Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

373kH/s svaka ti cast druze ali na koliko % radi vent ako moze da se zna
btw:evo kako je drzim ja necu da je maltretiram 30c mi je u sobi sad
 

Prilozi

  • Screenshot - 26.07.jpg
    Screenshot - 26.07.jpg
    132.4 KB · Pregleda: 240
Poslednja izmena:
Proverio sam i kod mene je taj LW 10 puta manji od A. Nemam pojma kako to treba da bude ali sam primetio jos jednu stvar na toj slici. Reject ti je oko 4% sto je verovatno do pool-a. Probaj da kopas na litecoinpool.org, ja tu kopam i R mi je nesto preko 1%. Doduse moraces da saljes mail za registraciju ali brzo odgovaraju.
 
373kH/s svaka ti cast druze ali na koliko % radi vent ako moze da se zna
btw:evo kako je drzim ja necu da je maltretiram 30c mi je u sobi sad

Moja grafa je "malo čudna" jer joj je def. (idle) temp 58-59C (fan na auto 25%). Tako je bilo kad sam je uzeo novu pre par godina a tako je i sada. Noću je držim na I18-890/900/75C autofan 43/47% sve na def.naponu 1.0875...danju spuštam 1.05V i 840/900/75C fan 45-48% (345kH/s). Nego kod tebe je VVDC 0.85V :zgran:...pa ja moju 5850 (saphire referentna/block) ne mogu da nateram da radi (bilo šta) ispod 1.05V. Ako može neki savet :d

@prnsteva
Reject mi je kako kada...evo jutros na A1970 imam R15 ali zato LW4235 i to me buni da li valja ida LW bude veći od A ili ne.
 
@karanovicz ne znam sta da ti kazem evo vidi na sliku menjao sam joj bios 012.019 ali moja isto referentna sapphire daje daleko lose rezultate zato je drzim uvek ispod 1V trosi oko 50W dzabe da je silujem kad ne daje koliko treba
 

Prilozi

  • Screenshot - 27.07.jpg
    Screenshot - 27.07.jpg
    169.4 KB · Pregleda: 162
@karanovicz ne znam sta da ti kazem evo vidi na sliku menjao sam joj bios 012.019 ali moja isto referentna sapphire daje daleko lose rezultate zato je drzim uvek ispod 1V trosi oko 50W dzabe da je silujem kad ne daje koliko treba
Ja sam isto imao problem sa podešavanjima sve dok nisam u cgminer ubacio --shaders i --thread-concurrency , nakon toga sve proradilo. Znam da je mnogo lakše podesiti sa guiminerom ali probaj cgminer. Evo OVDE imaš najlakši način podešavanja a ispod videa imaš i linkove za download. Za svaki slučaj evo ti i moja podešavanja.
Kod:
--intensity 18 --worksize 256 --lookup-gap 2 --shaders 1440 --thread-concurrency 8000 -g 1 --gpu-engine 890 --gpu-memclock 900 --auto-fan --temp-target 75
U zavisnosti od spoljne temp. ja menjam gpu clock a u MSI Afterburneru VVDC (attach) a kad hoću da "radim" na kompu smanjim i intensity. Ja sam napravio 3 .bat fajla (u cgminer folderu) sa različitim imenima i podešavanjima i izvukao prečice na desk radi lakšeg korišćenja. Probaj, možda i ti dobiješ bolje rezultate..:wave:

PS.
drajver ti je 12.10...menjaj....ja imam 13.4 i SDK 2.6
 

Prilozi

  • danas.png
    danas.png
    698.1 KB · Pregleda: 171
Poslednja izmena:
Hvala ti za podesavanja ali ne mogu ja to nikako da podesim uvek ispada neki problem jer imam i 7850
 
Hvala ti za podesavanja ali ne mogu ja to nikako da podesim uvek ispada neki problem jer imam i 7850
Ne bi trebalo da bude problema ako znaš koja ti je primarna a koja sekundarna grafička...samo na svakom od ovih parametara dodaš zarez i upišeš vrednosti za drugu kartu. Bar sam ja tako shvatio iz objašnjenja sa prve strane...a možda još da iza password-a dodaš -d 0,1 kao oznaku 0 (primarna) 1 (sekundarna) ili --device 0,1...

Edit: Obavezno promeni drajvere jer kod druga powercolor 7850 nije htela da baca više od 200kH/s sa 12.x drajverima a sa 13.4 radi bez problema
 
Poslednja izmena:
Sta znam kod mene je sve naopako probao sam 13.4 ali daje manje nego 12.10 :D
 

Prilozi

  • Screenshot - 27.07.jpg
    Screenshot - 27.07.jpg
    156.7 KB · Pregleda: 161
Da li neko ima iskustva sa mts usb netom? Meni cgminer pokazuje stale oko 0.2% al zato na ltcorg imam oko 5% stale. Kako da smanjim stale?
 
Koja je fora sa naponom na grafickoj karti? Citajuci forum rekao bih da "glavni" kopaci imaju overclockovane kartice a undervoltovane. Ja sam mislio da ako povecavamo clock na grafickoj trebalo bi i napon povecati. Recimo imam 7950 clock-ovanu na 1100 mhz GPU i napon VDDC je 1150. inace baca 670 k hash. Kakva su vasa iskustva?
 
Poslednja izmena:
Manja je disipacija i potrošnja, pa sa njima i temperature.
 
Koja je fora sa naponom na grafickoj karti? Citajuci forum rekao bih da "glavni" kopaci imaju overclockovane kartice a undervoltovane. Ja sam mislio da ako povecavamo clock na grafickoj trebalo bi i napon povecati. Recimo imam 7950 clock-ovanu na 1100 mhz GPU i napon VDDC je 1150. inace baca 670 k hash. Kakva su vasa iskustva?

Poenta ti je da nadjes balans izmedju overclocka, potrosnje, temperature i snage koju dobijas. Nekome je ok da "ubija" svoje kartice sa 80+ stepeni, neko drzi uvek ispod 70c (iako uz manje klokove) samo zato sto se tako oseca bezbednim za buducnost tih kartica ...neko im smanji klokove i voltazu skroz uz odredjen balans sa snagom a sve to utice na manju potrosnju, nekoga struja ne interesuje pa OC sve kartice ili im stavi vodu da se hlade.. itd itd... Svako je sebi svoj majstor...
 
Kako se postavlja temp cutoff i overheat na reaperu i alpha guimineru? Trenutno mi se na 74-5 restartuje komp...
 
Izašla 3.4 verzija. Share-evi na sve strane. :D
 
Jel još neko dobio upozorenje od vašeg AV (ili malwarebytes) da cgminer 3.3.1 ima trojanca!?:S:
Skinuto sa linka na prvoj strani.....inače za 3.4 još nema upozorenja...
 
Ama covece, nije trojanac. Nemoj se tripovati bezveze. To stalno rade kad izadje nova verzija.
 
Ne znam, samo sam probao. I dalje koristim 3.3.1. Kada sam napisao, share-evi na sve strane, to je zato što, čini mi se od verzije 3.3.2, obračunavaju kao zbir diff-a na pool-u za svaki prihvaćeni share, valjda. Naprimer, diff na pool-u 32, 10 share-va, jednako je 320 accepted, umesto 10.
 
Jel probao neko da kopa sa 3.8.0 ili 3.8.1 verzijama? Meni miner samo blicne i ništa se ne dešava dok mi sa 3.7.2 radi normalno :trust:
 
Ima li dobra dusa da mi pomogne oko pravilnog podesavanja cgminera,da jednom za svagda naucim kako se pravi skripta? :)

Pod Winom radi grafika iz potpisa.
 
Ima li dobra dusa da mi pomogne oko pravilnog podesavanja cgminera,da jednom za svagda naucim kako se pravi skripta? :)

Pod Winom radi grafika iz potpisa.

Batali to, ja nakon reinstalacije sistema (pre 6+ meseci) nikako nisam uspeo da ga konfigurišem kao što je bilo pre toga. Izgubio sam dane pokušavajući sve i svašta. Digao sam ruke, skinuo GUIMiner-srypt alpha i sa njim sam prezadovoljan. Možeš da biraš s čim ćeš da kopaš - reaper ili cgminer, da praviš statum proxy, lako se podešava, ... Milina. :)
 
Ja vec 2-3 dana pokusavam da ga podesim i nece. A sto se tice GUIMiner-scrypt, imam i njega ali kad ga pokrenem ostane minimizovan...Ne znam kako da to rijesim. Inace sam ga koristio ranije, odlicno je radio.

Koji verziju ti imas?
 
Ako/kada ostane minimizovan desni klik na njega ---> maximize i problem rešen ;). Imao sam takav zayeb prošle godine sa guiminerom za btc, desi se i sad ali lako je rešiti..
 
Ja vec 2-3 dana pokusavam da ga podesim i nece. A sto se tice GUIMiner-scrypt, imam i njega ali kad ga pokrenem ostane minimizovan...Ne znam kako da to rijesim. Inace sam ga koristio ranije, odlicno je radio.

Koji verziju ti imas?

Za problem minimiziranja: https://bitcointalk.org/index.php?P...1p98gls3sc4l5&topic=41514.msg505599#msg505599

Ne znam tačno koja je verzija, sad ne mogu da vidim (tek popodne, kad se vratim kući ako ne zaboravim :)). Neka starija verzija je u pitanju od pre par meseci (u to sam siguran).
 
@book

Uradicu prema uputstvu kad budem pored kompa....Tnx

Ako/kada ostane minimizovan desni klik na njega ---> maximize i problem rešen ;). Imao sam takav zayeb prošle godine sa guiminerom za btc, desi se i sad ali lako je rešiti..

Nemam maximize na desni klik, imam restore i exit. Restore ne radi nista, exit gasi program.
 
Hmm čudno...jel ostane dole pored quick launch ikonica kad ga otvoriš? pošto meni se desi to ponekad i rešim to sa desnim klikom pa maximize...ne znam šta je kod tebe :trust:.
 
Ostane, tu i pored sata i desni klik na obije ikonice daje isto. I meni je bilo cudno prvi put kad se desilo jer mi nije pokazao maximize.
 
@book

Uradicu prema uputstvu kad budem pored kompa....Tnx



Nemam maximize na desni klik, imam restore i exit. Restore ne radi nista, exit gasi program.

Verzija koju ja koristim je 0.02

Imao sam taj problem koji sad imaš i ti, ono uputstvo mi je pomoglo. Sad više nemam taj problem i zaboravio sam na njega dok ga ti nisi pomenuo. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno