Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Nije mi pomoglo uputstvo vec post ispod. Pokrene se cgminer, lijevi klik na status bar ikonicu da dodje u fokus win taster + lijevi kursor. Odmah je izasao prozor :)

Hvala na pomoci svakako.
 
Da li neko koristi anubis web fontend za cgminer? Pokusavam da ga osposobim na svojoj masini ali se ne snalazim sa wamp serverom.
 
je li normalno da kroum odbija cgminer kao zlonamernu datoteku??
 
Zanemari, ako skidaš sa zvaničnog izvora.
 
desava mi se da ako mi komp stoji, tj ne koristi se, grafe kopaju koliko treba, ako pocnem da koristim komp, recimo obican surf, hash rate mi opadne na sve 4 grafe, kad pozatvaram sve i pustim samo cgminer da radi hash rate se vrati na koliko i treba, ima li neka komanda da drzi zakucan hash ma max vrednost, tj da je ne obara?
u pocetku bat imam
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
 
To na pocetku bata u svakom sljucaju trebas da imas.

Jedino da probas da spustis intenzitet na toj 1 koju koristis za surf kad radis nesto na kompu a ostale da ostavis da rade punom parom. Probaj ne kosta nista.
 
Ne najbolje je da kopa, igra igricu i gleda YT u isto vreme jer ima vise grafika ...
 
dok sam koristio gui-a nije ma padao hash, vec mi je kilavio komp, sto mi za pretrazivanje foruma nije smetalo, sada kada gledam po forumu pada mi hash na sve 4, samo sam pit'o sto se ljutis :p
 
Ako koristiš 100% CPU-a u nekim trenucima, normalno je da će da opadne hashrate na svim grafikama u tom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko ideju kako resiti error -4 u cg mineru . U pitanju je samo jedna karta 280x i 4gb rama na maticnoj ...
 
Koja konkretno 280x, koji je to error, kad iskoči, kolki tc?
 
Ovaj. Meni miriše na nekakvu neusklađenost cgminer kernel-a i OpenCL-a.
 
U win 8.1 nisam probao, al drug uveliko kopa iz njega bez problema.
 
Resio sam problem dodavanjam jos 4gb rama iako ih cgminer ne koristi trazi da su tu wtf ...
 
Isti problem imam ja sa 7850 nece da kopa sa 1GB rama na win 7 x86 a kad dodam jos 1GB radi ok.
 
Ma to je ok jer si ti bas malo ram memorije imao . Ja sam imao 4gb pa je malo za jednu 290x ...
 
Bas iz tog razloga neverovatno mi je da neko sa 2 giga lepo tera nekoliko 280X na win7, ja imam spremljenih 4 giga i vec ocekujem manji hashrate sa 3 280X sa guiminerom. Verovatno cu morati da predjem na cgminer obican, videcu ovih dana..
 
Ma to je ok jer si ti bas malo ram memorije imao . Ja sam imao 4gb pa je malo za jednu 290x ...

Ne znam sta mu treba 2GB za jednu kartu kad je trenutno zauzeto 530MB. Znaci 1.5GB mi radi u prazno a izvadio sam ram iz kucne masine i sad se patim. Kapiram da je tu nesto drugo problem.
 
Ne znam al tako trazi, verovatno da kad bi koristio g1 i velik TC bilo bi malo memorije pa se mozda sa time ograđuje sam cgminer ...
 
Problem Event Name:BlueScreen
BCCode:a0000001
BCP1:0000000000000005
BCP2:0000000000000000
BCP3:0000000000000000
BCP4:0000000000000000
OS Version:6_1_7600
Service Pack:0_0
Product:256_1
wtf? sve sto sam nasao na netu, kaze je da je drajvera,a skoro sve sam probao catalist od 12 do 13.12
jel ima neko resenje
masina iz potpisa
 
cgminer je defakto standard, gui programi su najčešće shell za cgminer. hashrate jeste osetljiv na softver ali su samo nijanse u pitanju, hardver određuje performanse.
 
opet nista i sa ccleanerom samo mi brise bespotrebne fajlove,kao sto su rezultati pretrage.
dok ne oborim sistem i formatiram ceo hdd i sve iznova izgleda da nece stabilno raditi.
bar jednom mi u toku dana 1.pukne drajver posle par sati bsod a na kraju restartuje komp i izadje
ovo od gore + C:\Windows\Minidump\010714-13182-01.dmp
C:\Users\xxx\AppData\Local\Temp\WER-23805-0.sysdata.xml
 
Je l hashrate osetljiv na softver koji se koristi za kopanje?
cgminer sa bat fajlom mi je sasvim ok rešenje...
Jeste osetljiv. Meni sam cgminer na 7970 daje oko 735Kh/s. Sa cgwatcher-om daje oko 710-720. Sa AB pada ispod 700 tako da je AB ispao iz kombinacije.
Mada, prvi prvoj instalaciji potpuno istog sistema nisam imao taj problem. Kod je tu lud, ne znam.
 
Kolka je potrebna net brzina tokom rudarenja preko cgminer-a, jel dovoljno 15kb/s?
tipa jel ok da se skida neki torent u pozadini u full-u ili ga moram ograniciti?
 
probao bi rado, ali nisam jos poceo time da se bavim, trebam uskoro, trenutno mi fale graficka i net, da bi isprobao... a volim sve unapred da znam...
pa ako nekom nije tesko i upucen je, nek mi napise da znam sta da ocekujem, hvala!
 
Torent ce u svakom slucaju ako ne ogranicis upload da ti smeta i za regularan net. Tako i za mining.

P.S. Bolje kupi koine pa trguj nego mining - dok ti dodju karte ode diff u nebesa... osim ako ne uzimas kartu i za gaming, pa uz put i mining...
 
Nazad
Vrh Dno