Šta je novo?

Raspberry Pi - gde ima da se kupi u Srbiji?

Koliko obično treba da dođe nešto sa Pimoroni?

Meni evo već 23 dana prošlo i Zero ne dolazi uopšte ... Šta da radim?
Sećam se da sam na Zavvi-ju u vezi nekih igrica prijavljivao nakon 21 dana i slali bi mi zamenu.
 
Ja sam im prijavio pa šta bude. Jednom mi je tako bilo za Zavvi, neki BluRay film poručio, prošlo 20 dana, javim i oni pošalju zamenu. Stiže ta zamena posle nekih 10ak i onda tek mesec dana nakon zamene došao i onaj originalni koji je prvi poručen :D i sad imam dva. Msm nije mi to bio cilj, ali tako je ispalo.
 
Sa Pimoroni brzo stiže, ali je problem naša carina. Jedan paket mi je stigao posle malo više od mesec dana (pre mi je stigla pošiljka od Kineza sa eBay-a), drugi posle 7 dana. Tako da sve zavisi od raspoloženja naših carinika...
 
Da li neko zna da li ce ikad Pi Zero biti ne 1 per customer?
 
Preko vikenda -10% na pimoroni.com

Pre placanja ukucati CONNECT. :)
 
Poslednji post je od pre mesec dana - jel ovo za popust vikendom jos uvek vazi? :)

Ako je neko skoro gledao cene, koji je trenutno best-buy bundle i gde? Pimoroni, Ali.. KP?

Na Pimoroniju Essentials Kit izlazi bez poreza 45.85 + 5.5 shipping = 51.33GBP
https://shop.pimoroni.com/products/raspberry-pi-3-essentials-kit

Pihut ima Starter kit za 55GBP (+ shipping, ne znam da li skidaju VAT) koji je malo ozbiljniji od Pimoroni essentials kita i videh da je neko napisao da ne salju kod nas?
https://thepihut.com/collections/raspberry-pi-store/products/raspberry-pi-3-starter-kit

Klot RPi3 na Pimoroniju je oko 34GBP (4970din), dok na KP ide vec od 5500din. Cak se i bundle-ovi vrte oko 6000-7000din.
 
Dal zna neko da mi pomogne, uzeo sam ovu pločicu umesto usb hub za Pi Zero i nisam dobio nikakvo uputstvo. Kako da je povežem sa Pi Zero?

http://m.gearbest.com/raspberry-pi/pp_603487.html?wid=21
f541111915559d278829fafb5819837f.jpg
 
Koliko vidim, moras prvo da zalemis pinheader na one rupice pa da spojis sa odgovarajucim pinovima na rpi
 
Heee... mislio sam savet na srpskom :)

Nadao sam se neki micro usb na micro usb.
 
Koji RPi bi bio optimalan za MAME emulatore? I da li bi neki odradio posao za PSX emulaciju?
 
Pa mislim da recimo 90% PS igrica pruzaju PS1 ugodjaj, nista preko toga... Tj. Da PSX emulator radi kao to - emulator :D

A jel postoji neki uredjaj slican RPI koji je bolja opcija za to? U nekom slicnom cenovnom rangu, naravno.

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Pa mislim da recimo 90% PS igrica pruzaju PS1 ugodjaj, nista preko toga... Tj. Da PSX emulator radi kao to - emulator :D

A jel postoji neki uredjaj slican RPI koji je bolja opcija za to? U nekom slicnom cenovnom rangu, naravno.

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk

Zavisi koliko mesta imas mozes da nadjes mozda polovan PC koji je jaci od RPIa xD , al ako si pogledao link gore koliko vidim radi normalno i na RPI3, ako hoces mogu da ti testiram bas igru koja tebe zanima mada realno samo ti treba Crash Team Racing xD
 
Mogu da nadjem polovan PC, ali ne mogu da ga spakujem u džep :D

Dešavaće mi se relativno često da ostanem vikendom na putu pa bi jedan takav uredjaj koji mogu da prikačim na bilo koji TV dobro došao kao instant zabava :)

A još postoji i dobra šansa da je izvodljivo i višekanalno audio snimanje preko njega tako da mu je prenosivost i mali gabarit za moje potrebe neverovatna prednost naspram polovnog PCja.

Što se tiče PSX igrica, pokušavam da se setim nekih gde je FPS intezivan... možda Wipeout, mada, što ti kažeš, platforme tipa Crash, Pandemonium, Spyro su realno ono što bih uglavnom i igrao.
 
Trazi se Raspberry Pi 4 B (2gb)
Ima li to negde da se kupi???
 
Poslednja izmena od urednika:
Trazi se Raspberry Pi 2 B (2gb)
Ima li to negde da se kupi???

The Raspberry Pi 2 and the Raspberry Pi 3 have 1 GB of RAM.

Ako ti odgovara RPi 3B javi se imam jedan viška sa kućištem i hladnjakom, a imam i RPi 3B+ nekorišćen.
 
Greska u kucanju lol
4
4 se trazi!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
ajd sad se već dupliramo po temama.
Ima navodno u galago iz slovenije. Slanje je 5eur.
Ja sam poručio 2gb verziju i čekam da vidim šta će da bude od toga.
 
Galago je pouzdan, poručivao sam nekoliko puta preko njih. Inače, poručih 4GB verziju, odličan upgrade.
 
I ja ću danas do banke da uplatim pare na karticu i naručujem 2GB, pišite kako ko odakle naruči.
 
Koliko mogu da ocekujem carinu, posto model od 4GB kosta 54.90 eura?
 
Rebnuce za carinu pa je bolje 2gb.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Koliko mogu da ocekujem carinu, posto model od 4GB kosta 54.90 eura?

pa sve zavisi. Ovi galago će verovatno da stave pravu fakturu u pratnju i carina će to verovatno prihvatiti pošto nije paket iz kine.
Za pakete preko 50eur je cena x 1.32
za pakete ispod je cena x 1.2

Nekada naplaćuju i dodatnih 150rsd za otvaranje.

A možda zbog veličine prođe i bez ičega.
 
:hair: mozda onda sacekam da dodje kod nas, pa da uzmem 4GB verziju.
 
Zašto carina iz Evrope? Zar ne bi trebalo samo 20% PDV?
 
Nazad
Vrh Dno