Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

treba naci resenje za teamwiever, ovaj 13 sa reset client ID nece vise moci (najavljuju tako)..
 
Ja sam poceo da koristim Chrome remote desktop, radi sasvim OK...
 
Jel ti je ba oba racunara 12? Stavi na oba, pa onda probaj

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Probacu na oba 13ku jer 13 imam sa reset ID forom. Sada je na racunaru 13 a na masinama 12.
 
Nemam reset ID za 12 pisem treci put. Ti imas?
 
Pa mozda nije potreban :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zaboravih.... kako i gde. da ubacim. bat. fajl kako bi nakon restarta poceo da kopa taj coin a ne onaj koji mi je stajao pre par meseci. Znaci da automatski prilikom podizanja sistema krene da kopa. Ne. mogu se. setiti gde. da. idem u start meniju...
 
Kopiras shortcut ***.bat u startup folder.
 
Kucas shell:startup u Run i napravis shortcut.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam najnoviju verziji. Ali jako je slabo koristim, sve radi kako treba


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko poslednjih dana probleme sa chrome remote desktop? Izgleda su nagurali neki apdejt i sve mi je pobrljavilo. Konektuje se čitavu večnost ili ni ne uspe da se konektuje samo vrti u nedogled. I što je najgore često kad pokušam da se konektujem restartuje se windows na remote mašini. Nekad se to desi čak i sa TW. Očigledno je bio neki apdejt, na većini rigova mi brljavi i neće da se konektuje a tw hoće. Na jednom rigu uopšte ne može da se uradi enable remote connection iako sam reinstalirao chrome i remote desktop app i host. Izbacuje "Failed to start remote access service", google nije dao rešenje. Stare boljke da ne pominjem, da i kad se konektuješ nekad jako laguje iako mi je odličan net na obe strane, ili pretane da reaguje na komande i klikove mišem a sliku vidim. To se dešavalo nekad i sa tw, verovatno namerno su to radili. A da ne pominjem najgoru stvar, kad i sve uredno radi, završiš posao i izađeš a majner (bilo clay bilo srbminer) samo stane, prestane da izbacuje new job i shares. Moraš da se konektuješ ponovo kad provališ da je stao pa da zatvoriš majner i ponovo ga pokreneš. To se dešava i na chrome remote desktop i na tw. Jadno. Sve je toliko bagovito smeće da nemam reči. Dva pitanja:

1. Ima li neki softver za remote acess (free ili dobar narodni) koji radi bez pogovora ali na sledeći način: Instaliram ga na obe mašine, gde imam kablovski brz net sa par mislisekundi pingom, zatim se on konektuje direktno jedan na drugi za max par sekundi (inače ću razbiti monitor) i to da ne ide preko nekog u$ranog pohlepnog servera koji želi $ ili da te prati i nadgleda, znači da se konektuje direkt bez "javljanja kući" da se Gadjan konektovao odatle tamo, tad i tad, i toliko dugo... Nego direktna veza, da zavisi samo od moje dve mašine i konekcije. Onda isključim apdejt i izbegnem "unapređenja" i ako mi u tom trenutku radi savršeno, hoću i za 50 goidina ako mi se ćefne da pokrenem i mora isto tako da radi, da se konektuje za par sekundi i svaki put bez pogovora, pucanja, brljavljenja. 2019 je godina, jel nema neko ko ume da napravi softver koji zaista radi, za ovako važnu i popularnu namenu koja je preko potrebna u današnje vreme. Meni to treba svakodnevno.

2. Ima li neko rešenje za tw smaračke popupove, nebitno nova ili matora verzija, samo da prosto radi, molim da mi javi na pp.
 
Poslednja izmena:
^
sad probao, kod mene radi normalno...
 
meni se na tv to nikada nije desilo, mozda zato sto imam premium licencu. Druga stvar kada ti miner stane znaci da si kliknuo negde na prozor minera, verovatno slucajno, i da je tu zaglavio. Testiraj i videces da je to.

1. remote desktop connection, free je, u windowsu je, podesi vpn i cepaj koliko hoces bez ogranicenja. samo pazi na sesije.

2. kupi licencu. ili imas ovde negde u postovima resetid ili tako nesto.
 
^ vjerovatno su mu nestabilne masine, tj na ivici stabilnosti, sto zna dovesti do takvih stvari sa tw.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Proverio sam jeste google nagurao apdejt za onaj remote desktop host, nešto je pobrljavilo, sad radi (manje više) tj nikad savršeno. Nekad mu i dalje treba dosta vremena da se konektuje iako je odličan net na obe strane.

U pravu je Marko ono stajanje je zbog kliktanja u prozor majnera. Samo što ja nakon završetka često namerno kliknem lol ne znam zašto, valjda da ga vratim u fokus da izbegnem da stane hahah a upravo je obrnuto.

meni se na tv to nikada nije desilo, mozda zato sto imam premium licencu

Pa logično. Nas sa free licencama zahebavaju. Ja kad sam deinstalirao TW tamo u ono polje zašto ga deinstaliram sam im napisao da su greedy bastards :D i da ću koristiti piratski + alternativnu free varijantu. Jer ono kad su ograničavali šatro na 5 minuta a u realnosti ne možeš da sastaviš minut da ti ne prekinu, samim tim ni da ništa uradiš, pa ti onda blokiraju na neko vreme, to je stvarno bio bezobrazluk i prevršilo svaku meru.
 
Poslednja izmena:
Ima ko to da radi umesto mene ;) takođe i da kompajlira majnere bez devfee ;)
Toliko na tu opasku
 
Nazad
Vrh Dno