Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Kad si pomenuo futrolu za tel. setih se mog slučaja, naručio baterije za drona i glupi kinez ih umota u dve gumene futrole za iphone (njih naravno nisam naručio) naša carina otvori paket i naplati mi PDV za dve futrole za telefon a baterije ni ne spomene... :wall:
 
Kad si pomenuo futrolu za tel. setih se mog slučaja, naručio baterije za drona i glupi kinez ih umota u dve gumene futrole za iphone (njih naravno nisam naručio) naša carina otvori paket i naplati mi PDV za dve futrole za telefon a baterije ni ne spomene... :wall:
Ma i naši carinici su jako pametni...

Meni jednom ubacio prodavac neki račun, 3X veće vrednosti od onoga što sam naručio (kao morao zbog njihove carine pa je random ubacio prvi račun koji je dohvatio) i oni kraljevi zapeli da carine po toj ceni, sreća pa su me nazvali. Ja kažem ljudi dajte poslaću Paypal račun, iz banke izvod, sve šta treba, bezveze ćemo se natezati posle, ma ne i ne, na kraju ubedim ja tu ženu nekako.

A više puta su carinili i po ceni transporta odnosno pošte , nekad i to zalepe na paketu, niđe veze.

E da poenta priče je da na tom računu piše nešto sasvim levo od onoga što sam naručio :-D! Ne bre oni videli broj i zapeli... A svako sa tri nervne ćelije može da zaključi da ne piše isto na ambalaži onoga što sam kupio i na tom računu, izbrljanom, na kome je pisalo 10 različitih artikala i dole ukupna cena...

Greška i prodavca naravno ali ni ovi nisu bajni.

Jednom prilikom me jedan od njih pitao kako da nađe uopšte te artikle na internetu...

Nego da ne trolujemo temu.

Carinu kod nas ćeš platiti na bilo šta, u najvećem broju slučajeva. Retko prođe nešto kao što je telefon bez dažbina. Par puta sam samo čuo da se to desilo.
 
Vidi, da se razumemo, dažbine treba plaćati na sve. PDV uvek treba da se naplati bez obzira na iznos. Neću sad da ulazim u dubiozu šta sve ne valja u zemlji i naravno da je PDV na robu od $20-30 najmanji problem, ali, ako ćemo po zakonu i moralno - PDV treba dodati na svaku pošiljku.

Fora je samo bila u tome što nikad nisam naručivao tehniku veću od slušalica, docking punjača i sl. pa je sve to bez obzira na iznos prolazilo bez ikakvih dodatnih troškova. Zato sam hteo da vidim kakva je situacija sa telefonima i da li ima nade :)

Naravoučenija: Izgleda da je nema - Viva Montenegro :D
 
Poslednja izmena:
Vernee Mix ili Ulefon Mix ?
Neko nesto o ovim telefonima ?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Da ne bih listao celu temu, može pomoć oko odabira Xiaomi Redmi 4X Dual 16GB ili LeEco Le2? Generalno, telefon će biti namenjen prosečnom korisniku.
 
Da ne bih listao celu temu, može pomoć oko odabira Xiaomi Redmi 4X Dual 16GB ili LeEco Le2? Generalno, telefon će biti namenjen prosečnom korisniku.
Ja sam imao RN4x ako si mislio na njega onda moj glas njemu.
Le2 ima odlicno sve ali sve kije znam da su imali Letvi zalili su se na operativni sistem

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Ma ja koristim trenutno le max 2, naravno ne sa fabričkim romom i generalno sve radi super. Za RN 4x mi je trebalo mišljenje, hvala.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
RN4x ima mnogo bolju bateriju i podršku, ostalo je sve manje vise isto
 
Moj glas ide za RN4x, najviše zbog baterije.

A ako je prosečan korisnik, razmisli i o običnom Redmiju, možda mu Note bude previše velikog formata... Meni je recimo Cool1 (5.5") baš ozbiljno knap.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li postoji sajt da se naruci telefon koji se nalazi u magacinu u EU.
Mislio sam da EFox ima ali sam se zeznuo.
Sestra mi je u Swiss i ako narucim nesto da dodje do nje koliko sam shvatio ne placa carinu a PDV sigurno placa. Ima adresu i u Nemackoj tako da mogu i tu da ga narucim. Da li je neko nesto slicno radio?
Hvala?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Da li postoji sajt da se naruci telefon koji se nalazi u magacinu u EU.
Mislio sam da EFox ima ali sam se zeznuo.
Sestra mi je u Swiss i ako narucim nesto da dodje do nje koliko sam shvatio ne placa carinu a PDV sigurno placa. Ima adresu i u Nemackoj tako da mogu i tu da ga narucim. Da li je neko nesto slicno radio?
Hvala?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
Probaj sa grosso, ja sam preko njih naručivao, odabereš SF express (15 eur je dostava i celoj EU) nema carine ni PDV-a u zemljama članicama EU. Za CH ne znam, ali mislim da se plaća PDV.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Da li postoji sajt da se naruci telefon koji se nalazi u magacinu u EU.
Mislio sam da EFox ima ali sam se zeznuo.
Sestra mi je u Swiss i ako narucim nesto da dodje do nje koliko sam shvatio ne placa carinu a PDV sigurno placa. Ima adresu i u Nemackoj tako da mogu i tu da ga narucim. Da li je neko nesto slicno radio?
Hvala?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
https://www.coolicool.com

Sećam se da su sa ovog sajta ljudi ranije uzimali...

Ja sam uzeo direktno sa Alija, odabrao eu warehouse, sve je prošlo bez carine i bez poreza ikakvih. To naravno funkcioniše kod onih koje imaju EU warehouse.

Imaš dosta sajtova za prodaju, bitno je da podržavaju Paypal kako bi bio siguran ako nešto krene po zlu...
 
Da ne bude zabune, tačno, nema poreza i sl. ali su cene više nego kada se poručuje iz HK/CN skladišta tako da je PDV donekle uračunat u cenu.
 
Jedina stvar je sto ima nekih telefona koje bi zelwo da probam ali cene su jake. Neki telwfoni mogu da se nadju jeftinije kao RN 4 i RN4x

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
RN4x ima mnogo bolju bateriju i podršku, ostalo je sve manje vise isto

Pa sad da je ostalo sve manje vise isto i nije. LeEco ima mnogo bolju kameru, vecu rezoluciju ekrana, pa cak neke verzije i vise RAM-a, i ima mnogo jaci cipset, tj. SD820. I naravno zbog sve toga ima i slabiju bateriju od Xiaomia.

Sto se tice podrske verujem da Xiaomi ima bolju oficijalnu, a Le Max 2 ima odlicnu podrsku Developera, tako da Custom Romova sa novim Androidom ima i vise nego dovoljno.

Ko hoce bolju bateriju onda definitivno Xiaomi, a ko hoce jak hardver onda LeEco.

Ja imam samo reci hvale za LeEco telefonu. Mene evo Le 1 Pro sluzi vec drugu godinu bez greske. A placen je 160 evra na snizenju.. Mislim da u zivotu nisam imao bolju kupovinu :)
 
https://www.kimovil.com/en/compare/leeco-le-2,xiaomi-redmi-note-4x
- LeEco Le 2 ima SD652
- ista rezolucija
- slabija baterija
- LeEco nema SD card slot, 3.5" ulaz za slušalice i LED notifikacije
- kameru ima bolju na papiru - u praksi je ta kamera jako obojena + nepostojeći auto-fokus za video snimke. Meni je kamera bila jedna od bitnijih faktora - hteo sam da uzmem ili X520 ili Cool1 - na YT snimcima poredjenja Cool1 iako je imao "manje megapiksela" pokazivao je bolje fotke.

Jedino ne znam zašto ne bi razmislio o Cool1 modelu? Ima Nougat za njega, istina, ROMovi nisu nešto zastupljeni, ali za te pare možeš dobiti 4/32GB i istu bateriju kao kod Xiaomija.
 
https://www.kimovil.com/en/compare/leeco-le-2,xiaomi-redmi-note-4x
- LeEco Le 2 ima SD652
- ista rezolucija
- slabija baterija
- LeEco nema SD card slot, 3.5" ulaz za slušalice i LED notifikacije
- kameru ima bolju na papiru - u praksi je ta kamera jako obojena + nepostojeći auto-fokus za video snimke. Meni je kamera bila jedna od bitnijih faktora - hteo sam da uzmem ili X520 ili Cool1 - na YT snimcima poredjenja Cool1 iako je imao "manje megapiksela" pokazivao je bolje fotke.

Jedino ne znam zašto ne bi razmislio o Cool1 modelu? Ima Nougat za njega, istina, ROMovi nisu nešto zastupljeni, ali za te pare možeš dobiti 4/32GB i istu bateriju kao kod Xiaomija.

Ja sam mislio da je poredjenje izmedju Xiaomi Redmi Note 4X i LeEco Le Max 2. Izvinjavam se.

Po meni telefoni koji imaju 64GB ROM-a ni ne treba da imaju ulaz za SD karticu. Ja imam slobodno jos nekih 40GB.. A imam oko 3000 pesama i mape za navigaciju za celu evropu.. Ne znam gde toliku memoriju istrostiti :D

Cool1 je takodje odlican. Znam da je neko sa ovog foruma imao taj telefon i da je bas hvalio bateriju :)
 
Probaj da snimaš 4k video pa ćeš videti kako jede memoriju.
 
Poslednja izmena:
Par fotografija sa Cool1, zgodan je ovaj bokeh efekat koji dolazi na telefonu (2. Fotka) ali, sta znam, mislim da me je K Zoom ozbiljno razmazio...

c9593b50c567e03e20659c518b7d9e96.jpg

55992d3abac8af8e7ad8bc4dc1a18d59.jpg

a70947dae182f113c540a925601510c9.jpg

Kad cujete za neki Kinez sa bar 5x optickim zumom, setite me se :D

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Imam problem sa LEEco 2 x620 danas sam bio na skijanju inbilo je dosta hladno pa se telefon ispraznio. kada sam dosao kuci prikjlucio sam ga na punjac medjutim umesto da se puni on se ukljuci i prijavi onaj orange state i kaze da ce se butovati za 5 sekundi i tada se upali narandzasta led lampica i kao puni ga medjutim samo stoji na 0% bez obzira sto je vec 20 min na punjacu. probao sam i sa drugim punjacem ali nista. Koliko znam kada je prazna baterija i kada se puni treba da svetli crveno a ne narandzasto. sta probati sledece?
 
Imam problem sa LEEco 2 x620 danas sam bio na skijanju inbilo je dosta hladno pa se telefon ispraznio. kada sam dosao kuci prikjlucio sam ga na punjac medjutim umesto da se puni on se ukljuci i prijavi onaj orange state i kaze da ce se butovati za 5 sekundi i tada se upali narandzasta led lampica i kao puni ga medjutim samo stoji na 0% bez obzira sto je vec 20 min na punjacu. probao sam i sa drugim punjacem ali nista. Koliko znam kada je prazna baterija i kada se puni treba da svetli crveno a ne narandzasto. sta probati sledece?
Ispalo je da mu treba 45 minuta da povrati bateriju posle praznjenja zbog hladnoce.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Da li je neko koristio bilo ko Vernee Mix 2

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno