Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Kad se pojavila osmica mislio sam ne moze nista gore od ovoga ..bukvalno na core I7 trebalo 10 sekundi da npr se pokrene ugradjena aplikacija za vreme..toliko bio iritirajuci windows da je to bilo neverovatno ...ukljucim prastari IBM laptop sa Win XP i sve letelo u odnosu na win 8 sa Core I7 procesorom ..i sad WIn 10 koji hoce sve na silu ..toliko neverovatnih stvari koje mi se desile sa njohovim updatom da mi cak jedan update obrisao programe koji mi sluze za posao kao fora nisu bili kompatibilni sa win 10 (a do tad radili bez problema) a nije me ni pitao dal ce da obrise ..samo ih sve izbrisao i trebalo mi dva dana da sve instaliram opet i podesim .
Ovo za update sam sve probao sto postoji na netu i izgleda da samo ovo da prebacis na metric conection pomaze ali dalje stalno iskace onaj pop up prozor kao ajd prebaci se da skinem update
 
Kad se pojavila osmica mislio sam ne moze nista gore od ovoga ..bukvalno na core I7 trebalo 10 sekundi da npr se pokrene ugradjena aplikacija za vreme..toliko bio iritirajuci windows da je to bilo neverovatno ...ukljucim prastari IBM laptop sa Win XP i sve letelo u odnosu na win 8 sa Core I7 procesorom ..i sad WIn 10 koji hoce sve na silu ..toliko neverovatnih stvari koje mi se desile sa njohovim updatom da mi cak jedan update obrisao programe koji mi sluze za posao kao fora nisu bili kompatibilni sa win 10 (a do tad radili bez problema) a nije me ni pitao dal ce da obrise ..samo ih sve izbrisao i trebalo mi dva dana da sve instaliram opet i podesim .
Ovo za update sam sve probao sto postoji na netu i izgleda da samo ovo da prebacis na metric conection pomaze ali dalje stalno iskace onaj pop up prozor kao ajd prebaci se da skinem update

To bi trebalo da je ovo? To radi samo na WiFi, ima li nacina i na ethernet?

https://lifehacker.com/enable-metered-connection-to-delay-windows-10-updates-1723316525
 
Poslednja izmena:
Zaza nas bas 1709 zato sto poj*be drajvere za grafiku, pa treba na svakoj masini ponovo uninstall/pa install/pa patch... pa tako na svakoj masini... k'o rudar da si u rudniku.... s*rem im se na update!
Da napomenem da su nvidie 1060 sve. Jel to zeza za Amd grafike ili i za nvidie?

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Imam 2 problema...evo o cemu se radi.
1) Hocu da probam da kopam malo Ethereum Future.Algo je nist5 i na netu sam nasao kao neka podesavanja za 1070 u afteru ali nekima baca 45-46 Mhs na 65-70 pl dok meni 38-39 na 80 pl.Pokusao core i mem da menjam al ybga...
Da li je beko kopao taj algo sa 1070 karticama i da li moze da podeli iskustva za podesavanja??
2) Koristim ccminer,ima li neki drugi miner mozda bolji?
3) Wallet je sinhronizovan bio prvi put kad sam ga ukljucio.Sad ga pokrenuo ali je zapeo na nekom bloku i pise 40h kao da je proslo i stoji u mestu.Isao sam na njihov kanal i objasnili su kako to da se ispravi,navodno skines wallet,pokrenes ako zakuca ugasis ga pa obrises foldere blockchain itd...ja nemam nikakve foldere i od gomile stvari koje su okacili,ja sam skinuo samo .exe fajl.Da li mi trebaju i ostali ili ne jer druga dva fajla koja sam skinuokada pokusam da pokrenem upaki se crni prozorcic kao u dos i nestane.Do sada sa drugim coinima nisam imao problem.Takodje skinem samo taj exe fajl i pokrenem,on se sinhronizuje i updateuje i radi.Ovde nesto zeza.Ima li ko resenje ili zna sta bi trebalo da uradim?Mogu cak sa njihovog kanala prekopirati sta su napisali pa ako se neko razume da pomogne.
Unapred hvala i ipak su 3 pitanja :d

---------------------------------------------------------------------------------

Evo sa kanala kako se resava problem...

Dear frieds!
We find solution. To fix problems with blockchain (wallet not sync or coins do not receive) you must update your wallet. Download it from our official github (https://github.com/ethereumfuture/ethf/releases/tag/V1.3.2.1) and run. If wallet not sync, stop wallet, delete folders /blocks and /chainstate, run wallet

----------------------------------------------------------------------------------
Evo sta sam ja skinuo samo od svega ponudjenog...treba li sve,jos neki fajl?

http://prntscr.com/iu6tk6
 
Poslednja izmena:
3.)
Vidi šta imaš u C:\Users\{tvoj_user}\AppData\Roaming i u folderu za taj wallet, trebalo bi da se Ethf.
Vidi šta u njemu ima, i obriši foldere koje su napisali, samo nemoj neki wallet.dat fajl da brišeš ako si primao neke coinove ili koristiš tu adresu jer možeš da se pozdraviš sa njima ako nemaš backup privatnih kljuceva.

Dešava se tako da se corrupatuje lokalni blockchain, desilo mise nesto slicno na zcash4win walletu, mada taj je btc pandan, a ovo je nesto drugo, ali 99% slican problem.
 
Tamo nemam nista :( samo folder intel.Sve u svemu...bolje onda da saljem na menjacnicu direktno pa kako bude...
 
Pa mora negde na harddisku da se syncuje blockchain, a jos ako je full, onda sigurno bi ga nasao osim ako ga negde drugne nisu zaboli po defaultu.
 
Desi mi se u klejmoru nekad ovo “watchdog: GPU 0 hangs in OpenCL call”.
Sta znaci ovo?
Odradi otprilike 300-400-500 sherova i onda se desi. Nekad na toj karti posle toga smanji hashrate i moram restart riga da se vrati normalan hr. I kad se to desi uopste ne zaledi rig niti izleti iz klejmora, samo se nanivo poveze i vozi dalje, samo sto kazem nekad smanji hr i pomaze samo restart.
U hwinfo nema gresaka.
Zna li neko rijesenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Proveri riser?

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Da nije previše overklokovana ili undervoltovana? Vidim da je to čest razlog za tu grešku po iskustvima ljudi sa stranih foruma. Takođe reinstalacija sistema kažu da pomaže.
 
1175/2250 850/900mV. To mi se pocelo u zadnjih 10tak dana desavati.
Sa ovim klokovima i naponima nema gresaka u hwinfo.
Sad nesto razmisljam moguce da je do klejmora u to neko vrijeme sam stavio 11.4, probacu sutra 11.5 da vidim sta ce se desavati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bi probao klokove 2500/3800, moguce da onda ne bi bilo erora???

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Pametan si.
Na druge dvije karte radi bez problema, a i poznato je da micron moze na ovoj frekvenciji raditi. Tako da nekad je pametnije sutiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prevelik overklok. Meni se isto desavalo iako HWInfo nije pokazivao greske, karta je izbacivala zbog prevelikog OC-a. Smanji OC i prestace :)
 
Ja bi probao klokove 2500/3800, moguce da onda ne bi bilo erora???

Sent from my P8000 using Tapatalk
Hahaha. A mislim stvarno, guraju te jadne karte u panj.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pametan si.
Na druge dvije karte radi bez problema, a i poznato je da micron moze na ovoj frekvenciji raditi. Tako da nekad je pametnije sutiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ponekad me nerviraju "iskusni" forumaši što neće da odgovore nego pametuju, ali zaista nekada jedini suvisli odgovor može biti "pročitaj, pa onda pitaj šta ti nije jasno", ali hajde:
1. To što je "poznato" da kartice rade na nekoj frekfenciji apsolutno ne znači da će svaki pojedinačni primerak raditi na maksimalnim podešavanjima. Rečeno i dokazano u praksi milion puta.
2. Na sve strane piše da novi Claymore 11.4 i 11.5 imaju problema sa nategnutim tajminzima i klokovima (ali izvlači dodatnih 2-3% u brzini) i da je rešenje ili spustiti malo ili koristiti -oldkernel 1 u komandoj liniji.
Ja sam spustio klok memorije za svega 5Mhz i radi brže i stabilno, a pre toga je pucalo, a sa -oldkernel sam imao oscilacije tj. povremeno neka kartica umesto na 30 radi na 20-25, pa se posle 20-30 sekundi vrati na normalu.
 
Poslednja izmena:
Natezanje je u sprezi sa isplativoscu, ici ce to Neshicu uskoro na tvoje preporucene vrednosti :D.
 
Kopam dual ETH + XVG , kako je moguce da mi na Nanopool-u pokaze da sam imao Last Reported Hashrate 0 , dok u Clayu sve izgleda OK , nakon restarta minera se sve sredilo tj poceo mi se pokazivati hashrate na Nanopool . Posle mi padne na pamet da pogledam sta kaze Antminepool , sta se desilo tamo , da li je bilo sve normalno i naravno sve je OK . Nista mi nije jasno , jel imao neko ovakve avanture sa Claymore 11.5 , da li je do njega , Nanopool-a , bem li ga ?

Nanopool

https://s17.postimg.org/oxoiffqtb/Nano.png

Antminepool

https://s17.postimg.org/9ax92gakv/Ant.png

I sto je jos veca fora , nema prijavljen hashrate a imam accepted shares itd , opste ludilo , ovo mi se ikad nije desavalo . Zna li neko sa bi moglo biti ?
 
Proveri samo da ti kojim slučajem nije zabo miner. Naizgled prikazuje da je sve ok ali kada pogledaš vreme koje prikazuje, kasni sat vremena ili sl.
 
Restartovao sam ga a nisam gledao vreme , na oko je delovalo sve OK . Mozda je najsigurnije da se vratim jednu verziju unazad 11.4 , za dlaku manje daje ali nisam imao nikakvih problema , vise sumnjam u njega nego u Nanopool .. Samo me buni to sto za XVG pokazuje sve OK , gremlini :p
 
Imam mini rig od dve kartice 580 i 570 obe su od 8gb.
580 kopa 31,5~ mh/r a 570 dopa-29.3Mh/r~ ukupno imam oko 60.8~
Voltaza na 580 mi je oko -88 Volti i na 570 je -79Volti sto mislim da je solidno.

Moj problem je sa Team viewerom, naime kada se prikljucim na rig 580 prestaje da kopa h/r je 0 cim iskljucim team viewer tj ne gledam vise desktop riga, sve se vrati u normalu.Predpostavlajm da da je do TW tj da je graficka previse opterecena da li da predjem na integrisanu graficku od maticne ili to moze da bude problem prilikom mininga?
 
Imam mini rig od dve kartice 580 i 570 obe su od 8gb.
580 kopa 31,5~ mh/r a 570 dopa-29.3Mh/r~ ukupno imam oko 60.8~
Voltaza na 580 mi je oko -88 Volti i na 570 je -79Volti sto mislim da je solidno.

Moj problem je sa Team viewerom, naime kada se prikljucim na rig 580 prestaje da kopa h/r je 0 cim iskljucim team viewer tj ne gledam vise desktop riga, sve se vrati u normalu.Predpostavlajm da da je do TW tj da je graficka previse opterecena da li da predjem na integrisanu graficku od maticne ili to moze da bude problem prilikom mininga?
Probaj da smanjis ethi

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Koristim Dwarfpool miner i vec mi je sve podeseno nisam upoznat sta trebam da smanjim u bat fajlu?Da li je to isto za bilo koji mining bata fajl pool?
Koji koristis miner ? Claymore pretpodstavljam.
Ako je clay samo na kraj bat fajla dodaj -ethi 6 ili 5 cisto da provjeris, ako radi onda stavi 6,8 (6ti je za prvu karticu ako je 580 a 8 za drugu (posto je 8 default vrijednost) ako imas jos kartica dodas toliko 8)

Probaj to ako ti ne rijesi malo klok smanji na njoj

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno