Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Kapiram da nema jeftinijeg dual SIM 18:9 telefona... Još ima i crni model! :)

https://m.aliexpress.com/item/32862...d-Go-dual-Camera&spm=a2g0s.8937460.0.0.V3mVwN



Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
938df2a0bf03f2c5acb644e7ae52301f.jpg
 
6580m :yawn:

Taj krs od procesora ce uvaljivati i narednih 10 godina

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Au bre, pa ja pre 3 godine pazario tcl sa 6592 za 105$. Oni u "moderan" dizajn stavljaju 6580. Klasična prevara.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Bolje dodati 20$ i kupiti China mobile A3S Snapdragon procesor, 2gb rama, LTE...
 
Мислим да се не поставља питање шта је боље, него да има и за толико новца уређај који ради.
 
Ok nije mozda budzet telefon od 200e, nego je midranger, al to su uvek bile te cene za kineske midrangere kada se pojave. Oko 200e od coolpad f1, meizu m1 note, pa sa svim xiaomi i letv... E sada kada pokazete ovaj telefon jeftin, jednom prilikom sa uzeo za 70e neki bluboo i nikad vise bukvalno... To nije da je jeftino i radi, to je jeftini i gotovo da ne radi :D
 
Мислим да се не поставља питање шта је боље, него да има и за толико новца уређај који ради.
Sa tim čipsetom i 1gb rama, teško da se i može nazvati smartfonom koji radi. Znam šta pričam jer sam skoro prešao sa mtk6592 i 1gb rama, a ovaj čipset je sporiji. Bačene pare.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Drugari, ovo je materijal za službeni telefon ili da posluži za neki tethering dok ste u inostranstvu - eventualno whatsapp/viber

Ja bih ga recimo pazario da mi bude Unified Remote za desktop, a verujem da zadjna kamera može da zameni i web kameru bez problema :d
 
I dalje ne kapiram, zašto bi uzimao telefon kao unified remote ako možeš aplikaciju da instaliraš na uređaj koji stalno koristiš i koji ti je pri ruci. Isto i tethering, pa ja svaki dan na poslu koristim ovaj moj x626 kao hotspot, koji će mi još neki krš kinez od 50$ za to? Šta sad, za svaku glupost koja mi padne na pamet treba da kupim po jedan kineski neprovereni garažni telefon sa krš čipsetom i bacim 50$+ ? Evo mi dva stara android telefona i jedan tablet skupljaju prašinu, jedan sam poklonio.

Da se razumemo, ko voli da se igra i svrbe ga $ neka mu, ali da ima neke realne potrebe i logike to kupovati - nema. :)

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da ne bih češće punio bateriju, menjao SIM kartice, ostajao bez poziva i slicno.. I na kraju krajeva da primarni telefon ne zarobim za trivijalne stvari.

A ako gledamo i jako lično - postoje aplikacije u svetu muzike gde nikome ne bi smetao ovakav telefon ako je baterija iole korektna (za tekstove i akorde, spisak repertoara, kontrolu miksete, puštanje muzike u pauzama) itd itd.

Jedan pristojan USB charger košta barem 10tak € - ne kažem da je ovo must-have i ponuda veka samo kažem da i ovakvi telefoni imaju smisla. Možda ne na bench forumu, ali, imaju. Nemaju baš svi stare telefone uvek.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko da li može na LeEco brendu da se menja font?
 
Odlične telefone u 16:9 aspektu je danas predstavio meizu . Doduše malo su skuplji od konkurencije ali nisu nikako za baciti , ako ništa onda zbog kamera i stereo zvučnika.
Meizu 15 Lite , 15 i 15 plus su u pitanju.

Meni najzanimljiviji 15 sa amoledom i s660 :)

meizu_15_live_2.jpg


meizu_15_live_4.jpg



https://www.gsmarena.com/meizu_15_1...ave_dual_cams_with_a_tele_lens-news-30642.php

Kako su odradili ovaj crni pakao , još ove fensi antena linije [emoji7]
 
Poslednja izmena:
Koja je prednost ovog M15 u odnosu na Mi Note 3, cija 6/128 verzija moze da se nadje za 320$(u Kini), sto dodje oko 2.000CNY?
 
Poslednja izmena:
Crni je perverzija... Ali perverzija! Sad čitam tekst, mozda je ovo na slici zapravo sivi model jer vidim da postoji i neki mat crni :)

Cena pise u tekstu - 15 Plus 390€, obican 15 325€ a Lite ne piše cena ali izgleda da Lite ima 18:9 odnos ako nije greška u tekstu (spominje se 1080p+ rezolucija)

Spominje se jos i OIS i EIS, garantuju 3x loseless zoom a optički 2x i kao najbolju kameru koju je Meizu ugradjivao do sada.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema Lite 18:9 . To jest nema ni jedan. 15 i 15 plus imaju stereo zvučnike dok Lite nema. Po prvim informacijama deluje da će samo 15 biti global model to jest sa lte20

Rusi koji su bili u Kini na prezentaciji kažu da je beli 15 najlepši mob ikada napravljen..

Ko razume makar malo ruski pohvatace mnogo toga.

https://youtu.be/Zw5wJ0PLG3Q

https://youtu.be/zBd0rzKsS4M
 
Poslednja izmena:
15 je onaj od 5.46"? to mi je vec odavno premalo...cekam ozbiljnu konkurenciju mi max telefonima sto se tice velicine ekrana ali izgleda da cu se nacekati [emoji3]
 
Da. Ima 5.46 incha a širok je samo 72mm. Valjda mu je bezel sa strane 1mm.
Telefoni imaju vibra motor kao na iphoneX , kažu možda i kvalitetniji.
A not led im je u gornjoj rešetki kao nekada na Sony z2. Mada mislim da baca samo belu boju :)
 
Poslednja izmena:
meizu vise i nije za ovu temu, ali nema veze, moramo negde da kacimo novitete...meizu m2 note evo polako uskoro puni 3 godine u mojoj kuci i da ga ne ureknem...mislio sam da cu nakon njega uzeti ponovo meizu, ali posle toga su vrteli jedno te isto, malo su nesto pokusali da promene sa onim ekranom na ledjima ali nije se bas primilo...tapkaju u mestu reklo bi se dok drugi haraju...svejedno su zanimljiva firma sa dosta finih resenja..
 
Kakvi su sad pa ovi grcki kinezi? :)

MLS - INOVATIVNI PAMETNI UREĐAJI KOJI ŽIVOT ČINE LAKŠIM
Zamislite da dobijete telefon na kome ne morate ništa da kuckate nego samo izgovorite a on pozove!
Upravo takvi uređaji uskoro dolaze u Srbiju. U pitanju je grčki brend MLS Innovation, koji je upravo zahvaljujući svojim inovacijama nagrađen zlatnom evropskom nagradom za tehnologiju.
Kako on funkcioniše?
Pored svih onih funkcija na koje smo već navikli, MLS uređaji u sebi sadrže i posebnu aplikaciju MAIC- MLS Artificial Intelligence Center. MAIC je vaš lični, digitalni asistent, uz pomoć kog možete glasovno upravljati uređajima i još bolje savladati modernu tehnologiju. Jednostavno je, vi samo izgovorite a on umesto vas zove, šalje sms, e-mail, pretražuje internet, otvorene apoteke, obaveštava o najbližem parkingu, gužvi i još mnogo toga, i to samo na osnovu glasovne funkcije. Dovoljno je da samo pritiskom na dugme izgovorite šta vas interesuje, a “MAIC” će uraditi umesto vas. Vi mu pričate, a on vas sve razume, i to na srpskom jeziku!
Bogatu paletu proizvoda čine smartphon mobilni telefoni, Easy mobilni telefoni, tableti, televizori kao i nova vrsta hibridnih Magic laptop uređaja.
Glavni cilj MLS kompanije već 30 godina, jeste da što više pojednostavi svakodnevni život kupaca, razvijanjem i primenom novih tehnologija u jedinstvene i jednostavne proizvode, stvarajući iskustva koja svakodnevni život čine lakšim .
Uređaji su inovativni, jednostavni za korišćenje - i za sve generacije.
Ima i cene na ovom sajtu:
https://www.mlsinnovation.com/rs/
1468399_pr-mls-2a51_ff.jpg1468397_pr-mls71_ls.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
Glupost, noname kinezi, za te pare moze da se uzme Redmi Note 4x, Redmi 5+, Redmi 4x...itd koji su mnogo kvalitetniji i po specifikacijama bolji....

MLS Safe[emoji769]

Vaš pametni telefon je dragocen, kao i njegov sadržaj. Koristeći MLS Safe [emoji769], dobićete najviši nivo sigurnosti i privatnosti, zadržavajući svoj MLS pametni sadržaj samo za svoje oči. Dolazni pozivi, prijemno sanduče

To moze isto i password/pin/pattern...

Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eto, cisto malo da vidimo da se i ostali trude i pokusavaju iole nesto da naprave kod kineza i prodaju na nasem srpskom trzistu... Na kurir web stranici sam danas video tu reklamu pa rekoh da okacim ovde, mozda ce nekog da zanima sta nude, tj. tesko na ovom mestu....
Ladno imaju android lolipop 5.1 na preklop :) https://www.mlsinnovation.com/rs/mls-easy-flip-4g.html
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zte Nubia 18 mini??? Odusevljen sam telefonom. Za 230e koliko kosta u kini onakve spec. i onakav dizajn..

Svi znamo da je to početna cijena, jer je tek izašao, i ta cijena za nekoliko mjeseci zna pasti i po 100 eura nekim mobitelima, ali neka padne i samo 50 biti će ok. SD660 ima i Mi Note 3 koji je pao sa cijenom ali se drži još uvijek na 250 eura, a ovaj će biti na oko 180 eura. Nubia Z18 mini ima odlične dimenzije, i jako malo mesa okolo, a uz to je i lagan. Baterija (SOT) bi mu trebao biti na nivou MI Note 3, što je ok. Mana će mu biti što nema B20(800MHz), a jedan reviewer je rekao da ne vjeruje ni da će izdati globalnu verziju sa više podržanih 4G frekvencija. Što se mene tiče dovoljno mi je i 3G za sve što koristim.

Ovo mi je zasad glavni kandidat, iako bi volio da Xiaomi izbaci neki kompaktni uređaj te srednje klase. Nema žurbe, čekaju se recenzije i pad cijene, vidjet ćemo što će još u međuvremenu izaći od mobitela.
 
Mogli bi generalno da pripazimo kada iznosite podatke jer se stvara bespotrebna zabuna... Sigurno je da postoje područja gde 4G radi isključivo na B20 ali u većini situacija to nije slučaj. Cool1 takodje nema B20 pa se za ovih 8 meseci koliko ga imam ne mogu setiti naseljenog mesta gde nisam imao 4G.

Kada se napiše "3G mi je dovoljno za sve što koristim" stiče se utisak da 4G neće raditi kod nas uopšte. Dakle 4G postoji, ali nedostatak B20 može biti nezgodan za pogranična i slabije naseljena područja.

Što se tiče cene, sumnjam da će toliko otići dole a sve i da ode, doćiće drugi model koji će biti "must-have" i niko neće ni razmišljati o Z18 mini. Tržište prosto tako funkcioniše.
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi od mreže. Telenor nema 4G na 2100 i u nekim delovima Beograda, a da ne pričamo o manjim mestima, dok mts ima gotovo sve na 2100 a Vip je negde između njih.
Druga stvar kod LTE je da telefon može koristi oba banda istovremeno pa je internet brzi.
 
Sve zavisi od mreže. Telenor nema 4G na 2100 i u nekim delovima Beograda, a da ne pričamo o manjim mestima, dok mts ima gotovo sve na 2100 a Vip je negde između njih.
Druga stvar kod LTE je da telefon može koristi oba banda istovremeno pa je internet brzi.
Deki misliš na 1800mhz?

Znam da moj Zuk nema 800mhz već samo 1800 mhz i signal mi je odličan, doduše u centru grada (Niš).

MTS mreža

Gde može da se pogleda na kojoj frekvenciji rade bazne stanice, ja sam gledao na Ratel-u, nisam umeo da se snađem...

Ima neko direktni link tamo gde može to da se vidi?
 
Mogli bi generalno da pripazimo kada iznosite podatke jer se stvara bespotrebna zabuna... Sigurno je da postoje područja gde 4G radi isključivo na B20 ali u većini situacija to nije slučaj. Cool1 takodje nema B20 pa se za ovih 8 meseci koliko ga imam ne mogu setiti naseljenog mesta gde nisam imao 4G.

Kada se napiše "3G mi je dovoljno za sve što koristim" stiče se utisak da 4G neće raditi kod nas uopšte. Dakle 4G postoji, ali nedostatak B20 može biti nezgodan za pogranična i slabije naseljena područja.

Što se tiče cene, sumnjam da će toliko otići dole a sve i da ode, doćiće drugi model koji će biti "must-have" i niko neće ni razmišljati o Z18 mini. Tržište prosto tako funkcioniše.
Slažem se, meni je razlika između 3G-a i 4G-a nebo i zemlja...

Kakav 3G, samo kad mora :)
 
Deki misliš na 1800mhz?

Znam da moj Zuk nema 800mhz već samo 1800 mhz i signal mi je odličan, doduše u centru grada (Niš).

MTS mreža

Gde može da se pogleda na kojoj frekvenciji rade bazne stanice, ja sam gledao na Ratel-u, nisam umeo da se snađem...

Ima neko direktni link tamo gde može to da se vidi?

Da mislio sam na 1800 mhz , pobrkao sam 3G je 2100mhz.
Mislim da nema detaljne mape, mts je imao najmanje baznih stanica na 800mhz i to uglavnom duž bitnijih puteva.
Aplikacija LTE discovery može pokazati koji band trenutno koristiš (naravno ako telefon podržava oba)
 
Poslednja izmena:
Ja sam na Kimovilu dole pod ''Connectivity'' označio zemlju ''Croatia'', i pokazao mi je da osim B20 fali još jedna 4G frekvencija na tom mobitelu B7(2600), koju koristi jedan (baš moj) operater. Ako mi baš iz nekog razloga zatreba 4G mogu preći kod jednog operatera koji ne koristi te frekvencije koje nedostaju

Slažem se, meni je razlika između 3G-a i 4G-a nebo i zemlja...

Kakav 3G, samo kad mora :)

U kojim situacijama ti je velika razlika između 3G i 4G ? Telefoniranje preko vibera mi radi dobro na 3G, čak i video pozivi koje jako rijetko koristim mi prođu ok, surfanje, upload slika na fejs je dovoljno brz ako nije baš album sa puno slika.
 
Nazad
Vrh Dno