Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

ako prodje dobro,napisacu sve sta i kako sam uradio. Da ne baxuziram
 
Pozdrav ljudi,

Da ne otvaram novu temu, da li neko ima da mi da link ka nekom sajtu koji se bavi rutovanjem ili flesovanjem kineskih telefona sa android platformom? Burazer ima telefon na kom piše samo mobile phone I9300 :))) ali naravno da nema dodirnih tačaka sa istmi. Izgleda kao S3 mini, a antutu benchmark kaže da je u pitanju mtk6573 cipset, grafika imagination technologies power VR SGX 531.

Bilo kakva info je dobro dosla.. Pozz
 
XDA u "various android development" delu ima podosta tema za takve uredjaje. pokusaj zapravo sa pretragom na XDA forumu pod navodnicima: "mtk6573 root"
 
mamu im .....sad kazu da telefon apravo nije na stanju,da se strpim,a kad sma narucivao to je prvo sto sma proverio.
 
Da li neko mozda ima neko iskustvo sa etotalk.com ?
Gledajuci komentare po netu, pandawill mi sve sumnjiviji. Definitivno mislim da nisu prevaranti kao sto mnogi tvrde, ali se ocigledno desava previse greski.
Bas bih rado uzeo C2, ali mi je mnogo da dam 200e da testiram prodavnicu.
 
sve su to preprodavci i non stop ma problema. muku sam namucio da kupim cesmu neku nedavno na dx.com, trajalo je ko zna koliko, ali je na krjau stiglo
 
Poslednja izmena:
ubedljivo najsigurnija varijanta je da vam urejdjaj kupi neko u kini preko taobao.

prvo sto je taobao drasticno jeftinji (80% cene od pandawill-a) a drugo sto cete biti apsolutno sigurni da dobijate uredjaj. Moj licni savet je da ne pokusavate sa tao bao agentima (sajtovi koji uz 10% cene predmeta urade kupovinu za vas) jer su se svi pokazali nesigurnim i neprofesionalnim.

probajte pretragu sa google chrome translate cisto da vidite koje su cene i kakve stvari se nalaze:

www.taobao.com

1000 Juana (RNB) = 123 evra
 
Ok, hoces li ti skoro tamo da ides?
 
Ne, ali imam podatak od prijatelja da dosta ljudi zaposlenih konkretno u Intersped-u posecuje kinu na nedeljnom nivou (odeca, Peking, Guangzhou) pa se i ja konklretno cimam da mi neko kupi uredjaj preko veze. skupio sam love ali mi je sad malo prpa da narucujem direktno pa bih prvo sagledao sve opcije
 
:D
Meanwille, ja sam kontaktirao tmart.com i dx.com da vidim da li bi mozda mogli da pocnu da kupuju ili "proslede" par komada C2 kada vec prodaju nekolicinu ZOPO modela.
Ako nadjes nekoga pouzdanog da ti kupi, ja cu rado ucestvovati
 
sve su to preprodavci i non stop ma problema. muku sam namucio da kupim cesmu neku nedavno na dx.com, trajalo je ko zna koliko, ali je na krjau stiglo

Ovo je tačno, i ja sam na aliexpresu imao nekoliko problema, definitivno treba prvo malo iskusiti trgovinu sa kinezima na sitnijim stvarima, pre nego što se kupuju ovako skupi telefoni.
Gledam Zopo C2 na aliexpresu, i vidim da ima gomilu pozitivnih ocena, a znam da nisu još mogli da ga prodaju. Kad sam obratio pažnju na detalje, vidim da su ocene za drugi model, pa su prepravili stranicu za C2 da bi imali pozitivne ocene. Svašta rade, treba biti maksimalno oprezan..
 
ja sam prihvatio da rizikujem jer smatram da se mnogo dobija kad pogledas kolko bi trebao za telefon takvih specifikacija da platim ovde. evo,upravo sam dobio email od njih,izvinjavaju se na kasnjenju,kazu za 4 do 6 dana ce poslati i da cu biti prvi na listi za shipping cim stigne do njih.bitno je samo da imate tracking broj
 
Da li se pojavio neki fini review (ne prosto nabrajanje) modela Zopo C2? :)
 
Za sada nista konkretno, uz odlicne vesti:

ZOPO C2 je compatible sa ZOPO zp980 sto znaci da je ceo devlopment reverse-compatible za oba uredjaja.

