Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

odlična firma sa lepim idejama i sjajnim dizajnom, ali to očito nije bilo dovoljno...meni flyme nikad nije smetao niti sam imao neke primedbe na rad telefona, čak sam ostavio kineski fw jer je dugo vremena mogla da se skida muzika sa meizu music, kao da sam imao free spotify s kojeg sam mogao da downloadujem šta hoću :) još imam urađen backup sve te muzike na hard disku...tonu nekih retkih albuma sam skinuo...
 
Zašto sahranjujete Meizu pre vremena, sad imaju nekoliko vrlo dobrih telefona u srednjem nižem segmentu.
Drugar ima Meizu X8 odličan telefon, mislim da je to najbolja kupovina za taj novac
 
Poslednja izmena:
Zato sto su oni vec sami sebe sahranili jos ranije. Ne omogucavanje otkljucavanja bootloadera,nisu ispratili globalno i marketinski kao sto je to Huawei uradio, pa su se sad kao malo podigli, ali ko ce kupiti njihove telefone bez podrske. Ne kazem da su losi telefoni, extra su, ali podrska je jako jako losa. Imam iskustva. Za mene Meizu i Huawei nikad vise.
 
ove godine su predstavili 3 nova telefona...i to dosta govori...ajd meni lično to i nije neki bitan parametar, ali očito je da ih konkurencija gazi ili ih je već pregazila...koliko god bili simpatična firma poslovanje im je očito u crvenom...
 
Mogu oni predstaviti i vise telefona od 3 godisnje, ali prodaja nece biti onakava kakva treba da bude. Napisao sam da su propustili svoju sansu pre par godina od mx4 su zabranili otkljucavanje bootloadera, i od tada samo idu unazad.
steta, jer prave kvalitetne telefone.
 
Nema to nikakve veze sa zaključanim bl :)
Ta priča prolazi možda kod 1% ljudi/kupaca

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nema to nikakve veze sa zaključanim bl :)
Ta priča prolazi možda kod 1% ljudi/kupaca

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Eto ja sam jedan od tih 1%, koji nije bio zadovoljan da svakim novim update-om dobije dva nova baga, i da mi posle update-a ne zvoni budilnik itd.

Pa na kraju kad hoćeš da staviš neki custom rom ne možeš, jer je zaključan bootloader. PS: mx4 je bio u pitanju, izuzetno lep telefon u to vreme.
 
Mozda nije zbog toga, ali zbog toga telefon nije popularan kod developera. Tj nema podrsku. Huawei je isto jadan ali eto ima marketing pa ljudi kupuju, a ako se nesto desi, onda moras u servis, ili platiti onima iz huawei(ne znam kako se vec zovu ) da unbrikujes telefon. Znam iz iskustva. :)
Ako oni mogu unbrick uz obican tool, zasto moras platiti za taj ulock,tj unbrick?
 
Koja bi po vama bila adekvatna zamena za Letv Le 1 Pro? Baterija mi je sada bas oslabila, punim telefon po 2 puta dnevno. Prvo sam mislio da samo zamenim bateriju, ali sam od toga odustao jer sam na sajtovima nalazio samo neke kopije, a one koje su originalne verovatno stoje u celofanu 2-3 godine tako da je pitanje koliko i one dugo mogu da drze. Kada pogledam trenutnu ponudu do 200e cini mi se da nema ama bas nista sto bi bilo vredno zamene. S obzirom da ovaj Le 1 Pro ima 4GB RAM-a, 64GB ROM-a, SD810, 2K ekran i Sony kamere sa optickom stabilizacijom stvarno ne znam na sta preci.. Vecina ih uopste nema opticku stabilizaciju, vecina ima 64/4 kombinaciju i koriste SD660 ili tako neki slican koji je iste jacine kao i SD810.. U sustini cini mi se da kada bih presao na neki Xiaomi Redmi Note 7 da bi to bio prelazak sa konja na magarca.

Steta sto je LeEco propao, a imali su tako dobre telefone. Kad se setim samo 2018 kada je trebao da se pojavi LeEco Le X, na njega sam se bio bas nameracio i na moju zalost nikada se nije ni pojavio..
 
Uzmi Redmi Note 7, nikako nije prelazak sa konja na magarca. Nije ni neki spektakularan apgrejd doduše. Ja ću probati posle odmora da raskupusam letvu i zamenim bateriju. Žena ima Note 7 i Mi A1, pa nije nikakva frka ako ovaj slomim.
 
Njega razmatram vec duze vremena, al mi je Xiaomi iskreno previse isforsiran. Nije da ga ne volim, uzeo sam ocu Redmi 5, ali Xiaomi sam koristio kad jos niko za njih nije znao u Srbiji, a sad ga mozes videti kod svakog drugog coveka na ulici :D Sto se tice hardvera ta dva telefona su ista, ili je mozda neka mala razlika. E sad jedina prednost Redmija je baterija, ali da dajem 200e samo zbog baterije mi je nekako bezveze. Sa Letvom sam bas zadovoljan, evo vec cetvrtu godinu radi bez greske, nista mi ne koci, kamera je napolju na dnevnoj svetlosti fantasticna, jedino je ta baterija problem, jer stvarno smara 2 puta dnevno puniti telefon.

Odakle si ti mislio poruciti bateriju za Letvu? Ja sam isto razmisljao da je otvorim, posto imam SMD duvaljku, a imam i onaj alat za otvaranje telefona. Nista me ne kosta. Samo kad bih znao odakle da porucim bateriju, a da mi ne dodje neka sto ne valja.
 
Ja sam je naručio pre skoro dve godine, samo nikako da zamenim.
b59f02c97fae917d614736fbe50c1d83.jpg
 
Kupicu, samo da uhvatim vremena i zivaca za to. Inace uzeo sam Letv Le Max X900 za 50e na KP oglasima. Tako da cu i njega morati da operisem. Telefon radi odlicno, bas se vidi da su sa Androidom 6.0 poradili na optimizaciji softvera. Nema nekih bagova i kocenja koja imam na svojoj X800 Letvi. Jedino mu je baterija bas oslabila. Od 100 do 60% padne za nekih 20h iako se telefon ne koristi.
 
Jel moguće u kini kupiti neki uređaj a da može ovde da se koristi posle, mislim na eu romove i frekvencije? Drugar mi je otišao poslovno u Zhuhai, može da mi uzme nešto ako uopšte ima smisla kupovati tamo?
 
Pa svi telefoni se prave u kini, naravno da je onda moguće uzeti bilo koju verziju.
Samo traži "Global"nu verziju ali već kad je tamo lično bolje nek ti uzme neki bolji fon sem ako ti ove manje poznate marke nisu baš fetiš, onda ima i nekih za koje se ovde nije ni čulo...
 
Ma uzeo bih neki bolji fon svakako, neki mi9 ili tako nešto, samo ako se isplati uzeti tamo i ako uopšte ima u njihovim radnjama global verzija telefona, da ne bacam pare bezveze. Ako neko ima još neki predlog neka javi, ne znam šta bi mogao da gleda, neki meizu, xiaomi, huawei, šta još ima tamo da valja?
 
Koja bi po vama bila adekvatna zamena za Letv Le 1 Pro? Baterija mi je sada bas oslabila, punim telefon po 2 puta dnevno. Prvo sam mislio da samo zamenim bateriju, ali sam od toga odustao jer sam na sajtovima nalazio samo neke kopije, a one koje su originalne verovatno stoje u celofanu 2-3 godine tako da je pitanje koliko i one dugo mogu da drze. Kada pogledam trenutnu ponudu do 200e cini mi se da nema ama bas nista sto bi bilo vredno zamene. S obzirom da ovaj Le 1 Pro ima 4GB RAM-a, 64GB ROM-a, SD810, 2K ekran i Sony kamere sa optickom stabilizacijom stvarno ne znam na sta preci.. Vecina ih uopste nema opticku stabilizaciju, vecina ima 64/4 kombinaciju i koriste SD660 ili tako neki slican koji je iste jacine kao i SD810.. U sustini cini mi se da kada bih presao na neki Xiaomi Redmi Note 7 da bi to bio prelazak sa konja na magarca.

Steta sto je LeEco propao, a imali su tako dobre telefone. Kad se setim samo 2018 kada je trebao da se pojavi LeEco Le X, na njega sam se bio bas nameracio i na moju zalost nikada se nije ni pojavio..

lemax2 x820 kod devojke,aosp extended,ubija kako radi.bili smo po tc-ovima gledali fonove i ništa joj se nije svidelo,nisu pare bile problem,bukvalno nema razloga da ga dira jer ga nije toliko ni koristila do pre nekih 7-8 meseci kad su se zalaufali sa romovima.baterija se drži još,a čisti android uživanje za korišćenje.
 
Ma uzeo bih neki bolji fon svakako, neki mi9 ili tako nešto, samo ako se isplati uzeti tamo i ako uopšte ima u njihovim radnjama global verzija telefona, da ne bacam pare bezveze. Ako neko ima još neki predlog neka javi, ne znam šta bi mogao da gleda, neki meizu, xiaomi, huawei, šta još ima tamo da valja?

Pošto kina nema pristup guglu i njegovim servisima mislim da svi telefoni koji se tamo prodaju nemaju google play store instaliran i sve one servise što mi koristimo a vezani su za google čak i ako se radi o global verzijama telefona tako da to će morati ili prodavac na licu mesta nekako da sredi (imaju oni fora i za to) ili ćeš morati ti lično da sve to instaliraš.
Znam da je Hong Kong dobar za kupovinu elektronike i da se prodaje roba za internacionalna tržišta (lakše je nači model koji će biti na engleskom i imati sve što je potrebno za normalnu upotrebu kod nas) ali mislim da je sad tamo s**nje pa ne bi znao koliko je preporučljivo ići u HK, možda se i varam, ne pratim vesti toliko redovno.

P.S. pitaj drugara dal bi doneo jedan sony alfa 6400 ili lumix gh4a :p
 
Zadnja dva telefona su mi leeco a pre njih TCL, 4pda mi je druga kuća [emoji16] Ne verujem da će ići u HK, kaže samo vikendom ide u grad pa će videti kako i šta. Hvala na savetima.
 
Koliko se secam Blu je nekada radio po licenci Gionee telefone, konkretnom mislim na Blu Life Pure XL. Gionee je na kraju bankrotirao, a ovi opstali..
 
Kakav je Cubot? Video danas reklamu Cubot X20 pro 150$ 128GB, veliki ekran, 4000mAh, deluje ok na papiru.
 
Ma kakav Cubot, ovaj Bold deluje zanimljivo, mada je MTK Soc, ali ne vidim ga nigde po sopovima, ni na kimovilu.
 
Stigao danas telefon, DuoDuoGo :)
Lepo pakovanje, kvalitetna kutija, telefon lepo izgleda, u kutiji, punjac, usb kabel, slusalice, silikonska maska i zastitna folija za ekran.
3GB Ram, 16Gb interna, plus mikroSD, jest da je MT procesor, ali za 69evra u Francuskoj ne moze najbolje :)
Sad je na punjacu, pa cu kasnije staviti kartice, dual sim je. i da vidim kako radi.
 

Prilozi

  • IMG_20191028_092500.jpg
    IMG_20191028_092500.jpg
    121.3 KB · Pregleda: 210
  • IMG_20191028_092612.jpg
    IMG_20191028_092612.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 215
  • IMG_20191028_092625.jpg
    IMG_20191028_092625.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 213
  • IMG_20191028_092629.jpg
    IMG_20191028_092629.jpg
    35.8 KB · Pregleda: 208
Nazad
Vrh Dno