Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Uzeti provjerene modele koji su bili prošle godine neka viša srednja klasa za siću. Takođe, ako je baš bitno da su romovi u (naj)novijem android izdanju uzimati modele sa snapdragon čipsetom. Imma vrijednih programera na xda a mtk ne daje source code. Tako da leeco kod mene ima veliki plus zbog kvaliteta izrade ako ništa drugo. Imam kući Huawei, xiaomi, leeco i imao Coolpad f1 koji je i dalje živ kod brata i koristim Kineze zadnjih 5-6 godina. Ja zadovoljan

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Le1 Pro ima Snapdragon, pa je i pored toga beznadežan slučaj.
 
Ja jos uvek koristim Le 1 Pro. Koliko ja znam nije bilo to Bootloadera, nego do toga sto nisu objavili Source kod za telefon. A bootloader se razlikovao od kineske verzije. Sta su muljali ko ce ga znati. I Xiaomi takodje valja tri razlicita senzora, pa koji te zapadne. Sto se tice LeEcoa, stvarno su pravili vrhunske telefone ciji je kvalitet izrade i fluidnost u radu mogao da parira bilo kom High End telefonu poznatih proizvodjaca. Sto se tice podrske, XDA je pun tema. Cak i X900 (veca verzija Le 1 Pro-a) ima funkcionalan Oreo Android.

Nadam se da ce se izvuci iz krize i da ce nastaviti sa prozivodnjom vrhunksih telefona, jer su mi bas prirasli srcu. :)
 
Pozdrav drustvo.
Pazario bi nekog kineza (oko 100$, mada moze to i malo iznad)

Jedini uslov je da je telefon koliko toliko compact (sve zivo sam pretrazio i definitivno sam siguran da nema neki krsten 4,7incni kinez, i naravno 2giga rama je u tom rangu minimum, a meni vise u principu i ne treba).

Gledao sam Doogee Mix Lite, bas gotivno izgleda, ali vidim da moze za te pare svasta nesto da se pazari, pa sta savetujete?

Sent from my MotoG3-TE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Deluje zanimljivo ovaj elephone u pro, 2k amoled, sd660, bežično punjenje, , mada prejaka cena za takav brend,možda vidimo konačno nešto ozbiljnije od nekog "garažnog" brenda

https://youtu.be/Mj2m4adMweY
 
Deluje zanimljivo ovaj elephone u pro, 2k amoled, sd660, bežično punjenje, , mada prejaka cena za takav brend,možda vidimo konačno nešto ozbiljnije od nekog "garažnog" brenda

https://youtu.be/Mj2m4adMweY
Baš su originalni S9 :)))

Pazi tu i tamo Elephone je izbacio OK model. Softver je problematičan za njih.

Drugar imao P9000 i bio je zadovoljan, update mu je zeznuo brzo punjenje ali smo ga vratili na raniju verziju i sve je opet lepo radilo. To im je isto bio flagship.
A ja uzeo P6000 pro i ubulio se načisto, krš. Kamera očajna (slagali za senzor i interpolirana), softver bagovit. Od njih slabije modele ne uzimati nikako.

Moguće da će ovaj biti OK, lepe specifikacije, pošto je SD pitanju moguće da će biti rom-ova za njega.
 
Nubia je mini-brend od ZTE jel da?

Da li neko zna da li kod Nubie prednji taster može i da se klikće ili je samo touch? Meizu me ozbiljno navukao na tu foru :D

I da li neko zna - jel SD625 bolji ili gori od SD652 u praksi?
Pogledao površno na Guglu, kažu da bi autonomija trebala biti bolja na 625 pa me zanima da li bih u praksi uopšte osetio "pad u performansama" u odnosu na 652 i u kom segmentu? Ako su samo igrice "problem" onda bogami meni ova Nubia izgleda baš baš simpatično, pogotovu zbog fast charging opcije i zbog mat materijala na poledjini.
 
Poslednja izmena:
Ako ne igraš igrice mislim da će sd625 da podmiri tvoje potrebe i realno mora vući manje struje od sd652 jer je rađen u novijem procesu. Meni je sd652 radio odličan posao u cool1 ponekad sam sa njim mogao da izguram i 2 dana tako da ni on nije neki veliki potrošač.
 
Da li je neko kupovao sa joybuy-a? Zanima me da li stavljaju realne cene i da li je neko uzimao ovu nubia Z11?
 
. Meni je sd652 radio odličan posao u cool1 ponekad sam sa njim mogao da izguram i 2 dana tako da ni on nije neki veliki potrošač.
Ima tu uticaja i sam kapacitet baterije[emoji6]


Sent from my x600 using Tapatalk
 
Koji android ima ova nubia Z11? Znam da fabricki ima 6.0, da li je dobijala neki update? Ima li mozds neki oreo custom ROM za nju?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Fora je što trenutno imam cool1. Svrbi me dlan zbog microSD slota najvise. Kapiram da je kamera slicnog kvaliteta dok bi SOT trebalo da bude slican (malo manja baterija ali 14nm CPU) - to bi uz fast charging trebalo da pruzi jos pouzdaniji telefon po pitanju baterije.

Kakav je vas utisak, jel Nubia m2 slabiji telefon od Cool1? Imam 4/32 model C106

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da je moj drugar imao Nubia Z11 max. To je bio telefon sa daleko najlošijim softverom koji je on ikada kupio. Jednom-dvaput je dobio ažuriranje softvera, ali je sve bilo na kineskom. Od softvera koje je nalazio po netu (koji su imali engleski jezik i play store), niti jedan nije radio kako treba. Najlošije iskustvo je imao sa tim telefonom.
Inače, telefon je prelep i vrlo kvalitetno urađen.
 
Da li je neko kupovao sa joybuy-a? Zanima me da li stavljaju realne cene i da li je neko uzimao ovu nubia Z11?

Uzimao ja pre 2 godine letv x501. Stavljaju realnu cenu (carina me po njihovoj deklaraciji ocarinila u dinar.)

Mislim da sam jedini korisnik zte telefona koje ce popljuvati taj brend (vise zbog preprodavaca) dobio sam zte z7 max sa hardverski pokvarenom kamerom i kad sam poslao nazad na servis em nista nisu uradili em sam cekao telefon 5 meseci em sam platio ponovnu carinu.....

Kad bi ovde u okolini postojao barem neki uvoznik bez pogovora bih kupio zte. Ovako cekam nekog ko dolazi iz nemacke i kinesku novu godinu pa da kupim neki telefon.....
 
Ja sam kupio Cool1, stavljaju realne cene, pitao ih i ne postoji opcija da stave nize cifre.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Ja sam kupovao na JD.com sad je joybuy dve nubie z9 mini i standardni i nisam bio zadovoljan pre svega zato što su oba imali problema sa softverom i prebacivanjem sa stanice na stanicu.
Što je dovelo do toga da sam često bio nedostupan. Što se tiče cene na kutiji stavljali su redovnu cenu bez popusta na kutiju, znači i više nego to sam ga platio.
 
Mislim da je moj drugar imao Nubia Z11 max. To je bio telefon sa daleko najlošijim softverom koji je on ikada kupio. Jednom-dvaput je dobio ažuriranje softvera, ali je sve bilo na kineskom. Od softvera koje je nalazio po netu (koji su imali engleski jezik i play store), niti jedan nije radio kako treba. Najlošije iskustvo je imao sa tim telefonom.
Inače, telefon je prelep i vrlo kvalitetno urađen.
Drugar koristi Nubiu Z11 mini S, prezadovoljan, pre toga imao Z9 mini ako se dobro sećam.

Jedinu mana je slabiji zvučnik, ali to se može rešiti root-om + Dolby Atmos ili Viper4Android aplikacijama

Sve ostalo odlično, kamere su im extra, pogledajte za neke modele recenzije na gsmarena sajtu

Čudi me da je manji model urađen tako dobro a taj veći da zeza što se tiče softvera...
 
Uzimao ja pre 2 godine letv x501. Stavljaju realnu cenu (carina me po njihovoj deklaraciji ocarinila u dinar.)

Mislim da sam jedini korisnik zte telefona koje ce popljuvati taj brend (vise zbog preprodavaca) dobio sam zte z7 max sa hardverski pokvarenom kamerom i kad sam poslao nazad na servis em nista nisu uradili em sam cekao telefon 5 meseci em sam platio ponovnu carinu.....

Kad bi ovde u okolini postojao barem neki uvoznik bez pogovora bih kupio zte. Ovako cekam nekog ko dolazi iz nemacke i kinesku novu godinu pa da kupim neki telefon.....
Ima neka fora sa carinom, da im se najavi taj paket, da se šalje na servis, takođe priložiš papire da je već jednom plaćena carina na taj telefon...

Nikad nisam radio ali je neko nekada pomenuo tu proceduru ovde
 
Uzimao ja pre 2 godine letv x501. Stavljaju realnu cenu (carina me po njihovoj deklaraciji ocarinila u dinar.)

Mislim da sam jedini korisnik zte telefona koje ce popljuvati taj brend (vise zbog preprodavaca) dobio sam zte z7 max sa hardverski pokvarenom kamerom i kad sam poslao nazad na servis em nista nisu uradili em sam cekao telefon 5 meseci em sam platio ponovnu carinu.....

Kad bi ovde u okolini postojao barem neki uvoznik bez pogovora bih kupio zte. Ovako cekam nekog ko dolazi iz nemacke i kinesku novu godinu pa da kupim neki telefon.....

Da, kao što reče Stefan prilikom slanja u Kinu se ispunjavaju dokumenta u pošti, da ide na popravku i da će se paket vratiti u zemlju taj papir se priloži kada stiže opet u SRB kako bi se izbeglo duplo carinjenje
 
Nazad
Vrh Dno