Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Ja nemam pojma da li pisem kineski ili tebe mrzi da procitas? Pitao sam lepo da li neko zna o cemu se radi, i ako zna i imao iskustvo- da napise. Napisao si, hvala svakako na odgovoru, znaci mi iskustvo tvoje da se ne bi cimao da sve to montiram.
A ovom kolegi gore sam napisao da mi ne pise sta misli on o procentima , treba mi iskustvo a ne da li pisu laste na autobusima i tako neke narodne umotvorine. Ja razumem da se nista ne desava u temi ali ne mora se bas ni pisati bilo sta samo sa bi se napisalo.
Tebi Phoneix hvala na odgovoru svakako


Sent from my iPhone using Tapatalk
To sam napisao jer prosto nemoguce da bude toliko povecanje, 20% je isuvise veliko. Za 20% bi se sigurno mnogo vise i pricalo o tome.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Neka je i 10% pa je dosta kad neko pusti 30 masina. Ali ako od toga nema nista- onda se ne vredi drndati zbog 3%.
Zato mi je bitno misljenje bilo nekog ko je to probao i ko ce reci da li je to tacno ili nije , i ako jeste- koliko je to ubrzanje?
Ali hvala na info svakako


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jel kopa ko lyra2z algoritam na AMD kartama,nasao sam 1 sgminer a izbacuje mi razne dll greske
 
Ima jako dobar i uspesan miner za amd karte za lyra2z algo, ali sano na linuxu, amd baca ko i 1080ti, ali na zalost i vise greje karte, trosi vise struje od eth, po trenutnoj situaciji donosi neznatno vise od eth.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ima jako dobar i uspesan miner za amd karte za lyra2z algo, ali sano na linuxu, amd baca ko i 1080ti, ali na zalost i vise greje karte, trosi vise struje od eth, po trenutnoj situaciji donosi neznatno vise od eth.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Koliko bacaju amd na lyra2z ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Zna li neko nesto o Proxy miningu?
Pustio bi 10 masina da ide na proxy mining pa mi treba malo pomoci oko setovanja.... ili ako postoji neka tema ili kanal?


Sent from my iPhone using Tapatalk
davno bilo
tako se radilo pre pojave clayeth minera . ja dobijao 10% vise , zbog lakse upotrebe i zbog toga sto je clay miner davao +5 % (fee bio 1-1,5%)masovno se prelazilo na taj miner.
 
davno bilo
tako se radilo pre pojave clayeth minera . ja dobijao 10% vise , zbog lakse upotrebe i zbog toga sto je clay miner davao +5 % (fee bio 1-1,5%)masovno se prelazilo na taj miner.

Vecina masina mi je na Linuxu pa ne bi bio problem pustiti ih na brzinu preko jednog Proxya nego, da ne mlatim sad nedelju dana da rade tako da bi izmerio 3% vise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
3.1 - 3.3 mh

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Jesi probao sgminer za win ?
Ja ne mogu da podesim nikako, najvise sto mi izbaci jeste 0.7 a to je mizerno malo. Ako neko ima iskustva neka napise za win kako i sta :)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Jesi probao sgminer za win ?
Ja ne mogu da podesim nikako, najvise sto mi izbaci jeste 0.7 a to je mizerno malo. Ako neko ima iskustva neka napise za win kako i sta :)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Ne gubi vreme sa time, samo tdxminer, i samo na linuxu radi a da baca toliko.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne mogu se setim, znam samo da sam se iznenadio jer sam ocekivao manju potrosnju, al otprilike za rig sa 5 karti mislim da je bilo 100w

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li neko zna kako da pokrenem ATI win flash, imam instalirane drivere, kartice rade normalno, medjutim zelim da im promijenim BIOS i kad pokusam da otvorim atiwin dobijam ovu poruku - Cannot find discrete ATI video card
Pokusavao sam i brisanje drivera i sa DDU pa ponovo isntaliranje medjutim istu poruku dobijam.
 
Da li neko zna kako da pokrenem ATI win flash, imam instalirane drivere, kartice rade normalno, medjutim zelim da im promijenim BIOS i kad pokusam da otvorim atiwin dobijam ovu poruku - Cannot find discrete ATI video card
Pokusavao sam i brisanje drivera i sa DDU pa ponovo isntaliranje medjutim istu poruku dobijam.
Jesi skinuo najnoviji ati ? Ako ti je win apdjetovan prikazivao je gresku na prethodni

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
jel radi neko undervolt preko wattmana? AB zajebava ponekad
 
Kako da se napravi bat file za njega (a da zaista radi)?
Svojevremeno sam pratio "tutorijal" na mining.help gde stoji ovako
OverdriveNTool.exe -r1 -p1″gpu1″ -r2 -p2″gpu2″ -r3 -p3″gpu3″ -r4 -p4″gpu4″ -r5 -p5″gpu5″ -r6 -p6″gpu6″
i samo se iznervirao pošto nikako nije htelo da proradi pa sam se vratio na afterburner. Bitno mi je to jer se često desi da se neka kartica resetuje na default, pogotovo kad se pokreće/prekida miner (pali i gasi rig) iako su podešavanja skromna i overclock i undervolt.
Takođe na onom tutorijalu stoji da će većina kartica raditi na 850 mV i da je to optimalno, što je po meni glupost. Sve držim na 900 mV pa opet ima mnogo problema.
 
Moras da pocnes od 0 dakle -r0 -p0 ili evo ti moj bat cisto da vidis ceo :

OverdriveNTool.exe -r00 -p00"CrNight" -r01 -p01"CrNight" -r02 -p02"CrNight" -r03 -p03"CrNight" -r04 -p04"CrNight" -r05 -p05"CrNight" -r06 -p06"CrNight" -r07 -p07"CrNight" -r08 -p08"CrNight" -r09 -p09"CrNight" -r10 -p10"CrNight" -r11 -p11"CrNight"

ako na rigu imas vise od 9 kartica morace da pocnes sa dve nule dakle -r00 -p00, ako imas 9 ili manje kartica onda -r0 - p0 ,,,
 
Poslednja izmena:
Kako da se napravi bat file za njega (a da zaista radi)?
Svojevremeno sam pratio "tutorijal" na mining.help gde stoji ovako i samo se iznervirao pošto nikako nije htelo da proradi pa sam se vratio na afterburner. Bitno mi je to jer se često desi da se neka kartica resetuje na default, pogotovo kad se pokreće/prekida miner (pali i gasi rig) iako su podešavanja skromna i overclock i undervolt.
Takođe na onom tutorijalu stoji da će većina kartica raditi na 850 mV i da je to optimalno, što je po meni glupost. Sve držim na 900 mV pa opet ima mnogo problema.
Pa ne pravis onaj bat file nego na proprerties to dodas, a prije toga sacuvas u overdriventool nazive za kartice. Samo vidi da li imas integrisanu u meniu ili krece odmah od karte.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Rigovi su 6 kartica, klasika, gpu1-gpu6 a gpu0 je intel integrisana. Da nemam nju onda bi i afterburner mogao da kontroliše i obara napon, samo zbog toga i pokušavam da koristim overdrive na nekim mašinama. Do duše čini mi se da sa integrisanom rig za nijansu više troši ne znam zašto, ali valjda bar onda nema variranja hasha na glavnoj kartici kao kada ona daje sliku. Ne znam, sve je to dosta pipavo i kilavo i ne mogu da se odlučim čega je bolje držati se. Oni shit dvi to vga adapteri/simulatori monitora crkavaju i ne kupuju mi se drugi + pošiljke iz Kine putuju čitavu večnost, a i kad rade baguju, spuca se mašina često ako zakačiš otkačiš monitor... što se čini mi se na interuši ne dešava. Ili je do ploče, gde često kačim skidam monitor je Gigabyte H110, ostalo većinom Asrock H81 a na Biostar TB250-BTC+ svakako moram koristiti integrušu jer nema boga da se ta ploča namesti da baci sliku preko kartice, jeziva ploča.

Pa ne pravis onaj bat file nego na proprerties to dodas

Ne razumem na šta misliš?!

I zar ne bi trebao bat fajl da pokrene i samu aplikaciju? Meni ne pokreće, ali sad barem pokrene command prompt i podesi klokove, pre ni to nije htelo ne znam šta je bio problem izbacivalo mi je neki error.

A najjače je https://mining.help/ je kao neki ultimativni tutorijal a ko radi po njemu i uradi copy/paste kao što sam i ja prvi put davno, ladno su stavili skriptu sa nekim unicode navodnicima i to naravno ne funkcioniše. Da li je realno da ne provere da li nešto radi pre nego što objave...
 
Poslednja izmena:
U OnT imas u podesavanjima da kliknes Do not list unsuported GPUs....
Takodje evo ti u atacmentu iznutrice OnT, otvoris fajl koji se zove configuration settings pregledaj ga pazljivo i tu ces moci da upises podesavanja za kartice, ovo je samo za slucaj da sve kartice imaju ista podesavanja ako zelis na svaku karticu drugacije podesavanje to ce biti komplikovaniji proces...

https://www.mediafire.com/file/4af6gh98xfl9i1m/OnT_iznutrice.rar/file
 
Poslednja izmena:
Rigovi su 6 kartica, klasika, gpu1-gpu6 a gpu0 je intel integrisana. Da nemam nju onda bi i afterburner mogao da kontroliše i obara napon, samo zbog toga i pokušavam da koristim overdrive na nekim mašinama. Do duše čini mi se da sa integrisanom rig za nijansu više troši ne znam zašto, ali valjda bar onda nema variranja hasha na glavnoj kartici kao kada ona daje sliku. Ne znam, sve je to dosta pipavo i kilavo i ne mogu da se odlučim čega je bolje držati se. Oni shit dvi to vga adapteri/simulatori monitora crkavaju i ne kupuju mi se drugi + pošiljke iz Kine putuju čitavu večnost, a i kad rade baguju, spuca se mašina često ako zakačiš otkačiš monitor... što se čini mi se na interuši ne dešava. Ili je do ploče, gde često kačim skidam monitor je Gigabyte H110, ostalo većinom Asrock H81 a na Biostar TB250-BTC+ svakako moram koristiti integrušu jer nema boga da se ta ploča namesti da baci sliku preko kartice, jeziva ploča.



Ne razumem na šta misliš?!

I zar ne bi trebao bat fajl da pokrene i samu aplikaciju? Meni ne pokreće, ali sad barem pokrene command prompt i podesi klokove, pre ni to nije htelo ne znam šta je bio problem izbacivalo mi je neki error.

A najjače je https://mining.help/ je kao neki ultimativni tutorijal a ko radi po njemu i uradi copy/paste kao što sam i ja prvi put davno, ladno su stavili skriptu sa nekim unicode navodnicima i to naravno ne funkcioniše. Da li je realno da ne provere da li nešto radi pre nego što objave...
Ja sam preko shortcuta to regulisao, na to sam mislio.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Evo ss preko tela nadam se da ce ti biti malo jasniji i moj nacin :)
10519556af997aafbbbcd6cd93cdd440.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Hibernation notice
Dear WinMiners,
It’s no secret that crypto coins and the mining of such coins are undergoing a very challenging period characterized by major price drops and diminishing mining profitability. Mining earnings have come down considerably, to the point that many miners around the world have ceased their mining activity.

While Team WinMiner remains a very strong believer in blockchain and crypto, the current market climate has led us to the decision to roll back the WinMiner token sale and to hibernate the WinMiner service until more favorable market conditions return and allow us to fulfill the grand WinMiner vision of bringing crypto to the masses. It simply no longer makes sense to try and accomplish this in the current market conditions.

So what does that mean?

WinMiner services are now paused
Existing payout options will remain active until 23.59PM UK time on 31 December 2018
We will keep some limited payout options available till February 28, 2019, after which all existing account balances will become void
We have reduced minimal payout amounts to $1 (on payouts to Coinbase and Cryptopia) to ease the payouts to those whose balance was too low for making a payout
We want to thank all the WinMiner fans around the world for sharing the ride with us until now. It isn’t over for us and we hope to reach out to you as soon as market condition changes.

You guys are the best – it has been an honor to work with you and for you!

Team WinMiner
 
Kako da modujem bios i postravim napone na 900 mv za gpu i memoriju? Da default vrednosti u overdriventool budu gpu 1200 mem 1900 mhz i po 900 mv za gpu i mem.
Da li je to uopšte izvodljivo i zašto je toliko komplikovano? Sve moguće sam probao, bez uspeha, i ako u biosu stoji 900 ili 950 mv za memoriju, u praksi kad otvorim overdriventool stoji i dalje 1000.
Za gpu, ne razumem se dovoljno u te powerstates ali mnogo kombinacija sam probao i kako god podesim, ne bude onako kako sam upisao u bios. Poslednji state ili bude i dalje oko 1000 mv ili premalo (830). Ili mi nestane jedan powerstate pa umesto 7 imam 6. Ali nikad ne bude ono što hoću, da poslednja dva budu 1150 i 1200 i napon zacementiran za gpu i mem na 900 mv.
 
Nazad
Vrh Dno