Šta je novo?

Cisco EPC3925

Pi gadovi jedni, sta nam jos ostaje, neki modem da trazimo?
 
Pa rece neko da nemaju vise tih modema i da sad samo furaju ovaj EPC...e sad ne znam, ali citao sam negde da su dobili valjda noviji model ovog EPCa valjda 3928 pa to dele ili ce deliti, nemam pojma :p
 
Hocu da prikljucim stari ruter (netgear) kao sekundarni, da prosirim domet wifi-a. Prikljucio bih ga preko ovog rutera EPC3925 kao galvnog. Nisam ovo niakda radio. Sada nesto citam i vidim da izgleda moram da security smanjim sa WPA2, kako mi je sada na WEP. Ne znam zasto je to tako. Da li postoji neki nacin da se to izbegne? Da se pusti repetitive mode a da ostane WPA2? Koliko gubim na sigurnosti sa prelaskom sa WPA2 na WEP?
 
To je ograničenje tog Netgear rutera, vidi ako ima nekih alternativnih firmware-a za njega (DDWRT, OpenWRT...) pa ćeš možda sa njima dobiti željenu enkripciju u repeater modu. Teoretski se drastično gubi na sigurnosti prelaskom sa WPA2 na WEP, u praksi sve zavisi od tvog okruženja, tj. ima li u dometu tvog signala ljudi koji bi znali i želeli da upadaju na tvoju mrežu.
 
Nije netgear, nego ovaj cisco o kome je tema. On ne dozvoljava da se aktivira repetiter mode ako se ne stavi WEP, umesto WPA2. To je SBB-ov ruter i mislim da ja nemam mogucnost da menjam fw, vec oni to rade daljinski. Znam posto mi je pravio neke probleme i hteo sam da menjam i kada sam ih zvao tako su mi rekli.
 
Da, tek sada sam video šta Cisco ima pod WDS opcijom. A jel si siguran da je neophodno da koristiš WDS na Ciscu? Jel si probao da na njemu ostaviš standardni AP mod a da Netgear postaviš u repeater mode?

Nisi naveo koji je model Netgeara ali postoji šansa da će ti za ovo biti neophodan neki pravi AP ili neki alternativni firmware za Netgear.
 
Pazi, ja samo znam da imam ovaj cisco ruter i NETGEAR WNR1000v3. Netgear koliko sam video po netu ima ovu opciju (mada ga nisam jos povezao i probao). Ja oko ovoga svega nemam blage veze. Znam samo da mi je domet u dovristu kuce slab i da sam negde procitao da stari ruter moze da se iskoristi za povecanje dometa. Ovo sam procitao juce na netu sa tim WDS, nemam pojma ni sta je to. Ako imas neko bolje resenje, reci. Voleo bih pre svega da ne moram da spustam sigurnost sa WPA2 na WEP. Iako ne verujem da ce mi neko to hakovati, ipak ovako sam nekako sigurniji.
 
Ako imas opciju da lan kablom zakacis netgear na cisco onda ti ne treba bridge mod.Ja tako koristim kod mene i radi odlicno vec duze vreme.
 
Ma ne. Netgear i hocu da koristim da prosirim domet wifi signala. On je udaljen dobrih 20 m od cisco-a.
 
Lepo ti piše kada odeš na tab "wireless security" pod WEP da šifra može biti enkriptovana sa 64bit šifrom od 10 hexadecimalnih znakova ili 128bit šifrom sa 26 znakova. Hexadecimalni znakovi su brojevi od 0-9 i slova od a-f, sa tim da mora biti 10 ili 26 znakova u šifri, ni manje ni više.

Za početak i test probaj sa šifrom od 10 znakova koristeći navedene brojeve i slova, posle obavezno prebaci na 128bit enkripciju ako taj Netgear nema universal repeater mod već samo WDS.
 

Prilozi

  • cisco wep.PNG
    cisco wep.PNG
    77.4 KB · Pregleda: 150
Poslednja izmena:
Koju mac adresu od tri ponudjene na cisco ruteru upisujem u netgear(repetitor)? Imam wan mac, mta mac i cm mac?
 
Uspeo sam nekako da namestim. Iskreno ne znam da li bih umeo da ponovim. Jedino sto je veliko ******, je sto mora taj WEP da se stavlja, a onda jos treba smisliti lozinku od 26 karaktera i to sa slovima samo od a do f. Vec zamisljam situaciju u kojoj neko dodje i trazi wifi lozinku. Kapiram da bi mislio da ga zezam. :( Ne mogu da verujem da ne postoji neki drugi nacin da se ovo resi preko WPA2.

Inace ovaj cisco koliko sam video nema AP mode.
 
Moze li neko da mi pomogne oko ovoga? :( Podesio sam sve kako sam mislio da treba. Medjutim dolazim do momenta gde mi uredjaj (mobilni telefon) vidi ime mreze, rutera koji radi kao repeater. Medjutim kada kliknem da se povezem na njega, krene kao da ce se povezati i samo vrti onaj krug za povezaivanje u nedogled i ne moze da se poveze. Na glavni ruter (sa novim podesavanjima) se povezuje normalno. Mislim da je greske negde u ip adresama, a ja oko toga ne znam skoro nista.

Dakle, ne znam da li repeater mora da ima ip adresu u opsegu koji glavni ruter dodeljuje iz DHCP, ili mora da bude izvan toga? Takodje, ne znam sta u repeater ruteru da upisem po lan/tcp ip adress, a sta u odeljku za repeating? Meni je trenutno podeseno tako da glavnu ruter ima adresu 192.168.0.1, a DHCP mu je od 192.168.0.10 pa na dalje. Za repeater sam stavio da lan/tcp bude 192.168.0.15, a u okviru wireless repeater bude 192.168.0.14. Ne znam da li je neka greska u tome? Pored toga stiklirao sam ovo enable wireless repeating function, upisao mac adresu glavnog rutera i nisam stiklirao ovo (ne znam cemu to sluzi) disable wireless client association.

Ovako to izgleda (pre podesavanja).




Inace, izgleda da nesto i negde gresim, jer kad god upisem ove ip adrese i uzmem save settings, posle toga vise ne mogu da pristupim ruteru (repeater) nikako. Onda moram reset pa sve ispocetka.
 
I jos nesto. :( Koji od ovih mac adresa ja treba da upisem u repeater ruter? Ovo su mac adrese sa glavnog cisco rutera. (u attachment-u i image hosting sajt je riknuo. :( )

EDIT:

Ovo sam trebao da pitam na pocetku, ali moram sada. Jel cela procedura takva da na kraju treba da imam, kada trazim mreze sa nekog treceg uredjaja, DVE mreze, jedna sa glavnog rutera, a druga sa repeater-a? Od pocesavanja, podesavam na repeater-u sve kao da ce biti glavnu ruter, znaci ime mreze, password, sve redom,
 

Prilozi

  • 123321.JPG
    123321.JPG
    28.3 KB · Pregleda: 179
  • 333.JPG
    333.JPG
    118.3 KB · Pregleda: 262
Poslednja izmena:
Ja sam presao ovih dana sa obicnog postpaid-a na silver paket.

Procitao sam celu temu i znaci definitivno ne mogu da uparim ovo smece od rutera sa starim TP linkom 740n koji sam koristio sa atlanta modemom ??

U poslovnici sam pitao ranije da mi ostane taj stari modem, sa mojim tp linkom, ali kazu da ne moze zbog fiksnog :(
 
Sta bre ne moze Milenkopfc,lazu? Ako sam te ja dobro skontao,tu istu varijantu sam i ja uradio tj.trazio.
Zezao me taj krs od 3925 i ja trazio da mi daju posebno modem sa tp link-om wr740n. Dosli,zamenili mi i stavili taj tp link sa cisco 3208 i naravno i ja imam njihov fiksni i sve mi sad super sljaka :D
Jos sam ja kupio 2 izlaza za fiksni sa modema,pa sam na njega nakacio 2 telefona na jednoj liniji (naravno jedan broj).
Mozda jedino da ti ne daju zbog tog silver paketa sto imas,ja imam gold,mada ne vidim logiku sto ti ne bi dali.
 
Poslednja izmena:
Meni su rekli da ne moze modem stari zbog vece brzine
 
Ja sam presao ovih dana sa obicnog postpaid-a na silver paket.

Procitao sam celu temu i znaci definitivno ne mogu da uparim ovo smece od rutera sa starim TP linkom 740n koji sam koristio sa atlanta modemom ??

U poslovnici sam pitao ranije da mi ostane taj stari modem, sa mojim tp linkom, ali kazu da ne moze zbog fiksnog :(


Ja sam negde već napisao na ovoj temi, meni su nakon prelaska na duo gold i zamene starog modema ovim cisco epc3925 na moj zahtev ostavili tp link 740n koji sam dobio pre u kombinaciji kablovski modem+wifi ruter, isključio sam wifi na 3925 i povezao tp link za wifi pokrivanje.

Tp link kakavjetakavje radi dobro kao i pre u kombinaciji sa starim modemom.
 
Poslednja izmena:
Ali ti je ostao 3925 na koji je nakacen 740?
Mi pricamo o tome da nam umesto 3925 rutera daju modem, ili neki ruter koji moze u bridge modu da radi, jer svi vec imamo neki svoj wifi ruter koji bi koristili
 
Nije moguce kod nas, iako ima fw gde je to jednostavno, SBB iz nekog njima znanog razloga koristi fw bez te opcije pa smara korisnike da traze modeme.
 
Ja mislim da je poenta fa nece to da rade, jer kad sam jednom zvao njih da nesto provere majstor koji se remote ulogovao je imao mnogo vise opcija da vidi(gledao je logove koje ja nisam mogao).
 
Jedan od nacina da se poboljsa signal modema Cisco EPC3925 je promena Transmission Rate: sa Auto na 19.5 ili cak 13 mbita, pretpostavljam da auto daje 52 ili cak 130 mbita.
Ja sam licno stavio na 13 mbita i signal mi je postao sasvim upotrebljiv u dvoristu koje je udaljeno 15m od modema i prolazi kroz 4 zida. Na istom mestu signal postao stabilan i povecan protok sa 1.5 na 7 mbita.

Transmission rate opcija se nalazi u Wireless-> Advanced

Evo isecak teksta sa Ciscovog site-a:

Transmit Rate between the AP and Client

The transmit rate should be identical between the client and AP for the data transfer to take place. Date rates for 802.11 networks vary.

For 802.11b network, rates are 1 , 2 , 5.5 , 11 Mbps.

For 802.11g network, rates are 1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 18, 24, 36, 48, and 54 Mbps.

For 802.11a network, rates are 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, and 54 Mbps.

Data rate is set based on the speed preferred. By default the transfer rate should be set to auto so the AP and client can negotiate the speed automatically, then set an identical speed between them.

Note: The higher the data rates, the lesser the distance signal can travel.
 
Povezivanje EPC-a i drugog rutera u DMZ mod

EPC3925_DMZ_Guide.jpg
 
Nazad
Vrh Dno