Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Ispada da lazu za temp ? :) nemam Msi ne mogu da procenim jel tako ili ne. Sta si mu radio u biosu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa MSI je uhvacen da laze, tako se pricalo na forumu.
U SRBpolarisu imas tab FAN i tu podesis sta hoces, evo mojih podesavanja. A od ostalih podesavanja standardno, strapovi, voltaza, i frekvencije.
a3a9e9596b4b31a666b640d5f418d86b.png
 
Zanimljivo, da li ka da probam da malo radim na Sapp rx570 ??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa vidi ako ti radi ja to ne bih dirao, mene je zezao afterburner i resetovao mi se rig na svakih 10 minuta. Jednostavno program zabode karte i onda se i windows uspori i sve bude usporeno. Generalno mozes to sve zavrsiti za 20 minuta tako da mozes probati.
 
Necu onda, sve radi kao podmazano na -100/1152/2017 to je meni bila magicna cifra. ETC/ETH sve kako valja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li moze da se koristi za Zcash GPU MINER Optiminer 2.0?

https://github.com/Optiminer/OptiminerEquihash

Nikako ne mogu da podesim d se pokrene...puca cim pokrenem...ako neko moze da pomogne...moze i na pM...
Kako podesiti fajl.
 
Poslednja izmena:
Imam rx 580 4g samsung mem, stavio sam ubermix i rade mi na 30-31mhs na etheru, cclock 1150 i mem 2050, stavio u AB podesavanjima sam otkljucao voltage control ali i monitoring ali mi pise 0mv te u gpuz pise 1.03V, prema gpuz trosi mi svaka oko 120w, da li moze neki savet ili tutorijal oko optimizacije [emoji4]


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imam rx 580 4g samsung mem, stavio sam ubermix i rade mi na 30-31mhs na etheru, cclock 1150 i mem 2050, stavio u AB podesavanjima sam otkljucao voltage control ali i monitoring ali mi pise 0mv te u gpuz pise 1.03V, prema gpuz trosi mi svaka oko 120w, da li moze neki savet ili tutorijal oko optimizacije [emoji4]


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ubermix ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mod za samsug memorije, ukucaj na google imas i kopiras na strapove 1750 pa na vise

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imam jednu sa samsungom 480 pa gledam sta cu sa njom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam rx 580 4g samsung mem, stavio sam ubermix i rade mi na 30-31mhs na etheru, cclock 1150 i mem 2050, stavio u AB podesavanjima sam otkljucao voltage control ali i monitoring ali mi pise 0mv te u gpuz pise 1.03V, prema gpuz trosi mi svaka oko 120w, da li moze neki savet ili tutorijal oko optimizacije [emoji4]


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Izmeri na uticnici potrosnju mala je porosnja za 1.03v. Trose one sigurno 150w ili vise...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
treba da prebacim jedan rig na lokaciju koja ima proxy, zna li ko kako se podesava claymore ?ne uspeh da nadjem to a nije mi dosad trebalo.
hvala
 
da li prolazi sve bez problema kad se klonira UEFI win?
 
imam problem sa sgminerom (sgminer-gm_555-8).
kada ga pokrenem ventilatori na grafickama stanu. u pitanju su xfx rx 560 kartice.
takodje miner ne kontrolise ventilatore iako postavim parametre za fan. ne reaguje ni msi afterburner, jedino ako prvo ugasim msi AB ,upalim sgminer-gm pa upalim msi AB ponovo .
reinstalirao i menjao sam drajvere vise puta ,trenutno su blockchain beta.
na drugom kompu iste kartice rade , pa predspostavljam da je softverski problem.
imate li iskustva sa tim problemom kako da ga resim ?
 
Može li se preko Claymora namestiti/podesiti "Thread" opcija za kartice (koju imaju drugi mineri tipa xmr-amd-stak ili wolf miner) ?

Ovo pitam s' toga da sam na Wolf-u namestio "threads": 2, i "rawintensity": 912 opciju i dobijam 930h/s po kartici dok mi sa istim parametrima (-dmem 1 i -h 912) Clay daje 850h/s po kartici... ?!
 
Poslednja izmena:
Ma kako se podesava sgminer, ja sam na Clayu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
neo
kod clay mineri mu rade jedino sa T 1 , verzije 10 i 11 imaju opciju -dmem 1 koja simulira rad sa tread 2 (tako sam ja shvatio)
, ali to sve i jedino radi sa tread 1 , najverovatnije ne zna da napravi takav miner ,jer bi ga vec napravio.
koliko ne volim clay minere prisiljen sam da ih koristim a od svih minera najstabilniji i sa najvise h/s je 9,7!!?!?! cak i za za moje rx470 (4gb)!!! 9,7 -oko 650h/s hunix ,oko 624h/s elpida v11 max 630h/s hunyx ,oko 600 elpida. rx560 , posto jedino rade sa v10,11 tamo karte mi daju do 358 h/s.

SGMINER je def po prici najbolji ,ali ..ali kod mene ...

sgminer555
sa tread 2 na rx470 daje najvise 680 h/s(666 h/s elpida). poradi 10 minuta , 10 sati , nekad dan ipo i stane. zasto? ko ce ga znati, mesecima sam se xxx_ao probao promenim par komandnih linija, ponasa se isto. kada stane u prozoru navede koliko je radio i za to vreme koliko je sharova odradio, koliko reject i koji je prosek.sa tread jedan opcijom radi bez problema i zastajkivanja, ali naravno daje dosta manji hash.

sgminer555-8 daje malo manje sa T2 jedna karta uvek pukne bude ili sick ili dead. nije uvek ista. crkne random. kopanje nije potrajalo duze od 5 sati

wolf0 miner0,4 ,radi super sa t2 daje isti hash kao sg555 , ali hoce kao i kod sg555 da stane. sa rx560 hoce da radi ali i sa t1 i sa t2 daje isto oko 300 h/s
wolf 0,3 miner koji radi sa starim kartama baca mnogo manji hash oko 25% manje.


sgminer555-8
kod rx560ce sa t2 miner puca posle 2-3 minuta bez obzira koji rI postavim, sa tread 1 opcijom radi, ali daje manji hash oko 330h/s
ovde moram da napomenem da , na jednom kompu kada startujem sgminer ventilatori na 560 se zaustave ,mogu da ih pokrenem jedino kada ugasim msi afterburne i upalim ga ponovo.
pokusao da resim problem promenom i drajvera i msi afterburnera - bez rezultata

isprobao sam sgminer 555-8 sa 2x7950 2x 280. radi super i sa t1 i sa t2 nazalost 10-15% manji hash , temperature kartice u odnosu na kachur , clay 9,7 drasticno nize. nemam uradjaj za merenje potrosnje , ali bi rekao po temeraturi, da je drasticno niza. mozda nije losa alternativa , ako se zeli da se ustedi na struji.
7850,270(x) daju oko 300 do 350h/s i uvek mi pukne posle nekog vremena display karta(relativno brzo). karta crkne uvek i sa smanjenim rI. miner nastavlja da kopa bez problema bez te jedne sa t2 nisam uspeo da iscedim veci hash.

xmr-stack2.1
kod mene takodje rx560 sa t2 miner puca odmah, sa t1 radi stabilno i daje manje vise isto koliko i sqminer 555-8 dok kod rx470 dosta podbacuje ali radi stabilno.

lahaine

sgminer sa podesava preko conf.
evo ti jedan primer sa bitkointalka

{
"pools": [{
"url": "adresa 1",
"user": "YOURBTCADDRESS.WORKER",
"pass": "x"
},
{
"url": "adresa 2",
"user": "YOURBTCADDRESS.WORKER",
"pass": "x"
}],
"profiles": [{
"worksize": "8",
"name": "xmr",
"algorithm": "cryptonight",
"gpu-threads": "1",
"rawintensity": "1016"
}],
"default-profile": "xmr",
"no-extranonce": false,
"no-submit-stale": true,
"api-listen": true,
"api-port": 4028,
"api-mcast-port": 4028,
"api-allow": "W:127.0.0.1,W:192.168.1.1/24",
"temp-cutoff": "85",
"temp-overheat": "80"
}
ja na rx560 koristim bas tajworksize 8 , T1, rI 1016 moze i za rx 470 ili rI 512 sa t2

izvinjavam se ako sam udavio. nisam mogao krace ,a zeleo sam i da podelim svoja "iskustva" pa sam se ispucao
mogao sam krace da sam samo rekao da se tesko namestaju kartice na ostalim minerima, a da je najjednostavniji za koriscenje klej.
 
Super, hvala, probacu pa da vidim.
Procitah danas kod nekih rusa za miner Gatelessgate pa sam stavio na probu. Kad budu rezultati pisem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zawawa e njega sam zaboravio, za starije verzije vazilo je majne vise isto kao i za sgminer-gm mozda manji has i dobra stabilnost ali se nisam zadrzao puno. novije verzije nisam uspeo da pustim , jer mi je falilo dosta biblioteka .. pa sam odustao
 
zna li neko jos nacina da se sprece disk chekiranja i ostale glupisti pri naglom shutdownu? Ludim od ovoga vec deseti put jer "bcdedit /set {default} bootstatuspolicy ignoreshutdownfailures" ne radi posao. Sinoc sam istaliorao rig uhvati me u loop disk chekiranja svaki put dodje do 100% i vrati se nazad pa opet. Ne moze da se prekine...
 
Nađitei isprobajte ovaj miner "cast_xmr-vega-win64_081"
Ima podršku za R, RX i Vega seriju kartica i jedina obavezna stvar su BlokChain driveri sa AMD sajta!

Ili još bolja stvar, Simplemining sa donacijom od 2$ mesečno! razvaljuje!!!
 
Poslednja izmena:
zna li neko jos nacina da se sprece disk chekiranja i ostale glupisti pri naglom shutdownu? Ludim od ovoga vec deseti put jer "bcdedit /set {default} bootstatuspolicy ignoreshutdownfailures" ne radi posao. Sinoc sam istaliorao rig uhvati me u loop disk chekiranja svaki put dodje do 100% i vrati se nazad pa opet. Ne moze da se prekine...

Menjaj verziju win10. I ja izludeo od toga dok nisam promenio win...probaj win 10 pro v.1511 july 2016.
Ja vise nemam tih muka otkad sam stavio ovu verziju.
Naravno iskljuci update



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
radi se o tome da mogu da ga ugasim 100 puta a 101 put ce samo da se izglupira..Nema nekog pravila, znaci u 99% slucajeva nemam problem ali kad imam kao npr ovaj od sinoc kostace me 50e i sat vremena min. Windows 10 X64 8in1 RS2 Build 15063.608 en-US Sep 2017 {Gen2} ovaj koristim. Narucio sam power swicheve, ugradjivacu ih od sada u rigove, to bi trebalo da resi problem
 
Nađitei isprobajte ovaj miner "cast_xmr-vega-win64_081"
Ima podršku za R, RX i Vega seriju kartica i jedina obavezna stvar su BlokChain driveri sa AMD sajta!

Ili još bolja stvar, Simplemining sa donacijom od 2$ mesečno! razvaljuje!!!

Koliko bacaju Rx480 i RX 580?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moje 570ke i 580ke bacaju oko 920-930h/s respektivno.
Majner razvaljuje kako radi, konfiguracija je jednostavna i nema stale shares ili rejected shares-a!!!
Evo mog run.bat fajla:
cast_xmr-vega -S (pool_address:port) -u (wallet.wallet_id.rig_name/email) --forcecompute --fastjobswitch
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li dobro racunaju ovi online kalkulatori,jer nisam probao da pustim monero jos uvek na RX karticama, ali po njima ispada da bi rig za 6 RX kartica bacio oko 6000 h/s i nekih 400$. A ETH ispadne oko 500$.
Nije mala razlika po rigu



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako R9-ke daju na moneru sa tim Cast-XMR minerom? Jel probao neko?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno