Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ja sam kupovao na JD.com sad je joybuy dve nubie z9 mini i standardni i nisam bio zadovoljan pre svega zato što su oba imali problema sa softverom i prebacivanjem sa stanice na stanicu.
Što je dovelo do toga da sam često bio nedostupan. Što se tiče cene na kutiji stavljali su redovnu cenu bez popusta na kutiju, znači i više nego to sam ga platio.
Pa nema logike da tako stave cenu?

Trebalo bi ono što si platio.

To je do modema, jel si probao tada neki update? Ne snalaze se nekad modemi na telefonima kada su na granici jačine nekog signala, primer slab 4G, pa prebacuje na 3G, još ako je spor onda te uhvati neko kada nisi dostupan tj kada prebacuje.

Mene je Vibe Shot kratko zezao ali je update rešio problem.
 
Znam da nema logike ali su tako radili pre dve godine, ako se dobro sećam poslao sam screenshot na carinu gde je bila cena sa popustom i screenshot računa gde se vidi uplata i prihvatili su.

Probao sam i promene modema i custom romove i svašta nešto ali nije vredelo sve je bilo super osim toga.
 
Joybuy piše cenu tačno koliko se plati u 99% slučajeva. Najveći problem je što su oni prevashodno okrenenuti kineskom tržištu, pa su pakovanje i softver za njihovo tržište.
 
Joybuy piše cenu tačno koliko se plati u 99% slučajeva. Najveći problem je što su oni prevashodno okrenenuti kineskom tržištu, pa su pakovanje i softver za njihovo tržište.

Lomim se da kupim ovu nubia-u Z11, svidja mi se bas telefon. Koliko sam video nije tesko ubaciti internacionalni ROM, dobro je sto ima android N, koliko vidim ima i custo ROM-ova za ju. Ne znam da li se pakovanje razlikuje , pada mi na pamet punjac, ali valjda se to da resiti kupovinom onog adaptera?
 
Lomim se da kupim ovu nubia-u Z11, svidja mi se bas telefon. Koliko sam video nije tesko ubaciti internacionalni ROM, dobro je sto ima android N, koliko vidim ima i custo ROM-ova za ju. Ne znam da li se pakovanje razlikuje , pada mi na pamet punjac, ali valjda se to da resiti kupovinom onog adaptera?
Iščitaj dobro temu na 4pda. Ja sam hteo da uzmem za sebe neku Nubiu, i razlikovale su se, imaju razne oznake, neka je mogla da prihvati evropski softver neka nije.

Gde planiraš da je kupiš?

Najbolje da pitaš prodavca precizno da ti kaže koja je oznaka telefona, pa onda pogledaj ovamo ili napiši post, obično brzo odgovaraju sa dobrim informacijama.
 
Poslednja izmena:
Planiram da uzmem na joybuy.
Lomim se izmedju Z11 i leeco x722, ova verzija 6-64. Razmisljao sam i o mi note 3, ali mi je ipak preskup trenutno.
Uzimali su ovu nubiu sa telekineza foruma neki clanovi i instalirali su internacionalni ROM, doduse to je bila ona verzija 4-64, ova moja je 6-64, ne znam da li to ima neke veze.
 
Poslednja izmena:
Planiram da uzmem na joybuy.
Lomim se izmedju Z11 i leeco x722, ova verzija 6-64. Razmisljao sam i o mi note 3, ali mi je ipak preskup trenutno.
Uzimali su ovu nubiu sa telekineza foruma neki clanovi i instalirali su internacionalni ROM, doduse to je bila ona verzija 4-64, ova moja je 6-64, ne znam da li to ima neke veze.
Nubia z11 ti je na joybuy 217€ plus carina i pdv izađe te 286€

Mi note 3 325€ na KP

X722 140€ sa carinom i PDV-om 184€ (Ali)

Pretraži temu za leeco, ne znam ništa o njima, na 4pda ima custom rom-ova... Deluje kao dobra kupovina.
 
Leeco x722 je odlicna kupovina, ako se gleda neka isplativost verovatno je ispred nubia, ali mi senubia vise svidja. Ima i oreo custom romova, plus postoji verovatnoca da se ces imati na carini srece, sto sa ovom nubia-om nije slucaj. Ta verzija koju mi ti navodis je 4\32 i postoji samo u zlatnoj boji koja mi se ne dopada. ova verzija 6\64 je malo skuplja i u silver je boji.
 
Leeco x722 je odlicna kupovina, ako se gleda neka isplativost verovatno je ispred nubia, ali mi senubia vise svidja. Ima i oreo custom romova, plus postoji verovatnoca da se ces imati na carini srece, sto sa ovom nubia-om nije slucaj. Ta verzija koju mi ti navodis je 4\32 i postoji samo u zlatnoj boji koja mi se ne dopada. ova verzija 6\64 je malo skuplja i u silver je boji.
Nisam nasao x722 na Aliju sa 6/64gb

Po isplativosti je najbolji Leeco, pa Nubia pa Xiaomi. Sad je na tebi.

Nemoj da gledaš samo cene, dobro pročitaj forume i vidi iskustva korisnika (na Kimovil-u imaju iste ocene korisnika (Nubia i Leeco)) jer šta vredi kad je jeftin a da bug-uje... I pogotovu posle kad vidiš da si za malo više mogao doći do boljeg telefona.

Tako sam ja uzeo P6000 pro Elephone za 120-130€ a za 140 (170 sa dažbinama) sam imao Vibe Shot koji sam i kupio i koji je oduvao slonofona...
 
x722 je imao problema sa softverom, nisam pratio da li se nešto promenilo ali ih je bilo jako mnogo ciglirano.
Nubia z19 je već najavljena (verovatno izlazi za Kinesku novu godinu), pa mislim da će z11 i z17 ubrzo još da pojeftine.
 
promjenilo se puno toga, ima vec masu customa za x722.. nema vise cigli a i oni koji su ih napravili nisu slusali/pratili upute..

from my x720
 
promjenilo se puno toga, ima vec masu customa za x722.. nema vise cigli a i oni koji su ih napravili nisu slusali/pratili upute..

from my x720
To najčešće i bude razlog. Takođe treba praviti razliku između pravog brick-a i softverskog. Dokle god moze da se oživi softverom nije prava cigla. Ako moraš da ga otvaraš i preko test point-a ubacuješ u 9008 port, to je prava cigla :)
 
Smem li da pitam koia je to funkcija na Nougatu toliko bitna i presudna pa da je must-have?

Iskreno, ja jos nisam imao iskustva sa custom ROM da mi je nesto radikalno promenio zivot i upotrebu telefona pa da je toliko presudno i voleo bih da mi neko navede konkretne primere gde je custom ROM preporodio telefon...

Nekako sve sticem utisak da su custom ROM za kineze otprilike u fazonu "e dobio si 45min SOT vise ali povremeno ne radi SMS i hoće kamera da zabaguje pa moraš restart". Karikiram namerno, ali kapirate poentu :)

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ocito nisi nikad koristio AOSP based romove pa tako pises..
prije ce nesto ne radit na stock romu pogotov kineskom a ne na gore spomenutima.. jos ako developer ima kernel sourceve vani a za recimo moj x720 su ih dali van onda mu je nebo granica..
"custom rom za Kineze" je isto ko i za svake druge proizvodace..

from my x720
 
Pa eto, voleo bih da čujem šta je to konkretno bolje? Koje je to "nebo" granica i šta ga definiše?

Ja lično i volim AOSP, ali iskreno, nijedan stock ROM koji sam imao nije me sprečavao da koristim telefon tako da mi nešto ozbiljno nedostaje.
 
tko.je rekao da stock romovima nesto nedostaje?
poanta je da se kupuju telefoni koji imaju podrsku developer
a da se u slucaju da stock ne radi kako treba ili se zeli updejt na visu verzija androida postoji alternativa.. custom rom je meni bitan prvenstveno zbog toga, poslije i zbog potpune customizacije od strane usera.


from my x720
 
Smem li da pitam koia je to funkcija na Nougatu toliko bitna i presudna pa da je must-have?

Iskreno, ja jos nisam imao iskustva sa custom ROM da mi je nesto radikalno promenio zivot i upotrebu telefona pa da je toliko presudno i voleo bih da mi neko navede konkretne primere gde je custom ROM preporodio telefon...

Nekako sve sticem utisak da su custom ROM za kineze otprilike u fazonu "e dobio si 45min SOT vise ali povremeno ne radi SMS i hoće kamera da zabaguje pa moraš restart". Karikiram namerno, ali kapirate poentu :)

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
Bolje je optimizovan N od MM rom-a, baterija bolje traje zbog agresivnije funkcije Doze-a.

Evo ti živ primer, meni je Zuk Sa custom rom-om preporođen telefon.

Dobio sam ga sa android 6- icom, bio je OK generalno ali je gubio zvuk kada stižu notifikacije pa moram da ga restartujem da prorade. Što se tiče sistema bio je ružan, nekako mi se nije dopao, drugačiji je ali na loš način :). To su ti neki bug-ovi koje donose kinezi.

Sa custom android sedmicom se telefon preporodio. Bolja baterija, notifikacije stižu na vreme, kamera ista jer su portovali blobs za kameru sa stock rom-a, GPS bolje radi, bukvalno drugi telefon. Oreo kažu da radi još bolje ali čekam stabilnu verziju, omogućili su i Hal 3 za kameru, kažu da razvija Google kamera. Mada je meni i ova na Nougat-u dovoljna.

Ali imaš pravo donekle, ako proizvođač ne da source code, onda su custom rom-ovi uvek sa nekom falinkom.

Ali evo ti primera gde custom rom može bukvalno da preporodi telefon.
 
Ti to zameras što uredjaj i iz 2012 nemaju najnoviji android već samo najnoviji miui?

Takodje im zameras što im najjeftiniji model nema najjaču bateriju?

Ozbiljan si ili zezas?
Ko to nudi?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
OK, stekao sam utisak da je većini ovde prosto eto bitno da imaju "najnoviji Android" iako im apsolutno ništa ne bi smetalo. Meni je recimo neprihvatljivo da imam Android N a da mi ne rade poruke za SMS servise (kao što je to slučaj sa Cool1).

Pitanje za Cool1 vlasnike - primetio sam da mikrofon da poprilično izoluje okolne zvukove. Što je u principu OK, medjutim ako mi se pomeri glava od sredine telefona dole gde je mikrofon, dešava se to da je glas dosta tiši i da me sagovornik u neki situacijama ne čuje. Jel to tako treba? I da li ima neko hardversko podešavanje koje bih mogao da izvedem da tu izolaciju na mikrofonu malo "olabavim"?

A što se tiče Xiaomija, mislim da je "hype" oko 4X bio mnogo veći nego za seriju 5. Nekako mi petica dodje još jedan telefon u nizu, dok je 4X ozbiljno pomerio budžet granicu i postavio neke trendove koji su ostali ispratili.
 
Poslednja izmena:
Ti to zameras što uredjaj i iz 2012 nemaju najnoviji android već samo najnoviji miui?

Takodje im zameras što im najjeftiniji model nema najjaču bateriju?

Ozbiljan si ili zezas?
Ko to nudi?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ma nije da zameram nešto sad ozbiljno, nego samo komentarišem.

I redmi 5 sada ima slabiju bateriju, tako da u odnosu na redmi 4 (ne mislim na redmi 4a) je korak u nazad. Ipak tih 800 mah čini razliku.


Što se tiče update-a, svakako plus, dobra je to taktika. Ali može da dovede do zablude, ne kažem da je nešto loše ali opet...

Taman posla da pljujem po njima
 
Ima slabiju bateriju ali bolji soc koji je štedljiviji. Sad da li je 800mah štedljiviji, sumnjam, ali, ne bi me čudilo da u praksi to i nije toliko osetna razlika.

Primera radi pošto se razmišljam za Nubiu m2, kapiram da bi SD625 uz 3670mAh trebalo da ima sličan SOT kao SD652 na 4070mAh.
 
Nisam nasao x722 na Aliju sa 6/64gb

Po isplativosti je najbolji Leeco, pa Nubia pa Xiaomi. Sad je na tebi.

Nemoj da gledaš samo cene, dobro pročitaj forume i vidi iskustva korisnika (na Kimovil-u imaju iste ocene korisnika (Nubia i Leeco)) jer šta vredi kad je jeftin a da bug-uje... I pogotovu posle kad vidiš da si za malo više mogao doći do boljeg telefona.

Tako sam ja uzeo P6000 pro Elephone za 120-130€ a za 140 (170 sa dažbinama) sam imao Vibe Shot koji sam i kupio i koji je oduvao slonofona...

Na zalost nestao je X722 na DXextreme-u, bas sada gledam, nemaju ga vise na stanju, hmm sada mi ostaje nubia. MAlo si me zabrinuo sa ovom tvrdnjom da postoje modeli Z11 kod kojih se ne moze instalirati internacionalni ROM. JA o tome nisam nasao na netu, vec su ljudi kupovali sa joybuy-a i nisu imali problema, poslao sam im e mail jer online nisu dostupni ali mi jos nisu odgovorili.
 
NX531J je model

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=761121

Ni ja nisam primetio da pisu o verzijama, moguce da ih nema vec da je samo jedan tel, za Nubiu Z9 mini kada sam gledao je bila neka JD verzija, tako nesto pa sam odustao od kupovine jer me to smaralo. Mislim da je bezbedno i da mozes da pazaris, pitaj prodavca za model za svaki slucaj. Bolje nego da te boli glava. Izvini ako sam te zabrinuo, bolje da te upozorim nego da kupis nesto pa da se iznenadis (neprijatno) :)
 
Gledao sam i taj cool i tu nubiu M2, za te pare odlicni telefoni. Doduse ja menjam telefon u nekoliko godina jednom, pa mi nije puno da dam 100EUR vise ako mi se nesto svidja.
Dvoumio sam se izmedju ove nubie Z11 i X722, ali je X722 u medjuvremenu nestao sa zaliha pa sam blizu da pazarim ovu Z11, doduse ima i Z17 light za iste pare, ovako po specifikacijama su dosta slicni telefoni.
 
Gledao sam i taj cool i tu nubiu M2, za te pare odlicni telefoni. Doduse ja menjam telefon u nekoliko godina jednom, pa mi nije puno da dam 100EUR vise ako mi se nesto svidja.
Dvoumio sam se izmedju ove nubie Z11 i X722, ali je X722 u medjuvremenu nestao sa zaliha pa sam blizu da pazarim ovu Z11, doduse ima i Z17 light za iste pare, ovako po specifikacijama su dosta slicni telefoni.

Pogledao sam i z17 Lite, dobra varijanta isto, mada sd8xx serije su ipak jače od sd6xx... Ima razlike.

Cool 1 je super kupovina ima ga na Aliju 4/32 za 108€, sivi.

Veliki izbor, mene je glava zabolela od gledanja kada sam zadnji put tražio nov mob, ispala mi je jeftina varijanta, Zuk Z2, inače bih uzeo MI 5X po Dejanovoj preporuci.

Pohvala za njega, uvek ima extra preporuke. Doduše ja sam gledao do 5 inča, ali sam eto zbog te preporuke bio spreman da probam 5X, jer nije bilo mi 5-ice više u ponudi na KP...

Šta da ti kažem, ako menjaš na par godina polako gledaj, ako ti nije hitno, pitaj za preporuke, odgledaj recenzije za svaki.

Nubia bi trebalo da bude extra, nećeš pogrešiti, za te pare lep flagship model. Mada su Leeco extra povoljni u poslednje vreme, ljudi ih hvale dosta, meni nisu odgovarali zbog veličine samo...
 
Pogledao sam i z17 Lite, dobra varijanta isto, mada sd8xx serije su ipak jače od sd6xx... Ima razlike.

Cool 1 je super kupovina ima ga na Aliju 4/32 za 108€, sivi.

Veliki izbor, mene je glava zabolela od gledanja kada sam zadnji put tražio nov mob, ispala mi je jeftina varijanta, Zuk Z2, inače bih uzeo MI 5X po Dejanovoj preporuci.

Pohvala za njega, uvek ima extra preporuke. Doduše ja sam gledao do 5 inča, ali sam eto zbog te preporuke bio spreman da probam 5X, jer nije bilo mi 5-ice više u ponudi na KP...

Šta da ti kažem, ako menjaš na par godina polako gledaj, ako ti nije hitno, pitaj za preporuke, odgledaj recenzije za svaki.

Nubia bi trebalo da bude extra, nećeš pogrešiti, za te pare lep flagship model. Mada su Leeco extra povoljni u poslednje vreme, ljudi ih hvale dosta, meni nisu odgovarali zbog veličine samo...

VAla iskreno i mene glava zabole od gledanja, hahah. Leeco mi je bio svakako prvi izbor, ali necu zlatni, a narocito ne roze zlatan. Mislio sam da uzmem neki sivi, ali ih nema. Gledao sam le max2 i ovaj x720-x722, ali nista nema u sivoj boji trenutno. Posto ne menjam cesto telefone hteo sam nesto sa dobrom podrskom zajednice i malo jacim cipsetom. Ovaj cool i nubia M2 su odlicni budzet telefoni i sigurno je da nubia Z11 ne opravdava toliku razliku u ceni def, ali ipak je to najaci proslogodisnji model ZTE-a i krastavac to se placa.

Gledao sam sve moguce modele, uzimao sam u obzir i ZTE axon 7, mi note 2 i mi note 3. Ovaj mi note 2 je isto odlican, ali napljuvase malo ekran na netu, kao ti prvi oled ekrani nisu bas najbolji. Mi note 3 je odlican fon, ali je trenutno malo skuplji od nubie, kao i axon 7. Iskreno ne znam u ovoj klasi sta jos ima a da je vredno paznje, osim mi5s plus koji se takodje u vecini slucajeva prodaje zlatan a sivi je opet skuplji od Z11 nekih 30-40EUR.
 
Uzeo bih nešto za sekundarni telefon, čisto da imam nešto u rezervi.
Leeco mi zaista djeluje fascinantno ako govorimo o dobijeno-uloženo, pogotovu što se dobija donekle ok kamera, što je rijetkost za kineske telefone. Pratio sam malo diskusiju i vidim da se dosta spominje leeco.
Nije mi puno bitno da li je 3 ili 4GB RAM-a, ali bitno mi je da bude oko 100€ max (sa dažbinama će doći oko 130 minimum). Najveći problem su te boje, nema normalne boje, sve neke rozo-zlatne i sl. Međutim Cool1 ima u gray varijanti, 3+32GB 652 za 101€ na aliju.
Može li neka bolja opcija?
Pretpostavljam da je OVO ok?
 
Poslednja izmena:
VAla iskreno i mene glava zabole od gledanja, hahah. Leeco mi je bio svakako prvi izbor, ali necu zlatni, a narocito ne roze zlatan. Mislio sam da uzmem neki sivi, ali ih nema. Gledao sam le max2 i ovaj x720-x722, ali nista nema u sivoj boji trenutno. Posto ne menjam cesto telefone hteo sam nesto sa dobrom podrskom zajednice i malo jacim cipsetom. Ovaj cool i nubia M2 su odlicni budzet telefoni i sigurno je da nubia Z11 ne opravdava toliku razliku u ceni def, ali ipak je to najaci proslogodisnji model ZTE-a i krastavac to se placa.

Gledao sam sve moguce modele, uzimao sam u obzir i ZTE axon 7, mi note 2 i mi note 3. Ovaj mi note 2 je isto odlican, ali napljuvase malo ekran na netu, kao ti prvi oled ekrani nisu bas najbolji. Mi note 3 je odlican fon, ali je trenutno malo skuplji od nubie, kao i axon 7. Iskreno ne znam u ovoj klasi sta jos ima a da je vredno paznje, osim mi5s plus koji se takodje u vecini slucajeva prodaje zlatan a sivi je opet skuplji od Z11 nekih 30-40EUR.
Smartisan Nut Pro 2 mozda, onda 360 N6 Pro...? Takodje 360 N6 (bez pro) ;)



Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno