Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Realno bolje i o b20 nego u samsung temi o bateriji mrtvoj 100strana
 
+1
Pogotovu što se ovde radi o telefonima koji se oficijalno ne prodaju u Srbiji i zato je info o b20 bitan maltene koliko i info o displeju, bateriji ili kameri

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Moj primer...mts

Meizu m2 note, bez lte20, 4g nema, signal pogotovo 3g, uvek oscilirao u mom kraju a neretko zbog toga bio i nedostupan.

Xiaomi mi a1, sa lte20, signala ima uvek, jer pokriva i 4g i 3g i 2g i koji god ima g...znaci cilj je pokrivenost signala u svim opcijama, kad negde nema ili ne uhvati 4g da se nakaci na 3g ili bilo sta dostupno.

Dakle nije neki hir ili pricanje napamet, vec potreba.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ne mora da znaci da je tu problem do signala, moze biti i do izvedbe telefona. Sad na istoj lokaciji sa Mi Max 2 bolje hvatam signal nego sa SGH Note 4 i sagovornici me kvalitetnije cuju a i ja njih a koristim "3G only" podesavanje.
 
Za picajzlu, može sve biti problem, a kamoli lte20

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Moj primer...mts

Meizu m2 note, bez lte20, 4g nema, signal pogotovo 3g, uvek oscilirao u mom kraju a neretko zbog toga bio i nedostupan.

Xiaomi mi a1, sa lte20, signala ima uvek, jer pokriva i 4g i 3g i 2g i koji god ima g...znaci cilj je pokrivenost signala u svim opcijama, kad negde nema ili ne uhvati 4g da se nakaci na 3g ili bilo sta dostupno.

Dakle nije neki hir ili pricanje napamet, vec potreba.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Koji signal sada hvata 2,3,4G? Baš me zanima da li hvata 4G tamo gde Meizu nije mogao.

Bitan je i modem samog telefona, sve zavisi kako su ga uradili. Imao sam Z90A40 i Z90-7 a to je Lenovo Vibe Shot, kineska i evropska verzija. Evropska podržava i band 20. Lošiji signal mi je bio sa evropskom verzijom, skakao sa moda na mod, 4G mi se gubio veoma često sam od sebe i u toku korišćenja.
Živim u samom centru grada.
Dok je kineski bez band 20 radio vrhunski, stabilan signal, i tamo gde je 4G slabiji (periferija grada), nikad nisam imao problema.

Tako da može biti i do toga
 
Ne mora da znaci da je tu problem do signala, moze biti i do izvedbe telefona. Sad na istoj lokaciji sa Mi Max 2 bolje hvatam signal nego sa SGH Note 4 i sagovornici me kvalitetnije cuju a i ja njih a koristim "3G only" podesavanje.

Isti slucaj je i sa drugim ne lte20 telefonima koji su bili ovde...Kosutnjak u pitanju. 3g only sam jedino i mogao na meizuu da koristim, jer je jedino tako i radilo.

Koji signal sada hvata 2,3,4G? Baš me zanima da li hvata 4G tamo gde Meizu nije mogao.

Bitan je i modem samog telefona, sve zavisi kako su ga uradili. Imao sam Z90A40 i Z90-7 a to je Lenovo Vibe Shot, kineska i evropska verzija. Evropska podržava i band 20. Lošiji signal mi je bio sa evropskom verzijom, skakao sa moda na mod, 4G mi se gubio veoma često sam od sebe i u toku korišćenja.
Živim u samom centru grada.
Dok je kineski bez band 20 radio vrhunski, stabilan signal, i tamo gde je 4G slabiji (periferija grada), nikad nisam imao problema.

Tako da može biti i do toga

Trenutno je sad 4g...i uvek varira.
Za mts mrezu, fon ako nema band 20, ne moze da hvata nikakvu 4g ovde kod mene(jer 1800mhz nema, a 800mhz ne podrzava),to je cela filozofija vezana za taj lte20 i zasto ga ljudi traze.
 
gospodi kojima je lte20 krvno zrnce, da pojasnim da se na telefonu bez njega pokazuje da ima 4g ali internet ne radi

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Desilo se prijatelju na selu kod Sirogojna u malinjaku na vip mreži
Mora ručno da se promeni na prefer 3g u podešavanjima
... I to je toliki problem da niko i ne zna
 
Poslednja izmena:
Inče signal je jako interesantan, u podnožiju brda je repetitor i na brdu je signal neupotrebljiv, dok sa druge strane brda, signal je jako dobar, putuje kao izmaglica, oko brda

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@spaxon

Da li ti je poznat oblik ovog telefona ?!

uploadfromtaptalk1511538034811.png


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@spaxon

Da li ti je poznat oblik ovog telefona ?!

Pogledajte prilog 241285


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Da, kao i svaki drugi danasnji telefon [emoji848] Salim se, ne znam stvarno na koji mi lici, a uporan sam u tome [emoji4] (lici mi na neki Oppo [emoji5])... ps, nemoj mi reci samo da je neki render Redmija koji sam kacio do sad[emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
30 novembra

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Kad ce Xiaomi Redmi Note 5?
Kazu na twiteru @Redmi India da novi Redmi izlazi 30 Novembra tj. za nedelju dana. https://mobile.twitter.com/RedmiIndia/status/933583737564028928

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nisu rekli koji model tacno, vec samo Redmi... Tako da ja tipujem na Redmi 5(Plus)...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@spaxon

Vidis da znas. Mada znajuci kako kinezi "to rade", ovo je novi hit izgled buducih modela...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jasno u kom smeru ide novi "izgled". Meni se licno ne svidja...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jasno u kom smeru ide novi "izgled". Meni se licno ne svidja...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Zadnji krik mode, podrzavam i svidja mi se koncept (kinezi znaju najbolje)... [emoji6] Samo i dalje smatram, nadam se i voleo bih da RN5 ipak bude nesto drugaciji tj. sa kapacitativnim dugmicima i dalje kao na svim prethodnim Redmijima

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moguce obican RN5, ali Prime tesko... realno kako bi izgledalo to sa 18:9 i hardverskim tasterima...pravi daljinac :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Moguce obican RN5, ali Prime tesko... realno kako bi izgledalo to sa 18:9 i hardverskim tasterima...pravi daljinac :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Vidis o tome nisam razmisljao, u pravu si za daljinac... [emoji848]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni vise bode oci ovo zaobljenje na ekranu

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Hmm, bilo bi dobro kad bi Xiaomi napravio neki manji telefon, RN3 mi je ok samo sto mi je prevelik :S Do 4.5" sa dobrim odnosom ekrana/telefona, to bi mi bilo idealno.. Takodje bi bilo super da malo porade i na kvalitetu :/
 
Meni vise bode oci ovo zaobljenje na ekranu

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Evo ti koliko god hoces zaobljenja na iphone x Lol [emoji23]
950161e1d018986b6fea51ec5809e087.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
https://www.androidauthority.com/xi...photo-18-9-display-specs-release-date-817593/
http://pocketnow.com/2017/11/24/redmi-note-5-wild-shot

Videćemo na šta će sve ovo izaći . Očekivao sam 6'' dijagonalu , ali ispod 4000mAh ne treba ni razmišati.
Bazel-less display je bolja opcija i zbog uštede na bareriji, ne vidim problem da kapacitivne tastere zameni navigation bar.
Očekujmo SD630 u prime modelu.

Mislim da će biti u prodaji pre NG, taman da uhvate pretprazničnu groznicu.


Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tu dole ima sasvim dovoljno mesta da se ubace 3 tacke, koje bi sluzile kao navigacioni tasteri, nista vise ne treba.
 
Što je manji ping, to je bolje za VoIP (viber, whatsapp i sl.). Iz toga razloga je bolje imati 4G.
Što se tiče protoka, sasvim je dovoljan i na 3G.
То зависи и од пакета који се користи, са 4г се врло лако заборавиш и "пар" прегледа јутуба доведе до 0 :). Док остале делове пакета не могу да потрошим никако. Ево и овај да га опет споменем доги има тај б20 :). Па када ми нет не треба, ја сам на гсм, стиже све што треба да ми стигне и на гсм.
 
Poslednja izmena:
Za VoIP je svakako bolji 4G, bez obzira koliko megabajta ima u paketu :)
 
Nazad
Vrh Dno