Šta je novo?

Raspberry Pi - gde ima da se kupi u Srbiji?

Tesko ces naci ispravan rpi za 10e. Na modmypi mene je ovaj novi kad se pojavio kostao 46 funti u bundle varijanti gde je kuciste, adapter, osnovne sitnice, i kad je stigao uzese i nase haraclije oko 2700 din, izadje sprava na oko 80e, a svuda se reklamira kao 35$ ;)
 
42$ preko ebay sa kucistem i hladnjacima i ventilatorom. ja licno nisam platio nista dodatno jer je mali paket bio pa proslo slucajno.
Probao sam da kupim ovde preko oglasa, ali ljudi su trazili isto ovoliko love za polovne.
 
Moze kinez i dzabe da posalje pa da ne kosta nista, a moze da izadje i 80e kao mene, ja cu kad dotraje da ga sutnem na tavan, ili nekom poklonim, ali za 10e nece ici na oglas.

A druga stvar, svako moze od spolja da poruci ako mu je polovno skupo ovde u srb i svi srecni.
 
Moze kinez i dzabe da posalje pa da ne kosta nista, a moze da izadje i 80e kao mene, ja cu kad dotraje da ga sutnem na tavan, ili nekom poklonim, ali za 10e nece ici na oglas.

A druga stvar, svako moze od spolja da poruci ako mu je polovno skupo ovde u srb i svi srecni.

niko ti nije ni trazio za 10e model od 1gb rama....
rekao sam 10-15, neka bude 15, to je skoro 2000din za obican najobicniji prvi model od 256mb rama, koji je kostao 35 dolara ili koliko vec....
 
Mozda i nadjes taj od 256mb ram, ali kapiram da i te slabe modele koriste ljudi za razne projekte, tipa da otvara/zatvara kapiju, pali/gasi svetlo i slicno..
 
pa za to mi bas i treba,da palim-gasim svetlo... :) zato mi se ne daje velika kinta, posao bi mi zavrsilo i nesto najobicnije/najjeftinije
 
42$ preko ebay sa kucistem i hladnjacima i ventilatorom. ja licno nisam platio nista dodatno jer je mali paket bio pa proslo slucajno.
Probao sam da kupim ovde preko oglasa, ali ljudi su trazili isto ovoliko love za polovne.

koja je to generacija?
 
jel narucivao neko rpi sa aliexpressa?

uzeo bih sad rpi 2, ali ste me uplasili sa ovom carinom, pa ne znam odakle da uzmem
prvi rpi model b sam uzeo preko modmypi sa kucistem i nisu mi naplatili nista, a ne daje mi se sad dodatni novac jos
 
Narucio sam ja pre nekih sest meseci sa alija zajedno sa nekim kucistem i nije me zakacilo nista od dodatnih dazbina. Da napomenem da je u pitanju b+ prve generacije
 
evo narucio sam rpi 2 sada, platio sam ga 33 dolara sa onim kuponom
nadam se da ce sve proci dobro
 
Javi kako je prošlo kad stigne, i ja se razmišljam da naručim jedan. :)
 
I ja isto razmisljam, mogao bih sto pre jer ce biti verovatno haos na carini u decembru. Vidim ima na aliexpressu za 38 dolara pi2.
 
pise da je stigao u srbiju
ko zna koliko ce mu trebati do moje kuce, s obzirom da nasi vole to da drze danima
 
Meni prosao rpi 2 za 1 dan i nije bilo carine :) prvi put da mi nisu procenili skoro duplo vise da vredi ono sto narucujem. Vec nekim cudom proslo bez placanja
 
Koliko vidim nije veliki paket. Ma neka ga i carine tačno samo da ne precene.
 
Radi bez greske. Linux prosto vapi za ovako staticnim/neizmenjivim hardverom. Radi sve rock stable i lako je sve podesiti, pun je internet tutorijala za sve sto zatreba.
 
Koju si karticu stavio? Ja razmišljam da uzmem neku Transcend klasu 10.
Znači lepo radi i sa Ubuntu mate? Meni neće trebati GUI ali svakako je lepo čuti da se i sa time izbori bez problema.
Još jedno pitanje, u praksi koji punjač je dovoljan? Trebao bi da napaja Pi 2 i eksterni HDD.
 
Nije ti velika razlika u ceni izmedju 1A i 2A pa nema potrebe da se cimas. Ono sto mogu da ti potvrdim je da za onaj obican usb wifi dongle nije dovoljan 1A.
Ja koristim za kodi i usb flash ne pravi problem, ali wifi pravi.
 
imam transcend karticu klase 10 od 32gb
punjac koji koristim je od tesla tableta od 2 ampera

koristio sam na rpi 1 model b i usb i wifi sa nekim punjacem od 1A i sprzio ga je posle nekog vremena
od tad sao 2A koristim
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno