Šta je novo?

Raspberry Pi - gde ima da se kupi u Srbiji?

Sa kog si ga mesta naručio? Na modmypi je 38 eura? Gde ima za 35 dolara?

Sa ModMyPi, 31,71 euro je bez pdv, kada šalju u Srbiju ne računaju njihov pdv, samo Pi3, bez kartice, kućišta, napajanja... Za njega ide i posebno kućište, mada mogu i ona od Pi2/B+ ali se led lampice neće videti zbog antene za wifi i bt. A da će skoro stići ne verujem, juče im je sajt jedva radio koliko su ljudi navalili, kada sam ja kupovao na lageru je pisalo da imaju 1700 komada, kada sam pogledao nakon sat vremena manje od 100 pisalo da ima na lageru, tako da će im sigurno trebati vremena da obrade sve porudžbe od juče
 
Moglo bi nam stići krajem sledeće nedelje pa za vikend da se testira :)
Kućište koje imam je providno pa sad nisam uzimao novo, videću kad stigne ima li potrebe za drugim mada mene diode ne zanimaju samo da može da se priđe konektoru za antenu.

Naručio sam i dva C.H.I.P. pre mesec dana ali za to je isporuka u junu.

Treba mi pomoć ako neko zna gde bi ovde kod nas mogao nabaviti nešto ovako:
http://www.exp-tech.de/3v-to-5v-bistable-latching-relay-kit
 
Ako ti ne treba za 16A struju, mozes sa Alija da narucis ima ih brdo, i svi imaju SONGLE relej. Skroz su dobri, guraju do 10A max.
Ja imam 4-portne i 2-portne i rade non-stop bez problema. Vrlo lako se kontrolisu sa RPI.

Edit: sad vidim da je taj nemac pasivni relej. To ni ne mozes da vezes na RPi. Prosto nema 'mozak' da mu TTL impulsom kazes 'sezame otvori se'.

Edit2: evo vidim imaju i oni ovaj kao moj: http://www.exp-tech.de/5v-2-channel-relay-shield-for-arduino
http://www.exp-tech.de/5v-4-channel-relay-shield

To ti treba...

P.S. cudi me kako ovi nemci imaju ovako niske cene?! OK, dovlace i oni iz PRC-a sve to ali opet... prakticno cena je ista kao na Aliju.
 
Poslednja izmena:
Jel si kupovao ranije na exp-tech.de? Vidim da imaju opciju slana DHL express za Srbiju. Jel to kad stigne kod nas ide DHL ili običnom poštom?
 
Poslednja izmena:
Ako ti ne treba za 16A struju, mozes sa Alija da narucis ima ih brdo, i svi imaju SONGLE relej. Skroz su dobri, guraju do 10A max.
Ja imam 4-portne i 2-portne i rade non-stop bez problema. Vrlo lako se kontrolisu sa RPI.

Edit: sad vidim da je taj nemac pasivni relej. To ni ne mozes da vezes na RPi. Prosto nema 'mozak' da mu TTL impulsom kazes 'sezame otvori se'.

Edit2: evo vidim imaju i oni ovaj kao moj: http://www.exp-tech.de/5v-2-channel-relay-shield-for-arduino
http://www.exp-tech.de/5v-4-channel-relay-shield

To ti treba...

P.S. cudi me kako ovi nemci imaju ovako niske cene?! OK, dovlace i oni iz PRC-a sve to ali opet... prakticno cena je ista kao na Aliju.

Po ovom snimku i na još par mesta što sam video taj pasivni radi sa RPi zato sam njega hteo

Driving a ciseco BiStable relay from a Raspberry Pi using WiringPi.
https://www.youtube.com/watch?v=4OKjM7D-72w

Jel si kupovao ranije na exp-tech.de? Vidim da imaju opciju slana DHL express za Srbiju. Jel to kad stigne kod nas ide DHL ili običnom poštom?

Koliko sam ja video ovde na forumu DHL Express je obična nemačka pošta koju je DHL preuzeo tako da će i ovde kod nas paket da preuzme naša obična, a ne kurirska.


Moj paket sa ModMyPi je spakovan i krenuo je, @spavach sigurno si i ti dobio isto obaveštenje. Biće u toku sledeće nedelje kod nas...
 
Po ovom snimku i na još par mesta što sam video taj pasivni radi sa RPi zato sam njega hteo

Driving a ciseco BiStable relay from a Raspberry Pi using WiringPi.
https://www.youtube.com/watch?v=4OKjM7D-72w

Pa samo uporedi relej koji si inicijalno linkovao i ovaj YT snimak. :) Veze jedan sa drugim nemaju. Ja ti upravo za taj kao na YT snimku i govorim da jedino moze da radi sa RPI a ne onaju koji si inicijalno linkovao kod nemaca.
 
Malopre ga uzeh u pošti, prošao bez pdv, čim nabavim napajanje i karticu javljam kako radi
 
Kad ćemo više dobiti 1 gbit LAN. :)
Sto se mene tice i 100Mb LAN sa razdvojenim protokom od USB-a bi bio super :)
A USB 3.0 i Gbit LAN bi bili apsolutno vrhunska stvar. Ukoliko znate neku alternativu na kojoj dobro radi i KODI, predlozite. Za bananu sam citao da ima probleme sa Kodijem iz nekog razloga :(
 
Tja. Morate razumeti da ovaj uredjaj nije namenjen da ima ultra visoke brzine ka periferijama iliti ka LAN mrezi.
I ja se slazem posten 100 Mbit/s bi bio super, da razdvoje USB. Ili jos bolje, da naprave model koji ni nema USB-ove, vec samo Ethrernet kontroler a onda bi on mogao da bude i 1Gbit/s. Ali dzaba kada sama kartica ne moze da izgura tih 110 MB/s upisa/citanja.
Meni USB ne treba u zivotu, sem tokom instalacije (tastatura).
 
Sto se mene tice i 100Mb LAN sa razdvojenim protokom od USB-a bi bio super :)
A USB 3.0 i Gbit LAN bi bili apsolutno vrhunska stvar. Ukoliko znate neku alternativu na kojoj dobro radi i KODI, predlozite. Za bananu sam citao da ima probleme sa Kodijem iz nekog razloga :(

Ima ih nekoliko. odroid je mozda jedan od najjacih.
Ja cekam pine64 (2 verzije) pa cu i to isprobati, mada cu verovatno drzati android sa brdom aplikacija umesto kodija.
Odroid je 40$, dok je srednja verzija pine64 (ne bih se mlatio sa osnovnom verzijom) samo 19$
 
Malopre ga uzeh u pošti, prošao bez pdv, čim nabavim napajanje i karticu javljam kako radi
Šta ti je pisalo na paketu, koja cena? Jesu li stavili račun unutra? I jesu li ti poslali u kutiji ili jačoj koverti?
Do sada 3 puta su mi uvek naplaćivali carinu od njih...
 
Pa samo uporedi relej koji si inicijalno linkovao i ovaj YT snimak. :) Veze jedan sa drugim nemaju. Ja ti upravo za taj kao na YT snimku i govorim da jedino moze da radi sa RPI a ne onaju koji si inicijalno linkovao kod nemaca.

Na YT snimku i relej sa prvog linka su indentični, pogledaj opis na YT ima link do releja.

Moj RPi3 je na carini i nema šanse da prođem bez PDV.

Bilo bi idealno da dodaju čip za Gbe i da zaleme na ploču 2GB eMMC ali takav uređaj ne bi koštao 35$, mada C.H.I.P. košta 9$.

Problem sa svim ostalim mini računarima je što nemaju open source drajvere kao RPi. I onda i pored jačeg HW umeju da rade lošije, pogotovo kad se radi o GPU.
 
Poslednja izmena:
Šta ti je pisalo na paketu, koja cena? Jesu li stavili račun unutra? I jesu li ti poslali u kutiji ili jačoj koverti?
Do sada 3 puta su mi uvek naplaćivali carinu od njih...

Mala kartonska kutija, na njoj vrednost od 10 funti, a unutra je bila prava faktura, ali niko nije otvarao paketić, na njemu pečat da ne podleže pregledu.
 
Mala kartonska kutija, na njoj vrednost od 10 funti, a unutra je bila prava faktura, ali niko nije otvarao paketić, na njemu pečat da ne podleže pregledu.
Hvala... Videću kako će moj da prodje, dodao sam i originalno kućište, valjda nece previše da poveća paket...
 
Tvoj paket je stigao u srbiju isti dan kao i moj ali nije išao na carinu. Nadam se da će mi poštar doneti do petka.
 
Tja. Morate razumeti da ovaj uredjaj nije namenjen da ima ultra visoke brzine ka periferijama iliti ka LAN mrezi.
I ja se slazem posten 100 Mbit/s bi bio super, da razdvoje USB. Ili jos bolje, da naprave model koji ni nema USB-ove, vec samo Ethrernet kontroler a onda bi on mogao da bude i 1Gbit/s. Ali dzaba kada sama kartica ne moze da izgura tih 110 MB/s upisa/citanja.
Meni USB ne treba u zivotu, sem tokom instalacije (tastatura).
Nije meni do kartice, nego mi fali gbit zbog sambe.
 
Stigao paket, 927din trošak.
 
Toliki je porez i troškovi carinjenja, nisu naplatili ništa preko toga.

Šteta samo što nisu ostavili konektor za wifi antenu pa da može kroz drajver da se bira izlaz.
Možda će moći da se modifikuje ali nisam baš spretan sa lemilicom.
 
Moze li neko da okaci link gde mogu da narucim Raspberry Pi 3 model B
 
Nazad
Vrh Dno