Šta je novo?

Raspberry Pi - gde ima da se kupi u Srbiji?

Mene zanima vaše mišljenje odakle je najbolje uzeti/naručiti Raspberry Pi 2 :)

Znam da ću svakako morati da sačekam malo pošto je izašao danas, ali sa druge strane ne bih da čekam 2 meseca dok ga naši uvezu pa da im onda još dam duplo više para nego što košta online...
 
ja sam moj b+ narucio preko modmypi-ja. stigao za 12 dana (49 evra racun sa jos nekim stvarima, nisu mi ni carinu naplatili). rpi 2 naruci ili sto pre, dok ga imaju u zalihama, ili sacekaj malo dok optimizuju software za njega
 
Poslednja izmena:
Dobra cena za RPi 2. Narucujem jedan za pocetak, sigurno ce proci neko vreme pre nego se isciste greske ali nema veze, nek stoji. Sem raspbiana, sad ima i Ubuntu distribucija, a najavljuju i Win10. EXTRA.
 
ja sam moj b+ narucio preko modmypi-ja. stigao za 12 dana (49 evra racun sa jos nekim stvarima, nisu mi ni carinu naplatili). rpi 2 naruci ili sto pre, dok ga imaju u zalihama, ili sacekaj malo dok optimizuju software za njega

Sad sam pogledao ali tu bi samo rPi2 + shipping za Srbiju izašao malo manje od 45E. Kako je tebi ispalo 49 a kažeš da si uzeo još neke stvari?


Ja sam moj narucio preko http://export.rsdelivers.com/
Bio je i na rs components sajtu za Srbiju sa mnogo vecom cenom.
Doslo sve OK i bez ikakvih drzavnih nameta.

Pokušao sam ali kada idem na checkout dobijem "Product does not exist; please delete or modify"
 
Bilo bi lepo kada bi neko od vas koji upotrebljavate te uređaje otvorite neku temu o tome kako i za šta radite na njima. Koji još "accessories" ima za njih. Koje Interface i driver kartice za kontrolu postoje i rade sa njima.
 
Poslednja izmena:
Vecina ovde koliko vidim koriisti raspberry kao media player, najcesce u kombinaciji sa openelec-om. Od kada sam nabavio dlna kompatibilne televizore, to mi je postalo nepotrebno ali sam nedavno narucio jeftin usb tjuner i cim stigne planiram da uposlim jedan raspberi kao TV server. Pored toga, koristim ih za daljinsko upravljanje (kontrolu raznih stvari preko web-a) i kao HD IP kameru. Inace, raspberry moze da sluzi i kao web server, nas, mame emulator...
 
Pokušao sam ali kada idem na checkout dobijem "Product does not exist; please delete or modify"
Prvi raspberry sam odatle narucio, ne drugi.
Verovatno proizvod je nov pa jos ga nisu definitivno ubacili pa javlja gresku.
 
Ja sam moj narucio preko http://export.rsdelivers.com/
Bio je i na rs components sajtu za Srbiju sa mnogo vecom cenom.
Doslo sve OK i bez ikakvih drzavnih nameta.

Interesuje me koju si opciju izabra kao Delivery method. Kad idem na DHL i odaberem Srbiju samo cena shippinga je 25e sto ne dolazi u obzir. A kad stavim UPS ispada free? Jel moze da prodje UPS ili da stavim Ex Works Collection (Own carrier - we will contact you for your courier account details)?
 
Kad sam narucivao prvi put nije bilo nikakvih opcija za biranje vec samo DHL i postarina je bila oko 5 evra.
Probaj neka ostane sea freight sto je po defaultu.
Ex Works Collection (Own carrier - we will contact you for your courier account details) to nemoj.
 
Kad sam narucivao prvi put nije bilo nikakvih opcija za biranje vec samo DHL i postarina je bila oko 5 evra.
Probaj neka ostane sea freight sto je po defaultu.
Ex Works Collection (Own carrier - we will contact you for your courier account details) to nemoj.

A sta da navedem kasnije gde trazi Company i Building Name/Number?
 
Poslao sam zahtev na export.rsdelivers.com sad kazu da ce me zvati telefonom da potvrde... Valjda su to mogli i putem e-mail-a.
 
ja cu kupiti rpi 2 preko modmypi

nego,cuo sam da je neko rekao da ce da pravi tv server od razberija,pa me zanima da li moze da okaci link ako slucajno ima tutorial

inace sto se tice projekata,ja sam pravio pirate radio i radi vrlo lepo,mada nemam jumper kabl koji bi mi sluzio kao antena,vec sam obmotao golu zicu oko gpio4 i radi dobro
pravio sam i onaj emulationstation,samo sto sam ga sam pravio iz terminala i manuelno podesavao drajvere za bluetooth i ps3 gamepad,umesto da sam jos malo proguglao i video kako se to radi lakse i automatski :/
koristio sam ga i kao pc sa raspbianom za neke light stvari i kao media centar sa openelecom
 
mislio sam i ja da pravim tv server ali sam odustao na kraju jer nisam siguran ni koju karticu kupio, ni gde.. ni da li ce raditi.

ima gomila tutorijala na netu za tvheadend, poneki bas i za pi.
 
Razgrabio se rpi2 na modmypi.
 
Za tv server princip je sledeci: uzmes npr openelec, instaliras tvheadend kao add-on, aktiviras livetv u opcijama i to je to sto se konfigurisanja kodi-ja(xbmc-a) sve. Onda pristupis web interfejsu tvheadenda, tu skeniras-pronadjes tv kanale i napravis listu programa. Programe gledas opet preko kodi-ja ili nrp VLC-a. Prava stvar bi bila da neka smart platforma omogucava gledanje kanala, ali mislim da tak onesto ne postoji, znaci za gledanje ti treba PC, android box ili jos jedan Raspberry Pi. Najveci problem je naci usb tuner koji ima linux drajvere, ja sam narucio neki Geniatec t230 koji je navodno podrzan u ovim novijim verzijama kernel-a, videcemo da li je tako.
 
ok imam ja android box,nije to problem

meni nije jasno smao kako taj tv server radi,tj sta tacno podrazumeva

da li se radi o tome da on hvata kanale sa interneta pa ja mogu dalje da ih distribuiram na druge rpi i android boksove ili on dopusta da ja kanale sa moje kablovse/antenske/satelitske vidim na pc,ali onda predpostavljam da mi treba neki dodatni hardver

inace,trebalo bi da znam da namestim sve to,samo prvo zelim da znam sta namestam :D
 
ljudi kako ste namestili da vam se rpi kaci na wifi odmah po pokretanju,pre startovanja guia? ja sam instalirao one network alate,izmenio interfaces file i wpa supplicant,ali stalno dobijam error vezan za dhpc prilikom butovanja,a kad probam da stavim staticku adresu,dobijem error da wlan0 nije konfigurisan
 
Za tv server princip je sledeci: uzmes npr openelec, instaliras tvheadend kao add-on, aktiviras livetv u opcijama i to je to sto se konfigurisanja kodi-ja(xbmc-a) sve. Onda pristupis web interfejsu tvheadenda, tu skeniras-pronadjes tv kanale i napravis listu programa. Programe gledas opet preko kodi-ja ili nrp VLC-a. Prava stvar bi bila da neka smart platforma omogucava gledanje kanala, ali mislim da tak onesto ne postoji, znaci za gledanje ti treba PC, android box ili jos jedan Raspberry Pi. Najveci problem je naci usb tuner koji ima linux drajvere, ja sam narucio neki Geniatec t230 koji je navodno podrzan u ovim novijim verzijama kernel-a, videcemo da li je tako.

I mene zanima ovo, koliko sam shvatio, uz pomoc usb tjunera, moguce je gledati tv na Kodiju, na rpi recimo, sa antenom dvb-t2 ili dvb-c sa kablovske... A koje su jos mogucnosti, da li radi snimanje programa, epg, i sl.?
Aj javi da li radi kad ti stigne :)
 
Imate brdo korišćenih Pi-a na KP. Od 2500 din do 4500 din.
 
Cini mi se da postoji takva opcija u setovanjima...

ja koristim distribuciju bez gui,treba mi za home server
jedina opcija koju sam nasao je da izmenim network interfaces i wpa supplicant sto sam uradio pravilno(ucio sam tako u okviru pripreme za lpic,a i gledao razne tutorijale) ali bez uspeha

da li mozda postoji neki lagani gui koji bih mogao da nakalemim na ovu distribuciju pa da resim problem tako sto cu da u gui namestim automatsko povezivanje
 
ja koristim distribuciju bez gui,treba mi za home server
jedina opcija koju sam nasao je da izmenim network interfaces i wpa supplicant sto sam uradio pravilno(ucio sam tako u okviru pripreme za lpic,a i gledao razne tutorijale) ali bez uspeha

da li mozda postoji neki lagani gui koji bih mogao da nakalemim na ovu distribuciju pa da resim problem tako sto cu da u gui namestim automatsko povezivanje

Pozdrav,
vidim da je proslo 6 meseci, ali ako nisi resio problem, ja sam juce radio ovakav setup, povuci networkmanager paket iz repozitorijuma, pristupas programu sa #nmtui (curses vezija ui-a)i dalje ces moci sam da se snadjes, sve ovo naravno preko ssh-a.
 
pokusavam da nadjem neki matoriji model,za sto manje para... moze i onaj prvi... ali mi ne polazi za rukom :(
treba mi cisto da se zezam malo... svetla da kontrolisem i tako to,nista zahtevno...
 
Nazad
Vrh Dno