Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Evo da se i ja prikljucim sa dvoudbom

UMI X1S
ZOPO ZP300+

Prvo sam i ja gledao manje ekrane, ali sam se rastegao zbog 720 rezolucije. Vece od ovoga ne bih uzeo ni u ludilu jer mi je i ovo previse. Umi na prvu loptu deluje kao jasan pobednik zbog quad core, ali me ipak zanimaju misljenja. Naravno, i jos neki predlog je dobrodosao. Ako odlulka padne na UMI, sledece pitanje je gde uzeti crni?
Gledao sam i JIAYU G3, ali je on isti kao i zp300+ samo za vise para.
 
Review ZOPO-a i još nekih manje poznatih brendova pravi ovaj indijac: iGyaan potražite njegov channel na YT.
 
Drugari ,a kako planirate da pazarite te stvarčice?
Ovo sto čitam u temama o PP i carinjenju narucenih stvari preko njega mi se ni najmanje ne svidja.
Ovo su uglavnom telefoni preko 200€.,naravno sa mtk6589.Pa kad se sve sračuna izadje Boga-oca.
 
^ otvorio sam i ja pp nalog nocas, bez ikakvih problema preko master card...
Treba traziti prodavca koji hoce da napise vrednost posiljke manju od 50$ i onda nema problema na carini, to sam procitao na kineskim sajtovima u komentarima proizvoda. Znaci, umesto 200$ napisu 50$ i nema problema :-D ja licno nisam isprobao ali to tako funkcionise.
 
Ja bih recimo zopo narucio preko dx.com :D
Mislim da oni smanjuju cene paketa, mada ne mogu ovo da tvrdimjer nisam narucio nista vece preko njih
 
Nemojte se igrati sa tim stvarima..nisu naši carinici toliko glupi pa da nasednu na foru da mobilni telefon košta 50$..još kad vidi toliku kutijetčinu sa sve slikom telefona onako svemirski, ima da vam zaračuna ne tih 200, nego 500$ cene, pa na to carinu i porez :p Ne ozbiljno, vidite da li vam se isplati da napiše da je 100,150$ ako vam je tako prihvatljivo, jer ako budete morali da donosite račun da dokažete stvarno koliko ste platili tek onda ne znam šta će da bude..
 
Ispasce kao da su kupili S4 ili One :D
 
Neznam koliko se isplati kockati se,uskoro kad nas stiže Alcatel Scribe HD,imaće čipset MT6589,1GB rama i kostace oko 300 evra,a imace i garanciju i servis gde može da se odnese.Mislim da se ne isplati za 20-30 evra da se kockate.
 
230 dolara je druze 180 evra. tako da je ta razlika 120 evra a ne 20-30 evra.
 
Da ali 180 eura + carina + PDV izadje oko 250 i nesto eura...

Edit:
Ispravka oko 240 eura...
 
Poslednja izmena:
Pa zavisi. postoji opcija da ne platis carinu jer iz pouzdanih izvora znam da covek koji prodaje tablete online, narucuje identicno kao i gorepoisan proces sa <50e carinom koju deklarise kinez i do sada je svaki od 30ak prodatih otisao. bez da ga reklamiram jer nije dozvoljeno, videli ste sigurno svi do sada njegov sajt i FB stranicu. A licno ga znam i znam da niko nista ne carini jer mi je on rekao da se uglavnom na carini "sumnja", kada ti za 50 evra stigne nestyo sto se recimo zove "Samsung" i nema logike da kosta 50 evra pa onda oni istraze. A kad stigne Kim-Il-Dzong proizvod pustaju ga bez problema jer nemaju osnovu carinjenja (katalog, online ime itd) i jos ako su na kutiji kineski karakteri tek onda nemaju cak ni zakonsku rupu po kojoj bi mogli da ocarine vise nego sto je deklarisano.
 
Pa u svakom slučaju probajte pa javite kako je prošlo :D
 
Ko je spreman na rizik nek to radi. A kad nekog zacepe eto jer im je bio "kiseo" dan, ima da se obesi puskom :D
 
Pa tom liku nije frka, obrnuo je on finu lovu.. Sto rece neko gore, ukoliko taj alcatel koji stigne bude do 300e ja ne vidim potrebu da neko rizikujesa svim ovim..

A tu je i jos jedna stavka, kad se pojavio Huawei G300 uzeo sam ga za devojku, jer njoj ne treba tel nzm kakav, ali eto da ima i ona cime da ubija vreme, hw galaxy S-a za smesnu cenu, bio sam u fazonu, ``zasto da ne``, medjutim vrlo brzo vidis zasto da ne, touch ocajan... Imajte to na umu kad porucujete ove uredjaje, jednostavno moralo se negde pristedeti, a ponajmanje vam treba da ta usteda bude tmo gde vam je najpotrebnije da bude sve tip top..
 
ja cu da probam :) jos samo 50ak eura da dodam na karticu, pa za 2-3 dana narucujem pa cu da izvestavam o procesu. Carinili ga ili ne, javljam razvoj situacije i napravicu i review. Odlucio sam se za ZP950+ definitivno. jeste glomazan al ima dobre specs i izgleda ok, jos je i ekstra popularan na XDA.
 
Svaka cast na odlucnosti. Nadam se da ce te dobro sluzitii da se nece kvariti :)
 
i ja isto,i hteo sma ujutru da ga narucim,al ce to biti u cetvrtak verovatno.
 
Dzekson samo napred! Ja sam uvek bio za brendirane stvari, zbog kvaliteta i sigurnosti, al sam odlucio da probam i kineske brendove. Uzeo sam kineski tablet i evo vec cetiri meseca šljaka bez nekih većih problema. Jedino sto sam ga kupio ovde i ima dvogodisnju garanciju naše radnje al je isto narucen iz kine. Čak i na zvaničnom kineskom sajtu izbacuju update firmware-a, drugi po redu za 4 meseca. Ima ozbiljnih brendova i u kini, može da kaže ko šta hoće, ali ima. Imao sam mnogo više problema sa lg2x,koji je u svetskom vrhu po pitanju tehnike uopšte, te mi ne radi GPS, te ovo te ono.
 
ZOPO C2 smart phone, with 1980 x 1080 pixels FHD screen, is quite amazing and impressive. LTPS screen, 178° wide angle, up to 441PPI, together with a 5 inch screen size, and ultra-narrow betel, this ZOPO C2 is perfect in the screen. MTK6589, Cortex A7 quad core, 1G RAM + 4G ROM, promise nice performance. 3G, GPS, WiFi, WiFi direct, hotspot, etc all available to make this C2 the most valuable choice.

http://www.pandawill.com/catalog/pr...-mtk6589-quad-core-1g-4g-130mp-camera-p73784/

I ovaj deluje sjajno..
 
jeste, al to je neki cudan android :) ako NEKO pokusa da iskoristi identicne drajvere i prepise ovo cudo sto je fabricki na C2 al da bude Cyanogenmod ja ga uzimam odma a cak sam i razmisljao. Ima uputsvo da se Aliyn OS prebaci na Android JB, ali je neki kritican port u pitanju. za sad. C2 je zapravo najbolji Kung Fu Android trenutno koji moze da se kupi ali ZOPO izgleda bas bas eksperimentise.
 
jeste, al to je neki cudan android :) ako NEKO pokusa da iskoristi identicne drajvere i prepise ovo cudo sto je fabricki na C2 al da bude Cyanogenmod ja ga uzimam odma a cak sam i razmisljao. Ima uputsvo da se Aliyn OS prebaci na Android JB, ali je neki kritican port u pitanju. za sad. C2 je zapravo najbolji Kung Fu Android trenutno koji moze da se kupi ali ZOPO izgleda bas bas eksperimentise.

Cekaj kakav je taj aliyn OS??? O cemu se desava tu?

 
Poslednja izmena:
Pa tom liku nije frka, obrnuo je on finu lovu.. Sto rece neko gore, ukoliko taj alcatel koji stigne bude do 300e ja ne vidim potrebu da neko rizikujesa svim ovim..

A tu je i jos jedna stavka, kad se pojavio Huawei G300 uzeo sam ga za devojku, jer njoj ne treba tel nzm kakav, ali eto da ima i ona cime da ubija vreme, hw galaxy S-a za smesnu cenu, bio sam u fazonu, ``zasto da ne``, medjutim vrlo brzo vidis zasto da ne, touch ocajan... Imajte to na umu kad porucujete ove uredjaje, jednostavno moralo se negde pristedeti, a ponajmanje vam treba da ta usteda bude tmo gde vam je najpotrebnije da bude sve tip top..

O kako se ne slažem sa tobom. Koristim g300 svaki dan i ovo kucam sa njega upravo bez pogreške. Jedina mana je 512 rama, samim tim teze gura chrome. Sve ali apdolutno sve radi bez problema. Radim ufirmi gde ljudi imaju i mnogo bolje telefone i nas desetak znam da ga je uzelo. Od nas 10 znam da je samo jefnom crkla ploca koju su zamenili. Bio u toš 10 telefona 2012 upravo zbog odnosa cena kvalitet. Koristim zvanican ics, rutovan. Huawei je firmetina... Prosle ili pretprošle godine su hteli ceo londonski metro da opskrbe bezicnim internetom dzabe. Br 1 proizvođač mrežne opreme u Kini.
 
O kako se ne slažem sa tobom. Koristim g300 svaki dan i ovo kucam sa njega upravo bez pogreške. Jedina mana je 512 rama, samim tim teze gura chrome. Sve ali apdolutno sve radi bez problema. Radim ufirmi gde ljudi imaju i mnogo bolje telefone i nas desetak znam da ga je uzelo. Od nas 10 znam da je samo jefnom crkla ploca koju su zamenili. Bio u toš 10 telefona 2012 upravo zbog odnosa cena kvalitet. Koristim zvanican ics, rutovan. Huawei je firmetina... Prosle ili pretprošle godine su hteli ceo londonski metro da opskrbe bezicnim internetom dzabe. Br 1 proizvođač mrežne opreme u Kini.

Pazi nzm sta si imao pre G300, ali pre nego krenemo u pricu da razjasnimo neke stvar HUAWEI jeste firmetina, tu price nema.. Ali g300 nije neki reper njihove moci, cak i kao neki uredjaj nize srednje klase.. Imao sam stvarno puno telefona, HTC ( sensation, evo 3D, HD2, HD7..) Samsung (S1, S2, Omnia7, galaxy tab 7 , 7+ . . ) i svi oni imaju ``ono`` sto ih izdvaja iz mase i pokazuje zasto su brendirani, npr na svakom od tih telefona touch koji je NAJVAZNIJI deo svakog novijeg telefona pored samog ekrana, radi fenomenalno, dok na G300 i ne bas. Evo sad se trenutno igram sa Huawei G600 i mogu ti reci da je ovo telefon koji vredi 200e koliko ga ima po oglasima kod nas, ALI stvarno vredi.. Znaci ne postoji ni najmanje krckanje, kao sto je slucaj sa G300, touch koji najvise zameram G300, kod G600 je super, ekran IPS 4.5`` . . Znaci ne radi se ovde da Huawei ne zna, vec da su pokusali da stede na necemu zarad cene i samo sam rekao ljudima da kad kupuju obrate paznju na to.. Daleko od toga da je G300 neupotrebljiv, ali da je mogao da bude bolji, mogao je i to za te iste pare..
 
Poslednja izmena:
Sto se tice aliyun OS,on je osmisljen za korisnike u kini i sadrzi samo engleski i kineski jezik i takav i izlazi iz fabrike. Na pandawill-u pise da ce za potrebe korisnika van kine biti instaliran android 4.1 (ili 4.2) usluzno,besplatno, koji se koristi za zopo 980. Jedino ako im se naglasi da zelite aliyun OS,onda nece nista flashovati.
A sto se tice G300,uzeo sam ga pre godinu dana po isteku ugovora,za prodaju,za dinar,i malo ga cackao nedelju dana dok nije otisao. Jedino nisam probao razgovor i poruke zato sto je bio namenjen za prodaju,nije lepo da ga koristim a da ga prodajem kao nov. U svakom slucaju sam bio prijatno
iznenadjen,solidan kvalitet,solidan dizajn,solidan touch,ali daleko bolji touch je na mom lg2x-u. Za tadasnjih 130 € je moram priznati dobar telefon,i nije bas realno da se uporedjuje sa telefonima od 200€ . zato i postoje klase,G300 je niza srednja,i za te pare je bio dobra kupovina.
 
Da se nadovezem na predhodni post, zopo c2 i zopo 980 su u stvari dva ista telefona,hardverski potpuno identicni osim memorije c2 ima 4gb interne a 980 ima 16gb. Isti su potpuno i po dimenzijama i izgledu. zopo 980 je internacionalna verzija, a c2 je namenjena za kinesko trziste. Firma Aniyun subvencionise c2 sa 33$ pa je zato jeftiniji.
 
Vidim ja da se ne razumemo..

Govorim o sledecem..
Kupujem ovaj neki Zopo telefon i sad moja ocekivanja bi bila ovkava.. Zasto da dam 300e za npr Desire X, kad za 200e imam taj Zopo koji je po spec bolji i to je ok.. Ali postavlja se pitanje, da li on RADI, napominjem RADI posao kao i brend uredjaji.. Ne kazem da ne, samo budite obazrivi i pre nabavke, trazite neke testove i gledajte da kupite onaj koji korsti vise ljudi.. Eto Dzekson npr uzima taj neki koji je popularan na XDA, sto je pametno, jer imas utisak velikog broja ljudi.. Ne zelim nikog da vredjam ili umanjujem necije znanje i sve, samo je cinjenica da ono sto je za nekog ``dobro`` i ``prihvatljivo`` za vecinu nije.. Npr meni taj touch na G300, opet se vracam na njega jer pokusavam da napravim poredjenje, uzasno smeta, kao i hiljadama ljudi koji su to naveli i jos uvek navode kao nedostatak tog telefona, kao i nedostatak samog Huaweia-a, to je cinjenica, samo sto nekome to ne predstavlja problem, nekome da.. Nisam neka seka Persa da mi smeta to sto moram za 10% da stisnem jace, samo je u pitanju navika, kao i brzina kojom cu da koristim telefon..
 
Nazad
Vrh Dno