Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

80539ec7e81aac3a445e7baa72277378.jpg


Jel imao neko ovakve crvene linije?

Slucajno juce udjem na jedan rig da nesto vidim i izleti mi ovo od jednom.
Premotao sam posle toga pet dana unazad ceo terminal i ovakve linije nema, desila se samo tad jednom...
Vidim da je remote management u pitanju i da je read only mod iskocio. Znaci li to da je neko probao da upise nesto u miner sa ip adrese ove navedene pa je miner to blokirao zato sto je u read only modu ili je nesto drugo u pitanju ,jer ovo nije moja ip adresa nit bilo koje masine koju imam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
-mport 0 iskljucuje remote menagment dodaj u bat.
 
Da, neko skenira portove i pokušava da ubaci svoja podešavanja... Čini mi se da su baš sa ovog IP i kod mene pokušavali.
 
Poslednja izmena:
Vec sad je on u read-only modu. Svakako nije uspeo sa promeni podesavanja. I bez mport 0. Ali vidim da je neko probao, pa me zanimalo da li je bilo jos slucajeva. Kad se to tebi desavalo @namcor ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ima prica na netu da neko kroz servisni port na kley-u preusmerava kopanje na svoju eth adresu,na kraju price cak ostavio covek i email adresu da mu ljudi pisu,u fazonu nista strasno malo kopam sa vasim hw,nema drugih oblika iskoriscavanja hahaha koji car,izguglajte vise,uglavnom mport 0 resava
 
Kopali bi na mikrotalasnoj da je nakačena na net i da ima neki linux.
Svaka tuđda rupa u software su koristi za kopanje, i da im staviš pored brojeve kartica ne bi ih ni pogledali.


Inače jel iko koristi Windows Server kao OS za rig? (Ili je koristio).
 
Kod mene je bilo pre par dana, proverio sam, definitivno isti IP, ali dešavalo se i ranije... Verovatno ima neku skriptu koja ide redom i skenira portove...
 
Zato preporuka svima koji su skoro poceli sa rudarenjem. Stavite obavezno na poolu email alert if miner goes offline. Pa bolje i za 30ak min da saznate da vam miner vise ne kopa na vas wallet nego posle mesec dana [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uprkos svim zabranama, noćas mi Win odradi update i sada mi MSI AB pokazuje samo 0 za sve. Deinstalirao sam, obrisao ručno folder, ali neće. Odradio sam sa Trixxx-om, ali mi AB više leži, pa ako neko zna rešenje...
 
proveri da li treba da patchujes driver za vga i treba ti nova verzija ab 4.4.2
 
Do juče je sve radilo: Adrenalin 18.2.1 + Patch, MSI AB 4.4.2... Radi i sada majner, trixom sam skinuo napon, samo AB ne vidi ništa...
 
Meni na adrenalinu isto na blokcejnu sve vifi


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ima li nekih vrednih izmena na Claymore 11?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ima li nekih boljitaka u smislu brzine i zarade u odnosu na ostale?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ja sam sad oprobao FTC coin :

Clay ( -powlim 50 -a 2 ) + 2x rx570 8g Samsung
gpu 1340
mem 2150
voltaza na 0
daje 1928 mh/s

9b7.png


Clay ( -powlim 50 -a 2 ) + 2x rx570 8g Samsung
gpu 1340
mem 2150
voltaza -112
daje 1790 mh/s

qp3.png


Manje daje i manje temp ima sa -112 ..

Sve u svemu po meni ovo je njakanje kartica i nista vise , javice se neko iskusniji pa ce reci ali trenutno s tim karticama kopam ETH 59.5mh/s + XVG 2140 mh/s , fan 29% i temp 52-54c i 0.8500v .. O buci koju pravi masina u ovom dulau i kopanju NeoScrypta , pa to je neuporedivo , evo napajanje mi i dalje radi sa duplo jacom bukom nego kad kopam u dualu , EVGA G3 850w ..

Toliko od mene za NeoScrypt , sem za ne daj boze :p
 
Grozota od algoritma koliko je zahtevan ili ga je Clay kvalitetno implementirao i optimizovao da znoji grafiku do maxa. xD
 
E da , da nadodam jos na sve to , evo proslo je vec 1.5h i EVGA od kad je pokrenula vent da hladi zbog NeoScrypta jos uvek se nije smirila , radi kao da jos uvek kopam FTC , gluperda , za toliko para sam bi trebao neke stvari da skonta i smanji cooler a ne da mi ide na zivce . Neo je ubica iz zasede :D
 
Ne znam sta moze biti ispativije za kopati od eth trenutno; kakav crni neoskript


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ma ja sam hteo da probam zbog kolege a okacio ovde ako nekog bas interesuje da se ne muci bezveze :p
 
Kako se borite sa win 10 updatom..onaj program windows disabler + update service disabled je radilo ali vise ne radi od kad se pojavio ovaj windows udpdate asistant..nema sta nisam probao ..fizicki brisao ,uklanjao sve u task shedlue ,uvek se opet pojavi i ucita update i updatuje i sve upropasti sto si namestao ..ajd da imas jednu masinu pa instaliras opet sve i namestas ali ovo mi postala nocna mora..srecom pa mi pola na win 7 gde ukljuci i zaboravi
 
I mene zanima.
Sinoc na jednoj masini na kojoj imam samo dvije kartice (obe ubodene u plocu) odradi update i sad mi jedna kartica ne radi kako treba.Uopste ne reaguje na klokove iz klejmora, GPUZ kad su kartice u idle uopste ne ocitava klokove, napone nista.
Probao reinstal drajver opet ista prica.
Sta raditi?
 
Ukoliko imate do 4, eventualno 5 kartica, stavljajte isključivo Windows 7. Ne vidim poentu za 10-kom koja stalno prvi neke gluposti. Staviš 7-icu, disable updates i zaboraviš
 
Instaliras Win10 poslednju verziju bez interneta.

I onda kreneš redom:

1. Disable-ujše Update Service
2. I sve živo uradiš što ovde piše

https://www.tenforums.com/tutorials...e-automatic-updates-windows-10-a.html#option1

(Eventualno iz izguglaš negde da li ima još neka opcija, recimo WinServer ima extra opciju koja ubija Update na nulu).

Iz mog iskustva najbitnije je: Option One: To Enable or Disable Automatic Updates using Group Policy
Ali namestiš i ostale opcije.

Ja na mom PC-u, nikad nisam imao problem da je Win10 krenuo sam da skida update-uje pa da instalira update i da samara za restart, uvek samo ja kad mu dozvolim (i to nema skidanja ni u pozadina bez dozvole).
Sa ovim group policy sam to sredio.
Jedino ne znam kakva je priča ako stavite neku baš stariju verziju i to počne da tera svoje i da na silu možda forsira ove Creators, Anniversary i te veće update. Ali group policy bi to morala da spreči, jer inače čemu služi.

3. Restart
4. Proverite da li je Widows Update service stvarno ugašen i da to što se podesilo dalje stoji.

BONUS: Isključite automatsko instaliranje drivera, jer to hoće da gazi one blockchain AMD drivere.

5. Spojite net
6. Profit?

PS: Ako i dalje Win10 je "tvrdoglav" onda kao što @Stormbringer_bg piše Win7, Windows Server (2016), linux ...
Win10 je zlo koje je napravljeno za obično korisnika i M$ je cilj da gura svoju poslednju verziju jer tima krpi sistem i dobija što brži povratni feedback šta valja a šta ne, i prati/sprečava ko ima gusarske verzije.
 
Poslednja izmena:
Sasnet lite verzije w10. Bilo koja, ubijeno sve sto ne treba.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno