Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Neće smetati što nije aktiviran, barem kod mene nema problema, mislim da mi je samo jedan Windows aktiviran :d

Što se tiče verzija, stvarno imam šareno - 1903, 1909, neke starije 17xx, 15xx, na jednom imam najnoviji 20H2, ali na njemu stalno neke greške iskaču tako da je sledeći kandidat za prebacivanje na RaveOS :)

Koristim i ovaj .bat fajl za optimizaciju i gašenje svih nepotrebnih procesa.
 
Moše li neko okačiti posljednje drajvere sa kojima 470/570 kopaju korektno?
 
Da li neko zna zašto se dešava da phoenix miner pukne iz čista mira, tj bez nekog vidljivog razloga? Samo za zatvori random ponekad, i ostane otvoren onaj command prompt sa podešavanjima. Na različitim rigovima se rešava, rigovi su stabilni, nije previsok overklok, u logovima nema ništa naravno, samo prekine u sred rada. Ne znam šta da radim, da vraćam starije verzije majnera, drajvera.. Uglavnom koristim 5.2d i 5.4c i adrenalin 20.4.2. Pre sam koristio 19.7.5.
 
Meni već nedeljama tako puca, tj. samo se zatvori, sreća ne na svim rigovima, a mislim da je to vezano za promenu epohe, baš ću da vidim sutra kada bude sledeća...
 
Provjerite ekstendere. Ako nije do njih, nisu stabilna podesavanja rigova.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa kako je moguće da nema negde po netu više žalbi o tome i neko rešenje? Ne menja mi se majner nikako jer mi je phoenix najbolji...

edit:
Ma stabillno je, nema veze s klokovima a i spuštao sam. Nema uopšte niti memory errora u hwinfo niti ijedan incorrect share. Problem je što se samo ponekad zatvori, bez da nešto (razlog) ostane u logu.
 
Poslednja izmena:
Stavi najnoviji Win, Phoenix 5.4c. Ako je sve ispravno, + stabilni klokovi sve radi bez ikakvih problema/pucanja (do nestanka struje :D)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Evo ponovo mi se noćas resetovao jedan rig, tačno u vreme kada se menja epoha :) Sreća pa se Phoenix nije samo ugasio i tako ostao kao prethodnih puta...?
 
Ne moze ti niko napamet pomoci, do miner-a sigurno nije.
Napisane su ti uopstene smjernice, pogledaj jos da li ostavio dovoljno virtuelne memorije.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Te uopštene smernice sam ispoštovao još odavno i sve je radilo kako treba do pre nekoliko nedelja :)
 
proveri napajanje .. mozda mu je oslabila 12v grana , mozda je optereceno , mozda losa struja .... mozda trazi da se rastereti malo
 
Proverio napajanje, 11.8v

Čekamo petak, 22.01. oko 15h po kalkulatoru bi trebalo da je sledeća epoha, kladim se u 50 dinara da će da se resetuje/ugasi :d
 
"Odlepio" mi Phoenix na jednom rigu, prikazuje za jednu kartu 37 MH/s :d
 
Da li neko zna zašto se dešava da phoenix miner pukne iz čista mira, tj bez nekog vidljivog razloga? Samo za zatvori random ponekad, i ostane otvoren onaj command prompt sa podešavanjima. Na različitim rigovima se rešava, rigovi su stabilni, nije previsok overklok, u logovima nema ništa naravno, samo prekine u sred rada. Ne znam šta da radim, da vraćam starije verzije majnera, drajvera.. Uglavnom koristim 5.2d i 5.4c i adrenalin 20.4.2. Pre sam koristio 19.7.5.

Mozes li kopirati komande iz skripte? Jel ti se to desava od starta ili je radilo pre normalno sa istim podesavanjima?
 
Evo i ja ću da odgovorim, pošto imam isti problem :) Dešava se, kod mene, sa istim podešavanjima, tj. nisam ništa dirao od kada je počelo. Nema pravila, neki put jednom dnevno, neki put posle 4-5 dana. Samo se ugasi, bez ikakve greške. U logu se ništa ne vidi, nema greški.
 
Proverio napajanje, 11.8v

Čekamo petak, 22.01. oko 15h po kalkulatoru bi trebalo da je sledeća epoha, kladim se u 50 dinara da će da se resetuje/ugasi :d

ja mislim da je to TO :)

11,8 vin
 
Zar nije dozvoljeno odstupanje +-5%?! Pritom nema oscilacija.
 
Jeste, vjer nije do napajanja. Postavi bat fajl.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
neznam ja na osnovu mog iskustva.

imam TT 730w napajanje i on NE moze (vise) da gura tri rx 470 (a nekag je terao 4x r9 270) na eterium vec neko vreme .... simptomi bili slicni kao kod tebe
sve je na svome mestu kada se testira naponi su tu ,a iznutrice su "kao nove"

. stvar sam resio tako sto sam dodao jedno napajanje od 550w (lc6550) da hrani strujom jednu kartu.
metodom iskljucivanja sam dosao do zakljucka da je ipak napajanje bez obzira sto nisam mogao da mu nadjem falinku...
 
Evo nisam pametan :)

Postaviću ujutru .bat fajl, a probaću kasnije da skinem jednu kartu, pa da vidim kako se ponaša sa 5 karata...
 
Jeste, vjer nije do napajanja. Postavi bat fajl.

Evo .bat fajla

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -wal xxx.xxx -proto 3 -cclock 1150 -mclock 2150 -cvddc 850 -mvddc 850 -tstop 80 -tt 60 -fanmin 35 -fanmax 70
 
Na tom rigu konkretno 5.3b, jer mi sa novijim verzijama pucaju drajveri prilikom učitavanja DAG fajla. Nakon restarta sve se vratilo u normalu. Za sada :d
 
Ma čisto sumnjam da bi se zbog napajanja samo zatvorio majner... Ili bi zamrzao win ili se resetovao. Kod mene se random desi na nekim rigovima, evo sad nije par dana.
Ništa specijalno nema u bat fajlu, sve default kako dođe 5.4c jedino sam rxboost dodao.
 
Na tom rigu konkretno 5.3b, jer mi sa novijim verzijama pucaju drajveri prilikom učitavanja DAG fajla. Nakon restarta sve se vratilo u normalu. Za sada :d

Ja sam imao isti problem na jednom rigu sa nVidia karticama. Problem sam resio na novim drajverima. Pre toga sam imao 419.xx (gtx1070), a posle stavljanja novih 457.xx vise nemam taj problem
 
Prebacio sam ga sinoć na HiveOS, pa da vidimo [emoji56]
 
Da li se promenila epoha pre oko sat vremena? Nešto pre 20h?
Puko mi je majner na 4 mašine, ista stvar, bez razloga samo se zatvorio.
 
Meni su u to vreme svuda bili dropovi po par MH/s, vidi se i na zelenoj liniji na Ethermine, ali nijedan majner nije "pukao" ;)
 
Napravi .bat fajl da ti se restartuje na sat dva da ti ne stoji miner dok to ne resis.
shutdown -r -t 3600
3600 su sekunde to menjas
Stavis fajl u startup folder i restartujes. Moze ishedule da se uradi ali ovako prostije.
To ja radim dok jurim gremline na rigu... bsod itd :D
 
Nazad
Vrh Dno