Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Mora ceo folser na excludion. Fajl sam probao i ne radi
 
Potvrđujem za folder. Samo fajl nije dovoljno.
 
I ja se mučim sa remote aplikacijma, teamviewer me je strašno iznervirao ima da nađem piratsku verziju ako postoji makar i da sadrži nekog trojanca ima iz principa da im uteram. I pre dok nisu opominjali za "komercijlanu upotrebu" je bio bezobrazluk koliko su smarali oni popupovi.
Chrome remote desktop je inferioran, ali ajde bar da osnovna funkcija radi kako treba koristio bih ga, nego ni miš ne radi, baguje, tj ne vidi se. Da li je moguće to rešiti ili svaki rig mora da ima i fizički miš uboden? :smash:
Ima li još nešto valjano od besplatnih remote aplikacija?
 
Mala rezolucija na TW, sada instalirao Chrome ista stvar, i da nevidljiv mis ... Jel to svima tako, ili..?
 
Kod chrome remote ako nije bilo dummy bilo monitor nakacen ne prikazuje mis, a bude i mala rezolucija.
Sa bilo cim od to dvoje nakacenih nemate problem.
Cak problem misa rijesite tako sto onu dole traku "Your desktop is cure...." pomjerite bilo gdje samo malo i dobijete kursor.
 
Nakačen je svuda dvi-vga adapter pa opet nema kursora, ni iz desktop aplikacije ni kad pristupam s telefona. Na jednom rigu nema adaptera već se koristi integrisana, tu nema problema s mišem.
Ona caka radi, ali smara mnogo svaki put da se nabada. A i sa računara još i nekako jer je lakše potrefiti, sa telefona ne uspevam mnogo je zeznuto nabosti kad ne znaš gde je kursor. Užas.
Stavio bih svuda monitor na integrisanu grafiku nego će da mi pobrljavi afterburner neću moći da kontrolišem i obaram napon. Najnoviju verziju AB nisam još probao
 
Ima li neko rešenje kad windows na rigu izbaci da je claymore stopped working?
Stoje mi komande - wd 1 i - r 1 u bat file i rade naravno uz reboot file.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Može mala pomoć oko SRBminera v1.4.2(čini mi se ili 1.4.1- poslednja u glavnom).
Koristim v1.3.1 i radi perfektno ali kada sam probao v1.4.x odmah mi krešuje majner, odnosno, odmah prijavi grešku Miner has stoped working i odradi force close.
Gde gešim?
Prekopirao sam i prilagodio config sa 1.3.1 ali jok :(

Neki savet?

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Ako ti je config.txt ispravan, probaj sa intesity 0, vidi koliko ti majner automatski odredi, pa podizi pomalo za po jedan.
 
Od skoro sam na jednom rigu ubacio EthOS kao test varijantu.
Svako jutro u 9am se zamrzne, ali ne slucajno, tacno se vidi da je neki time bomb jer se zamrzne tacno u 2-3 sec do 9am.
Jel imao neko slican problem?
 
Zavisi odakle si skinuo ima dosta narodnih verzija ethos moras da kupis jednu orginal pa mozes posle na koliko hoces racunara.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Ja sve RX kartice prebacip na HIVEos. Mnogo stabilnije radi od ETHos


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poz, da li neko zna kako da na istom rigu podelim 6 kartica tako da 3 kopaju eth na jedan wallet a 3 druge kartice kopaju na drugi eth wallet ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pokreni dve instance minera, i odvoj karte u start bat komandom -di 012 i -di 345


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
MSI vidi obe kartice al kad pokrenem miner jedna kopa,u pitanju vege64,obrisao drivere,instalirao ponovo i nece pa nece,u cemu je fora?
 
To sam i uradio, ali neku gresku izbacuje Server ...... bla bla ??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stavi razlicite portove sa -mport kako kolega rece.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Sada na nanopoolu gledaj, samo je jedan port 9999, nema nekih alternativnih, jedino da probam drugi Eu server da stavim ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nismo se razumeli. -mport je port za remote monitoring.
Defaultni je -3333, pa ga samo stavi rucno u drugoj instanci minera na recimo -3334 i to je sve.
 
Ljudi imam jedan problem...do danas do pre par sati rig je radio normalno i imao sam uvid preko TW...Od pre par sati ni da bekne...
Ne radi rig,ventovi klasika,krenu pa stanu itd...niko nista nije dirao,internet msm da nije problem jer sve lampice sijaju regualrno.TW ne mogu da pristupim jer non stop izbacuje sledecu poruku...

http://prntscr.com/k05nsj

Zna li neko sta da radim,naravno misa tamo nemam prikacenog vec samo tastaturu.
Ima li neki drugi nacin kako da se pokrene,namesti?
Necu kuci jos najmanje 14 dana a to je sad...pa oko 550-600km daleko.
Probao sam restartovati 10x rig tj neko od mojih(jedva sam im i to objasnio kako da urade).
Moja greska je sto nisam u start with win stavio da se pali TW ali do sada zaista nisam nikad imao problema,nakon restartovanja,gasenja uvek sam normalno komunicirao preko telefona i tableta ali sad je nesto krenulo po zlu.Nadam se da ima nekog leka... :-/
 
Pogledaj da ti se nije promenila ID adresa na TV na rigu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kako to da proverim kad nemam pristup sa laptopa i telefona,moji kod kuce imaju ali sta vredi kad ne znaju da upravljaju tastaturom kako bi proverili to?
 
da li neko koristi trixx mesto afterburnera? I da li moze da zavrsi obaranje napona kao AB? Moram da pogasim LED na kartama, a to moze samo preko trix
 
da li neko koristi trixx mesto afterburnera? I da li moze da zavrsi obaranje napona kao AB? Moram da pogasim LED na kartama, a to moze samo preko trix
Jednom kada ugasis led, to je to, vise ti ne treba Trixx, mozes i da ga izbrises. Nema potrebe menjati AB sada kada su dodali -200mv za napon, sada je ok.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno