Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Onda veci ekran sigurno ne moze a da ti ne koristi, ti imas slicna interesovanja kao i ja, iz tog razloga nisam hteo ispod 5.5. ma jaci cipset ni meni nije bio primaran, gledao sam ekran, bateriju, podrsku zajednice i cenu. Kamera i procesor su mi bili u drugom planu. Jos jedna napomena, ovi X722 i le max 2 imaju u samo zlatnoj boji, ja nisam hteo tel u zlatnoj boji zato sam uzeo crni cool S1. Doduse do zadnjeg momenta sam se dvoumiio izmedju cool s1 i nubie Z11, ali sam odlucio da uzmem s1 iz razloga sto joybuy na paketima stavlja realnu cenu uredjaj tako da nije imalo sanse da prodjem bez carinskih davanja. Hahah, i ladno mi S1 prodje bez dinara carine, hahha kao da mi je neko sapnuo uzmi S1, a sasvim sam slucajno i doznao za ovaj model, filtrirao sam najisplativije telefone na kimovil-u do 200€.

No da ne duzim. Posto imam s1, ono sto treba da znas, x722 i s1 imaju brutalne baterije koje daju i preko 10h SOT-a. Neki su izvlacili i 11-12. Tu a1 nema sta da trazi kao i vecina telefona danas. Jos jedna od vrlina ovog telefona je harman kardon audio sistem, zvucnicu su stereo i jako kvalitetni. Nema sanse ds ne cujes kada zvoni cak i po gradu.

Kamera je soni IMX 298 i sa ovom stock aplikacijom daje bas dobre slike, sigurno da uz gcam to ide i jos bolje ali mi kamera nije primarna mada je senzor sigurno bolji od ovog na A1. Kvalitet izrade je na visokom nivou, tu mi A1 tesko da je u prednoati ali nisam.imao prilike da vidim a1 uzivo tako da ovo ipak uzmi sa rezervom.

Telefon ima fabricku nadogradnju na nugat, ali ima i AICP ROM baziran na 8.1 vanila androidu sto tebe sigurno raduje. Pominjali su i neke pixel rom od le pro 3 koji moze i za ovaj model. Uglavom fon se dobija sa preciscenim EUI baziranim na sestici, ja sam i dalje na njemu i iskreno radi perfektno, malo bi RAM menadzent mogao da bude bolji, ali sto se.tice fluidnosti ti sve fercera za 10. Otvorio sam temu za ovaj model, pa iscitaj, tu sam malo detaljnije objasnio.

Ti imas i suvise sirok "filter" da se tako izrazim, i Kini imas more modela i stvarno je tesko odluciti se ako nisi nacisto sa nekim primarnim stvarima. Ima da izginemo i mi sto dajemo predloge i ti sa drugom hahaha, jos ako upadne neki padobranac sa pricom da si lud sto i gledas te Kineze pored zivog samsung J7 onda hahaha...

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=416709

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije problem carina, drug je licno tamo, donece telefon.

U kom smislu je ram menadzment los? Ako izbacuje aplikacije iz rama pre vremena, to mi stvarno nije potrebno :D
Zasto nisi odradio update na Nougat josuvek?
 
Nije problem carina, drug je licno tamo, donece telefon.

U kom smislu je ram menadzment los? Ako izbacuje aplikacije iz rama pre vremena, to mi stvarno nije potrebno :D
Zasto nisi odradio update na Nougat josuvek?

Nisam rekao da je menadzment los vec da bi mogao da bude bolji, meni je zauzeto oko 1.6 do 1.8 GB RAM-a. Posle nekog vremena recimo tapatalk mi se opet startuje. Zbog toga kazem da bi menadzent mogao biti bolji jer ima dosta neiskoristenog RAM-a, telefon ima 4GB. Doduse kod svih kineskih romova je prisutna ta teznja za cuvanjem baterije pa sam sistem gasi aplikacije koje se ne koriste duze vreme. Nisam toliko cackao sigurno da ima nacina da se to podesava.

Nisam izvrsio update jer sam namerno hteo da malo koristim EUI da vidim kako se tel ponasa sa ovim sistemom, nougat vise nije EUI vec journy ili JUI sto je malo drugacije interfejs, to je interfejs od coolpad-a i imao sam prilike da ga malo koristim dok sam imao coolpad F1. Da eto na moj izbor je malo uticao i brend jer sam imao coolpad F1 4 godine :) . Leeco je prodao coolpad pa je verovatno update iz tog razloga na JUI a ne na leeco-ov EUI. Doduse nije mi ni nudio OTA za sada, kazem ne zurim jer sam bas zadovoljan sa EUI. Ti imas bas dobre mogucnosti ako ne placas carinu. Ja sam i.ao srecw stvarno i mogubda ti kazem da je telefon stvarno zver sto se tice performansi. Verovatno sa ovim oreo ROM-om i nekim podesavanjima ide to jos i bolje,za ononsto meni treba telefon i ovo jw i vise nego dovoljno, ali obzirom da volim da se igram sigurno cu ga root-ovati i isprobati jos neki ROM.
Zanima te jos nesto?

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nista vise za sada. Ram menadzment je malo razocarenje, ako ponudi update na taj novi softver u medjuvremenu i budes odradio, pisi iskustva.
 
Ako je bitan update onda gledaj samo neki tel koji je officijalno podržan od strane LOS. Ja na Los dobijam update svako nedelju dana.
 
Nista vise za sada. Ram menadzment je malo razocarenje, ako ponudi update na taj novi softver u medjuvremenu i budes odradio, pisi iskustva.
Nw znam zasto je razocarenje, nije toliko los RAM menadzment, ovako je na EUI, imas jos jedno 6-7 sto oficijelnih sto custom ROM-ova, eto ima izgleds i pixel ROM za cool S1. Doduse ako ti pare nisu problem i ne zalis, imas jos boljih telefona od ovih nabrojanih leeco modela i S1 ali isplativijih tesko.
Mogao bi da vidis koliko je nubia Z17 to je isto brutalan telefon, ali ako prolazis bez carine onda se nekako mozes ispruziti toliko, u Kini su jeftiniji telefoni, ne verujem ds je ta nubia vise od 250 tamo. Mozda neki oneplus model, oni su poprilicno dobri sa softverom.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Bolji je z11 od z17 lite. Ako opet bide rasprodaja kupicu z11

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Kako skuplji duplo kad je na jb skuplji 30$?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Do 150€ šta predlažete a da ima microSD slot? Zanimaju me alternative za Nubiu m2 ako postoje.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Kako skuplji duplo kad je na jb skuplji 30$?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Kazem u redovnoj prodaji, druga stvar su ove akcije koje svakako treba iskoristiti. Kao sto sam vec napisao, nisam rekao da je z17 lite bolji od z11, nego sam ga samo dodao kao mogući izbor.

Poslano sa mog Moto G (5S) koristeći Tapatalk
 
Zna li neko šta Rusima sa 4pda znači "СОП"?
Nešto u vezi kamera ali ne mogu da prokljuvim šta.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Definitivno imam problem sa BusPlus aplikacijom na Cool1.

Nije radila, azurirao bazu stajališta pa je proradila par dana i posle opet prestala da radi. Očišćen cache, reinstalirano, sve iznova postavljeno i neće da prikaže autobuse. Ima i sve dozvole koje traži, GPS mi locira najbliže stanice, ali neće da učita pozicije autobusa...

Definitivno je ili do telefona ili do Androida jer na drugom VIP telefonu sa Nougatom radi.

Ima iko ideju šta bi mogao da bude problem?

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Definitivno imam problem sa BusPlus aplikacijom na Cool1.

Nije radila, azurirao bazu stajališta pa je proradila par dana i posle opet prestala da radi. Očišćen cache, reinstalirano, sve iznova postavljeno i neće da prikaže autobuse. Ima i sve dozvole koje traži, GPS mi locira najbliže stanice, ali neće da učita pozicije autobusa...

Definitivno je ili do telefona ili do Androida jer na drugom VIP telefonu sa Nougatom radi.

Ima iko ideju šta bi mogao da bude problem?

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
Ako si cistio cash, opet azuriraj bazu :) Ali generalno, aplikacija im je krs.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Uradio sve to i opet nije htelo. I cache i data sve... I naravno sad da probam sad radi a protekla 3 dana ni da se mrdne.

I naravno, kad budem otisao na stanicu da proverim kad mi najvise treba nece raditi...

Singing frog sindrom...

Mene samo brine, nervira to što u istom trenutku radi na drugim telefonima a ne vidim koja postavka bi mogla da izazove t9... Da li je do optimizacije sa Androida M verzijom, ne znam... Imao sam pre 4.4.2 telefon i nije bilo problema...

A primetio sam i da mi recimo na b92 malo malo pa ne izadju poslati komentari a nije da je bilo kakav sadržaj koji bi bio "neodobren".

Možda paranoisem ali nešto se ne sećam baš da je to bilo toliko učestalo na prošlom telefonu.

Čisto informacije radi EUI 5.9 stock je u pitanju.

Edit: suprise, opet ne radi aplikacija.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaj da flesujes nesto sa 4pda. Imao sam I ja takve gluposti na nubii
Ako ti je bas toliko neophodna aplikacija. Znam da nije neko resenje, al' je najlakse
Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mislim da je to isto što i ovde SOT, screen on time, valjda.
Nije, to je neki feature vezan za kameru. U opisima romova piše radi/ne radi, sumnjam na face recognition ali nisam siguran.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Mozda opticka stabilizacija? Pogotovu ako većini stoji "ne radi" :D

Probaj da flesujes nesto sa 4pda. Imao sam I ja takve gluposti na nubii
Ako ti je bas toliko neophodna aplikacija. Znam da nije neko resenje, al' je najlakse
Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Jesi mislio na flesovanje ROMa ili nešto drugo?

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drugari, vidim mnogo pozitvnih komentara u vezi ovih Le Max 2 telefona. Hteo sam zeni da kupim nov telefon za 8. mart i vezao se za Honor 8 Lite, medjutim kad sam video da ovi Le Max 2 modeli nude duplo bolje performanse za daleko manju cenu, poceo sam da se premisljam. Nasao sam ovu varijantu na ali expressu, koja mi je bas primamljiva:

https://www.aliexpress.com/item/Ori...e-Snapdragon-820-Quad-Core-5/32792269410.html

E sad, ukoliko je neko narucivao doticni model, moze li da podeli malo iskustava, ne samo kad su performanse u pitanju, vec i kakva je zavrsna obrada, ekran, kamera i da li ima softverskih bagova?

Takodje me interesuje kakav je proces sa garancijom i koliko su vam nasi lupali carinu pri dospecu telefona?
 
Ja sam ženi uzeo Le Max 2 rose gold i on ti je svuda najjeftinija varijanta (a mislim da ženama ta boja i odgovara najviše)

Evo ti povoljniji linkovi nego tvoj

https://www.aliexpress.com/item/Let...&terminal_id=f8ca65d4cc0a4b7cb7f53231428d976c

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-4GB-32GB-Smartphone---Rose-Gold-374437.html


Inače, telefon je brutalan. Ima isti čipset i isto memorije kao i Samsung Galaxy S7 (Snapdragon 820/4GB). Radi kao zmaj. Ima premium build. Kamera Sonijeva sa optičkom stabilizacijom. Daje bolje slike nego 90% kineza. U rangu Samsung A5 2016 recimo. Jedina ahilova peta telefona je slabašna baterija. Izdrži od jutra do večeri sa normalnim korišćenjem. To se da i preživeti jer fon podržava fast charging i napuni bateriju do 90% za nekih pola sata.
 
Zakasnio si za 8. mart, paketi iz Kine putuju najčešće između 15 i 40 dana + oko 10 dana carina.
 
Sa KP stižu brže[emoji41]

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam ženi uzeo Le Max 2 rose gold i on ti je svuda najjeftinija varijanta (a mislim da ženama ta boja i odgovara najviše)

Evo ti povoljniji linkovi nego tvoj

https://www.aliexpress.com/item/Let...&terminal_id=f8ca65d4cc0a4b7cb7f53231428d976c

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-4GB-32GB-Smartphone---Rose-Gold-374437.html


Inače, telefon je brutalan. Ima isti čipset i isto memorije kao i Samsung Galaxy S7 (Snapdragon 820/4GB). Radi kao zmaj. Ima premium build. Kamera Sonijeva sa optičkom stabilizacijom. Daje bolje slike nego 90% kineza. U rangu Samsung A5 2016 recimo. Jedina ahilova peta telefona je slabašna baterija. Izdrži od jutra do večeri sa normalnim korišćenjem. To se da i preživeti jer fon podržava fast charging i napuni bateriju do 90% za nekih pola sata.

Ovo je sve extra, ali nigde ne videh da li i koliko daju garanciju na uredjaj? BTW, koliko su ti nasi uzeli za carinu?
 
Ako hoćeš garanciju, kupi ovde u radnji ili preko paketa.
Carina uzima oko 5000.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni ruzna ova kamera napred...sta mi je kul...19:9 ekran, sirokougaona kamera, f1.75 objektiv i imx499 senzor... :D
 
Nazad
Vrh Dno