ZOPO ZP980 development thread:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2234265

IMPORTANT NOTICE:

ZOPO kao public-friendly kompanija nudi full XDA memberima 5% discount prilikom kupovine ZOPO C2 uredjaja.


Komentari sa XDA navode da je finalna obrada "u poredjenju sa Galaxy S3" sto bi u prevodu znacilo da se oseca "plasticni feeling izrade" ali da nista ne krcka i ne kucka. Jedan user tvrdi sledece:

The screen is fantastic, the color and viewing angle are actually better than my LG optimus G pro.

koliko sam ja iskopao koristeci google translate na kineskim forumima supplier za ZOPO ekrane je upravo Hanstar (tajvanski) koji snabdeva ASUS, Lenovo i veliki Apple i koji su se specijalizovali za masovnu proizvodnju IPS ekrana pa sobzirom da je jako slicna tehnologija upotrebljena ne bi ni cudilo da zaista jeste ekran u rangu sa LG-jem. Moje licno misljenje je da definitivno nije bolji sta god neko rekao jer je LG pionir IPS ekrana i zajedno sa Toshiba zapravo izmislio IPS ekrane koje danas koristimo.

raduje bar cinjenica da noob ne vidi drasticnu razliku.

Ja bih da najavim i da se verovatno izbaksuziram da cu najkasnije do 25tog imati jedan C2 u rukama ako sve prodje kako treba jer mi ga uzima Srbin u shanghai-ju uz jedinu brigu da li ce do njega da stigne dok je tamo. zamolio sam jako zauzetog coveka da cak ode i licno potrazi pa se nadam da ce uspeti da mi ga iskopa i jos je bonus na situaciju sto ce ga platiti u napred pa mu ovde refundiram. drzite mi palceve :)
 
Kolega s posla porucio telefon sa dx.com , ne secam se iskreno koja marka, telefon je kostao 80~dolara, porucio prvog dana kad je kod nas pusten paypal, stiglo mu je u roku od 7 dana u postu kod njega na banovom brdu i postar mu doneo na kucu, nikakvi troskovi, nikakva carina. Eto, samo jedno iskustvo sa tog deal extreme sajta da prenesem. I da, telefon je sasvim kul, 512mb rama i 1ghz proc, on ga rootovao i stavio nesto custom, radi super, za nekih 6800 din koliko rece da ga je izaslo ne postoji bolja kupovina : )
 
Verovatno je isto zopo posto oni prodaju dosta modela. jedino mi je cudno kako mu je tako brzo stiglo.
 
dx radi lepo, ja sma i cesmu narucivao od njih.meni jos telefon nije poslat, nemaju ga na stanju,lazovcine
 
sad kad vidim da ste svi navalili za c2, ne znam dal da promenim odluku umesto 950+ ,,majku mu
 
Pa zar ne mislis da je pametnije da nas par entuzijasta ima C2 i da zajedno resavamo probleme i delimo iskustva, ili ces ko malo dete da kazes "svi imate Nike e ja cu Adidas u inat" .. ? :)
 
pa nesto se nadam da nece biti problema. Nemam vremena mnogo da se zezam, nisam zahtevan korisnik,bitno da ga rutujem i to je sve sto me zanima. U sustini je velicina ekrana ono sto mi je bitno,a zao mi da kupujem 5 kad mogu 5.7 iako je c2 jeftiniji. Kamera me ne zanima,tako da ipak ostajem na 950+
 
Kolega s posla porucio telefon sa dx.com , ne secam se iskreno koja marka, telefon je kostao 80~dolara, porucio prvog dana kad je kod nas pusten paypal

Sa dx.com se moglo poručiti odavno, nije trebao PP.
 
Do skoro sam nosio Huawei U8800 Pro (aka Ideos X5). Da ga nisam izgubio pre 10 dana i dalje ga ne bih menjao.
Pre njega sam imao Orange San Francisco (aka ZTE Blade) donet iz Engleske cim se pojavio. Taj radi i dan-danas posto sam ga dao klinji a sada sam ga opet uzeo dok ne kupim nesto za mene. Definitivno nemam predrasude prema kineskim brendovima.

Posto sam na poslu imao prilike da isprobam gomilu fancy, skupih telefona od HTC (neki) Pro, sa izvlacecom tastaturom, preko nekoliko generacija Desire, Sensation pa onda i Galaxy S3/4, sve do iP3/4/5, sasvim sam siguran da mi je gornji limit ekrana 4" i da uopste nemam potrebe za raznim ficursima koje donose brendirani, skupi aparati.
U sustini, jedino u cemu moj Blade i U8800 bas vidno zaostaju je kvalitet kamere. Posto mi je uvek pri ruci sasvim fini kompakt, tu kameru sam za zadnjih 10 godina ukljucio 5x ukupno na svim mojim telefonima. Tacno je, ekran nije tako ostar i lep kao iP ili Galaxy ali meni ne treba bolji posto telefon koristim primarno kao telefon i kao dopunu laptopu. Ne igram igrice niti gledam filmove (retko za to imam vremena i na racunaru). Za PDF-ove, tapatalk, whatsup i lagani surf je i taj ekran sasvim dobar.

Zakljucio sam da bi Jiayu G2S bio savrsen izbor za moje potrebe. Jos kad sam video da se i na XDA skuplja ekipa, da vec postoji CWM....
Ovog trenutka bih ga porucio da nisam danas negde procitao da je sa pocetkom rada Paypal-a pocela i naplata PDV-a na sve postanske posiljke. Nije to ni tako strasna cifra, na 50ak EUR, PDV ce biti oko 10. Ono sto me brine i sto moze napraviti problem je da ce mi u tom postupku carinjenja/ obracuna PDV-a traziti i neki atest od neke od par stotina nasih strucnih agencija.

Da li je nekom stigao bilo kakav nov, ispravan telefon iz inostranstva u zadnjih 15ak dana?
 
Poslednja izmena:
Atest ti sigurno nece traziti jer ti kupujes 1 komad i ne planiras da se zvanicno bavis uvozom mobilnih telefona. Mogu ti naplatiti samo PDV, carinu i PDV ili nista od toga. Sve je bukvalno od slucaja do slucaja. Imas posebnu temu sa iskustvima u vezi kupovine preko interneta.
 
Džeksone, jedva čekam da ti C2 stigne i da napises mali prikaz, kad već nema nijedne recenzije na netu. :)
 
http://www.eetimes.com/electronics-...diatek-fields-world-s-smallest-RF-transceiver

"Qualcomm will remain the leader of the pack as long as additional technology is required," Mielke said. "But once the mobile device reaches a point where consumers are satisfied with performance, watch for Mediatek and companies with the same mindset to come on very strong."

@owim - ne stize mi, vec putujem u dragu nam Kinu kroz poslovnu ponudu. rado bih ti i doneo jedan licno ali ne verujem da cu se vracati bar 3 meseca koliko mi viza dozvoljava.
 
Ja cu sacekati 3 meseca za onaj sto si mi obecao :p
 
hocu i ja 1 :D
eh sad, 3 meseca nije malo, mada se i normalnom kupovinom ceka mesec dana za dostavu. Jos sto ja nikako ne bih uzeo ako ih ne nabave u dx.com ili tmart.com. Ako si ti za 3 meseca nazad u srbiji onda postoji velika verovatnoca da bih uzeo preko tebe (naravno, pod uslovom da ti to mozes da uzmes)
 
Dzekson, ti bi mogao da otvoris biznis, i ja bi uzeo jedan bez problema, ha,ha, u principu uvek bih radije platio tebi carinu i pdv nego drzavi. Znam da je nasa carina nepredvidiva, ali me zanima koliko u procentima iznose dazbine na telefone koji su skuplji od 70e?
 
Nazad
Vrh Dno