ukupno 21457

Tema: Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Member Avatar korisnika veljkoka
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.738
      2. Moja mašina
        • CPU: sandy bridge i5
        • RAM: 4096 DDR3 1333Mhz
        • VGA: Gt 525M
        • MON: 15.6, 1366x768
        • HDD: 500GB 7200rpm
        • SND: JBL
        • LAP: DELL XPS L502X
        • INET: DSL
      3. Citat Citiram korisnika: gpetar Pogledaj poruku
        ovde neki polaze od toga da imamo svi iste kriterijume. U mom slucaju je logika sledeca: ne volim da nista placam na rate i kredite. Nikada nisam se zaduzivao za nesto,a ponajmanje bi to bio telefon (eventualno stambeni kredit ako bih morao,ali to je sve). Dakle, opcija na racun mi je totalno bezvezna da bi ganjao skup telefon. Druga stvar, na telefon ne gledam kao na investiciju,dakle ne zanima me da ga prodajem jer ga uzimam da koristim a ne da razmisljam od tome dal cu za neku godinu da ucarim par desetina eura tako da me ne zanima kolko cu ga prodam. (prosle godine sma sony ercisson xperia pro uzeo za 200 i nesto eura a ove ga jedva prodao za 75). Treca stvar: telefon mi ne treba za posao (raidm online sam od kuce, a tel mi stoji u kolima uglavnomi jedino sto mi je bitno jeste da budi dovoljno brz kada zovem i da ima veliki ekran a kada sedim i smaram se, mogu da drndam na netu. Zato sam i uzeo 5.7 ekran. Fotografijom se ne bavim,a ono sto sam video je i vise nego dobro, i dalje bolje nego digitalny sony aparat koji koristim. Na kraju, osecaj da (ako uspe cela narudzbina) si pametiniji nego svi koji se ukucavaju da bi imali skup telefon a ti dobio za duplo manje pare ili vise, je nezamenjiv. (posto vec ne robujem od marke i ne zanima me kako se zove. Imam i koristim kuci theniku koja vredi neuporedivo vise nego kojekakvi galaxyiji i to niko ne mora ni da vidi ni da zna, ne zanima me). Takodje,zaboravih jos jednu stvar koja mi je bitnija od svega,a to je da sa manje ulozenog novca , je i manja kolicina stresa (onaj osecaj kad ne znas jel si izgubio telefon,dal je ispao,dal je ukraden i slicno) a to mi je najbitnije,da se sto manje stresam (zato i ne ulazim u kredite i slicne robovlasnicke odnose). A ja i dalje cekam, proveravao sam tracking broj,putuje telefon ka nama.
        +1
        Potpisujem sve od A do S sto si rekao. Ja telefon menjam svake 4 godine, i to je za mene normalan period koriscenja i iskoriscenja nekog uredjaja, pri tome nikada ne kupujem skupe uredjaje nego srednju klasu. trenutno imam nokia 5230 i uzecu nesto za mesec dva, narucio bih ovaj c2, ali me brine carina, mozda narucim nesto jeftinije, pa kako prodjem...
        Inace, stvarno smo skrenuli sa teme, ali posto niko nema pomenute telefone, to je i bilo za ocekivati.

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        173
        sto se tice carine,ja cu preneti sta se meni desilo kada telefon dodje. drugaru su danas sa dx.com stigli neki paketi,male vrednosti, i PDV je naplacen. naplatili su 20% od navedene cene proizvoda.

Member Avatar korisnika owim
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.228
        Slucajno se ukazala prilika da sam nasao naseg coveka u Kini koga ne znam. Potpuni neznanac. Pristojan. Dolazi krajem juna. Voljan je da mi da adresu, da mu stigne C2 i da mi donese, a ja obavim narucivanje i placanje. Ja njega da prevarim ne mogu, on mene moze, "kaze da nece".

- u toj varijanti bih castio coveka
        - postoji rizik da me ispali
        - kad najkasnije moram da narucim da bi coveku stiglo na vreme u Kinu, pre nego sto je napusti?
        - ako narucim postom, mozda me oderu za PDV i carinu
        - mozda i postom "nestane"
        - i dalje bih voleo da vidim neki in-depth review ovog aparata pre kupovine
        - sta mislite, koliko ce cena da mu padne do Nove godine? 20€? Ne znam kako "tamo" padaju cene.

Eto, to su moje dileme.

Member Avatar korisnika seizmos
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.081
        ^Ovaj novi nacin dostave moze bas da te kosta

Member
        Na forumu od
        May 2013
        Poruka
        94
        Dok taj Kinez ima para da ide u Kinu i nazad, ima i za taj tvoj telefon. Neka ga lepo sam plati, uzme i donese, a ti njemu kad ga donese daj neku proviziju, koliko se dogovorite. I ti si fin i ok, nećeš ga prevariti . Tako bih ja postupio. Često se i rođena braća polakome i gaze jedan preko drugog zbog para, a kamoli potpuni neznanci. Sa druge strane, ima i poštenih ljudi. Koliko možeš da uštediš, a koliko da izgubiš?

Imaju li ti Kinezi neke telefone "srednje" cenovne klase,a da koliko-toliko valjaju? Nailazim samo na one od 20-30$ i na one od 100$ ili 200+$, nema ništa između. Samo neki no name sa više brojeva nego slova u nazivu.

Member Avatar korisnika vladat1
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.602
      9. Moja mašina
        • CPU: I5 6500
        • MoBo: MSI B150M MORTAR
        • RAM: Kingston DDR4 16GB
        • VGA: MSI RX 580 Armor 4 Gb OC
        • MON: ASUS LED 23" VX239H
        • HDD: Samsung F4 2TB, SSD Kingston 128 GB
        • OPT: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N
        • Case: Cooler Master - HAF 912
        • SND: SMSL 8a + AR 98LS + A 8650
        • LAP: Toshiba Satellite® C650
        • TV: LG W2243
      10. Smile

Citat Citiram korisnika: gpetar Pogledaj poruku
        ovde neki polaze od toga da imamo svi iste kriterijume. U mom slucaju je logika sledeca: ne volim da nista placam na rate i kredite. Nikada nisam se zaduzivao za nesto,a ponajmanje bi to bio telefon (eventualno stambeni kredit ako bih morao,ali to je sve). Dakle, opcija na racun mi je totalno bezvezna da bi ganjao skup telefon. Druga stvar, na telefon ne gledam kao na investiciju,dakle ne zanima me da ga prodajem jer ga uzimam da koristim a ne da razmisljam od tome dal cu za neku godinu da ucarim par desetina eura tako da me ne zanima kolko cu ga prodam. (prosle godine sma sony ercisson xperia pro uzeo za 200 i nesto eura a ove ga jedva prodao za 75). Treca stvar: telefon mi ne treba za posao (raidm online sam od kuce, a tel mi stoji u kolima uglavnomi jedino sto mi je bitno jeste da budi dovoljno brz kada zovem i da ima veliki ekran a kada sedim i smaram se, mogu da drndam na netu. Zato sam i uzeo 5.7 ekran. Fotografijom se ne bavim,a ono sto sam video je i vise nego dobro, i dalje bolje nego digitalny sony aparat koji koristim. Na kraju, osecaj da (ako uspe cela narudzbina) si pametiniji nego svi koji se ukucavaju da bi imali skup telefon a ti dobio za duplo manje pare ili vise, je nezamenjiv. (posto vec ne robujem od marke i ne zanima me kako se zove. Imam i koristim kuci theniku koja vredi neuporedivo vise nego kojekakvi galaxyiji i to niko ne mora ni da vidi ni da zna, ne zanima me). Takodje,zaboravih jos jednu stvar koja mi je bitnija od svega,a to je da sa manje ulozenog novca , je i manja kolicina stresa (onaj osecaj kad ne znas jel si izgubio telefon,dal je ispao,dal je ukraden i slicno) a to mi je najbitnije,da se sto manje stresam (zato i ne ulazim u kredite i slicne robovlasnicke odnose). A ja i dalje cekam, proveravao sam tracking broj,putuje telefon ka nama.
        Ovo je sve što sam hteo da ikada kažem na ovu temu. Bravo, jedino se ne bih složio u vezi kredita za stan. Ovi krediti ne treba da se uzimaju nikad! Zbog posla i previše puta sam gledao kako ljudima oduzimaju stanove, prodaju, i što je najgore još uvek duguju 10-15 hiljada.

Ja telefon kao i na ostale stvari gledam na taj način, kako da one robuju meni, a ne ja njima.

Citat Citiram korisnika: Zaporožac Pogledaj poruku
        Imaju li ti Kinezi neke telefone "srednje" cenovne klase,a da koliko-toliko valjaju? Nailazim samo na one od 20-30$ i na one od 100$ ili 200+$, nema ništa između. Samo neki no name sa više brojeva nego slova u nazivu.
        Par stvari o meni. Ja imam 33 godine i nemam telefon. I fiksni mi je previše , ali zato imam ćerkicu Ona ima telefon, neki Samsung od 3.000,00 din. Želi telefon na dodir (kao i sva ostala deca). Ja sam laik za telefone pa me zanima. Šta mislite o ovim telefonima za 50-80$ ?

http://dx.com/c/cell-phone-599/cell-...e&sortType=asc

Ovaj model je vizualno lep. Šta mislite o njemu

http://dx.com/p/s7-r830-android-4-1-...te-pink-207090

Zašto uz telefone daju 2 baterije

Medju ovim telefonima sa dx a, da li ima neka preporuka za telefon od 50-80$ ?
        Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči ...
        Pobeda je čista kao suza jer mrtva usta ne govore.

Member Avatar korisnika soko
        Na forumu od
        Oct 2002
        Poruka
        1.135
      12. Moja mašina
        • CPU: C2D E8200 - CM Hyper 212
        • MoBo: DFI LanParty DK P35 T2RS
        • RAM: 2x2GB Transcend AxeRam 1066
        • VGA: MSI 6850 Cyclone
        • MON: 3 x Asus MW221U Eyefinity
        • HDD: 2x WD 320GB, 2x WD 500GB
        • OPT: Pioneer 112
        • Case: Antec P182 EU, Corsair TX 650
        • SND: Asus Xonar DX, Microlab M900 + Sennheiser HD 201
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech G 25 + Rinoseat GTR kokpit
      13. Npr. ovaj ajfonoliki:
        http://www.pandawill.com/i517-smart-...te-p73407.html

Ili ovaj S3 klon:
        http://www.pandawill.com/mini-s3-sma...te-p72123.html

Njoj je ce biti vise nego dobar bilo koji od ova 2.
        Krivi smo mi koji smo ćutali...

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.602
      15. Moja mašina
      16. Citat Citiram korisnika: soko Pogledaj poruku
        Npr. ovaj ajfonoliki:
        http://www.pandawill.com/i517-smart-...te-p73407.html

Ili ovaj S3 klon:
        http://www.pandawill.com/mini-s3-sma...te-p72123.html

Njoj je ce biti vise nego dobar bilo koji od ova 2.
        I jedan i drugi su lepi, ali kako to radi praksi ?

Da li treba da se dekodinra?

Pitanje za poznavaoce mobilnih. Da li ovi mobilni imaju internet , i da li mogu na njima da se gledaju snimljeni muzički spotovi, recimo MP4 ?

Ja znam da ništa nije sigurno, ali da li će da rade barem 2 godine? Da li je neko kupovao ove jeftine tefone ? da li su im specifikacije o.k. ?

Neko je spomenuo sajt gde mogu da se nabavljaju rezervni delovi.

Mali video za

Mini S3 Smart Phone Android 2.3 MTK6515 1.0GHz WiFi FM 4.0 Inch Capacitive Screen- White

http://www.youtube.com/watch?v=fZ4ulZa3dno

Koja je ralika između Androida 2.0 i 4.0 ?
        Menjao vladat1 : 12.05.2013. u 13:09

Member Avatar korisnika ProMaster
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.993
      18. Moja mašina
        • LAP: Lenovo Thinkpad X230T
        • Ostalo: iPhone 6S 64GB
      19. Telefone sa Androidom 2.x zaboravi, uzimaj u obzir samo 4.x . . Mnogo je optimizovaniji taj softver i ti telefoni ce na istom hw raditi bolje,,

Takodje svaki od ovih telefona ima wi fi, te je moguce gledate spotove i koristiti ga za izlaz na net..

Mislim da ne treba da se dekodira.. jer niti su sa mreze, a isporucuju ih svuda u svetu, bila bi ludost da su zzakjucani.. 99,9 % da NISU...

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.602
      21. Moja mašina
      22. Ova dva telefona što mi je predložio soko imaju Android 2.nešto.

Da li može neka preporuka za Android telefon 4.+

Gledajući hardver i sve ostalo što se gleda.

Meni nije bitno da je kopija iphone ili slično. Bitno mi je da je hardverski o.k. i da normalno radi. Posbna želja bi mi bila da izgleda ženski (roze boze i te fore)

Da li neko zna zašto Kinezi šalju 2 baterije za telefon ?

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.993
      24. Moja mašina
      25. Citat Citiram korisnika: vladat1 Pogledaj poruku
        Ova dva telefona što mi je predložio soko imaju Android 2.nešto.

Da li može neka preporuka za Android telefon 4.+

Gledajući hardver i sve ostalo što se gleda.

Meni nije bitno da je kopija iphone ili slično. Bitno mi je da je hardverski o.k. i da normalno radi. Posbna želja bi mi bila da izgleda ženski (roze boze i te fore)

Da li neko zna zašto Kinezi šalju 2 baterije za telefon ?

Jer je mala autonomija sa jednom..

Member
        Na forumu od
        May 2013
        Poruka
        94
        Pre nekoliko dana sam video Yuga 2000 kubika, nabudženog na 250-300 konja, verovatno mu je ubrzanje ispod 6 sekundi. Ali taj motor neće dugo, zahteva stalno održavanje. Mislim da je isto i sa tim Android telefonima ispod 150$. Niska cena+visoke mogućnosti+kvalitet, to nikada nije išlo zajedno. Ako je koliko-toliko proverena marka, onda taj kvalitet oni i naplate. Sigurnost košta. Čitam komentare na netu o tim telefonima (klonovima), neki kažu super, drugi kažu da je ok telefon za te pare (što bi značilo da radi sve,ali ništa vrhunski,nije lepo uklopljeno,problemi sa softverom,hardverom itd), treći da im je radio 1 dan ili 2 meseca pa je crkao... Čisto sumnjam da ti telefoni prolaze (ozbiljnu) kontrolu kvaliteta u proizvodnji.
        Što se mene tiče,u toj situaciji bih pre onda tražio neki proveren tel (kod nas), starije generacije, sa dobrim ali ne i vrhunskim mogućnostima, koji se proizvodi već 2-3 godine pa mu je i cena pala. Isplati se nekad dati 10-20$ više,a znaš da imaš kakvu-takvu garanciju. Ako taj klon crkne, to je onda bačenih 60-70$. Ako se naručuje iz inostranstva, treba uračunati 20% PDV-a,ali i carinu ako pređe 50€, i na sve to 4200din ako je išlo preko DHL-a. Ima na sajtu mobilnisvet telefona sa tac skrinom do 100€, pogledaj tamo modele i komentare...

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.993
      28. Moja mašina
      29. Citat Citiram korisnika: Zaporožac Pogledaj poruku
        Pre nekoliko dana sam video Yuga 2000 kubika, nabudženog na 250-300 konja, verovatno mu je ubrzanje ispod 6 sekundi. Ali taj motor neće dugo, zahteva stalno održavanje. Mislim da je isto i sa tim Android telefonima ispod 150$. Niska cena+visoke mogućnosti+kvalitet, to nikada nije išlo zajedno. Ako je koliko-toliko proverena marka, onda taj kvalitet oni i naplate. Sigurnost košta. Čitam komentare na netu o tim telefonima (klonovima), neki kažu super, drugi kažu da je ok telefon za te pare (što bi značilo da radi sve,ali ništa vrhunski,nije lepo uklopljeno,problemi sa softverom,hardverom itd), treći da im je radio 1 dan ili 2 meseca pa je crkao... Čisto sumnjam da ti telefoni prolaze (ozbiljnu) kontrolu kvaliteta u proizvodnji.
        Što se mene tiče,u toj situaciji bih pre onda tražio neki proveren tel (kod nas), starije generacije, sa dobrim ali ne i vrhunskim mogućnostima, koji se proizvodi već 2-3 godine pa mu je i cena pala. Isplati se nekad dati 10-20$ više,a znaš da imaš kakvu-takvu garanciju. Ako taj klon crkne, to je onda bačenih 60-70$. Ako se naručuje iz inostranstva, treba uračunati 20% PDV-a,ali i carinu ako pređe 50€, i na sve to 4200din ako je išlo preko DHL-a. Ima na sajtu mobilnisvet telefona sa tac skrinom do 100€, pogledaj tamo modele i komentare...

To mozda vazi za ove neke no name sa DX, ali to sto neke marke nema na nasem trzistu ne znaci da je u pitanju neka tricava kompanija, koja samo stancuje uredjaje bez ikakve ozbiljne kontrole.. Oppo je npr jako ozbiljna marka, kao i ove neke koji su ljudi predstavljali su firme koje prodaju milione uredjaja u Kini i Aziji, a nemoguce je da su ti uredjaji napravljeni pricipom pljuni pa zalepi.. Jedino zasto ja SAD, kazem SAD, ne bi kupio npr neki Zopo , Oppo ili kako vec telefone, je to sto nemam odgovarajucu predstavu kako rade, npr kad bi 10, 20 ljudi ovde sa foruma reklo da su dobri i kvalitetni uzeo bih na keca,(a verujem da su kvalitetni) jer ne patim od toga da li ce mi na telefonu pisati Samsung, HTC, Huawei, lenovo, Zoppo...... ili najbolje kad ne bi pisalo nista.. Verujem da i vecina ljudi razmislja kao ja i da bi i narucili telefone kad bi imali potvrdu od nekog da sve radi kako treba..
        Menjao ProMaster : 12.05.2013. u 15:45

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        173
        Kako porediti friziran motor, tj cistu mehaniku sa elektronskim kompenentama ne razumem?

Member
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        173
        zapravo, verujem da je ovo unosan biznis,kad bi neko prodavao ove telefone kod nas,organizovano sa servisom i dobrom reklamom. Mada nisma siguran uopste kakvo je trziste tj kolko kupuju ljudi telefone ako nisu preko racuna.

Strana 15 od 1431 PrvaPrva ... 511121314151617181925651155151015 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •