Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

A podesavanja u biosu jer je i nastao problem od vadjenja baterije sa ploce...
To ti pogledaj i probaj u biosu Mining opcije....PCI Gen1,Gen2,Auto....i tako to
Extenderi tu nisu sigurno...
Proveri slobodnog mesta na hdd koliko imas i pogledaj virtual mem koliko ti je...
 
Extenderi zamenjeni svi a bilo je i menjanja medjusobno medju karticama extendera. Provereni su. Nije ti sugurno l. Mesta na hardu ima 25GB. virtual memory je 32Gb na 4 kartice samo. Znaci ima i vise nego dovoljno.
Jedino rizere u biosu da vidim da li ima nesto sa tim GeN veze
Win 10 je u pitanju

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mesta ima,Virtual je mnogo vise nego sto treba ali to ne moze da smeta...extenderi nisu to sam ti vec napisao...
Samo podesdavanja u Bios-u 100%
Jesi rekao da si vec uradio DDU + novi drajveri + patch ?!
U samom driveru znas da moras da ukljucis Compute mode...to i da ne spominjem?!
 
Mesta ima,Virtual je mnogo vise nego sto treba ali to ne moze da smeta...extenderi nisu to sam ti vec napisao...
Samo podesdavanja u Bios-u 100%
Jesi rekao da si vec uradio DDU + novi drajveri + patch ?!
U samom driveru znas da moras da ukljucis Compute mode...to i da ne spominjem?!

Nemam AMd settings. Iz Device Menagera je update drivera uradjen . Do sad nikad problem. Mada, u biosu ta ploca nema podesavanje svakog slota nit mining mode. Samo PCIe 2 slot. Link speed je na Auto. Mada je uvek i bio tako podesen. Ili mi je Win10 izbrljavio ili nesto peto sto nisam jos video
DDU urdjen pet puta i driveri i patch 1.4.6 .....

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja bih podigao novi win da budem načisto, nije to mnogo vremena, i probao samo jednu karticu za početak.

Pitanje:
Da li šljaka majning na mobilnom internetu? I ako šljaka stabilno, koliko troši mesečno, koliko treba GB? Koji paket je najisplativiji? Pripejd, postpejd?
 
Poslednja izmena:
Ja bih podigao novi win da budem načisto, nije to mnogo vremena, i probao samo jednu karticu za početak.

Pitanje:
Da li šljaka majning na mobilnom internetu? I ako šljaka stabilno, koliko troši mesečno, koliko treba GB? Koji paket je najisplativiji? Pripejd, postpejd?

Novi Win +1

Problem sa mob internetom je u pingu,imacete vise stale-ova
Inace interneta potrose smesno...
 
Jel ima neki jeftiniji paket (za 4 riga treba) i koliko je za njih potrebno GB?
Ili je taj vip za 1100 din mesečno "best buy" ?
 
Bice novi Win, nema druge... sve sam probao ali i dalje isto. S’tim sto sad krene sa pravim hash-om i padne na polovinu brzinu ubrzo. Vidi se kako pada hashrate. Reinstaliracu Win i to je to


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima neki jeftiniji paket (za 4 riga treba) i koliko je za njih potrebno GB?
Ili je taj vip za 1100 din mesečno "best buy" ?

Pokreni konekciju na jednom rigu u neko doba dana i pogledaj status posle 24h i vidi protok koliki je bio za 24h...
Pa izracunaj sam X 4 riga X 30 dana

Ja sam pustao sa telefona hotspot i zakacim ruter na telefon,sa koga mi ide net na 4 riga (u slucaju da mi ne radi SBB,desavalo se ali retko) e sada slagacu te,nesto mi je bas smesna potrosnja bila,tipa 300mb za 24h na 4 riga,sto znaci mesecno i 10Gb bi bilo dosta
Ali tu ti ne ulaze update-ovi i sedenje na TW...to trosi dodatno i mnogo vise...
 
Pokreni konekciju na jednom rigu u neko doba dana i pogledaj status posle 24h i vidi protok koliki je bio za 24h...
Pa izracunaj sam X 4 riga X 30 dana

Ja sam pustao sa telefona hotspot i zakacim ruter na telefon,sa koga mi ide net na 4 riga (u slucaju da mi ne radi SBB,desavalo se ali retko) e sada slagacu te,nesto mi je bas smesna potrosnja bila,tipa 300mb za 24h na 4 riga,sto znaci mesecno i 10Gb bi bilo dosta
Ali tu ti ne ulaze update-ovi i sedenje na TW...to trosi dodatno i mnogo vise...

