Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

jeste, al to je neki cudan android :) ako NEKO pokusa da iskoristi identicne drajvere i prepise ovo cudo sto je fabricki na C2 al da bude Cyanogenmod ja ga uzimam odma a cak sam i razmisljao. Ima uputsvo da se Aliyn OS prebaci na Android JB, ali je neki kritican port u pitanju. za sad. C2 je zapravo najbolji Kung Fu Android trenutno koji moze da se kupi ali ZOPO izgleda bas bas eksperimentise.

Ovi na pandawill ga isporučuju sa preinstaliranim androidom, ko želi aliyn mora da napomene. Verovatno će brzo biti upeglan sistem, telefon je sjajan, a MTK SOC je dobro poznat, tako da ne vidim šta bi moglo da bude problematično..

EDIT: Vidim sad da je isti kao ZP980 samo dosta jeftiniji..
 
Poslednja izmena:
@promaster
savrseno sam te razumeo al nisam ja lepo objasnio,slazem se sa tobom. ja samo kazem da je g300 bio dobra kupovina,odnos ulozeno-dobijeno,pogotovo za "normalne" korisnike,odnosno one koji nisu zaludjeni telefonima. isto si u pravu za to ko se sa cime zadovoljava,ko zeli skoro savrsen telefon taj to mora i da plati,300€ pa na gore.
i sam znas da imam ployer momo12,jednostavno sam odredio sebi koliko hocu da potrosim para na nesto sto mi sluzi za zabavu i ono sto sam ocekivao to sam i dobio. sasvim solidan uredjaj . touch mu nije bas najsajniji ali daleko je od loseg,ekran mu je stvarno dobar.
i ovde kao i u drugim segmentima kupovine vazi pravilo koliko para toliko muzike,al mislim da su samsung,sony i ostali malo preterali sa cenama.
 
@promaster
savrseno sam te razumeo al nisam ja lepo objasnio,slazem se sa tobom. ja samo kazem da je g300 bio dobra kupovina,odnos ulozeno-dobijeno,pogotovo za "normalne" korisnike,odnosno one koji nisu zaludjeni telefonima. isto si u pravu za to ko se sa cime zadovoljava,ko zeli skoro savrsen telefon taj to mora i da plati,300€ pa na gore.
i sam znas da imam ployer momo12,jednostavno sam odredio sebi koliko hocu da potrosim para na nesto sto mi sluzi za zabavu i ono sto sam ocekivao to sam i dobio. sasvim solidan uredjaj . touch mu nije bas najsajniji ali daleko je od loseg,ekran mu je stvarno dobar.
i ovde kao i u drugim segmentima kupovine vazi pravilo koliko para toliko muzike,al mislim da su samsung,sony i ostali malo preterali sa cenama.

Malo previse, pre smo imali Apple kome je to bilo u opisu posla, da preteruje sa cenama, a onda su i ovi krenuli ostali da ih prate, jer je prelastalo da bude vazno sta nudi uredjaj, vec koliko kosta, jer se tako meri njegova ``ekskluzivnost``.. Samo koja nije mi jasno, kad ih ima kao pleve..

Znam za momo12, ali eto uzmi njega za primer, to je jedan prilicno lepo zaokruzen proizvod za te pare koliko sam uspeo da vidim iz vasih postova, tako da vredi svaki dinar, zato i kazem da neko ko trazi ove telefone trazi takav neki zaokruzen proizvod..
 
Mitar, hvala na informacijama. sada imam novog favorita i novi euros iznos koji moram da ulozim :d al ozbiljno sad gledam da uzmem njega. Ako je identican hardver kao i ZP980 onda kapiram da Android na njemu nije budzevina.
 
Sto se ne nadje neko pametan (a i sa puno love) pa da uveze brdo ovih telefona iz kine,otvori par servisa po Srbiji-procvetao bi mu posao samo tako.

Ja sam imao jednog kineza pre par godina "Anycool" je marka,imao je u to vreme dual SIM,koji je radio besprekorno,a imao je i TV.Licno ne bi imao nista protiv da i sada "setam" nekog kineza cudnog imena,po prihvatljivoj ceni i sa extra performansama.
 
Brate, kao da pišeš o tattoo-u a ne o g300 :/
 
Sto se ne nadje neko pametan (a i sa puno love) pa da uveze brdo ovih telefona iz kine,otvori par servisa po Srbiji-procvetao bi mu posao samo tako.

Ja sam imao jednog kineza pre par godina "Anycool" je marka,imao je u to vreme dual SIM,koji je radio besprekorno,a imao je i TV.Licno ne bi imao nista protiv da i sada "setam" nekog kineza cudnog imena,po prihvatljivoj ceni i sa extra performansama.

Anycool je zanimljivo korejanac a ne kinez. Kinezi su ga promovisali na sajtovima i masovnom kupovinom zbog 2SIM opcije koju su prvi praktikovali.
 
jel si se odlucio za c2? cekamo i mi sa tobom,nestrpljivo :D
 
ne znam,koliko se ceka, svaki put kada narucim nesto kazem sebi da cu zapamtititi kolko treba,ali nikad nisam to uradio. Evo prilike da pratimo jer imamo datum. Upravo sam na chatu sa kinezima,zato sto je novac slat pola iz USa a pola odavde (dugovali mi ameri nesto pa sma iskoristio). Nisma uzeo C2, iako je jeftiniji za 30 dolara jer mi se cini da mi je velicina ekrana bitnija nego kamera koju retko koristim,a i ovako je bolja od one koju posedujem.
 
Poslednja izmena:
ima i advanced model g4 koji ima mnogo vise rama za 30$ vise, sto po meni nije bitna razlika.
 
Znate li za ijedan merodavni review (ne kratki prikaz) nekog od ovih novijih modela?

Moram da priznam da Zopo C2 izgleda vizuelno sjajno na Engadget slikama. :) Zanimljivi su i komentari ispod kratkog Engadget prikaza na linku datom pre neki dan.
 
da li zopo mobile shop naplacuje shipping? kod njih je zp950+ 250$. Takodje imaju slanje iz italije, sto znaci da ce stici daleko brze.
Vise sam zainteresovan za c2 zobg rezolucije, a manji ekran mi je zapravo plus jer bi, teoretski, baterija trebala da traje duze. c2 bih uzeo sa pandawill-a samo zbog android flasha.
 
zopo mobile shop naplacuje shipping. doduse ja sma ga platio (al nesto malo 5 dolara) isa panawilla jer nisma hteo free kineski nego Isngapurski jer imam drugara tamo,pa ako nesto krene naopako,da mogu da mozda nesto uccinim.
 
A jel su im to skladista ili nesto drugo? Nesto sa ebaya poslato tako preko singapura mi je stiglo za manje od 15 dana, dok sam na kinu cekao ceo mesec. Tako da mi se isplati da dam tih 4 dolara.
Jedino sto me sada brine je carina, inace sam se bas naprzio na C2 i vrlo verovatno uzimam ovih dana.
 
Na žalost, carina ovih dana češlja sve pakete, i uredno naplaćuje PDV i carinske troškove. Gledao sam na aliexpress, i tamo za C2 piše da ima preinstaliran android, sigurno je mnogo veće interesovanje nego za Aliyun.
 
Negde sam procitao da se carina na uvoz mobilnih telefon iz EU ne naplacuje,ali sad ne znam da li to vazi samo ako su ti telefoni i proizvedeni u EU,ili su samo odatle poslati u Srbiju,a posto je neko pisao gore da moze i iz Italije da stigne,mozda bi ovo bilo korisno.... :)
Da dodam da za zemlje izvan Evrope dodatni troskovi ukupno iznose 30-32% na cenu telefona...(Carina,PDV,Postarina)....
 
Poslednja izmena:
situacija je trenutno ovakva. Iako sam platio,jos nisam dobio potvrdu. Dva dana mi nisu odgovorili a sada je weekend. Kada bih ih dobio na live chat, kazu da to nije njihov department i da budem strpljiv. Nisam klasicno narucio telefon preko sajta vec po savetu njihovg sales depatrmenta (prepisku tog chata cuvam) novac poslao na njihov paypal ,a zatim im poslao email sa transaction ID i predmetom koji kupujem. Razlog za ovakav oristup je sto sam polovinu sume poslao sa jednog,a polovinu sa drugog paypal accounta. (neki amer mi je dugovao pare a posto zivimo i dalje u srbiji,nije mogao da posalje na moj gaypal te sam bio prinudjen da iskoristim taj trenutak i novac posaljem sa dva izvora).
 
Milim da nema razloga za brigu. Kinezi retko varaju. Verovatno su samo zatrpani mailovima.
Ja sam ih pitao da li mogu da poslaju paket kao gift i cim dobijem potvrdan odgovor, narucujem C2. Ako me uhvate, platicu i tu carinu. Nije ni to bas neka ogromna suma ukoliko je telefon dobar kao na papiru :D
 
Imam jendu teoriju vezano za gift. Poslaji mi PP da ne talasma javno,bar dok ne testiram tj ne dobijem proizvod koji je narucen.
 
@gpetar
Slobodno napisi javno,ne verujem da oni sa carine citaju ovu temu... :D
 
ok..to je moje misljenje,mozda i lupam,ali nisu bas toliko mutavi. Mislim da je vise pitanje da li ih je briga da se necime zezaju zbog obima posla. Meni licno bi bilo sumnjivo da neko napise gift i pre sam za varijantu da se napise cena koja spada pod zakon kod nas koji svi znamo (50 eur firma, 70 eur privatno lice). Vecina chajniza oce da napise sta im se kaze, zajedno sa laznim opisom proizvoda.To mi zvuci sigurnija varijanta pa sam se za takvu i odlucio.
 
Pre par dana sam dobio sat iz kine koji je kostao 90$ plus postarina od 30$. Bio je oznacen kao gift i prosao je bez problema. Ono sto je ovde bitno je da je paket bio toliko dobro uvijen da sam ga jedva otvorio. Mislim da se carinici nece gnjaviti sa malim paketima koje jedva mogu da otvore. Njih zanima sverc robe, a ne sitna riba kao mi sa ponekim paketom. Stvar je u tome sto tih paketa ima dosta i vecina je oznacena kao gift ili sa nekom malom vrednoscu. Oni bi morali da ih otvore stotine da bi pronasli par komada koje mogu da ocarine jer vecina zapravo i ima neku sitnu vrednost. To su uglavnom gadgeti i sitnice iz kine.
Sigurno da otvaraju pakete nasumicno i da ponekad nabodu premiju za carinjenje, ali to je bas baksuz.

Ok, mali paket od 14.63 evra mozda stvarno izgleda ubedljivije :D
 
Samo im pri kupovini naglasis da stave cenu 60$(malo manje od 50eur) i mislim da ne bi trebalo da bude problema sa carinom.... :d
 
Da, carinici su sisali vesla pa ne znaju sta je telefon :)
 
Pa možda i nisu,ali ako na papiru piše zopo koji se kao brend ne prodaje u evropi,nemaju osnova da ga ocarine po nekoj izmisljenoj stopi,ako stoji da je plaćen 60€.To je već spomenuo dzekson u nekim postocima ranije.
 
Nazad
Vrh Dno