Šta je novo?

Cisco EPC3925

Ja sam vec pisao za taj krs 3925 i da sam ih zvao da mi zamene i sad sam dobio taj 3208 i taj TP link i Bog da me vidi,sve radi onako kako treba,wifi vatam i napolju 50 m od zgrade,a ja sam na 6. spratu i to je signal 1-2 crtice,a sa 3925 izadjem samo van stana na hodnik i nema domet ;)
 
Onaj najosnovniji Tp-Link ti daje tako dobar signal?
Malo mi je teško da poverujem...

ps. Ako ima neko ko je aktivan na SBB forumu, neka napravi temu za ovaj problem, pa da se mi ostali priključimo u kukanju.
 
To je za bridge mode...treba napraviti temu gde se trazi da se u firmware-u izmeni TCP timeout i stavi bar na 1h
 
pa da, ali ne znam da li si citao temu, vise se govori o tom kasnjenju nego bridge modu
 
Onaj najosnovniji Tp-Link ti daje tako dobar signal?
Malo mi je teško da poverujem...

ps. Ako ima neko ko je aktivan na SBB forumu, neka napravi temu za ovaj problem, pa da se mi ostali priključimo u kukanju.
To druze da li ces verovati ili ne,to je tvoja stvar,ja znam sta pisem
 
Meni je takođe na tom TP-link-ovom solidan signal. U kući od ~100+ kvadrata pokriva 6,5/10, kad kažem extra pritom mislim i da se uzme u obzir da ipak taj ruter košta svega ~14€, što implicira da za tu cenu ne verujem da ima nešto bolje (novo naravno ne polovno)

Signal je sasvim OK, čak i kada izađem u dvorište ima 2 crtice na telefonu. E sada jedini problem koji sam primetio jeste da bukvalno ako prođeš pored rutera u trenutku kada skidaš nešto sa interneta opadne signal drastično i kada se pomeriš on se vrati u normalu, a obzirom da imam kuću na spratu onda ume nekada da se izgubi signal ako se neko šeta u donjem delu kuće gde je inače postavljen ruter (pored TV-a u dnevnoj sobi), tako da i pored toga opet razmišljam da uzmem nešto kvalitetnije i skuplje.

No definitivno je dobar ovaj TP-link za manje stanove, i one koji se ne šetkaju stalno ispred rutera :D
 
^Tema je Cisco EPC3925 a ne kvalitet signala TP linka
 
Što je najveća fora, u USA ljudi koji koriste ovaj modem postavljaju slike da je ovaj modem-ruter posedovao Bridge mode, ali da su ga inžinjeri ugasili tj onemogućili. Postoji na internetu na nekoliko foruma uputstvo kako da preko HTML-a namestiš tj omogući BridgeMode ali se to ne preporučuju jer može doći do random problema.

Mogao si malo da pročitaš temu sve je napisano do detalja oko Bridge Mode, kao i da se on i dalje nalazi kao opcija skrivena od korisnika, o tome sam već pisao.

Inače taj HTML Injection što spominješ je ispravljen sa poslednjim update firmware od strane SBB-a.

Pregledaj malo temu bilo je reči bar sa moje strane o dosta tehničkih detalja vezano za sam modem i njegovo funkcionisanje, sve dalje radnje nisu preduzete zbog zakonskih okvira...
 
Poslednja izmena:
Gde god se okrenes neka nova temao o EPC3905 sto puta konstatovano kome ne valja jednostavno neka trazi od SBB a da mu ga zamene za modem EPC3208 a i u startu kad potpisuje ugovor i koristite svoj ruter mnogo bolja varijanta da vas ne boli glava a ko nema ruter pa sad mogu da se nadju dobri ruteri po povoljnoj ceni
 
pozdrav svima. pre jedno 2 nedelje sam presao na duo silver mix i dobio ovaj modem/ruter (d3 uredjaj mi nisu menjali posto sam imao najnoviji) i od starta sam primetio da mu je wifi lom zivi. na spratu gde je modem i to u istoj sobi 5 crte, cim izadjen van sobe (jedno 6~ metra, i jedan zid) pada na 2 crte. na spratu ispod takodje 2 crte, na prizemlju jedva jedna kilava crta. komsija kome dajem da koristi wifi (koji zivi oko 100m dalje od mene) nije mogao da uhvati signal, a pre dok je bio TPlink cepao rodja 2crte i oko 7~mb protok.
e onda sam resio da ga otvorim da vidim kakvo ****** od antene ima. ima 2 "antene" , 2 stampane ploce i na njima zalemljena masa i signal (jedna antena 1x0.5cm, druga 0.5x3cm)
malo guglao po netu i nadjem ti: Pogledajte prilog 130290 sa istim prikljuckom kao sto ima njegova fabricka antena. lepo skinem fabricku antenu, ubodem ovo sto sam kupio i na drugi kraj zakacim Pogledajte prilog 130289
tako cu i da uradim i sa drugom antenom. sad cepa i komsa i cela kuca, svi srecni.
nikakva steta nije nanesena modemu, sve se moze lepo vratiti kao sto je i bilo da niko ne primeti, kroz rupice na modemu sam sproveo kabl od antene tako da nema ama bas nikakve stete. a inace ovako modem lepo radi, za ove dve nedelje mozda se samo 2x restartovo
toliko od mene, pozdrav svima i sve najbolje!

Da li možeš da okačiš sliku da vidimo kako izgleda prepravka.
Nameravam da odradim isto ali me interesuje "ima li vajde" ulagati, koliko si dobio na jačini signala ... da li je stabilan.
Uzgred budi rečeno kod mene cisko radi odlično (zasad).

Evo kako izgleda ploča, vide se pigtail konektori:
http://wiki.openwrt.org/toh/cisco/epc3925
 
Poslednja izmena:
Danas su mi postavili novi Cisco modem/router EPC3925 i D3 v2.0 reveiver (paket prvi gold 20/1.5mbps). Ono sto mi je napomenuo covek na terenu je da ne menjam podesavanja modem/router-a jedno 24/48h zato sto bi u tom periodu trebao da odradi upgrade firmware-a ako je uopste potrebno. Posto kao moze da se ubaguje ako nesto podesim u sred samog procesa upgrade-a... Da li je moguce da toliko je potrebno vremena?

Pozdrav
 
Nije toliko potrebno, 5 minuta u vr' glave. On ti je verovatno rekao 24/48h, jer ne zna kad tačno će biti upgrade (zna okvirni period), pa da ti u tom periodu ne čačkaš ruter dok isti dobija update na novi firmware (tada se zaista može nešto ubagovati, ako ti menjaš podešavanja dok on pokušava da update-uje).
 
24 im je obično potrebno da bi usluga postala aktivna a ne da nebi zeznuo nešto. Inače kao što reče dzonihsvnema šta tu da je zahebe, jedan restart i rešen problem
 
Da li može neko ko je menjao EPC3925 za modem + tp link ruter da potvrdi da brzina preko wirelessa prelazi 25mbps?
 
Je li išta bolja situacija sa ovim 3925?
Dvoumim se da uzmem Silver ili Gold duo. Trenutnu imam modem 3208 (prepaid), nemam ruter. Mislim da pređem na postpaid, a na wifi bi kačio notebook, ipod, wdtv i xbox 360. Da li mi radi poso ovaj 3925 ili da ostanem na 3208 i kupim ruter (ovde sam pročitao da je dobar linksys e900)?
 
Kupi ruter
 
Da li možeš da okačiš sliku da vidimo kako izgleda prepravka.
Nameravam da odradim isto ali me interesuje "ima li vajde" ulagati, koliko si dobio na jačini signala ... da li je stabilan.
Uzgred budi rečeno kod mene cisko radi odlično (zasad).

Evo kako izgleda ploča, vide se pigtail konektori:
http://wiki.openwrt.org/toh/cisco/epc3925


stalak za antene sam napravio od laminata na brzaka posto mi nije bitan izgled vec da sve to radi kako treba. kao sto sam napisao u prvom postu bez ove moje budzevine nisam imao nikakav signal van prostorije gde je modem, a sa njom mogu ti reci da sam vise nego zadovoljan. komsa hvata 2+ crte full protook konstantno. a pazi sad ovo, sada i ja ispred njegove kuce na mobilnom hvatam signal, to ti je 100~ metra, 1crta i oko 2-3mb protok kada merim na speedtest. razlog sto komsa ima samo 2 crte je sto koristi 75oma kabl za antenu a ne 50oma kao sto bi trebala, pogresio kad kupovao, krastavac. ali zato drugi komsa koji zivi 300+ metra od mene hvata 5 crte sa antenom koja ima 50oma kabl.
RP-SMA WiFi Mini PCI ANTENSKI KABL sam platio 350dinara, a za drugu antenu sam kupio samo ovo gde se zavija antena pa sam prelemio na vec postojeci kabl iz modema (dole mozes da vidis jednu antenu bez kabla, to je ta sto sam skinuo kabl sa nje)
BOOSTER WI-FI OMNI 2.4GHz 7 dbi ANTENA 300din na kupindu
drugu antenu sam uzeo od druga, skinuo sa TP link rutera 5dbi
mene je sve ukupno izaslo 350+300+200(prikljucak za antenu bez kabla)=850din
alu folija je tu da pojaca signal komsi, posto j*be 75oma kabl, da ima 50oma ne bi bilo potrebe za folijem. bez nje 1crta, sa njom 2-3crte, nikad ispod 2
kao sto vidis imalo je vajde sve sto je uradjeno.

evo par spoljnih slika, nisam hteo unutra da otvaram da slikam posto nista nije dirano samo su zamenjeni kablovi: 82e7b986166d476eba91b9b45cf150cf.media.900x804.jpg
SAM_1533.jpg
na prvoj slici vidis gde su kablici zakaceni, a na ovoj slici mozes da vidis gde prolaze i kako stoje antene.

SAM_1534.jpg
SAM_1535.jpg
SAM_1536.jpg
pogledaj ovo g**no gore i kazi mi jel ovo antena?? (ne obracaj paznju na plavo-bele zice, ja sam to nesto lemio pre nego sto sam kupio sve ovo xD )
 
Evo sta kazu za ovaj modem na sbb forumu:

Nije moguće vršiti promenu firmware-a. Za brže notifikacije predlažemo da uključite WMM Support u podešavanjima za wireless na modemu: tab Wireless, zatim tab QoS, odabrati Enable za WMM Support.
 
^Ako neko može da testira da li ovo pomaže, bilo bi lepo. :)
Ja nekoliko dana neću biti pri ruteru...
 
Ja sam ukljucio pa cu videti da li pomaze kad dodjem s posla.
 
Da li je neko uspeo da promeni mac adresu na ovom modemu Cisco EPC3925. Iteresu je me posto sam na tp-linku jedino tako mogo da promenim moju ip adresu. Od kad sam dobio ovaj modem nisam uspeo da provalim kako to da uradim na njemu.
 
Nazad
Vrh Dno