Šta je novo?

Cisco EPC3925

Mislim da kada bi i promenio MAC adresu, da bi mogao da se oprostis od interneta :D
 
I ja mislim da je to tacno :D
 
Posto sam presao na Duo Gold, danas mi zamenili modem i sad imam Cisco EPC3925. E sad, ja vec imam TP Linkov WR740N wireless ruter koji sam pre koristio, jer mogu ja sad i dalje da koristim ovaj ruter za wireless a Cisco da mi budeo samo kao modem? Jel treba nesto posebno da se podesi? Posto ne mogu nikako da pristupim TP Link ruteru sad, probao sam sve zive IP adrese.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li se na ovom 3295 moze podesiti LAN adresa da bude 10.0.x.x sa maskom 255.255.0.0 ili da se bar maska prosiri na 255.255.0.0 sa 255.255.255.0? Polja za adresu 192.168 su zatamljena, a u masci je zatamljeno 255.255.255.

Cela mrezna infrastruktura mi je u opsegu 10.0.x.x/16 i bas mi se ne menjaju adrese svih udedjaja.
 
Da li je neko imao problem da mu se wireless na EPC3925 jednostavno zaglupi.
Radi sve ok, i onda odjednom - nista, kao da nema konekcije?
 
Da li je moguce naterati mrezu da promeni IP preko ovog modema nekako? Na starom ruteru sto sam imao promenom jednog slova/broja u MAC adresi rutera moglo je da se natera mrezu da dodeli novi IP. Medjutim, nemam pojma kako to funkcionise na EPC3925 :D
 
Ranije si imao modem + ruter pa si mogao da menjaš WAN MAC adresu na ruteru a sada imaš modem i ruter u jednom uređaju, nemaš WAN port pa nemaš ni mogućnost promene MAC adrese na istom.
 
Ah, pa da. Ono je WAN MAC adresa bila u pitanju. Hvala na odgovoru. :wave:
 
Da li je neko imao problem da mu se wireless na EPC3925 jednostavno zaglupi.
Radi sve ok, i onda odjednom - nista, kao da nema konekcije?

ja imam taj problem na laptopu, na telefonu nisam primetio da nesto zeza mada wifi na telefonu ne koristim toliko
na laptopu vise nema nego sto ima fazon 3 min ima, pa 10-15 ili vise minuta nema, a to sam tek danas primetio jer nisam stigao ranije da probam a doneli mi novu opremu zbog prelaska na duo gold extra pre 7 dana

nemam pojma sta da radim, jednostavno je wifi connected z gubi internet non stop

i da jacina signala je stvarno slaba na mobilnom, dok na laptopu je sasvim dobra - po stanu

nisam nista cackao od podesavanja, na desktopu je brzina odlicna i radi bez problema
 
Ako nekoga interesuje evo speedtest wifi test preko telefona
50mb/s
na mom kinezu od telefona
za sada se ne zalim ,sve radi punom parom (dobio jutros)
push notification takodje radi sasvim pravilno ,nema kasnjenja itd.
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-06-24-17-25-26.png
    Screenshot_2014-06-24-17-25-26.png
    298.3 KB · Pregleda: 157
Imam problem sa ovim ruterom...
Problem mi izaziva igra, konkretno Arma 3, tacnije server browser same igre (nisam jedini). Kada server browser pocne da lista servere, (ima ih preko 3000), tada dodje do "zagusenja" i ruter izgubi konekciju ka internetu. Pogotovo ako se udari refresh liste servera par puta u minuti, onda puca konekcija zagarantovano. Imam zuti trougao na ikoni od konekcije u tray-u. Interesantno je da konekcija ne pukne 100%, TeamSpeak3 ostaje da radi normalno, Steam, ostaje da radi normalno. Ne radi mi net u Chrome-u i sama igra ne vidi ni jedan server. E sad.. u samom ruteru ne postoji nesto posebno sem opcije "IP flood detection" sto bi indiciralo na ovaj problem. Samo sto je to kod mene iskljuceno.
Pitanje... da li bi pomoglo da se nakaci jos jedan ruter posle ovog cisc-a, ne znam da li to ima smisla, i da li cisco mora da bude u bridge modu da bi ovo funkcionisalo?
Imam neki TP-link-ov ruter, ali on je Anex-a, koristio sam ga dok sam bio na ADSL-u. Menjao bi ga za neki anex-b ako bi pomoglo.
 
Ti bi da nakačiš drugi ruter koji bi "primio" sve te pakete pa da potom prosledi ovom cisco? Jesma li te dobro razumeo?
 
Taj ADSL ruter (nebitno koji anex) bi mogao da iskoristiš samo kao dodatni switch i, pod uslovom da je WiFI, kao dodatni AP. Nisam siguran da bi to pomoglo ali probaj, ne košta ništa.
 
@Kritika
Ne bi moglo tako, jer u pitanju je SBB-ov net, sve ide preko coax-a, tako da Cisco mora prvi. Samo me zanima da li bi pomoglo da Cisco ode u bridge mode i nakon njega neki drugi ruter.
Istrazujuci malo o ovome... ima i drugih ljudi kojima torenti znaju da urade istu stvar, doduse na nekim drugim ruterima, ali problem je isti.
 
Update... Problem lezi u samom protokolu koji igra koristi (UDP) u ovom slucaju. Cisco ima opciju IP flood detection, ali ona ili iskljucuje flood detection samo za TCP (jer kad pukne net, kao sto rekoh TS3 mi i dalje radi) ili ova opcija uopste ne funkcionise zbog SBB firmware-a. Sto bi moglo da se objasni skidanjem torent fajlova od 10000+ drugih korisnika odjednom.
U svakom sucaju, jedan mali regkey je resio problem. https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4487-YUOC-6922
ako kome zatreba.
 
EPC3925 nema bridge mod, da ima lako bi se od njega napravio običan modem koji bi, bar u teoriji, trebao da radi ok sa drugim ruterom, kao i EPC3208 i stariji modemi. Sa druge strane javljaju se ljudi kojima 3925 radi ok, nekima radi ok kad je u kombinaciji sa drugim ruterom a oprezni(ji) se uopšte nisu upuštali u igranku sa tim Home gateway poluproizvodom :) već su insistirali da im ostane stari modem (ako su na manjim brzinama do 15-20Mbps) ili da im se dostavi EPC3208.
 
Poslednja izmena:
Evo posle nedelju i nesto dana da se javim sa utiskom ovog modema.. Naime jbt koje djubre..
Em push poruke kasne.. Em kada je uredjaj koji je konektivan preko wifi ode na spavanje 2+ sata wifi pukne i moz ga jbt.. uredjaj ostane konektovan navodno ali ga modem jednostavno otkaci kao uredjaj i cao. Sta god da je radilo od aplikacija u pozadini (facebook,skype,viber...) nista vise nema konekciju.. Pre toga sam imao TP-Link wifi stari, koji su odneli u zamenu za ovaj.. sa onim nikad problema nije bilo..
 
Dobio sam informaciju da ce sbb da vrati one atlanta modeme i da nece vise nabavljati ciskove uredjaje. Nadam se da ce moci uskoro da se zameni.
 
Teško da je ta informacija tačna, EPC2100 su docsis2.0 modemi i poslednji primerci koje su davali su bili pod Cisco brendom, tj. Cisco je kupio ScientificAtlanta. Realnija varijanta je da će deliti EPC3208 modeme umesto EPC3925 wifi rutera (home gateway-a)
 
Znaci oni svesno primoravaju korisnike da odvajaju pare za dodatne uredjaje ako hoce wi-fi...kakva glupost, umesto da uzmu neke kvalitetnije uredjaje
 
Evo posle nedelju i nesto dana da se javim sa utiskom ovog modema.. Naime jbt koje djubre..
Em push poruke kasne.. Em kada je uredjaj koji je konektivan preko wifi ode na spavanje 2+ sata wifi pukne i moz ga jbt.. uredjaj ostane konektovan navodno ali ga modem jednostavno otkaci kao uredjaj i cao. Sta god da je radilo od aplikacija u pozadini (facebook,skype,viber...) nista vise nema konekciju.. Pre toga sam imao TP-Link wifi stari, koji su odneli u zamenu za ovaj.. sa onim nikad problema nije bilo..

