Šta je novo?

PC Practic - iskustva sa naručivanjem preko web-a..

boki460197

Cenjen
Učlanjen(a)
02.04.2013
Poruke
1
Poena
151
Da li je neko naručivao preko sajta PC Practic, interesuju me vaša iskustva pošto bih želeo da naručim neke delove kod njih.. I jel imate da predložite još neku web prodavnicu da ste već kupovali kod njih..
 
Evo ja upravo cekam da mi stigne asus xonar dgx od njih...inace imas dosta sajtova koji salju pouzecem i svi su ok...emmi,gigatron,winwin,tehnoms,computers.rs,atom,duocom...od svih sam porucivao i sve je bilo ok...
 
PC Practic je isto sto i winwin, emmi, jer su svi deo alti grupe... Tako da ne bi trebalo da imas problema bar sto se porucivanja tice.
 
Kao sto dule0911 kaze,oni su deo Alti grupe ( WW,emmi,PCP ).
Ako oni nisu uvoznici,na isporuku ponekad moras da cekas par dana ( dok roba iz magacina uvoznika ne stigne u glavni Alti magacin u Cacku ).
 
Narucio sam preko njih, i apsolutno sve stize za 2-3 dana. Najbolje ti je na EMMI-ju, jer svi diluju iz Alti-ja, a na emmiju ti je dostava najjeftinija (cim predjes 1000, odmah je besplatna). I cene su im najnize u Srbiji, definitivno!
 
mene su iz practica zavlacili 10 dana za memoriju. jedan kit rezervisao istog dana i na kraju mi javljaju da su ga nekome prodali da bi mi posle par minuta javili da su mi ''ucinili'' i uspeli da vrate, katastrofa...

problem kod svih radnji je sto bez blama pisu na svom zvanicnom sajtu da je artikal na stanju ili lageru ali to fizicki ne postoji i onda nastaju problemi.
pay pal bi nam resio sve probleme...
 
To sto pise na sajtu znaci da ima u "ponudi". Ali da, ponekad ima nesto na sajtu sto nije dobavljivo u datom momentu.
 
treba da napisu ''dobavljivo'' ili da treba naknadno proveriti dostupnost.
kada je nesto na stanju znaci da je fizicki prisutno.
sta da sam dosao da kupim licno a ne preko weba?!
 
pa nista, isto bi cekao dok stigne iz magacina, zato niko vise i ne kupuje licno xD
 
u svakom slucaju se dobro zna sta znaci ''na stanju'' a licno sam prestao odavno da kupujem...
 
Narucio sam preko njih, i apsolutno sve stize za 2-3 dana. Najbolje ti je na EMMI-ju, jer svi diluju iz Alti-ja, a na emmiju ti je dostava najjeftinija (cim predjes 1000, odmah je besplatna). I cene su im najnize u Srbiji, definitivno!

Sa emmi-jem sam uvek imao pozitivna iskustva. Na pitanja mejlom odgovaraju odmah, ako kažu da nešto imaju u radnji, to stvarno bude tako. Zamenili su mi laptop sa mrtvim pikselom, iako nisu bili dužni to da urade (treba da bude 3 piksela da bi se dobilo pravo na zamenu). Uglavnom naručena roba stiže sledećeg dana (i za artikle gde je navedeno da je isporuka 2-3 radna dana).

A imao sam i slučajeva sa drugim firmama (bcg....) gde naručim stvar koja nikada ne stigne i to je naručeno ne preko web-a, nego telefonom.
Ima par firmi gde su prodavci i oni koji primaju porudžbine kao sa Marsa pali, niti oni znaju šta ih pitaš, niti se nešto cimaju da te usluže... (w-w, thmn...)
 
Ja sam u Pc Partic-u porucio preko neta Muskhin ram memory 2x8gb,kasnio je pkaet 1 dan ali sve u svemu je bilo ispotovano faktura racun pisana garancija itd..Inace City Expresom salju pake.Opet je Emmi povoljniji od njih sto se tice kupovine, osim kad u Pc Praticu ima akcije za njhiove prozivode cene znaju da bude dosta povoljnije..
 
I ja sam primetio da je emmi najjeftiniji... Mada mi nije jasno zašto tri firme iz iste grupacije imaju različite cene, zna li neko?
 
Bas tako..I meni nikad nije bilo jasno zasto je emmi jefitiniji,, :)
 
PCPractic = WinWin = Emmi = stagod da jos imaju
 
Pre par meseci sam neku flesku narucio kod njih u cetvrtak a stigla mi je tek u utorak!
 
To je nedopustvo, roba treba da stigne stradan sem ako je upitanju subota i nedelja
 
A najveći biser od svega je ona varijaata Ako nađete jeftinije imate popust bla bla bla, ti navedeš neku od ovih prodavnica i onda usledi odgovor e to za njih ne važi zbog bla bla bla

p.s.
Inače PC practic je odličan dok nezatreba reklamacija e onda sledi zavlačenje zovi ovaj broj a na tom broju ovaj drugi pa treći pa četvrti, onda zovi ovog pa ti se javi taj onda posle 10 dana ja više nisam zadužen(a) zovi ovaj broj itd
 
Poslednja izmena:
To je nedopustvo, roba treba da stigne stradan sem ako je upitanju subota i nedelja

To nije uvek fizicki izvodljivo. Ako narucis robu do 12-13h, moguce je da ti stigne sledeceg dana, jer city i sl. kurirske sluzbe ne skupljaju robu ceo dan. Takodje, nekad je robu potrebno poruciti od dobavljaca ili iz magacina, pa se tek onda salje, i tu se gubi jos jedan dan.
 
nije mi jasno zasto robu ne drze u BGD-u nego cekas dok je dovezu iz Cacka ili nekog drugog mesta.
zasto jednostavno ne drze makar po jedan komad na stanju koji moze odmah da se kupi.

koliko kapiram, prepusteni smo trenutnom prodavcu na kog naletimo, koji je po struci pekar ili neki mesar i od njegove sposobnosti zavisi kada ce i da li ce komponenta stici.
 
Ja sam skoro imao izuzetno lose iskustvo sa firmom alti iz Cacka,poslali mi nesto sto nisam narucio :) a bas se zadesilo da sam taj dan cekao neku isporuku od aks-a i da nisam bio kucu,keva primila posiljku i kad sam dosao kuci booom. Natezao sam se sa ludacima mesec dana da bi mi pare vratili,uzas.
 
nije mi jasno zasto robu ne drze u BGD-u nego cekas dok je dovezu iz Cacka ili nekog drugog mesta.
zasto jednostavno ne drze makar po jedan komad na stanju koji moze odmah da se kupi.

Zar misliš da je realno da drže u svakom shopu koji imaju nekoliko hiljada artikala na stanju? Propali bi tako kroz par meseci...
 
ne moraju bas sve sto je uvezeno ali mogu trenutno aktuelne i novije stvari da budu dostupne.

problem je i sto veliki broj radnji kasni po par meseci sa azuriranjem necega sto nije dobavljivo. pre vise od mesec dana sam poceo da jurim jos jednu istu graficku koja je tada naprasno nestala a jos uvek uredno skoro na svim sajtovima pise njena cena i dostupnost a sigurno ne mogu da je nabave.
 
Meni je iz atoma sve stizalo za jedan dan, sa Jakova za 2.
 
Vidim tema dugo nije aktivna, pa rekoh da napišem svoje iskustvo.
U nedelju uveče sam naručio digitalni aparat sa sajta.

Dobio sam generički mejl potvrde, prošao je ponedeljak i ništa, u utorak ništa, ja ih pozovem i devojka sa call centra kaže da će proveriti i pozvati za 2min, naravno da nije pozvala, posle par sati sam ja pozvao. Javio se lik, kaže da još nije poslato, da mora dobavljač da im pošalje MOŽDA U SREDU digi.apar. pa će onda oni tog dana meni i da ne brinem :d

Neverovatno mi je ovo amatersko ponašanje firme u 2020. Slično sam doživeo u gigatronu, ali kod njih mnogi kupuju pa kao ajde jasno je što. Ali PCpractic je u pitanju, ne verujem da imaju previše posla, jako me nervira što ne jave da nema na stanju da ne čekam uzalud, nego ja sam jedva dođem do informacija a daću im 200e kad sve stigne. Strašno... Jako neozbiljno.
 
Poslednja izmena:
Ista situacija kod mene [emoji23]
Juče poručio, dobio potvrdu porudžbine i tajac...ja ih zvao kaže moram da proverim da li ima, ja mu kažem proveri pa mi vrati mejl da znam...i naravno ništa.
Šta reći, kriminalno ponašanje. Web Shop samo na papiru.

Sent from my Nokia 8 Sirocco using Tapatalk
 
Čisto malo osveženje teme.

Večeras gledam cene ssd-ova pa nađem nešto povoljno kod njih, rekoh da progulam. Nisam pazario tamo 5+ godina.

PC Practic je po mojoj logici izašao iz Alti priče pre prodaje grupe (Alti, WinWin, Emmi) Roaming-u, vlasniku Tehnomanije.
Ako se ne varam ranijih godina sajt je često bio nedostupan a domen aktivan. Čuvan?
Na APR-u stoji, kao i kod njih na sajtu da su osnovani u maju 2019. i u registru su pod imenom
PBD UNION DOO ARANĐELOVAC
Dakle neko je otkupio brend. Valjda su se uigrali do sada? Možda nešto ipak poručim.
 
Nazad
Vrh Dno