Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Izmedju ta 3 oj glas ide za mi9t. Mi9 je skuplji , mi8 je tu negde, ali po meni je bolji mi9t, imam mi9t i mi8.
Da li je otvorena tema za Mi9T? Ako nije podeli još neku reč sa nama :)

Trenutno mi je to najkompletniji telefon...

Gledao sam i A3 i cc9e OK su ali nemaju recimo led za notifikacije, Xiaomi je odlepio sa telefonima, svaki mesec nešto novo, povoljno ali tu i tamo fali po nešto. Drago mi je što češće ubacuju brzu memoriju (ufs) dosta znači za sam rad telefona...

Ovaj MI A3 mi je kao Redmi Note 7 Pro, po mom mišljenju ovaj drugi je kompletniji telefon. Njega planiram za sebe, kad crkne Zuk.
 
Ima tema, pisao sam mini review

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Zadnjih 30 postova o Xiaomi telefonima. Da li je baš neophodno da pored 20 i kusur Xiaomi tema pišete i ovde kao da se radi o kineskom manje poznatom proizvođaču?

Protiv Xiaomi-a nemam ništa protiv (svi ga u familiji koriste) ali što je mnogo mnogo je. Ipak bi ovde trebalo malo više pisati o drugim markama bez obzira mogu li se naći u Srbiji.

Uz sve to imate i podforum Šta da kupim..

A sada malo na ovu temu...

Nekada podbrend marke Oppo firma Realme izbacuje već nešto više od godinu dana samostalno svoje modele.
Od juna meseca postoji i mogućnost kupovine globalnih verzija na teritoriji EU, odnosno trenutno samo u Italiji, Španiji, Francuskoj i Vel. Britaniji. Naravno postoje servisi koji omogućavaju kupovinu modela i u drugim EU zemljama uz naknadu od nekih 10-15 Evra.

Radi se o modelima nižeg i srednjeg segmenta do 250€, gde su po specifikacijama konkurenti a često i nešto bolji od konkurencije.

Nažalost i dalje je veliki broj modela namenjen isključivo indijskom tržištu kao npr. Realme X. Međutim ako ovako nastave i to će se nadam se ubrzo promeniti.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Zadnjih 30 postova o Xiaomi telefonima. Da li je baš neophodno da pored 20 i kusur Xiaomi tema pišete i ovde kao da se radi o kineskom manje poznatom proizvođaču?

Protiv Xiaomi-a nemam ništa protiv (svi ga u familiji koriste) ali što je mnogo mnogo je. Ipak bi ovde trebalo malo više pisati o drugim markama bez obzira mogu li se naći u Srbiji.

Uz sve to imate i podforum Šta da kupim..

A sada malo na ovu temu...

Nekada podbrend marke Oppo firma Realme izbacuje već nešto više od godinu dana samostalno svoje modele.
Od juna meseca postoji i mogućnost kupovine globalnih verzija na teritoriji EU, odnosno trenutno samo u Italiji, Španiji, Francuskoj i Vel. Britaniji. Naravno postoje servisi koji omogućavaju kupovinu modela i u drugim EU zemljama uz naknadu od nekih 10-15 Evra.

Radi se o modelima nižeg i srednjeg segmenta do 250€, gde su po specifikacijama konkurenti a često i nešto bolji od konkurencije.

Nažalost i dalje je veliki broj modela namenjen isključivo indijskom tržištu kao npr. Realme X. Međutim ako ovako nastave i to će se nadam se ubrzo promeniti.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Realme X je ok, uzeo sam ga u razmatranje ali me izađe skoro kao Mi9T sa KP koji je ipak za nijansu "jači".
Dosta su popularni u Indiji.
Kod nas Xiaomi, zato se o njima ovde najviše piše...
A verovao ili ne dosta ljudi nije čulo za Xiaomi, u Srbiji. Makar ljudi oko mene, kada me pitaju za predlog za novi tel i ja predložim Xiaomi, pogledaju me čudno :-D
 
Zasto su je ubili? Pitajte vi sta da kupite od tih manje poznatih kineza. :)
Ako se neko dvoumi izmedju relme x i xiaomi, naravno da ce mu se preporuciti xiaomi. Ako se neko dvoumi izmedju nekog jiayu, uini, ili yureka, ili kako se vec zovu, naravno da ce mu se preporuciti nesto od ta 3.
 
I ovde ubise temu ovi Šaomi fanovi,
O čemu bi ti da pišeš? Kojim drugim brendovima? Nije provokacija samo me zanima šta je još popularno?

Xiaomi definitivno 1. u Srbiji po polarnosti, od Kineza.

Ja sam probao da eksperimentišem, koristio Elephone (živo......), pa Vibe Shot, i sada još uvek na Zuk-u (Z2).

Sledeći verovatno Šaomi. Eventualno OnePlus.

Pozdrav
 
tema je prakticno besmislena jer se na pomen bilo kojeg telefona uvek preporuci ipak neki xiaomi..ne kazem da verovatno i jeste bolji, ali to obesmisljava temu...na glavnoj strani od 25 tema polovina je o xiaomi telefonima...a i ovde su na svakom koraku...za pocetak, xiaomi nikako ne spada u manje poznate brendove...

mozda bi imalo smisla ukoliko bi se tema prekrstila u kineski telefoni do 50 dolara, ali tu bi verovano opet bilo dodaj jos malo pa uzmi neki xiaomi...[emoji2]
 
tema je prakticno besmislena jer se na pomen bilo kojeg telefona uvek preporuci ipak neki xiaomi..ne kazem da verovatno i jeste bolji, ali to obesmisljava temu...na glavnoj strani od 25 tema polovina je o xiaomi telefonima...a i ovde su na svakom koraku...za pocetak, xiaomi nikako ne spada u manje poznate brendove...

mozda bi imalo smisla ukoliko bi se tema prekrstila u kineski telefoni do 50 dolara, ali tu bi verovano opet bilo dodaj jos malo pa uzmi neki xiaomi...[emoji2]
Pa realnost je takva,da uglavnom svi ostali manje poznati brendovi imaju bubice u vidu kojekakvih bug-ova,ok je Xiaomi poprilicno ispeglan i sigurna kupovina....i onda,sasvim je logicno-zasto bi neko uzeo recimo neki Ulefone ili tako nesto slicno sa dosta losom sw podrskom,umesto Xiaomija koji sada maltene "na keca" sljaka bez problema...*mjau**mjau**mjau*,sami su se nametnuli.

Sent from my S9
 
шта фали елепхону, имао сам и задовољан сам, да нисам разбио екран још бих га користио, сад имам кулпад исто добар телефон, ако преживи користићу и њега дуго
 
tema je prakticno besmislena jer se na pomen bilo kojeg telefona uvek preporuci ipak neki xiaomi..ne kazem da verovatno i jeste bolji, ali to obesmisljava temu...na glavnoj strani od 25 tema polovina je o xiaomi telefonima...a i ovde su na svakom koraku...za pocetak, xiaomi nikako ne spada u manje poznate brendove...

mozda bi imalo smisla ukoliko bi se tema prekrstila u kineski telefoni do 50 dolara, ali tu bi verovano opet bilo dodaj jos malo pa uzmi neki xiaomi...[emoji2]
Znaci, poenta je preporuciti objektivno losiji telefon za istu kolicinu novca, cak i u ovoj temi u kojoj brend nista ne znaci?

Zanimljiva logika :)

Sjajna ideja, od sada samo da se pisu preporuke za garazne kineske brendove sa AliExpressa koji su neretko hardverski (softverski da ne pominjem) losiji od telefona koji se mogu lokalno (sa kakvom-takvom garancijom) kupiti po istoj, ili cak nizoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Pročitaj još jednom naziv teme...tema se ne zove koji xiaomi da kupim...ako mislite da je garažne brendove pregazilo vreme i konkurencija pišite administraciji da je ukinu ili da dobije novi naziv...ovako kako je jeste besmisleno, da ne objašnjavam ponovo...

Ljudi, zanima me elephone...nah, imaš xiaomi x...a umidigi, nah, imaš xiaomi y...a ulefone, nah, imaš xiaomi xyx...a cubot, nah, bolje ti je xiaomi taj i taj...koja je poenta da bilo ko pita za bilo koji manje poznat brend ako će na kraju da mu se gura neki xiaomi kroz grlo? Ako su ti telefoni slabo zastupljeni kod nas i niko zapravo ne zna ništa o njima, onda je ovako formulisana tema opet besmislena...

Pošto je xiaomi toliko dominantan u svim segmentima najbolje da svi ostali dignu ruke od proizvodnje telefona, zna se koji telefon svaka poštena kuća mora da ima...
 
To sto si ti ogorcen na neki konkretan brend (sto se vrlo lako da zakljuciti), iz nepoznatih razloga jer nemas iskustva i pises napamet, treba da postane problem ljudi koji zele da dobiju objektivnu preporuku i ljudi koji zele da daju objektivnu preporuku?

Jednostavno, treba uzimati objektivno, bilo to brenda a, b ili c je apsolutno nebitno, postajes naporan sa anti-Xiaomi politikom gde je tvoj jedini (osnovani, ne racunamo tumaranje po temama i skupljanje bagova, pa naknadno neosnovano spamovanje svih ostalih tema kao da svi telefoni imaju sve bagove koje si ti skupio iz ostalih tema, kao da je to npr. Samsung gde mozes zasigurno reci da je svaki Exynos kanta koja crpi bateriju na 4g, pregreva se i ima blagi uzas od GPU dela) argument "zasto vise spamujete sa Xiaomi-jem".

Evo, i na taj "argument" ces dobiti odgovor (koji sam vec pisao na ovoj, a i mnogim drugim) da nije poenta u brendu A ili brendu B.

Cinjenice, ukratko:

-na kineskom i indijskom trzistu postoji gomila brendova koji nude dosta ulozeno dobijeno, npr: Lenovo, Asus, Oppo, Realme, Vivo, ZTE, Samsung (M serija), Motorola, Xiaomi.
-na kineskom i indijskom trzistu se svi ti telefoni odlicno prodaju.
-od svih tih telefona iskljucivo jedan brend ima odnos ulozeno/dobijeno slican kao i ostali na kineskom i indijskom trzistu.
-na trzistu gde je prosecna plata jos niza od indijske i kineske, prva stvar koja se gleda kod telefona (i bilo kakve tehnike generalno) je vrednost koja se dobija za ulozen novac.

Vrlo lako se dodje do zakljucka.

Da rezimiramo opet tvoju logiku, da bi se ispostovala "ovako formulisana tema", treba se svesno dati objektivno losa preporuka za uredjaj koji ce neko koristiti mozda i na duze staze?

Jedno opste pitanje. Imamo proizvod A i proizvod B. Proizvod A je ocigledno, objektivno, bolji proizvod. Koji je razlog nekome preporuciti proizvod B?
 
Poslednja izmena:
Mnogo pametuješ za nekoga kome sam morao da crtam razliku između 6" 16:9 i 6" 19:9 telefona...ajd zdravo...završio sam na ovu temu...
 
Zamisli, svaki dan naucis nesto novo. To je usko povezano sa ovim sada, verujem.

To su ujedno i jedini korisni postovi (objektivni, osnovani i argumentovani) s tvoje strane koje sam mogao videti, od tada samo nizbrdo, a to si stvarno lepo objasnio, pre toga nisam na taj nacin (nisam ni na kakav nacin) razmisljao dijagonalama i odnosu stranica.
 
To sto si ti ogorcen na neki konkretan brend (sto se vrlo lako da zakljuciti), iz nepoznatih razloga jer nemas iskustva i pises napamet, treba da postane problem ljudi koji zele da dobiju objektivnu preporuku i ljudi koji zele da daju objektivnu preporuku?

Jednostavno, treba uzimati objektivno, bilo to brenda a, b ili c je apsolutno nebitno, postajes naporan sa anti-Xiaomi politikom gde je tvoj jedini (osnovani, ne racunamo tumaranje po temama i skupljanje bagova, pa naknadno neosnovano spamovanje svih ostalih tema kao da svi telefoni imaju sve bagove koje si ti skupio iz ostalih tema, kao da je to npr. Samsung gde mozes zasigurno reci da je svaki Exynos kanta koja crpi bateriju na 4g, pregreva se i ima blagi uzas od GPU dela) argument "zasto vise spamujete sa Xiaomi-jem".

Evo, i na taj "argument" ces dobiti odgovor (koji sam vec pisao na ovoj, a i mnogim drugim) da nije poenta u brendu A ili brendu B.

Cinjenice, ukratko:

-na kineskom i indijskom trzistu postoji gomila brendova koji nude dosta ulozeno dobijeno, npr: Lenovo, Asus, Oppo, Realme, Vivo, ZTE, Samsung (M serija), Motorola, Xiaomi.
-na kineskom i indijskom trzistu se svi ti telefoni odlicno prodaju.
-od svih tih telefona iskljucivo jedan brend ima odnos ulozeno/dobijeno slican kao i ostali na kineskom i indijskom trzistu.
-na trzistu gde je prosecna plata jos niza od indijske i kineske, prva stvar koja se gleda kod telefona (i bilo kakve tehnike generalno) je vrednost koja se dobija za ulozen novac.