Ja nemam tih problema sa otkacinjanjem uredjaja koji su na sleepu ali imam dosta drugih problema sa ovim, da ga tako nazovem, uredjajem...
 
Evo posle nedelju i nesto dana da se javim sa utiskom ovog modema.. Naime jbt koje djubre..
Em push poruke kasne.. Em kada je uredjaj koji je konektivan preko wifi ode na spavanje 2+ sata wifi pukne i moz ga jbt.. uredjaj ostane konektovan navodno ali ga modem jednostavno otkaci kao uredjaj i cao. Sta god da je radilo od aplikacija u pozadini (facebook,skype,viber...) nista vise nema konekciju.. Pre toga sam imao TP-Link wifi stari, koji su odneli u zamenu za ovaj.. sa onim nikad problema nije bilo..

Isto i kod mene bese, i kod mene pa i jos kod dve osobe da znam. Isto istijacato... Zovni lepo korisnicki servis, zatrazi zamenu i uzmi neki ruter ko covek, neki najosnovniji koji ce ti raditi posao.

Onaj modem sa integrisanim wifi je totalni promasaj, podseca na vreme wi-fi neta i "raspolozenja" antene sa krova zavisno od vremena ili njihanja lisca.
 
Nije problem u ruteru, problem je u WiFi delu...obican AP ce raditi posao umesto da trazi zamenu pa da ponovo juri wifi ruter, ovako samo nakaci AP i radice
 
Ne bih se slozio, ja sam koristio zaseban ruter kao ap. Jedino nisam imao problema na jednom mobilnom uredjaju sa snapdragon chipsetom, ostali su brljavili. Sa epc3208 je sve ok sa svim uredjajima.
 
Cudno..ne bi trebalo da je problem sa samim ruter delom na epc3935, mozda je sam AP bio nekompatibilan sa mobilnim uredjajima...znam da ljudi uglavnom teze ka jeftinijim uredjajima ali uvek treba gledati i uzimati ako ne najbolje onda bar second best u klasi...kod mene recimo Linksys u AP modu je radio odlicno
 
Verujem da ti je radilo ok, ja nisam imao problema na moto g, dok je na svim drugim mobilnim uredjajima + tablet pravio problem. Pre nego sto sam zamenio probao sam sve sto mi je palo na pamet, cak sam i drugi ruter probao, d-link 1353, pa tp link 841nd, pa sam menjao fw i stavljao i dd-wrt i isti slucaj. Na istim ruterima sada sve radi ok sa 3208 ciscom. Na desktopu i laptopu nikakvih problema ali ne koriste samo oni net.
 
kupio sam tp-link wifi sporedan, ugasio wifi na ciscu i koristim taj tp link sada
Nema vise problema sa wifi.
Da ,inace zvao sam i sbb podrsku , i sobzirom da preko fiksnog telefona ne mozes da ih dobijes uopste,ili pak brojevi koje treba da pritisnes za prebacivanje ne reaguju ni podrazno,
morao sam da zovem mobilnim telefonom,sa kojeg naravno sve radi ok. Ocigledno da na bezobrazan nacin promovisu svoje "fiksne telefone" . Kao nije do nas vas telefon ne valja... Za 6 minuta cekanja i 5-6 minuta zrazgovora dobio racun od 250 dinara..
Hvala lepo sbb.. da bi me na kraju uputili u "naprednu podrsku" gde me je lik smarao kako da podesim wifi na ruteru kao da sam juce rodjen..
 
Nazad
Vrh Dno