Na TW svakako vise nema sedenja [emoji16][emoji16][emoji16] 5 minuta i paljba


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Brisi drivere I instaliraj nove sa sajta... Posle samo u opcijama uključi compute mode
 
Jel ima neki jeftiniji paket (za 4 riga treba) i koliko je za njih potrebno GB?
Ili je taj vip za 1100 din mesečno "best buy" ?

vip kucni net ti je idealan. rig bi trebalo da ti trosi 2-4 giga mesecno. Zavisi koji miner pokreces. Claymore trosi malo dok recimo, Cryptodredge dosta vise..
Koliko god da trosi, tih 100 giga ne mozes potrositi sa 4 riga. Cak i da potrosis 100gb (a sa 4 riga neces 100%), bas te briga. Imas neograniceno 2/2 sto ti je sasvim dovoljno
 
Hvala. Onda znači biće taj vip, ako sbb unifi ne bude šljakao dobro, tj ako bude pucala veza. Nisam ga nikad koristio tako za stalan pristup, samo se kačio povremeno telefonom.
 
Nisam radio sa Phoenixom nikad. Mogao bi probati. Koja su podesavanja? Jel ima neki bat?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala. Onda znači biće taj vip, ako sbb unifi ne bude šljakao dobro, tj ako bude pucala veza. Nisam ga nikad koristio tako za stalan pristup, samo se kačio povremeno telefonom.

3 godine korstim Vip i samo jednom je zabagovao. A sto se potrosnje tice...neces potrositi tih 100gb ni sa 40 rigova sa Clamyore..
 
Ma verujem nego kažem prvo ću da probam sbb unifi pošto je to džabe
 
Sbb unifi više ne radi nego što radi, probao na više lokacija i isključio. Dobra zamisao, ali moraju još mnogo toga da urade. Sve u svemu, radije bih platio 10 GB 1000 din, nego besplatno da koristim taj užas.
Svejedno, probaj, ali mislim da nećeš biti zadovoljan.
 
Telenorov mobilni net radi perfektno. Najbolji signal ima i nema nikakvog pinga. Samo se podesi u ruteru u zavisnosti od lokacije da se fiksira 3g ili 4g (jer po defaultu on sam menja). 20 rigova potrosi manje od 10gb mesecno. 1600din po rudniku kosta tako da nije skupo. Najbolje resenje za rudarenje. Ne postoji ni jedan razlog da se bakces sa uvodjenjem ADSL iako imas uslove jer ponavljam, telenor ruter radi perfektno. A uvek mozes da ha selis gde hoces
 
Poslednja izmena:
Ma ne nego je privremeno rešenje pa je bitno da bude plaćanje svaki mesec bez ugovorne obaveze
 
Nađeš provajdera kupiš od njega opremu za wireles 5g i plaćaš svaki mesec net dok ti treba .
 
Nađeš provajdera kupiš od njega opremu za wireles 5g i plaćaš svaki mesec net dok ti treba .

Pa da ali oprema ko zna koliko.. 100 eura..

Sad sam proverio za onaj vip kućni net za 1100 din, pa i za to treba ugovorna obaveza?! Ja sam vas shvatio suprotno.

Meni treba privremeno rešenje (mesec-dva-tri) za prostor gde nema mogućnosti za adsl/kablovski. Šta je najjeftinija opcija?
 
Ima u susednoj zgradi otvoren wifi ali čak i jaka usb kartica s antenom jedva dobacuje :D kroz ploče i zidove, dok u hodniku zgrade radi ekstra ali meni naravno treba u sobi.
 
Spoljna wifi antena,pravljena...ima na KPu po 2-3000rsd...i kazes duzinu kabla koja ti treba...zakacis tu antenu na spoljni zid sobe (napolju) i uperis ka toj zgradi.
Na kraju tog kabla ti naprave konektor kao na usb wifi antenama...odvrnes fabricku,zavrnes kabal i ceo kraj je tvoj...ja takvu jednu imam na krovu vec 5-6 godina...
 
Samo da kažem da radi unifi od onda dosta dobro, samo je jednom pukla veza. Ali nije hteo da se automatski rekonektuje, morao sam lično da dođem i čačkam, restartujem..

Pitanje:
Ako na win10 zamenim matičnu ploču identičnom (asrock h81 pro btc), to pretpostavljam neće praviti nikakve probleme, čak neće trebati ni neko čačkanje? Mislim da sam ranije to radio na nekim rigovima i da je win sam sredio drajvere.
 
menjas slobodno sta oces, namestice se win sam, ne brini nista, moze i razlicita ploca, bice sve ok
 
Nazad
Vrh Dno