Vrlo lako se dodje do zakljucka.

Da rezimiramo opet tvoju logiku, da bi se ispostovala "ovako formulisana tema", treba se svesno dati objektivno losa preporuka za uredjaj koji ce neko koristiti mozda i na duze staze?

Jedno opste pitanje. Imamo proizvod A i proizvod B. Proizvod A je ocigledno, objektivno, bolji proizvod. Koji je razlog nekome preporuciti proizvod B?
Slažem se u potpunosti. Ne kapiram ove hejtere, suzdržavao sam se da pišem, smorili smo kao temu Xiaomijem a to je realno najbolje šta može da se nađe kod nas.
Vidim da je dečko koristio Elephone, pa i ja sam ga koristio i mogu da potpišem da je krš, sa ugrađenim malware-om, lažnim obećanjima o update-u, lažnim specifikacijama itd...
Da kod nas može da se nađe neki Oppo, Vivo, Realme, Nubia sa takvom garancijom i cenom kao Xiaomi bili bi isto tako popularni jer su sve to dobri brendovi.
A i lepo je rekao Slaviša, ako neko želi da kupi tako nešto, napiše ovde, želim to to i to, razmišljam se između ova 3 modela i može mu se dati neka preporuka na osnovu iskustva ili komentara sa xda, 4pda, recenzija na Aliju( mada mogu biti i lažne).
No nebitno, ne treba ni odgovarati na ovakve postove, ima puno isfustriranih ljudi koji nemaju šta da rade pametnije nego da traže razlog da se sa nekim raspravljaju. Pogotovu je to smešno kad se radi na forumu, preko tastature... Cak se i ja pitam zasto ovo sada kuckam :)
 
@ivan
Dečko promašio si temu i sagovornika, ne može dalje, otvori blog, yuotube kanal pa se raspravljaj sa sobom.
Potpisan sam na ovu temu da bi video šta ima novo i korisno u manje poznatim markama.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ova tema ce da zivne kada Xiaomi krene stopama Huawei-ja po pitanju cene pa opet nastane praznina u sektoru ispod 200 evra i pojavi se neki novi igrac.

Popunili su jednostavno sve zivo konkurentnim uredjajima i bukvalno nema sta drugo da se preporuci a da nije na neki nacin losija kupovina.




Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Slazem se, kad polude kao havaji, dovidjenja.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Nije mi jasno zašto uopšte pominjete Xiaomi. Zar je to manje pozat brend?
I zašto se svađate?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Niko se ne svadja, nego je Xiaomi potpunon obesmislio kupovinu telefona od manjih proizvodjaca jer u svim segmentima ima konkurentne modele.

Evo ja bih baš voleo da vidim ko će pametan da kupi MTK umesto snapdragona, mada Xiaomi ima i MTK modele :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne mora nužno biti mtk, leeco je imao dosta sd modela. Mada sam ja bio prezadovoljan sa x626 i kako je fercerao sa mtk.
 
https://www.gsmarena.com/meizu_cuts_storefront_in_bid_to_stay_afloat-news-38388.php

another one bites the dust? pre pune 4 godine sam kupio meizu m2 note napolju i baš je isplatio tih 200 evra koliko je koštao...baterija se još odlično drži i koristimo ga po kući za strimovanje i surf na terasi...mislio sam da ću nakon njega sigurno kupiti još neki meizu ali taj period je očito bio labudova pesma...bledunjavi modeli koji nisu baš bili spremni za tržište van kine i evo gde smo danas...nekako ne vidim kako bi mogli da preokrenu situaciju, šteta...
 
Šteta .. mnogo ih je koštala svađa sa Qualcommom, nikako nisu uspeli posle toga da se vrate

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I ja sam bio prezadovoljan sa M1 note, kupio ženi i sebi, posle se vrteli po familiji, i jedan i dalje radi kod zeta, do skoro mu je bio glavni telefon.
Razmišljao sam skoro da uzmem Meizu za ženu ili kćerkicu, ali kad je trebalo da se odluči ipak sam odabrao Redmi 6A i Redmi Note 7 kao sigurniji izbor. Prošla me volja za eksperimentisanjem, a na forumu nikako neko da se javi sa iskustvima sa novijim Flyme.

Imam i slušalice HD50 i EP52, i oba modela su fantastična.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno