Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Izbacuje mi da ne podrzava toliki buffer, decrease tc ...
 
Da li neko zna kako u cgmineru da podesim diff za share-ove? Kopam na bitminteru ali nisam uspeo naci sta treba dodati u .bat fajl. Na bitparkingu se na mesto za pass stavi npr. d=8
 
Koliko ja znam to namestas na poolu.
 
Da li neko zna kako u cgmineru da podesim diff za share-ove? Kopam na bitminteru ali nisam uspeo naci sta treba dodati u .bat fajl. Na bitparkingu se na mesto za pass stavi npr. d=8

Probaj sa OVIM, mada ne znam kako se to računa za BTC (tj za njegov diff) ali čini mi se da je nesic1 pisao o tome negde...
 
Ali to je podesavanje za taj pool,nije generalno za svaki.
 
ljudi jel moze neko da napise sta je stavio (od podesavanja) u config fajlu u cgmineru za HD7850
neznam zasto ali mi cgminer daje 20mhs manje od guiminera za HD7850 a za HD6850 tu daje cgminer vise 10mh/s
 
upeo sam sa ovim podesavanjima MSI HD7850 na def naponu (1,14V) @ 1175/600MHz daje ~353 MH/s uz temp oko 60 stepeni na 50% venta

"intensity" : "9",
"vectors" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "diablo",
"lookup-gap" : "2",
"thread-concurrency" : "10240",
"shaders" : "1024",
"temp-cutoff" : "95",
"temp-overheat" : "85",
"temp-target" : "75",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "1",
"hotplug" : "5",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"kernel-path" : "/usr/local/bin"
 
cg miner/reaper samo mi bacaju hw/gpu greske, nisam koristio nekih 5, 6 dana cgminer, skinem ovaj novi 3.1.1 i samo errrrrore baca, probam reaper, isti problem. O cemu se radi? Ovih par dana sam koristio GUIminer scrypt sasvim normalno i nisam skidao nikakve drivere i ostala cuda... ???
 
upeo sam sa ovim podesavanjima MSI HD7850 na def naponu (1,14V) @ 1175/600MHz daje ~353 MH/s uz temp oko 60 stepeni na 50% venta

"intensity" : "9",
"vectors" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "diablo",
"lookup-gap" : "2",
"thread-concurrency" : "10240",
"shaders" : "1024",
"temp-cutoff" : "95",
"temp-overheat" : "85",
"temp-target" : "75",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "1",
"hotplug" : "5",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"kernel-path" : "/usr/local/bin"

Kako si uspeo da odvojish toliko klokove za čip i memoriju? Imam safir 7850 i ne mogu da ih odvojim više od 150Mhz.
Pokušavao sam da klokove odvojim iz cfg fajla, cgminera, ali koliko god da upišem, u radu se ne mogu razlikovati za više od 150.
Uspevam na 1100/950 da pravim oko 350mhasha, ali bih oborio memoriju malo. Možeš li da mi daš neki savet?
Koju verzijku drajvera i SDK koristiš?
 
Ne može na Sapphire mnogo niže od tog što si ti postavio. Moja max ide do 900 MHz za klok memorije, sve ispod vraća na default vrednost kada se pokrene bilo koji softver. Ja moju držim na 1050/900 i radi mi na 55 stepeni. Taman temperatura da skoči i za 10 stepeni kad krenu vrućine opet je super. Ventilatori prate temperaturu.
 
Poslednja izmena:
Kako si uspeo da odvojish toliko klokove za čip i memoriju? Imam safir 7850 i ne mogu da ih odvojim više od 150Mhz.
Pokušavao sam da klokove odvojim iz cfg fajla, cgminera, ali koliko god da upišem, u radu se ne mogu razlikovati za više od 150.
Uspevam na 1100/950 da pravim oko 350mhasha, ali bih oborio memoriju malo. Možeš li da mi daš neki savet?
Koju verzijku drajvera i SDK koristiš?
verovatno zato sto imas Sapphire zato nemozes moja je MSI. to mi ne minimum za memory clock an afterburneru pa sam smanjio max kolko mi je dozvolilo!
core clock mogu da povecam do 1050Mhz, tek kad u AB-u ukljucim extend official oc limit onda moze dosta preko. ali cim stavim preko 1200mhz puca drajver, zato sam spustio na 1175mhz!
cak sam sa tim klokovima spustio napon na 1,1V. u ovim malo hladnijim danima vent mi radi na 44% uz temp oko 60stepeni. inace koristim 13.1 drajvere...
 
Poslednja izmena:
Ima li neko pojma zasto mi puca cgminer kada ga pokrenem na racunaru na kome su 3x7870xt saphire i jedna 6950 MSI TFII.
Nesto prepakujem i ovako nikako nece.
 
POtrebna pomoc. Instalirao sam zadnji 3.1 cgminer. Koristio sam razna podesavanja i ne mogu da pokrenem. POkusavao sam na deepbit, bitminter i btcguild, ni na jednom od njih nije hteo da startuje. Koristio sam podesavanja sa pocetka teme. Takodje sam i pokretao cgminer fajl i kucao url, user, pass, nista! Dajte mi konkretan savet.. Poludeh, ceo dan ne mogu da pokrenem.
 
Jel moze preko teamviewera da se kontrolise racunar za minig ako na njega nije fizicki prikljucen monitor. Znaci jedan racunar sa monitorom povezan na drugi bez monitora koji kopa. Sa monitorom prikljucenim sve radi kako treba, ako otkacim monitor imam samo crnu sliku u prozoru teamviewera. Ima neko neki savet, vidim ima neki dummy plug na netu, dal moguce da mora ovo da se radi....
 
Ubaci dvi kabl, pa onda probaj...

vga-to-dvi-converter.jpg


Ovo.
 
Poslednja izmena:
Moze li neki screenshot za podesavanja u cgmineru za 50BTC.... i da li cu dobiti sa cgminerom kod HD7950 110/350 vise od 540MH/s negoli sto sada dobijam sa guiminerom?
Hvala unapred....
 
Nije ti dobar dummy pa kartica ne radi. Napravi dummy ili prikopčaj drugi kabl i kartica će misliti da je priključen monitor.
 
Jes boga mi, napravio sam ovaj dami plag i sad lepo radi. Bez njega crn ekran, odnosno kao da se gpu uopste ne aktivira, ne vezano za timvjuer. Kakva glupost....
Jel to znaci da na svaku kartu u mining rigu mora po jedan plag? Nesto citam po netu ovi sto gutaju linux nemaju te probleme, khm....

I da jel steti to kartici na duge staze nesto?
 
Poslednja izmena:
ne steti nista, simulira kao da ti je prikljucen monitor
 
Imam jedno pitanje za podesavanja. Da li neko od vas koristi .bat fajl za ltc? Ako ima nekog, potrebno mi je da namestim u .bat da u slucaju da ne moze da se konektuje na jedan bazen, predje sam na drugi.
 
Pise ti sve u prvom postu ove teme :p
 
Jel može neko da mi kaže šta se upiše u .bat fajl da prilikom pokretanja dobijem HW:0...nikako mi ne uspeva uvek mi HW preko 150. Kad pokrenem direktno cgminer.exe upisima u litecoin.conf dobijem HW:0. Inače ovo mi je prvi put (nakon 5 dana čitanja i istraživanja) da počinjem sa "kopanjem" pa ako ima ljudi dobre volje...:D
 
Poslednja izmena:
Hvala za link:wave:...Evo kako sam ja podesio .bat i sada sve radi kao podmazano.
Kod:
cgminer --scrypt -o http://xxxx -u xxxx -p xxxx --shaders 1440 --intensity 12 --worksize 256 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 6144 -g 1 --gpu-engine 850 --gpu-memclock 1100
Da napomenem da sam pre dodavanja "lookup-gap 2 --thread-concurrency 6144" imao 310-315 Kh/s i mnoooogo veliki HW (preko noći mi narasto na 2000 :S:) na Intensity 12 a kad bih smanjio na Intensity11 HW je bio 0 ali je Kh/s bio prepolovljen na 150-160. Sada sa ovim podešavanjima imam isto 310-315Kh/s HW je 0 i nema hasha niti rejected blokova .:banana:
PS. mašina iz potpisa :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Još jedno pitanje (izgleda da ovde samo ja pitam :d)..... Zašto je i da li treba LW (Locally generated Work items) da bude DUPLO veći od A (The number of Accepted shares)? Ne znam da li je to u redu ili opet negde grešim u podešavanju..:S:
 
Još jedno pitanje (izgleda da ovde samo ja pitam :d)..... Zašto je i da li treba LW (Locally generated Work items) da bude DUPLO veći od A (The number of Accepted shares)? Ne znam da li je to u redu ili opet negde grešim u podešavanju..:S:
Evo i slikovito..pa ako neko zna nek odgovori :D
 

Prilozi

  • LW veće od A.png
    LW veće od A.png
    49.7 KB · Pregleda: 212
Nazad
Vrh Dno