Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Bas tako, elegantno resenje. I to podesava nizi napon samo u 3d taktovima, idealno.

Ali ispod toga nece, znaci 900 je minimum sto moze da se stavi. Makar je kod mene tako.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Sad sam probao, stavio sam -cvddc 900 al u GPU Z i dalje pokazuje 1.0000v, cak i kad spustim slider u afterburneru za core voltage nista se ne menja, jedino se spusti kad smanjim core clock.
 
Koja karta je u pitanju, koji driver, koji miner?

Sent from my S6 Edge
 
Ne znam da koristim taj program. Ove Strix 570 sa opravio pomocu tvog polarisa sto se tice takta(hvala darko) , napon iz minera (hvala goldi) i fan iz Trixxa. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Edituješ napon za prvi state iznad frekvencije gpu koju držiš. Ako ti karta radi na npr 1100/2000, pogledaš prvi state koji je iznad 1100, to je npr p4 i 1126, u desnom polju spustiš napon za taj state i to je to

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Probacu jednom i to. Hvala!

Sent from my S6 Edge
 
Da li postoji neki Windows gadget koji prikazuje berzu? Nesto kao Bitcoin checker samo za windows da bude?
Znam da ima samo za BTC, Bitcoin Price recimo, ali bih voleo da imam i za neke druge novcice. Smor je drzati browser stalno upaljen.
 
Kako se zove taj widget za android?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Digital Currency Widget

Dobar je bas... Koristim ga duze vreme. Ima da se podesi prema kojoj menjacnici cenu da gleda... Odnos prema BTC, odnos prema USDT cak i oba odjednom (kao kod mene tu na LTC).
 
Nakon nestanka struje AB vise nikako ne spusta napon,

Unistalirao i stavio novu verziju, isto.

DDU drajvere i stavio druge ( 16.11.4 ) i opet nista :trust:

Ima li neko ideju?
 
A da instaliras 16.11.5, pre toga ddu naravno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A da instaliras 16.11.5, pre toga ddu naravno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Probao sam nekoliko razlicitih drajvera i AB, uglavnom je sve isto. AB posle nestanka struje nikako ne reaguje na promenu votaze.

Instalirao sam Trixx i za sada radi manje vise normalno.
 
Kada odradis uninstall AB-a on te pita da li oces da sacuvas setovanja i trebas da cekiras da neces, a zatim nakon uninstall-a istog da mu obrises folder iz Program Files-a, jedino si tako siguran da je kompletno sve sto se tice njega pobrisano. Meni je AB nekako mnogo lepsi i pregledniji, laksi za upotrebu od drugih alata.
 
Kada odradis uninstall AB-a on te pita da li oces da sacuvas setovanja i trebas da cekiras da neces, a zatim nakon uninstall-a istog da mu obrises folder iz Program Files-a, jedino si tako siguran da je kompletno sve sto se tice njega pobrisano. Meni je AB nekako mnogo lepsi i pregledniji, laksi za upotrebu od drugih alata.

Trixx je radio jedno vreme dok ga nisam restartovao, posle toga i on brljavi.

Izmenu napona ne prihvata skoro nikada, ponekad samo malo smanji ali nedovoljno. Uglavnom vuce po kartici 100w+ ( GPU-Z)

MwqaCBg.jpg


Unistalirao stare drajvere preko DDU u safe modu, i probao nekoliko verzija drajvera 16.11.4 - 16.11.5 - 16.9.2

Unistalirao AB ( izbrisao i iz progame files, settings nisu sacuvani ) skinuo novi AB 4.30. Inastalirao, valjda sam podesio sve kako treba.

Nwxeb3k.jpg


Probao razne kombinacije i opet sve isto. :S:
 
Aj okaci bios koji ti je trenutno u karti da bacim pogled unutra. ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Aj okaci bios koji ti je trenutno u karti da bacim pogled unutra. ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

https://ufile.io/f5jg0

Kartice sam uzeo pre mesec dana sa vec modovanim biosom, ne znam sta je tacno radjeno ali uglavnom je radilo ok (uz nesto vecu potrosnju) uz to kartice nemaju dual bios tako da nisam hteo da cackam oko toga.

Original bios nije sacuvan i ne mogu da ga nadjem na netu.
 
ugasi to without powerplay, vrati unofficial overclocking mode na disabled
 
https://ufile.io/f5jg0

Kartice sam uzeo pre mesec dana sa vec modovanim biosom, ne znam sta je tacno radjeno ali uglavnom je radilo ok (uz nesto vecu potrosnju) uz to kartice nemaju dual bios tako da nisam hteo da cackam oko toga.

Original bios nije sacuvan i ne mogu da ga nadjem na netu.

Jedino sto ti je radjeno u biosu je to da je iskopiran strap od 1500 na ostale vece koliko vidim i nista mimo toga.

Posto ti karta radi sa klokom za gpu na 1130, stavio sam u biosu da ti to bude default klok, i podesio malo voltazu.

Evo ti bios pa probaj, naravno samo na jednoj karti, vidi kako se ponasa, ako je ok to je to, a uvek mozes da vratis ovaj sto vec imas.

https://ufile.io/wcpyt

Javi utiske.
 
Jel probao neko claya 9.4? Ima li neke prednosti u odnosu na 9.3?
 
Ne vjerujem... ja na jednoj od starijih masina imam Clay 4.4, tek danas skontah. Stavim 9.3, nema nikavih dobitaka, ali apsolutno nikakvih...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
9.3 je doneo poboljsanje pogotovo kod rx470 karti otprilike za 0.20 mh.

9.4 donosi bolju statistiku gde mozete da vidite koji gpu ima koliko share-ova pa eto eventualno ako neka karta losije radi da imate bolji uvid koja

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jedino sto ti je radjeno u biosu je to da je iskopiran strap od 1500 na ostale vece koliko vidim i nista mimo toga.

Posto ti karta radi sa klokom za gpu na 1130, stavio sam u biosu da ti to bude default klok, i podesio malo voltazu.

Evo ti bios pa probaj, naravno samo na jednoj karti, vidi kako se ponasa, ako je ok to je to, a uvek mozes da vratis ovaj sto vec imas.

https://ufile.io/wcpyt

Javi utiske.

Danas nisam imao puno vremena tako da sam tek malo pre fleshovo jednu karticu, i za sada radi sve ok.
Hteo sam i da sam modujem bios, ali se nisam usudjivao jer nemam original, i kartica nema dual.

AB jos uvek malo zeza, da li stavio 0 ili -96v nema razlike, ali sam skontao da proradi ukoliko ga ugasim i odmah zatim ponovo upalim. Mozda bi najpametnije bilo sve odmah podesiti u biosu, a AB unistalirati.

Ostavljam da radi ovako preko noc, pa ako sve bude kako treba sutra fleshujem i ostale kartice.

Hvala na pomoci.
 
Sa ovim biosom gde sam ti stavio 0.925v ne treba ti nikako -96, eventualno -25 do -50 max, ako bas hoces da probas da svedes potrosnju jos nize.

Nisi napisao koliko ti sad pokazuje u gpu-z ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel moze neko da mi pogleda BIOS od jedne referentne ASUS 7970? Malo da mi smanji napon ako je moguce jer se dosta greje, a ranije mi je radila u SL3 mashinama.

Sad kopam ZEC sa njom.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kupio sam ledger wallet nano s, i prebacio sam sa polo neke etcni sve je proslo ok. Medjutim kad sam hteo da vratim deo 0.44 etc, evo vec 3 dana ne stize. Vidim da je blok prosao. Ima li neko ideju zasto? Vec imam vise od 1 etc na polo walletu pa ne verujem da je zato sto je transakcija manja od 1. Ili je mozda to?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da, to je, dolazna transakcija mora da bude veća od 1 eth/etc, da bi legla
 
Ukoliko promenim wallet adresu u bat fajlu, a trenutno sam iskopao tipa 0.9 etha dali cu izgubiti taj eth ili ce sve otici regularno na novo unetu adresu?
Povlaacenje je stavljeno na 1eth
Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno