Šta je novo?

Raspberry Pi - gde ima da se kupi u Srbiji?

Treba koristiti 2A adapter.

Ja koristim ArchlinuxARM na njemu, naravno, bez guija. Kodi i mopidy rade odlično.
 
Najjače što imam je Sony od 1,5 A, valjda neće praviti problem. Trebao sam da uzmem onaj tronsmart punjač kad je bio na akciji. :)
 

sto da se ganja sa kinezima?
narucis, stigne ti za 15 dana i to je to
ko nece sa alija, naruci sa modmypi iz engleske, plati ga malo skuplje i jos postarinu, i opet izadje jeftinije nego na linku koji si okacio

razberi je jedna od retkih stvari koijima je glavni adut cena, a u ovoj zemlji se obicno najvise zaradjuje na tim stvarima

mene je razberi izasao 30e i vredi max 35e
za vece pare postoje i snazniji development boardovi
 
Poslednja izmena:
@probotzor Druze znaš li dal modmypi šalje DHL-om ili običnom postom? Za koliko stigne?
 
^obicnom postom kad ides povoljniju standard varijantu. Stize brzo.
 
Mislio sam da ide DHL-om da zaobidjem našu carinu. Ako ide obicnom postom onda bolje da narucim od kineza.
 
@probotzor Druze znaš li dal modmypi šalje DHL-om ili običnom postom? Za koliko stigne?

ja sam prvi razberi narucio sa modmypi prosle god i nisam platio carinu
stiglo je za 7 dana

imam jedno pitanje

na raspbianu sam instalirao apache web server i ftp da bih preko filezille mogao da prebacim web sajt
sve sam to namestio i sajt mi radi u lokalnoj mrezi

da li neko zna koji je sledeci korak da bi ga videli svi?
predpostavljam da je neki port forwarding i da moram preko onih sajtova da dodelim free domen ip adresi razberija, ali gde god citam, fali mi taj korak koji pretpostavljam da je port forwarding
 
Poslednja izmena:
Da, noIP i otvaranje portova. Nije mi još stigao pa nisam pokušavao ali vidim da ima dosta tutorijala.
 
somethin9@
probotzor @
Nisam preptopstavio da ce ovaj link koji sam postavio da izazove toliko negodovanje, trazio sam neke konektore na mikroprincu i slucajno naisao na njega video da postoji tema i zbog toga sam i okacio link, nema potrebe za zustrinom, meni ni u dzep ni iz dzepa, cak ni ne zanam koje su mu upotrebne mogucnosti tj sta moze da pruzi u praksi?
 
Za male projekte strpite se jos malo da Raspberry Pi Zero postane sire dostupan, nema smisla kupovati Pi2 za nesto sto i Zero od 5 dolara moze da odradi.
 
za vece pare postoje i snazniji development boardovi


koji?

nasao sam banana pi m2 i m3 koji pustaju 4k video (nadam se da mogu i youtube iz browsera), ali kazu slaba softverska podrska, sto ne znam u praksi sta znaci ako ti na njega vec stavis ubuntu 15 ili raspbian? jel misle samo na drajvere za gpio?

http://www.aliexpress.com/item/BPI-..._78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_7

po reviewima se provalci da raspberry pi 2 ima losiju grafiku ili drajver, za pustanje videa je neupotrebljiv (youtube pogotovo)
 
Poslednja izmena:
U ovu bananu su stavili sve živo što može da se stavi, šteta što nema jedan takav RPi...
 
Ja sam stavio kineza od 1-2$ i radi bez problema pa pretpostavljam da će apsolutna većina raditi. Ako hoćeš samo da napravis ruter, možeš da uzmeš nešto kao alfa ili neku drugu od tih kartica od oko 1W. Alfa sigurno radi na RPI i ima dosta upustva za istu. Definitivno bih pre dao 20$ za alfu nego 10$ za oficijalni adapter koji je isti kao kinez.

Edit, nije čak ni 20$
http://www.dx.com/p/alfa-1200mw-802...rk-adapter-w-antenna-green-72140#.VllztTLkJSE
 
Poslednja izmena:
Ok, ubedio si me :) Porucio sam ALfu za 11 dolara sa AE.
 
Zanimljiva spravica, nisam imao dodira ni sa jednim modelom zasad.
Vidim da je izasao Zero za $5, ne vidim da ima lan port, pa ispada da je ovaj wifi adapter od par postova iznad mozda i najbolja stvar?
 
Za zero ce definitivno biti potreban usb hub za vecinu korisnika.
wifi adapter daleko jednostavniji nego usb-lan adapter. Cak i kod rpi 1/2 wifi je prakticniji.
 
Da se pohvalim, stigao mi je pre neki dan Raspberry Pi 2. :) Uzet sa Alija, ovi naši su baš skupi.

DSC_0154.jpg
 
zanimljiva spravica, planiram odavno da uzmem i napravim neki mini NAS server ali nekako mu nedostaje gigabyte lan i bar jedan usb 3.0 :smoke:
više bi mi odgovarao banana pi i to stariji M1 model zbog sata priključka. dali ga neko ima od članova i kako se ponaša u radu?
 
Raspberry Pi, veoma zanimljiv koncept. Baš me čudi da nije više popularan na forumu ?
 
Stvarno, Pita od maline, a Srbija je jedan od najvećih izvoznika malina.
Valjda nisu više rasprostranjeni, jer je lokalna cena najmanje 55 evra, klot Pi.
 
Koliko sam video, uključujući i sebe, većina ljudi nabavlja sa strane. Da li si primetio koliko strana ima tema "Carina na pošiljke" ?
 
Ne umem da brojim do toliko.

Blicmark je mala skupina u maloj državi od koje se još manja skupina odluči da nabavlja putem interneta, od koje se još manja skupina odluči da nabavi rpi.

Kliko ono beše MikroPrc ceni RPi?
 
Poprilično ga ceni. :)

Poslednji put kada sam razmatrao kupovinu bilo je oko 7k din...
 
čini mi se da je u digistore-u korektnija cena.
 
Nazad
Vrh Dno