Šta je novo?

Razer misevi (opsta tema i diskusije)

M!ST!CX

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2004
Poruke
2,309
Poena
380
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD TR2 2920X @4.3GHz Full Custom Watercooling
Matična ploča
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
GPU
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING
Storage
Samsung M.2 NVMe 950 PRO 512GB + GIGABYTE M.2 NVMe 512GB + Samsung SSD 850 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + QNAP TS-431P2 @ 12TB
Zvuk
Logitech Z-5500 Digital
PSU
EVGA SuperNOVA G2 850W
Kućište
Phanteks Enthoo Evolv X
Monitor
27" 27GP850 Nano IPS 180Hz + 27" LG 4K UK650-W + 27" ACER V276HL
Miš & tastatura
Corsair K70 MK.2 & Razer Lancehead Tournament Edition @ Razer Gigantus
Ostale periferije
Razer Nari 7.1
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A34 5G
Pametni uređaji
Samsung Galaxy watch 3 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zeleo bih da ova tema postane opsta tema sto se tice Razer miseva, gde bi ljudi iznosili svoja iskustva sa njima. Povod je taj sto se neki zale kako imaju velike probleme sa Razer misevima dok su drugi prezadovoljni i nemaju takve probleme. Zeleo bih da probamo da utvrdimo gde je problem i sta ciniti. Citatajuci puno po netu sto se ove problematike tice, zakljucio sam da postoje veliki problemi sa driverima, stoga bih voleo da pokusamo u ovoj temi jedni drugima da pomognemo, ne znam koliko vlasnika Razer miseva postoji na forumu, ali se nadam da ce ova tema zaziveti i imati neke koristi.

Evo kako stoje stvari kod mene, posedujem Razer Diamondback jedno 5 godina, radio je savrseno na XPu, na win 7 beta, pa i na zvanicnom win 7, uz uvek instalirane diamondback drivere. I ako sam u tom periodu promenio par procesora, ploca je ostala ista. Prilikom ponovne promene ploce i procesora, nastaju problemi, u pitanju je prelazak sa P35 na P45 socket, ista instalacija windowsa. Mis potpuno nasumicno zna da se diskonektuje i da se ponovo ukljuci, pritom svo vreme svetli, vidi se da nije u pitanju hardverski kvar. Menjao sam usb portove, misleci da je mozda neki problem sa plocom, isto se desavalo, povezao sam misa na lap top, bez drivera, i mis radi savrseno, bez prekida i anomalija, nije tesko bilo utvrditi da je problem bio do drivera. Za 6.02 verziju diamondback drivera stoji da podrzava xp i vistu, x86/x64 verzije, ne stoji da podrzava i win 7, takodje driveri su postavljeni davne 2007 a modifikovani su u maju 2011, svega par meseci nakon zvanicnog izlaska windows 7. Moje veliko pitanje je, posto je ocigledno da ipak nije problem u nekompatibilnosti sa win 7, posto je mis par godina radio bez greske na istom, zasto su se pojavili problemi sa driverima nakon promene ploce (nemam viruse, malware i tako te gluposti). Mis koristim sa driverima iz prostog razloga zato sto bez njih ne radi on-the-fly sensitivity koji stalno koristim i koji mi je jako bitan, to je i glavni razlog zasto koristim samo i bas Razer mis, jer drugi misevi nemaju tako dobru regulaciju osetljivosti misa(imaju + i - na tasterima ili jedno dugme za promenu DPI, ali to nije to).

Planiram da u skorije vreme kupim Deathadder ili Lachesis 5600DPI (novi), ali opet, citajuci komentare, neko se zali, dok nekom radi savrseno, ne zelim da dam ~80e na nesto sto ce da mi pravi probleme.

Voleo bih da mi iznesete vasa iskustva, i da pokusamo da utvrdimo sta prouzrokuje ove probleme kako bi znali gde i na sta da obracamo paznju i mi a i buduci kupci.
Prilikom postovanja, jako bi bilo korisno da navedete koji model posedujete, da li ih koristite sa driverima i ako da, koja je verzija drivera, kao i OS.


Ne zelim da se u ovoj temi uporedjuju Razer misevi sa ostalim proizvodjacima, za to nek se otvaraju druge teme, hocu da ova tema bude maksimalno konstruktivna i da zaista, za razliku od vecine ostalih tema, u ovoj dodjemo do nekog zakljucka i resenja.

Bilo bi lepo ako bi moderatori ovu temu (ukoliko zazivi) postavili kao sticky.
 
Poslednja izmena:
Ja imam kao i ti razer diamond back vec 4 godine i do sada nisam imao problema sa njim. Sluzio je vec 3 konfiguracije do sada.

Edit: koje su imale ili XP ili win7 .
 
Poslednja izmena:
Imao sam Razer Mambu 2012 i bio sam najnezadovoljniji ikad, em je crkla baterija nakon 3 meseca, em što je imao neka skakanja po ekranu povremeno i na kraju šlag na torti je bio da nije hteo da radi bežično ni pod razno. 1000Hz interpolacija samo na papiru, drajver je uvek vraćao na 500. Jedino mu je težina bila ok i klasično dobar klik.

Trenutno koristim Deathadder 2013 jer mi oblik najviše odgovara a i klik je savršenstvo (makar za mene). Koristim win7 pro, drajver je razerov, softver za miša se updateuje sam sa neta, radi bez problema i nema "svoje tripove", nikakav problem do sada nisam primetio za ovih 3 meseca koliko ga imam. Miša za svaki dan držim na 3k DPI bez akceleracije, može da se tera do 6400. Jedina mana je što je malo lakši nego što mi odgovara (105g), ali to je sve subjektivno. Uglavnom sam na sve načine zadovoljniji nego sa Mambom.
 
Poslednja izmena:
Imam razer nagu 2012,pre toga mambu...i ima tih preskakanja...nisu cesta,ali desavaju se...to je,generalno,boljka dosta laserskih miseva,kod optickih nema toga...
Sve u svemu zadovoljan sam razerovim produktima...imam nagu 2012,anansi,goliathus...imao sam mambu,lycosu...planiram da uzmem i neke slusalice,najverovatnije electru...
 
bravo za otvorenu temu!
ista muka me mori vec neko vreme. inace ne posedujem ni jedan njihov proizvod, sem razer mantis control podloge, kojom sam usput prezadovoljan, mada ne znam sta bi inace mogla da bude mana neke podloge...
imam logitech mx510 vec dosta dosta dugo, recimo 6-7 godina mozda cak i vise, i dan danas mi odlicno radi, ali sam hteo sebe da pocastim nekim novijim modelom iz razerove ponude. razer mi je uvek delovao nekako jeftino, sa plastikom i onim glow glupostima pa sam do sada tezio ka logitechu koji mi je bio minimalniji ali onako bas po meri.
najvise sam se zaleteo i zalepio za razer imperator, koji po obliku dosta podseca na mx510, a nedavno sam imao prilike da ga drzim i savrseno mi odgovara. problem je sto nije bio na kompu vec u radnji otvoren za probu samog gripa. citajuci po netu sam dosao do tog dela sto kaze i tvorac teme, da se neki zale i tu kupovinu ocenjuju kao bacanje novca zbog problema sa twineye senzorom, dok opet sa druge strane neki tvrde da je mis odlican... i onda sto vise covek cita sve je vise zbunjen. nisam mamin i tatin sin, i nemam novac za bacanje, tako da me trenutno to odvlaci od kupovine, sama cinjenica da je sve sto se tice razera lutrija i da je pitanje da li ce ti se zalomiti primerak koji je falican ili je cela serija falicna ili sta vec...
tako da jos jednom bravo za temu i trebalo bi da je sticky, kolko kapiram koristice potencijalnim buducim vlasnicima razerovih modela...
sto se mene tice ako neko ima iskustva sa imperatorom, bio bih veoma zahvalan na bilo kakvoj informaciji. pozdrav
 
Gledajuci po netu razna raspakivanja razer miseva, naisao sam na ovaj video, gde lik detaljno objasnjava kako podesiti razer mis, kao i kako otkloniti pojedine probleme.
[youtube]LjdmySreBXY[/youtube]
taj deo pocinje od 9:14
Koga mrzi da gleda, resavanje problema u kratkim crtama:

1)ko ima probleme kao i ja, da mu se mis diskonektuje i driveri restartuju, resenje je gasenje tray ikonice. (zaista sam to odradio i , pu, pu, da ne ureknem, vec nekoliko sati mi se mis nije diskonektovao, sto je ranije bilo nemoguce, sacekacu par dana, pa cu onda sa sigurnoscu reci da li ovo resava problem ili ga samo cini da se redje javlja);

2)u koliko neko ima problema sa poskakivanjem misa, tj senzora, covek u videu lepo govori koje podloge preporucuje u zavisnosti od vrste misa i toga da li je optika ili laser u pitanju.
 
Poslednja izmena:
aj da se upisem. koristim nagu epic godinu i po dana. nisam imao nikakvih problema sa drajverima i radom misa i bas sam zadovoljan, mada ona nema 4g laser pa ne znam koje su mu boljke. igram uglavnom pucacine, klik je bas kakav treba da bude, laser skroz precizan a dobro mi dodje da programiram i neki dodatni taster za npr. fleshku, granatu, air support...itd. :). imao sam g500 pre nje koji je isto bio ok ali neudoban, probao ss sensei koji je nekako preuzak, imao na 3 dana r.a.t 7 koji je bio totalni promasaj i napokon nasao nagu za koju mogu reci da mi je najudobniji mis do sada sa jos dosta korisnih stvarcica i od tada mi se razer polako uvukao pod kozu a i svidja mi se njegov stil.
koristim je uglavnom preko kabla na goliathus podlozi i savrseno radi.
p.s: za malo juce da nasednem na aprilsku salu i transformisem nagu u telefon :d
 
Imam Razer Deathadder 3500 i do sada apsolutno nikakvih problema nisam imao. Platio sam ga oko pet hiljada dinara, pre više od godinu dana.

Ono što se može nazvati neugodnošću jeste da mi nekad ostane uključeno svetlo na skrolu i posle gašenja računara (isto mi se dešava i sa Blackwidow tastaturom), ako neko zna kako to da rešim bilo bi super.
Koristim Razer softver za obe periferije i takođe ni sa njim nemam problema.
Da napomenem da ga koristim na destructor podlozi, koja me isto odlično služi, ista je kao i dana kad sam je kupio.

Da li se meni posrećilo, ne znam. Ali do sad nikakvih problema sa Razer opremom nisam imao. :)
 
I ako sam ugasio tray ikonicu, opet se nekako restartovase driveri, sto jako cesto povlaci za sobom i "windows explorer has crashed", a to je jako iritantan problem.
 
informacije koje ja dobih pre nekih... ~ 1.5 godinu, kazu da je na nasem trzistu prilican broj non-original razer proizvoda... kineske kopije, odradjene do maksimuma. tada znam da je bilo tacno, za ovaj period nemam info. moguce je da deo problema lezi tu.
e krastavac ako je dotle doslo...
elem mislim da je to cisto trolovanje, ne sa tvoje strane, nego je tebe neko trolovao... ako je tako onda su te kineske kopije i na stranim trzistima, obzirom da se ljudi zale na slicne probleme kao i ljudi sa ovog foruma...
 
da li onda postoji bilo koji nacin na osnovu koga prilikom kupovine moze da se utvrdi da li je fejk ili ne?
 
Imam Mambu, Deathaddera, Orochi-ja i Abyssus-a. Mambu sam koristio do pre mesec dana (imam je 2 godine), jako me je nervirala u poslednjih pola godine - prvo sam morao da je prikachim na kabl na stalnoj osnovi zato shto je baterija riknula, nerviralo me je i to shto stalno mrda kursor bez obzira na kojoj je podlozi, a u igrama me je ubilo to shto akceleracija stalno radi, iako je ugasim u drajverima.... Deathadder mi je na drugom kompu, nisam ga koristio jako dugo, zena mi se u poslednje vreme zali da je zeza levi klik... Orochi nosim sa sobom kada idem na poslovne puteve, za to je odlichan mish. Abyssus koristim na poslu, ne umara ruku i OK je.

Na kucnom kompu sam sada uzeo G400, nije prefinjen kao Mamba, ali radi posao u jedinoj igri koju trenutno igram - War Thunder.
 
Imao sam Deathadder (1800 dpi) 2 godine. Radio je bez ikakvih problema. Uvek sam mu stavljao najnoviji firmware i drivere. Synapse 2.0 sam probao i pravio je misu probleme. Jedino sto me nerviralo je sto mu je trebalo oko 2 sek da prebaci dpi ili profil u Legacy Driveru.
Imam sada Naga Epic, 8 meseci. Odlican mis, doduse nije bas pro za fps. Odlican kvalitet izrade, Synapse 2.0 zaobidjite posebno kod ovoga misa, preporucujem i kod svih Razera! Ova poslednja verzija Synapse je napravila uzas, driveri nisu bili stabilni, bagovali kao i sam mis. Sa Legacy driverima sve radi stvrano extra.
Probao sam Lachesis. Jako lep mis ali taj oblik mi nikako ne odogovara.

Od Razera imam zvucnu kartu Barracuda AC-1. Vrhunski je zvuk, C Media chip, samo je malo bio problem naterati drivere da rade u Win 7.
Imam Armadillo 2, drzac kabla za mis. Super stvar, platio sam ga dosta manje nego sto je bio kod nas u radnjama (35e) sto je ludost...
Probao sam i Marauder tastaturu. Svetli stvarno za medalju ;)

Moji utisci o Razer misevima kao i za ostale komponente da su kvalitetno uradjene ali sa problemom drivera. Software moraju da poboljsaju a oni ga sve vise unistavaju. To za kvalitet Razera je moje licno misljenje -iskustvo, znam da su neki ljudi imali problema ja do sada nisam.
Kod Razer drivera gledajte da ih instalirate u Admin modu i da antivirus to omoguci. A za Synapse 2.0 neka vam nebo pomogne :)

Da li neko moze da napise utiske sa Razer tastaturama koje rade iskljucivo u Synapse 2.0 Da li je isto problem kao i kod miseva ili je stanje bolje?
 
Poslednja izmena:
Obzirom da su me moji logitechci, poceli da otkazuju posle dosta godina sluzbe, naleteo sam na ebay-u na imperatora 2012, i izbidovao za nesto manje od 40e (38-9e) pa cemo videti da li sam se za***o ili ne :D
 
Imam Deathaddera vec hm... 6 godina ili vise... Ispadao je na pod milion puta, par puta sam ga i slucajno sutnuo kada je ispao, spavao sam na njemu dok sam putovao, par puta ga greskom pocupao kako sam zapeo za kabl, jos uvek radi kao i prvog dana. Ova gumirana obloga ima ogrebotina od svega toga, ali se vide samo pri jakom svetlu. Svi prethodni misevi A4Tech, Genius i slicno su mi trajali po 3 do 4 meseca... :)
 
Kao prvo budi kulturan, kao drugo ti ne trebas da verujes, a ja ako nadjem racun fokacu ga, a fotkacu i mis da se vidi koliko je izgreban. ;)
 
Koristim jedno 10ak dana Imperatora 2012. Mogu reci da sam prilicno zadovoljan samim proizvodom, najvise me je plasio cuvek z-axis bug ili kako god da se zove taj bug. U svakodnevnom radu to nisam primetio da postoji, sem kada sam namenski dizao misa od podloge i tapkao ga onda se malo krece, ali u realnom radu i igrama nisam imao nikakvih problema tog tipa, doduse mozda je to izrazajnije u pucacinama, a ja sam odigrao par Dota2 i SC2...
Proizvod kao proizvod izgleda odlicno, obzirom da mi je prvi iz razer serije ako izuzmemo podlogu. Oblik mi savrseno odgovara, i onaj osecaj koji su mi svi razeri barem one koje sam vidjao, davali a to je onaj jeftin osecaj, sto plastike sto celokupan utisak, kod ovog nije prisutan.
Sa druge strane, za razliku od logitech-a koje posedujem, kao da mikroprekidaci na klikovima ne postoje, tj kao da ne pruzaju nikakav otpor i to je ono sto mi nekako zasmetalo da kazem, imam trip kao da je upao klik tj zaglavio se. Kapiram da mi treba malo vremena da se naviknem na to. Takodje skrol je vizualno lep i tih, ali je vrlo brzo poceo da proizvodi neki shkriptav zvuk koji ne stvara probleme u realnom radu, samo mi jednostavno para usi. Probao sam da podmazem wd-om, ali ostalo je isto. Za razliku od logitech-a ultra je tih skrol ali sem tog periodicnog shkriputa nemam zamerki.
To su neki moji prvi utisci, videcemo sta buducnost nosi, sve u svemu zadovoljan sam, sem tih nekih sitnih detalja, vazno je da mi taj laser ne pravi problem obzirom da ljudi masovno kukaju na isti.
 
Koristio sam do nedavno razer Lachesis oko 2,5 godine. Utisci su sledeci. Plastika, iako izgleda krhko nije toliko kriticna, mada kazem za te pare moglo je bolje, sto se tice klikova i scroola sve je odlicno. Najveca mana je kabl, stavili su neki tanki djubrex kabl, mislim da na najgrdje kineskim mishevie stavljaju deblji kabl. Jeste on navodno pozlacen i sta vec, ali koja je svrha kad se kabl sam uvrce i dovoljno je da par puta predjete stolicom preko njega i mozete da se pozdravite sa mishem.
Ja sam se oprostio sa mishem na neslavan nacin jer je krenuo da se baguje, malo radi, malo ne. Nosio sam ga u servis da mi zamene kabl, medjutim ispostavilo se da nije do kabla....
Sve u svemu kada bi ojacali kabl kao sto su uradile kolege iz Steelseries-a bilo bi mnogo bolje....
 
Nova Lachesis serija ima ojacan kabl, kao sto je to odavno imala MX serija, sleevovan je, i dosta stvari je promenjeno.Trebalo bi ovih dana da ga kupim, pa javljam utiske. A sto se kabla tice, sumnjam da ce i jedan kabl, ma koji mis bio u pitanju, da prezivi kada tockicem stolice predjes preko njega.
 
Pa to je stvar koja mora bar nekad da ti se desi osim ako nisi odradio adekvatan cable managment :D Imam sluske steelseries 5hv2 presao sam bar 10 puta stolicom preko kabla, desavalo mi se i da sam sedeo na stolici a pritom je kabl bio nagnjecen i rade bez greske :D
krastavac, nismo svi isti, nemam ja zivaca da sakrivam kablove i te munje :D, a od misha od 50e i sluski od 100e ocekujem bar ojacan kabl.....
 
ja sam imao abyssus 6 meseci i crkao mu levi taster.. a i generalno mis je prilicno neudoban (mali)
 
Kupih danas Lachesis 5600, pa cemo videti, za sada sam prezadovoljan i jako mi se svidja.
 
Moze li koja fotka sa stola, kako lezi u ruci itd. ako nije problem? :) Planiram da kupim isti...
 
U ruci ocajno lezi, bar meni, mnogo bolje lezi Imperator ili G400, mada sve je stvar navike. Ne znam kakav je ovaj novi od 5600 dpi, imao sam onaj stari od 4000, plastika je odlicna, klikovi i skrol su cista desetka, nisam imao problema sa drajverima osim sa senzorom koji je ponekad skakao. Izgled takodje cista desetka, samo eto taj oblik je nekako cudan, ruka ne nalegne lepo, ali vremenom se naviknes.
 
Ja sam na lachessisa samo 1 seo u igraonici i vise se nisam trudio, jako cudan oblik. krastavac navikao sam se na ergonomiju mx-a, mozda ovo nekome i odgovara. U svakom slucaju koliko je para novi model?
 
Nazad
Vrh Dno