Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Ima li neko originalni bios za rx470 4gb sapphire nitro + elpida memorije su u pitanju crvene kutije novije verzije?
 
Pozdrav

Da li ima neko orginalan bios za Ati Radeon Rx-570 Sapphire pulse+8Gb micron memorija.
 
moze li mi neko pomoci ? trazim ovaj bios :Radeon RX480 8G Samsung K4G80325FB-113-2E3470U.S5X.rom hvala
 
Poslednja izmena:
Ako kopa neko Monero sa Vega 56 i 64 ako moze da napise podesavanja u AB
Core/MEM , PL , CoreV
Hvala
 
Ima li još neko problema sa "remove first packet" greškama u claymore? Znate li šta izaziva to? Ima ih puno i puca miner. Google nije bio od velike pomoći za ovo.
 
Ajde malo da osvezimo temu :
PHOENIX vs CLAYMORE???

ili neki drugi miner???
 
Claymore bez dileme, zbog rxboost, osetno je veći hash.
 
pa i ja sam izmerio nekih 200 serova vise / 24h sa Cleymorom posto sam pustio dva identicna riga , jedan ca Claymorom a dugi sa Phoenixom, druga strana medalje je da mi neki rigovi jednostavno stabilnije rade sa Phoenixom i nesto je manja potrosnja sa phoenixom takodje...
 
Poslednja izmena:
Ja sam nekako navikao na Claymore :)
 
Ja sam sa velikim zakašnjenjem provalio taj rxboost, mislim znam odavno za to ali svojevremeno mi nije uspelo da to aktiviram (nisam znao da majner mora u admin modu) a i nešto sam bio pogrešno skontao da to ima efekta samo na 570/580 karte ili samo 8GB tako nešto, pa se nisam ni cimao pošto su velika većina 470 4GB.
I nedavno provalim to, kad ono bogami skok od lepih 1 mh/s po kartici, na svim kartama.
 
Kako se aktivira to?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Pise ti sve u readme.
 
Baciću pogled. Na Phoenixu sam vec neko vreme i sve radi kao sat.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nisam rekao da ću da menjam, nego da bacim pogled. :D Dok radi ništa se ne dira, zlatno pravilo rudnika.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Baguje mi nešto, jedna od 6 kartica baca samo 15-16 mh/s a sve su u compute modu.. pa reko da reinstaliram drajevere.

Hteo da probam najzad po prvi put novije koje preporučuju, 19.4.3 i sad vidim ne radi sa njima atikmdag patcher?! Prijavi "driver file too large" tako nešto.
Jel zna neko nešto o tome?
Evo vraćam proverene 18.6.1
 
Nisam ni znao da se i to apdejtuje. Skinuću za drugi put.
Evo sad sve radi posle reinstala 18.6.1 i šljaka 6x30 180 mh/s
 
KOd mene zadnje vreme na par rigova (Rx470, Rx480) po jedna kartica baca po 1Mhs, dal je zbog drajvera il je nesto drugo jos nisam siguran, dal je neko imao takav problem ?
 
Имам и ја тај проблем од скоро на једном ригу, са картицом Sapphire RX470 4GB.
Након рестарта рига, опет све проради како треба (*рестарт само Claymore Miner-a не помаже)
 
Ja imam ovaj problem već par meseci na jednom rigu koji nema integrisanu grafičku kartu. Problem se javi samo na karti koja daje sliku. Posle par restarta počne ponovo da radi i radi par dana dok se ponovo ne javi.

Nije vezano za miner jer se javlja i preko Claymore i Phoenix-a.

Probao sam na toj mašini razne drajvere do septembra 2019. Novije drajvere nisam uspeo da pečujem jer mi izbacuje poruku Driver too large kad startujem atikmdag
 
Poslednja izmena:
Od 2017-te nisam dirao clay-a na rigovima ,silom prilika morao da probavam druge minere.Odusevljen phoenix minerom , totalno drugi-bolji software od onoga od pre 3 godine.
Juce sam imao vremena za fine tuning , kartice su mi uglavnom 580 nitro 8GB , rig sa 7 oko 213 Mh/s oko 850w iz zida.

PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -wal xxx -worker xxx -epsw x -mode 1 -log 1 -mport 3333 -etha 0 -ftime 55 -retrydelay 1 -tstop 89 -coin eth -cvddc 830,820,820,820,820,820,820 -mvddc 830,820,820,820,820,820,820 -cclock 1126 -mclock 2130
 
Poslednja izmena:
Claymore je izgleda počeo da brljavi. Izbacuje "not enough GPU memory to place DAG". Jedno od rešenja je dodavanje -eres 0 u bat fajlu ali to nije trajno rešenje.
 
Nazad
Vrh Dno