Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

7" dijagonala display-a, a velicina verovatno ~ 6.6"... malo veci nego nego max 2.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nije problem koristiti, problem je nositi :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja Max 2 nosim kao i bilo koji drugi telefon do sad, uvek u dzepu osim kad sedim u busu, ali tad ionako gledam nesto na YT

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Vivo nex objasnio sa 6.6 ekranom bez siske i obrve. Šteta što je samo za kinesko tržište.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja sa rn4 ne mgu pertle da vezujem na ulici
 
Kakva je nubia m2? 150$ na gb, sd625/4gb/5.5" fhd ekran, b20, 3600 baterija, rekao bih da je ok?

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Otprilike sam sve to proučio, nego me zanima ima li neko. Uzimam za drugara, jednom sam ispazario cool1, a ovaj drugi se dvoumi između x820 i m2, ali biće m2. Hvala.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Za 25.06 najavljen Redmi 6 PRO..

5.84", 19:9 odnos, obrvica , SD 625 :) (ostalo ih jos), 4K baterija, MIUI 10(Oreo), dual camera...

Prvi telefon sa obrvom iz Redmi serije...


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja ne mogu da pohvatam te njihove modele i oznake. Tek što je izašla 5 serija, i sad kad sam konačno shvatio (valjda) koji je koji model, stiže 6 da nastavi da zbunjuje.
 
5-ta je matora, ide se na 6-u uveliko :)
Xiaomi ne staje, samo izbacuje nove modele, nema bacanja delova, ostalo im previse ovih SD625 :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Redmi 6 Pro a specifikacije iste kao Redmi 4 prime samo u malo većem pakovanju.
U Indiji je zabranjen mtk pa im moraju nešto drugo uvaliti, a ovo im je bilo najjeftinije rešenje.
 
Evo ga i "uzivo" Redmi 6 pro.

https://m.youtube.com/watch?v=AqVPYQnssh8

Gledajuci slike i snimke,mogu da zakljucim da se Xiaomi opametio i stavio napred crn ekran i na blue, rose i red model-u... Lepo :)

Sent from my Mi Mix 2 MIUI 10
 
Mogli bi da stave 636 i bolju kameru napred, dajte nesto kompaktno a sa dobrim hardverom

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa sd636 je za bolje telefone namenjan, za ostale <= SD625

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa kad su već stavili Pro u naziv, nek stvarno bude bolji telefon, pa nek I poskupi na cenu RN5.
Može da se ugura, nokia X6 je primer

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa to PRO se odnosi na Redmi 6 seriju, tu je najbolji...a ne kao PRO u celoj Redmi seriji...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
5.85" vs 5.99"... Razumeo bih da je 5"... ali vidis da polako 5.5" postaje najmanje...
Recimo mix 2 je 6", a nije cigla.... velicine je kao neki 5.5" telefon. Odlicno lezi u ruci.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Mislis da će biti veći telefon od običnog redmi 6?
On je skroz normalnih dimenzija i zato mi se svidja, 71mm širina. Velika razlika u odnosu na Redmi Note 5, ne bi bili konkurencija

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Bice duzi sigurno, ipak 5.85" vs 5.45" a sto se tice sirine, tu negde ce biti...oko 70mm

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Screen to body ratio je sve veći, posebno kod novih 'notch' modela. OP6 sa 6,28" ekranom ima praktično iste dimenzije kao Mi A1 sa 5,5". Poređenje veličine telefona kroz veličinu ekrana ima smisla za slične aktuelne modele. Veliki napredak je napravljen u poslednjih godinu dana u tom pogledu.
b320bf53f564dc38e7d240f0943af847.jpg
 
Poslednja izmena:
Upravo, meni su kod telefona bitne spoljne dimenzije i to pre svega širina zbog korišćenja jednom rukom. Meni odgovaraju u suštini do 72mm + tanak case,optimum 70. Sve preko toga je nezgodno

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Upravo, meni su kod telefona bitne spoljne dimenzije i to pre svega širina zbog korišćenja jednom rukom. Meni odgovaraju u suštini do 72mm + tanak case,optimum 70. Sve preko toga je nezgodno

Sent from my MI 5 using Tapatalk
150mm visina 70mm širina debljina nebitna.

Svako neka koristi šta voli i sta mu paše.

Što se tiče 625, to je baš dobar SOC, ne znam zašto ga svi hejtuju nešto u poslednje vreme...

Štedljiv, brz dovoljno, probao sam na par sati redmi 5 plus, telefon je radio odlično

Čovek kod koga je završio je više nego zadovoljan
 
Za nekog ko se ne igra, je odličan. Mada opet sve zavisi i od igre.
 
Doodgee mix, pao mi je i slika je sve plavija i plavija. U pocetku je bio rez na sredini ekrana ali sad se ne vidi vise.
Moze li mi neko reci sta mu je da vidimo da li se isplati uzimati dio ili nov tel?
IMG_20180624_134115.jpg
IMG_20180624_134106.jpg
Edit, sad je cio ekran crn.
 
Poslednja izmena:
Možda se flet kabl odlabavio, a možda je i crko. :) Ako možeš otvori i ponovo konektuj kabl, možda proradi.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno