Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Koliki procenat ljudi koristi win7 i win8 za majning? Ja sam čak čuo i da sa 10kama ima problema kada je više kartica u pitanju, tipa 8 valjda, da nije dovoljno ni da je win 10 nego mora baš neka od novijih verzija desetke. Ako je to tačno onda sigurno win7 i 8 ne bi videli 8 kartica. Ali da, najviše bih voleo sedmicu da koristim, zapravo da je svi koristimo, jer ja se držim onoga što i većina radi lakšeg rešavanja problema. Kud svi tu i mali Mujo. Desetka je stvarno katastrofa po nekim pitanjima. Inače ovako lepo radi, ali... A i koju verziju stavljate? Ja sam nedavno probao sa media creation toolom svukao najnoviju ali je to prepuno nekog bloata, igrica svačega, nije da smeta ali nervira me. Držim se enterprise 1607 verzije, samo još uvek nisam stigao da je isprobam na biostar btc+ ploči sa osam gpu

I ograničenje broja GPU može biti i do drivera za grafičke.

Sa poslednjim Win10 (ovaj koji @lahaine spomenuo) buildom nemaš ograničenje broj GPU-a.


A što se tiče isključivanja update, trebala bi nam neka sticky tema, gde bi sve opcije bile izlistane.
Meni nije jasno kako vam windows samo tako uradi update, 2+ godine koristim windows 10 i ni jedan update mi nije svojevoljno instalirao, samo ponudio (ako je Windows Update servis ukljucen).

Naravno ovo sam uradio:
https://forum.benchmark.rs/showthre...teamviewer-)&p=5422629&viewfull=1#post5422629
 
Koja verzija vam se pokazala najbolja za RX580 kartice?
Adrenalin, Beta blockchain ili Crimson Relive koji ja koristim?
Na jednom rigu sa RX570 se desilo da je 2x pukao driver

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koja verzija vam se pokazala najbolja za RX580 kartice?
Adrenalin, Beta blockchain ili Crimson Relive koji ja koristim?
Na jednom rigu sa RX570 se desilo da je 2x pukao driver

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Adrenalin najnovija...samo prebacis u mod compute.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam na blockchain driverima, nijedan rig mi nije pukao od kada sam stavio drivere, od novembra.
Danas stavio novi Clay, 570 ice idu na 31.5 :) bile na 30.5


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam na blockchain driverima, nijedan rig mi nije pukao od kada sam stavio drivere, od novembra.
Danas stavio novi Clay, 570 ice idu na 31.5 :) bile na 30.5


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovu verziju koristis?
https://support.amd.com/en-us/kb-ar...eta-for-Blockchain-Compute-Release-Notes.aspx

U sustini ima 2 verzije drivera,ne znam sto sam negde video da imaju 3...

Koja podesavanja za RX570, klokovi? Koji BIOS? Jel u BIOS si podesio OC ili preko Afterburnera?
 
Ja koristim Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23 , da li bi dobio nesto sa Adrenalin drajverima ?
 
Ok thx.
Da li koristite OC podešen u BIOS editoru ili kroz software tipa Afterburner?
Neki tvrde da je bolje u BIOS jer baguje Afterburner, neki da ako podesiš u BIOS clocks onda je cimanje podesiti ponovo.
Nisam pametan stvarno, neki saveti iz dužeg iskustva?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
I mene isto zanima. Posebno zato što ne znam povezanost napona i gpu kloka. A gpu klok menjam shodno novčiću. Onda bi bilo veliko cimanje ako s određenim naponom na drugačijem kloku karta bude nestabilna pa menjaj i upucavaj biose...
 
Tehnički je najbolje kada je sve podešeno u biosu. Problem je što to nije uvijek moguće, a sa sobom nosi i rizik da dobijete ciglu od kartice.
 
