Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

^ resenje >
Za sve one koji imaju problema sa pokretanjem ltc minera (u ovom slucaju reapera, mada vjerujem da vazi za sve) koristite atiman uninstaller 7.0.2 za brisanje svih drievra iz kompa, driver sweeper i amd cleanup until ne izbrisu sve kako treba i uvijek ostane ponesto sto blokira rudarenje (kao u mom slucaju).
Znaci izgubio sam 3 dana pokusavajuci da podesim reaper, cgminer i ostale minere kako bih poceo da rudarim na nekom ltc poolu ali uzalud.
Atiman uninstaller je lak za upotrebu, sve sto trebate je da ga pokrenete i pustite da sve sam odradi.
Kada sve zavrsi, nemojte restartovati pc jer vam onda ne gine reinstalacija istog, nego poslije zavrsetka atiman uninstallera instalirajte driver koji zelite i srecno rudarenje.
 
Ja sam od danas poceo da "rudarim" cisto probe radi, ono sto me interesuje, koliki vam je hash rate za radeon 5770, kao i da li ste OC kartu? Meni se vrti tu oko 143-144Kh/s.
 
Zavisi od intenziteta. na 12 daje oko 125, na 14 daje oko 150, na 19 daje preko 200.
Ako kopaš LTC, moraš da se igraš sa klokovima tj. da nađeš klokove koji daju najviše. Ono što je zanimljivo, to ne moraju biti najviši klokovi već najviši ali da se pogodi neki odnos, kod mene je ~0,64 : 1 u odnosu GPU : DDR (875 : 1375).
 
Ok. Hvala, bas cu da probam. Inace, meni je intenzitet 12 i daje (143-144).
 
Meni daje oko 200 kh/s 885/1325 mada je temp previsoka kad pogledam ostale kartice, 5770 ima bas problema sa tim...
 
Kako da isforsiram podešavanje za diff u bat fajlu?
Dal sam ćorav, niti u dokumentaciji niti na netu ne nadjoh ništa.
 
intensity 17, 18 ako na to mislis... Mada najbolje ti je da skines cgeasy (imas cgeasy za btc mining i za ltc) i preko njega sve odradis...
 
Ceo dan ne mogu da skinem win verziju, server timeout. Postoji li neki laternativni link?
 
Poslednja izmena:
Kada mi GPU zakuca (DEAD), postoji li komanda za cgminer da proba da ga pokrene ponovo posle nekog vremena? Već II put mi se dešava da GPU ne radi niša 12h jer je zakucao ubrzo posle pokretanja cgminera a da ja to nisam video...
 
Po nekim mojim iskustvima u tom slucaju je najbolje restart masine i posle podizanja smanjiti klok na toj karti.
 
Takođe, i ovo je veoma značajna tema i bilo bi dobro da nam i nju spojite sa ostalima.
 
Stvarno odlicna tema, dosta mi je pomogla. Jedno pitanje za vas iskusnije koji pratite ovu temu. Da li moze da se overklokuje karta preko cgminera. Imam problema sa overklokovanjem zbog toga sto koristim nvidia graficku kao glavnu i 7950 kao rudara. Problem je taj zato sto niti mogu da pratim temperaturu, niti da pomeram frekvenciju gpu-a amd karte, ako se nvidia nalazi u prvom pci-e slotu. Graficka radi po default podesavanjima. Ja sam pratio uputsva, ali gpu-engine komanda nece da promeni klokove karte. Ima li neko ideju kako da nateram cgminer da overklokuje kartu, ili cu morati da menjam nvidiu za AMD/ATI?
 
Stvarno odlicna tema, dosta mi je pomogla. Jedno pitanje za vas iskusnije koji pratite ovu temu. Da li moze da se overklokuje karta preko cgminera. Imam problema sa overklokovanjem zbog toga sto koristim nvidia graficku kao glavnu i 7950 kao rudara. Problem je taj zato sto niti mogu da pratim temperaturu, niti da pomeram frekvenciju gpu-a amd karte, ako se nvidia nalazi u prvom pci-e slotu. Graficka radi po default podesavanjima. Ja sam pratio uputsva, ali gpu-engine komanda nece da promeni klokove karte. Ima li neko ideju kako da nateram cgminer da overklokuje kartu, ili cu morati da menjam nvidiu za AMD/ATI?

Može. Ima dva načina, preko .bat fajla i preko .config fajla. U prvom načinu obavezno stavi -d x (x je mesto na kome ti je kartica, 0,1,2, ...). Napisano je i to u prvom postu, možda nisi video, a svakako treba da dodaš ovo što sam ti napisao.

Overklok tokom rudarenja, različita podešavanja više rudara (kartica):

Kod:
cgminer -o http://pool:port -u username -p password -I 9 --auto-fan --auto-gpu --gpu-engine 750-950,945,700-930,960 --gpu-memclock 300

Preko config fajla: (ovo je jedan od mojih config fajlova, za dve različite kartice, obe kopaju)

Kod:
"intensity" : "9,9",
"vectors" : "1,1",
"worksize" : "256,256",
"kernel" : "diablo,diablo",
"lookup-gap" : "0,0",
"thread-concurrency" : "0,0",
"shaders" : "1792,1024",
[B]"gpu-engine" : "900-1100,900-1050",[/B]
[B]"gpu-fan" : "35-66,35-63",[/B]
[B]"auto-fan" : true,[/B]
[B]"gpu-memclock" : "1000,900",[/B]
"gpu-memdiff" : "0,0",
"gpu-powertune" : "0,0",
"gpu-vddc" : "0.000,0.000",
"temp-cutoff" : "95,95",
"temp-overheat" : "85,85",
"temp-target" : "60,60",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "2",
"hotplug" : "5",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : false,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"kernel-path" : "/usr/local/bin"

Ovaj deo se odnosi na klok:

"gpu-engine" : "900-1100,900-1050",
"gpu-fan" : "35-66,35-63",
"auto-fan" : true,
"gpu-memclock" : "1000,900",

Ima tu još podešavanja ali ovo su najbitnija.

"no-pool-disable" : false, - ovo postavi na true ako hoćeš da ti program menja pool-ove (ako ih imaš više).
 
Poslednja izmena:
Aplikacije pristupaju kartici preko API poziva koji se upućuju drajveru, kada je primarna karta NVidia ti pozivi ne stižu do ATI drajvera iz meni nepoznatog razloga ali je to činjenica.
 
Tako je , sve sto sam ubacio od komandi u bat fajl je izvrseno cim je izvadjena nvidia. Moracu da trampim nv za ati.
 
Koliko bi trebalo da daje 7950 kh/s?
(LTC)
 
Poslednja izmena:
Koliko bi trebalo da daje 7950 kh/s?
(LTC)

Pošto se radi o Kh/s verovatno misliš na scrypt koine. 610 Kh/s ja dobijam sa 1000/1250 klokovima. Međutim, kada nas je ogrejalo ono sunce pre nekoliko dana temperature su išle do 73 stepeni. Meni se to ne sviđa pa ću kao Bojan (ako budem kopao LTC) da ga kopam samo noću.
 
73c nije neka nenormalna temp za one vrucine. Bitno je da ne prozvizde ventilatori. Kada budu vrucincice preko leta bice i nocu 30 stepeni tako da nece biti nikakve preterane razlike.
Preko leta ce da se vidi kakav ko ima setup i koje karte ce najvise da zarade. Sad kad krene da otkazuje hw videcete koliko je lako bilo rudariti zimus ;)
 
Ja sam spreman, imam klimu u prostoriji, kucni ventilator, i tri spojene dvanaestice koje se nalaze iza 4 karte. Po potrebi doziram i palim ono sto je potrebno, a temperature drzim ispod 70 stepeni na nekih 65-70% obrtaja.
 
Meni idu do 71 stepen max po najvećim temperaturama do sad...ali nije mi jasno kako izvlačite po 600+Kh/s? Ja nikako da pređem 560....
 
Daj svoja podešavanja i kako si konfigurisao program.
 
Standardna podešavanja KurtK-a :) samo su klokovi na 950/1450
 
jeste ali kad bi ti pokazao moje experimente sa klokovima video bi da su ovi maximalni za 500kh/s... :D
Sa 1020/1250 dobijam manje...sad verovatno je do same grafije jer moji Asusi vole manje klokove GPU a veće memorije...A moguće je i da grešim negde,pa ste mi vi društvo uzdanica da sredim sve to :)
 
Odlucih i ja da se malo zanimam sa kopanjem ali cijeli dan pokusavam da osposobim GUIiminer.
Na cpu mi radi ali za vga imam problem

Kod:
2013-05-10 20:37:06: Listener for "50BTC": pool.50btc.com:8332 10/05/2013 20:37:06, Verification failed, check hardware! (0:0:Juniper, 664d17cd)

Koristio sam zadnje drajvere i sdk 2.8. zatim sam obrisao sve (cak sam brisao i OpenCL.dll i amdocl.dll) i ponovo instalirao zadnje drajvere ali stalno dobijam ovu gresku. GpuCapsViewer mi uredno vrti OpenCL demo.


Izvinjavam se u pitanju je GUIminer ne cgminer. Ako modovi misle da pitanje nije za ovu temu zamolio bih da je premjeste.
 
Poslednja izmena:
Da se nadovezem na predhodni post. Poslije 3 dana mucenja i rucnog brisanja drajvera rijesio sam gore navedeni problem uz pomoc amd cleanup utility. Sad sve radi on i bacam se na kopanje :)
 
Pozdrav, nov sam u ovome i isprobavam generalno cgminer pa nemam bas mnogo iskustva a ni znanja :)
Imam MSI R7870, povecah clock gpu-a na 1200 i uspeo sam da podesim da mi cgminer gura oko 450mhs sa diablo i poclbm kernelom sto se tice bitcoin rudarenja...ali imam problem sa litecoin rudarenjem. Nikako ne mogu da predjem nekih 200~300khs. Jel ima neko ideju sta bih trebao da setujem? Ovako sam setovao bat fajl, "cgminer --scrypt -o http://mine.pool-x.eu:8080 -user.1 -p pass --shaders 1280 --intensity 19 --worksize 256 -g 1"; pokusavao sam sa thread concurrency da podesavam manuelno, kernelom, lookup-gap, naravno OC kartice...nikako iznad 300khs.
 
Poslednja izmena:
Video sam to, ali ni taj settings nije pomogo, cak gore rezultate sam dobio =/
Vidim da dosta problema ima sa 7870 sto se tice ltc =[
 
Nazad
Vrh Dno