Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Drug mi je u Pekingu, prvi put je tamo i bice jos 4-5 dana, ako neko ima istustva sa kupovinom telefona, gde je povoljnije? da li moze da naruci preko Taobao na adresu hotela? svaki koristan info dobrodosao
 
Ako je prvi put tamo bice mu veselo, dok se snadje... Ja vjerujem da moze preko TaoBao ali bolje da provjeri sa nekim.
A za ostalo sve zavisi sta gledas. Za Xiaomi cijene mozes vidjeti na sajtu, iste su cijene u Mi Store. Ima da izludi jer djavo popio ne govore engleski. Ja sam bio prije 10 dana. Note 8 Pro mi je bio najzanimljiviji. Oko 170 EUR je 6/64 verzija...
Ima na dosta mjesta na otvorenom dijelu standovi pocev od Samsunga, Sony, Huawei, Honor, Nubia, Xiaomi, Vivo, Realme... Smart bandovi su dz, bt zvucnici takodje...
 
Umidigi Power 3
Šta mislite o ovom čudu? Premijera mu je 11 i 12, cena biće tada 150usd
Umidigi.png
 
Narucio za gospodju. 125e. S' obzirom na to da je rok za slanje 42. dana...valjda ce stici do marta. :D

Koliko sam video po specifikacijama trebalo bi da bude ok, negde u klasi ispod SD660 ali što se tiče kamera, trenutan trend quadbayer od sony 48mp ako se ne varam.
 
Da li je neko probao ili testirao ili uzeo TLC Plex?
 
Koliko sam video po specifikacijama trebalo bi da bude ok, negde u klasi ispod SD660 ali što se tiče kamera, trenutan trend quadbayer od sony 48mp ako se ne varam.

Pre narudzbe sam proveravao i uporedjivao specifikacije...nije bas da je klasa ispod. Ovaj SoC je u najmanju ruku ravnopravan, a cak i sije SD 660 u nekim segmentima. Glavna kamera je Samsung, kao na RN7. A baterija...Bice sve to dobro.
 
Xiaomi Redmi Note 8 ili Xiaomi Redmi Note 7? Ne mogu nigde da nadjem koji senzor koristi Note 8, da li je Sony ili Samsung? Po pitanju kamere koji biste telefon preporucili?
 
colorfull i yeston grafike ? zna neko nesto o tim brendovima, vrede li ili su nasminkani stock ?
 
I mene zanima za colorful. Apsolutno ih jigde nisu recenzirali a svrbi me da uzmem jednu pa kud puklo [emoji4]

Ma bezi od toga , treba nesto da ti procvrci a ti izasao i vratis se a ono sve gori :D , Pomislio sam da je generalno tema za elektroniku, nisam video prvi deo iste... sorry
 
Stigao danas telefon, DuoDuoGo :)
Lepo pakovanje, kvalitetna kutija, telefon lepo izgleda, u kutiji, punjac, usb kabel, slusalice, silikonska maska i zastitna folija za ekran.
3GB Ram, 16Gb interna, plus mikroSD, jest da je MT procesor, ali za 69evra u Francuskoj ne moze najbolje :)
Sad je na punjacu, pa cu kasnije staviti kartice, dual sim je. i da vidim kako radi.

Da quotujem sam sebe.
Na papiru su super specifikacije,
Baterija pise da je 4800mha, nije ni blizu, malo vise koristis fon, ona izcuri za "pola" sata.
Mreza na obe sim pokaziva 4G i odlican signal, npr na istom mestu mi9t pro pokaziva 1 crticu a ovaj 4. sto naravno nije tacno. Sim jedan ne valja, ne moze da se posalje sms. i tako.
telefon je sto se mene tice za kantu. prijatelj se prevario ali sta da mu radim kad nece da slusa.
 
позз народе, треба ми телефон за старију особу, значи смс, позив, читање вести, ништа хи тек коришћење, сад дилема је да наручим и заменим екран на мом бившем разбијеном елефону п8000 (3гб рам) који је око 25-30$ или да се не млатим са тим ако за неки евро више има да се узме исправан телефон, не бих ишао испод 2гб рама, 3гб пуна капа таман да се користи пар година а да не почне да килави

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
 
Da, meni su i sonijeve linije bile uvek mnogo lepše od ostalih
 
Ovaj cak podrzava i band 20 sto znaci da bi kod nas radila 4G mreza. ne znam da li moze da se instalira play store
 
Neka preporuka za jeftiniji telefon, do 70e? Znam da je do pre godinu, dve bio ok izbor, ne znam šta je sada aktuelno
 
Прође 10 година од отварања ове, једне од најзабавнијих тема у Бенч историји. Од почетне радозналости, преко периода активних наручивања телефона, потраге и испробавања нових произвођача, до момента кад је све то постало мејнстрим, па је и тема природно замрла.

За оне који се не сећају, или као подсетник, пре 10-ак година није било Шаомија у Србији, тачније осим Хуавеија није било ниједног другог кинеског произвођача телефона. Средња класа телефона малтене није постојала, било је јефтиних телефона, наравно, али су сви редом били очајни, а и флегшип модели су уз тадашње верзије Андроида радили лоше, имали очајну подршку, и застаревали малтене чим се појави нова серија. Курс долара је био далеко повољнији него данас, па је уз мало среће са царином цела прича деловала примамљиво.
Тема не би била толико занимљива да није било жустрих критика у старту како су телефони кршеви, и да ће се кварити и пре него што стигну, Игорица који је више пута палио масу са наручивањем гомиле непостојећих врхунским модела за смешне паре, па фејк сајтови са супер понудама, Душман13 са клон-налозима итд.
Кад су ствари легле на место, тема је била сјајан извор информација, а у таласима су се откривали бисери попут Кулпеда, Летве...
Кад је све ово прешло на КП, а после и у легалну продају у Србији изгубила се поента директног наручивања из Кине, уз додатне трошкове, и непрактичне гаранције.

Ископао сам за ову прилику са дна фиоке и два телефона која су остала у кући.
Шаоми Хонгми је први буџет модел који је дефинисао у ком смеру ће ићи цела компанија. Ни сањали нисмо да ћемо за пар година доћи до "Купи Шаоми брате".
Леново А789 коме нису предвиђали светлу будућност, али ето ради још увек.

20230415_163758.jpg
20230415_162939.jpg
 
Nazad
Vrh Dno