Mozda neko ima resenje, a radi se o sledecem, pre 10 ak dana sklopim tri riga sa po 6 kartica RX580 8Gb (Sapphire), i jedna masina sa 580 8 Gb (XFX), na sve masine Win 10, na dve masine LC1200 na druge 2 Cobra 1200, I sve to krene lepo da radi ali posle 24h masine se zaglupe i crn ekran.
Probaoo sam i sa reinstalacijom Win ali nije dalo rezultata.

Da li se neko sretao sa ovim problemoom i ima li resenja ?
 
Probao i to, opet nista, (na jednom rigu kartice bile na default) interesantno da posle 24h crn ekran, maticna radi, kartice rade tj vrte ventovi al nema slike.
 
A šta koristiš da im pristupiš?

Teamviewer, ili nakačio monitor na jednu od kartica ili na integrušu?

Možda je do toga problem.
 
Nisi napisao koja je ploca? Aku su Biostar ploce, hoce ploca da pobrljavi pa da baca sliku samo na integrusu a ne na slot


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve vec odradjeno, sve mi s e cini da mene zeza taj update Win-a (10), kad zavrsi te zezancije restartu ide neko odbrojavanje do restarta i kad ga restartuje visse ne digne win. Probacu sada sa WUB-om kako predlozi jedan od clanoova.
 
Pozdrav ljudi, imam problem sa steale, sad su trrnutno oko 6-7% do skoro su oko 10-12% razlog za smanjenje barem mislim tako jeste sto sam povrcao core voltazu za nekih 20-25 takodje valid shares se povecao sa nekih 190 na 220.
Koristim kabl za net

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A zašto ne instalirate poslednju verziju windowsa bez nakačenog neta, i sve je aktivirate.
Iskljucite UPDATE skroz na skroz, i tek posle zakacite na net.

Jer ako bootujes win prvi put a da je nakacen na net onda odmah krene da skida update, ako nije poslednja verzija a ima pristup netu ne j**e 5% da li ti instaliras drivere ili nesto drugo radis, on ce da skine update i zakaže instalaciju.
 
A zašto ne instalirate poslednju verziju windowsa bez nakačenog neta, i sve je aktivirate.
Iskljucite UPDATE skroz na skroz, i tek posle zakacite na net.

Jer ako bootujes win prvi put a da je nakacen na net onda odmah krene da skida update, ako nije poslednja verzija a ima pristup netu ne j**e 5% da li ti instaliras drivere ili nesto drugo radis, on ce da skine update i zakaže instalaciju.
Ne znam na koju verziju misliš, ali pošalji mi link na PM molim te.
Imam neki iz 2016 i kad krene update to traje 10h, da poludiš.
Novi laptop se update 12h minimum.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koristim Claymore 10.4 i radi odlično, a stavio sada da probam 11.3, kopiram podešavanja i nakon što pokrenem bat pukne za 2 sekunde, neka ideja?
 
Defender. Moraš da mu "objasniš" da ostavi miner na miru :)
 
Možda nisi dobro napravio shortcut

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Bilo je ovo, razmestili su fajlove i foldere drugacije. Uglavnom skoro isti rezultati... Ništa nisam dobio, možda 0.2 Mh/s više maksimum.

Edit: Evo ga i 11.4 upravo aploadovan.
 
Poslednja izmena:
Au opet menjanje minera. Meni stoji 11.0 još uvek

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Novi clay 11.4 stvarno jma puno manje stale shares. Kod mene na wifi 1%, a na 11.2 i ranije nikad nije bilo ispod 5-6%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel radi normalno sa starim blockchain drajverima, ne traži adrenalin ili tako nešto? Pošto su neki prijavljivali da im ne radi, puca... ko zna zašto, a ja nemam baš vremena za gubljenje i isprobavanje pa vraćanje na staro. Koristim još uvek 10.6 čak i 10.0
 
Kod mene normalno radi sa onim od 23 avgusta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Opet defender brljavi iako je iskljucen, na oba riga zaustavio majner.
Definitivno cim uhvatim vremena vracam se na 7cu, sa ovom 10kom se ne mozes boriti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno