Šta je novo?

Raspberry Pi - gde ima da se kupi u Srbiji?

ja bih rekao da je ovo "popularniji" izbor, a ako bas zelis neku alternativu pogledaj i adafruit resenja
 
a beaglebone mi je zapao za oko zbog boljeg hardvera,ali kazu da ima losiju podrsku za video i da je tu raspberry bolji
a i ima veci community

jel ga ima neko neki vremenski period da podeli iskustva?
 
planiram da ga narucim sutra ili prekosutra,pa me zanima ako ga narucim sa modmypi,da li placam ono sto pise na sajtu kao finalna cena ili mi uzimaju nesto vise,ili mozda ovi nasi uzimaju nesto dodatno
 
Odmah plaćaš ono što piše na sajtu. A na carini kod nas možda ti naplate +20%.
 
au to me brine :/
za sad sam narucivao samo sa dx i nikad nisu naplatili nista
 
Ja sam 2x poručivao RaspberryPI iz Britanije, prvi put mi nisu naplatili ništa, ni carinu ni PDV, a drugi put mi je uz obaveštenje o prispeću stiglo i da treba da platim XX dinara pri preuzimanju ( iznos u visini PDV-a ), tako da sam drugi put platio samo PDV ( nekih 10-ak dana nakon prvog poručivanja ).
 
meni samo nije jasno kako oni sebi daju za pravo da naplacuju pdv za robu koja nije kupljena u ovoj zemlji -.-
 
narucio sam danas sa modmypi sa kutijicom i izaslo me je 41e sa postarinom
nadam se da nece praviti problem na carini
 
Neće ti praviti problem sigurno, samo što imaš opcije:

1. Da ne platiš ništa dodatno
2. Da ti dodatno naplate PDV

A razlog da ti prave problem ne postoji, tako da ga sigurno nećeš imati.

Pozdrav,
 
da li si probao da mu namestis wifi i da li radi sa najobicnijim usb wifi adapterom?
 
meni samo nije jasno kako oni sebi daju za pravo da naplacuju pdv za robu koja nije kupljena u ovoj zemlji -.-

Nemoj pogrešno da me shvatiš, i ja ne volim kad mi naplate porez, ali čekaj zar misliš da samo mi to imamo?
Nema zemlje na svetu koja ti neće naplatiti neki namet na uvoznu robu, prvo zato što time štiti svoju industriju i ekonomiju. To što bi ja najviše voleo da opet radi Ei-Niš i da imamo većinu stvari napravljenih ovde, to se neće desiti sve dok kinezi vladaju svetom :).
Naravoučenije, ćuti dobro je dok je još ovako..........
 
najvise mrzim kad ljudi kazu cuti,moze i gore
ne mislim na tebe konkretno nego si me podsetio

oni po zakonu ne smeju da naplacuju pdv na robu koja nije kupljena ovde i ako to rade javno krse zakon

@maxa
banana pi je hoax
 
Poslednja izmena:
ma pokrili su se nekakvom uredbom, kao u doba Slobe... Bilo je reci o tome u temi carina na posiljke.
 
stigao mi je raspberry i pokusao sam da mu stavim raspbmc i skinuo sam onaj instaler sa sajta,napravio karticu,ali kad povezem sve i upalim ga,u nekom koraku kaze ovo
1970 01 01 waiting for network interface to come up
i ja predpostavljam da je to razlog,zasto nece da se zavrsi instalacija...
interesuje me kako da promenim datum
da li prvo moram da instaliram neku verziju linuxa pa pomocu nje,pa tek onda raspbmc?
 
Trebalo bi da je image sve sto instaliras, a posle odradis update i upgrade.

sat ce ti azurirati kada povuce parametre nakon sto se nakacis na mrezu, ali to je kada se instalira image. koji sajt si koristio? ovo je zvanicni link http://downloads.raspberrypi.org/raspbmc_latest kreni ponovo sa ovim linkom, imas win32 Disk Imager , kliknes na img koji si skinuo, on to stavi na karticu i teras.
 
ma namestio sam sve
bio je problem nesto do interneta izgleda
sve sam odatle i probao,pa sam posle sat vremena probao opet i htelo je
 
cisto da javim da sam nabavio bezicni mis i tastaturu i tenda wifi adapter i sve radi super.
na jednoj kartici sam instalirao raspbmc i wifi radi sa njim bez problema,a kontrolisem ga daljinskim od tv
na drugu sam instalirao raspbian koji isto odlicno radi,nasao je wifi lako i uopste nije toliko spor koliko pricaju ljudi po internetu.
u glavnom....raspberry,kuciste i dostava ukupno 40e sto je odlicno i preporucio bih modmypi svakom ko bi narucio raspberry pi
 
najvise mrzim kad ljudi kazu cuti,moze i gore
ne mislim na tebe konkretno nego si me podsetio

oni po zakonu ne smeju da naplacuju pdv na robu koja nije kupljena ovde i ako to rade javno krse zakon

@maxa
banana pi je hoax

Ček ti mora da se šališ sa ovom izjavom???????????
Šta onda amerikanci rade kad naplaćuju porez i pdv na kineske telefone koje i mi kupujemo????


@ontopic

Ima li bilo kakve informacije o bananapi? Na zvaničnom sajtu kad kliknem na buynow ništa se ne dešava (tablet i komp), a i zanima me nešto više od samog marketing hype-a

čekam još par nedelja pošto je ovo čudan hoax

kupovinal
 
Poslednja izmena:
rpi je prespor za xbmc. Bole je uzeti neki android settop box ili stick. Rpi je više za neke zanimljive projekte ..
 
Nije tacno da je spor. Treba samo brza SD kartica ili USB 3.0 stick i radi odlicno.
 
za raspbian je odlican i uopste nije spor i wifi radi odlicno
raspbmc koristim bez flasha za sad i radi super ukoliko se ethernetom vezuje na net,a ako se kaci preko wifi,mnogo sporo buferuje
za oba sistema koristim class 4 kartice,jer nemam bolje
 
Ne da nije spor nego radi bolje nego na bilo kom androidu.
 
uzeo sam da probam i openelec ali sa njim imam problema
kod najnovije verzije,svi addonovi su incompatible
kod starijih su broken -.-
stvarno se vidi da je brzi,ali ne mogu da koristim nijedan addon sto mogu na raspbmc :/
 
Postoji li nacin da se sadrzaj ekrana Android telefona ili tableta strimuje na RPi u nekom clone rezimu?

Ideja je da se TV program iz D3GO aplikacije nekako pusti na ekran na koji je povezan RPi, da ne bih vukao dodatne kablove na drugu stranu kuce.
Hocu da u jednu sobu postavim monitor i Rpi sa nekim media center OS-om ali da imam i mogucnost da pustim TV program zbog utakmica itd.
 
Openelec + raspberry pi + SDHD class 10
radi fenomenalno
 
Jel probao neko na raspberry da instalira dropbox?
 
ljudi,bas niko ne korsti raspberry? ne pravite projekte?
 
Pravim ja. Sta te zanima?
 
Nazad
Vrh Dno