Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Sa dva racunara i mobilnog pristupam rigovima, ali nije niko ostao ulogovan. Nasao sam resenje za hard reset, 35e 16 rigova moze da kontrolise, spaja se preko power konektora na ploci, mislim da je pisano o tom uredjaju ovde. Bitno da znam da rig radi iako ne moze preko TV da se udje
 
Sa dva racunara i mobilnog pristupam rigovima, ali nije niko ostao ulogovan. Nasao sam resenje za hard reset, 35e 16 rigova moze da kontrolise, spaja se preko power konektora na ploci, mislim da je pisano o tom uredjaju ovde. Bitno da znam da rig radi iako ne moze preko TV da se udje

Koji je to uredjaj?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
7eefcc38bac9de9683c3ccea68f9b873.jpg
 
Sta je o ovo.....kako funkcionise...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da to nema veze sa time dal je ostao ulogovan i dal je apdejtovan tw.
Pre bi rekao da je to neki bug u tw i nacinu na koji on komunicira sa display driverom, jednostavno se zabaguje nekad.
Meni se desilo par puta da udjem na rig i posle 30 sekundi probam opet on zakuca na "initializing display driver".
 
Taj problem mi se javljao bar jedno 10 puta.Kad prikačim monitor na Rig na koji nisam mogao da pristupim,on proradi i dozvoli konekciju,tako da je verovatno problem do TeamViewer drajvera za sliku-virtualnog monitora.Nekada ostanem povezan na Rig sa kućnim računarom,zatim pristupim preko androida i nikada nije u tom trenutku dolazilo do problema,već se problem javljao kada se sa jednog uređaja povezujem,ostvari se konekcija ali ukoči kada treba da prikaže sliku.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Sta je sad na kraju sa tim uredjajem za 16 rigova hard reset? Radi li to ili ne Roger_Waters ?
Phoenix kaze da ne fukncionise...
Jel to neko probao?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam probao, sad sam hteo @Phoenix257 da pisem da vidim sta je cuo sto ne valja? Meni je to nekako mnogo kulturnije resenje nego reset na uticnici
 
Sacekacemo ga da se oglasi po tom pitanju [emoji3] da vidimo kakva saznanja ima

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Kako namestim ewbf da se sam restartuje? Imam problem - u toku rudarenja mi zaustavi jednu od grafickih (ili izgubi konekciju sa serverom) ugasi rig tj sistem ode u sleep mod. Kako da izbegnem tu situaciju? Trazio i guglao i izbacuje mi neka podesavanja i ubacim to u bat ali ocigledno nesto lose uradim.
 
Kako namestim ewbf da se sam restartuje? Imam problem - u toku rudarenja mi zaustavi jednu od grafickih (ili izgubi konekciju sa serverom) ugasi rig tj sistem ode u sleep mod. Kako da izbegnem tu situaciju? Trazio i guglao i izbacuje mi neka podesavanja i ubacim to u bat ali ocigledno nesto lose uradim.

Pokusaj ovako
Open Windows Explorer and navigate to the folder where you created “mine.bat” in the previous step.
Right-click on your mine.bat file, and pick “Copy”.
Now, navigate to %AppData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup (should be something like C:\Users\[YOUR WINDOWS USERNAME]\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup).
Right-click anywhere on the empty background of the Startup folder and select “Paste shortcut”
 
to nema veze sa tim sto covek trazi, to je automatsko startovanje majnera uz win. Ne znam kako ide reset ewbf nikad ga nisam koristio

@Krki sleep izbegavas tako sto ga ugasis u power options u control panelu
 
Poslednja izmena:
Kako namestim ewbf da se sam restartuje? Imam problem - u toku rudarenja mi zaustavi jednu od grafickih (ili izgubi konekciju sa serverom) ugasi rig tj sistem ode u sleep mod. Kako da izbegnem tu situaciju? Trazio i guglao i izbacuje mi neka podesavanja i ubacim to u bat ali ocigledno nesto lose uradim.

Glupo pitanje ali jesi ugasio sleep mode u power options?
--eexit 3 u bat fajlu bi trebalo da ti ugasi miner u oba slucaja, al nema opciju da restartuje.
EWBF ce svakako pokusavati da se konektuje sam.
Restart mozes da napravis dodavanjem u bat fajl:

:start
TIMEOUT 10
miner --server zec-eu1.nanopool.org --user t1emzuNbemjqnEhEue74NL3BxsR4cA1ajfP.YOUR_WORKER_NAME/YOUR_EMAIL --pass z --port 6666 --eexit 3
echo off
start /d "C:\sendEmail" sendMail.bat

goto start

Ja sam sebi stavio i da mi posalje mail u slucaju restarta, ovo je najjednostavniji software koji sam nasao samo ga raspakujes negde i podesis parametre.
http://caspian.dotconf.net/menu/Software/SendEmail/
 
Poslednja izmena:
to nema veze sa tim sto covek trazi, to je automatsko startovanje majnera uz win. Ne znam kako ide reset ewbf nikad ga nisam koristio

@Krki sleep izbegavas tako sto ga ugasis u power options u control panelu

da upravu si.
Da koristi TeanViewer pa moze rucno..
 
Poslednja izmena:
Sto se tice sleep-a na to nisam obratio paznju jer nisam ni imao problema jer sam kopao lbc sa ccminerom. Na ewbf mi se desava da mi ugasi jednu karticu I onda ugasi miner ili ako ne moze da se konektuje na server.
 
Za win 10 gasenje sleep opcije, i restartovanja radi update-a je neophodno.

Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Ja sam u system32 ubio task restart.
Skida update, ali se ne restartuje.

Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja apdejt drajvera na gpedit.msc a win apdejt na services.msc
 
Sad gledam ovaj link, ja em sto sam stavio na metered konekciju, em sto sam u services.msc stavio na disabled.
Valjda se nece ovaj provuci nekako i apdejtovati posto sam na telenor 3g ogranicenom netu :D
 
Apdejt drajvera disabling in a few clicks:
1. ss1.jpg
desni klik na WIN logo pa izabrati Control Panel
2. ss2.jpg
u CPu izabrati Devices and printers
3. ss3.jpg
kada se otvori kliknuti desnim klikom na ikonicu kućišta pa izabrati Device installation settings
4. ss4.jpg
potom kliknuti na No pa na Save settings i to je sve...

Enjoy!
 
Ti naprimers imas control panel kada kliknes desni klik na windows logo.. Ja ne...

ja sam pre update ogranicavao u gpedit.msc (stavljao na disable). Ali desavalo mi se da opet odradi.. Sada tu stavim enable (opcija da admin bira), a u services.msc stavim disable.. I nemam problema sad...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno