Šta je novo?

Cisco EPC3925

Prema ovome tu inema neke razlike 2 usb su opcija sve druge karakteristike deluju isto il igrešim?

http://www.haldon.pl/en/subscriber_units/cable_modems/cisco_epc3928,p1416858466

http://forum.benchmark.rs/showthrea...na-diskusija&p=3649075&viewfull=1#post3649075

Imaš tu izdvojene razlike, tj. male su razlike u samoj podršci, ali kao što sam više puta rekao nije problem do uređaja kao "krš" modema, nego do provajdera koji taj modem domaćinski osakate.

Možeš da nakači NAS na USB što na EPC3925 nije bilo moguće, e sad koliko će SBB sve to da uskrati ostaje da se vidi.
 
A zasto je njima u interesu da sakate tako firmware?
 
A zasto je njima u interesu da sakate tako firmware?

To pitanje nažalost moraš uputiti njima (SBB), dovoljno je samo reći da je EPC3925 podržavao "bridge mode" i šta se na kraju desilo stigao novi firmware i gotovo...

Nije to slučaj samo kod navedenog provajdera nego i u svetu koji koriste navedeni model isto to rade, zašto verovatno im nije u interesu da modem ima full opcije, a razlog treba potražiti od ISP, kako Cisco već navodi sa njihove strane hardware tj. modem je funkcionalan, a na provajderu je da odluči šta će ponuditi korisniku.

Imaš pitanja direktno upućena na Cisco Support ali oni se jednostavno ograđuju od toga i kažu uvek sledeću rečenicu:

Your product is an internet service provider (ISP) supported product. In other words you need to contact your ISP or technology reseller that you purchased this from to help you with your question.
 
Ако СББ софтверисти уопште умеју да то ураде и раде, онда ће и нови да буду осакаћени. Мада ја сумњам у то, више пута сам и у званичном упутству видео да нема бриџ мод. Вероватно је Cisco (можда и на захтев ИСП којима га испоручује) направио нови осакаћен софтвер.
 
Vidim da je ozbiljna diskusija pocela na ovu temu, naravno da sam probao da ga prebacim u bridged bezuspesno. Elem fora je da nisu osakatili software nego su ga zastitili. Gledao sam source stranice postoji security tj neki root/admin nalog koji sbb ima i ne bih rekao da ce ga dati.
 
Ако постоји, онда може и да се сазна. Ајде хакери и програмери, крените у напад. ;)
 
Vidim da je ozbiljna diskusija pocela na ovu temu, naravno da sam probao da ga prebacim u bridged bezuspesno. Elem fora je da nisu osakatili software nego su ga zastitili. Gledao sam source stranice postoji security tj neki root/admin nalog koji sbb ima i ne bih rekao da ce ga dati.

Već pisao o tome http://forum.benchmark.rs/showthread.php?304476-Cisco-EPC3925&p=3646520&viewfull=1#post3646520

Imaš tu neke sitne detalje, pa ako ti zatrebaju tehnički detalji i OS na kom radi modem...
 
Poslednja izmena:
Mene zvali danas da sutra oko podne dodju i da mi zamene ovu kantu ;) Sutra javljam jel istina da su dobili taj neki 3929 modem kako neko rece ili ce ipak biti posebno modem,a posebno ruter ;)
 
Javi rezultate i koj ije razlkog zamene. Ti tražio imao nekih problema, pa tekonačno pozvali da zamene ili si menjao pakete ili
 
Pa pisao sam vec ovde,sa 3925 sam imao problem kao i vecina,znaci wifi preko moba zaglupi,ne radi messenger,viber,kasne poruke,a cesto i zakuca pa i ako kao stoji da je signal dobar,net je "zamrznut" i generalno mu je domet bio slab.
Pisao sam im na forum (i tamo inace ljudi prijavljuju ove probleme) da je ovaj krs i da mi zamene za onaj TP link i 3208 modem i rekli da ce proveriti.Posle mi javljaju da je evidentirano i da ce se uskoro javiti.
Proslo par dana,niko se ne javlja,pa ja zvao i korisnicki i tu im rekao i oni kao imaju evidentirano.
U medjuvremenu sam presao sa Trio na Duo paket,ali se oni opet nisu oglasili.
E,onda sam poludeo (od prve reklamacije proslo skoro 10 dana) i otisao kod komsije koji zna nekog njihovog tamo,taj je neka budza u Sbb i komsija dao ja da pricam sa tim likom i rekao mu sve.Inace i on zna za taj problem (nije mi bas potvrdio,ali vidim da je upucen u problematiku) i rekao bice sredjeno.
To je bilo juce oko podne,nakon par sati me zovu i kazu danas od 12 do 14h dolaze.
U ovoj drzavi nista ne mozes normalno uraditi osim ako nemas nekog jakog da pogura.
Dosli i dali mi taj TP link i modem 3208 i mogu reci za ova 3 h koliko ga imam da je stanje mnogo bolje,ali opet videcu do sutra da se nisam mozda presao ;) Za sad mi poruke na mob ne kasne kao na onom,signal je bar 30% jaci... :D
 
hvala za detaljan info. Kako si uspeo da sa vežeg paketa pređeš na niži
 
Lepo,imao sam foru od mesec dana da testiram fiksni i isto toliko da ga vratim.
Uzeli smo ga cisto da vidimo kako ce raditi,pa cemo verovatno kad bude prenos broja dozvoljen preci kod njih.
 
Kakvi su utisci jesi l izadovoljan uslugom. I kakva ti je signalizacija na ciscu bila
 
Ako mislis na fiksni tel,nije los,nekad se desi da te slabo cuju ili da ti zuji,ali mislim da ce i to popraviti kako usluga zazivi.
A ako mislis na ovaj sad TI link i modem,bolji je nego 3925 i to kao sto rekoh bar za 30%.
Signal je jaci,mob mnogo bolje radi (desi se nekad da npr.ne stigne poruka na fb messenger,ali koliko videh to zaglupi ako ne otvorim prethodnu poruku i ne pogledam je,a stigne mi nova jer sam na nju odgovorio preko kompa. ;)
Uglavnom mnogo bolje je sad nego ona kanta 3925 :D I oni znaju za taj problem ;)
 
Jos jedan sam u nizu koji ima problem sa 3925 ruterom. E sad, naisao sam na jedan link, pa ce mozda neko ko se bolje razume umeti da pojasni i da li postoji resenje za push notifikacije https://productforums.google.com/forum/m/#!topic/nexus/fslYqYrULto

Da vidis ovo rasvetljava neke stvari...bas sad gledam i ovaj moj Linksys WRT54GL ima u DD-WRT firmware-u podesavanja za TCP Timeout i stoji mu 3600 sec. tj. 1 sat kao def. vrednost..e sad to ti je do firmware-a, a posto te opcije nema u firmware-u EPC3925, to ne mozes ni da podesis nikako...resenje, je jednostavno :D ovi iz SBB-a to moraju da omoguce u firmware-u ili da update-uju sam firmware i promene vrednost na 1h ili da stave 0 da vecno drzi TCP konekciju... Mozda da se otvori tema na njihovom forumu da im se skrene paznja na to, jer to im cini ruter losim..ajde wifi signal je ono, generalno los, ali moze da prodje..

Drugo resenje je da uzmes neki AP i nakacis ga na ruter, a na ruteru iskljucis wifi...
 
A ne moze ni da se vidi negde koliki je TCP timeout kod 3925 rutera? Pa da instaliram aplikaciju Push notification fixer, da znam na koliko da podesim da odrzava hearbeat. Nije losa ideja da se pokrene akcija na njihovom forumu :)
 
Mislim da sam čitao na nekom poljskom ili češkom forumu da je na ovom 5 min tcp timeout.. Probaću da iskopam taj info kasnije..
E a što heartbeat-a tiče to će raditi, ali samo za aplikacije koje koriste GCM, dok na primer whatsapp to ne koristi..
 
Poslednja izmena:
ja pak mislim koliko sam uspeo da se informisem da whatsapp koristi GCm, a Viber ne. E sad, ja imam tp link ruter, kako sad da podesim da mi 3925 radi kao modem a da tp link nudi wifi?
 
Poslednja izmena:
Nažalost modem-ruter koji daje SBB tačnije ovaj EPC3925 u njemu je isključena opcija (izbačena) bridge mode koji ti omogućava upravo to što ti želiš. Kako on nema tu opciju nemoguće je isključiti rutiranje i uređaj naterati da se ponaša samo kao modem.

Iz tog razloga sam ja tražio da mi SBB vrati EPC3208 modem što mi je i učinjeno u roku od 2 dana, pa sada nemam probleme koje sam imao ranije (slab signal, pucanje veze, protok na WiFi-u nije prelazila 20Mpbs a imam paket od 50Mpbs).

Što je najveća fora, u USA ljudi koji koriste ovaj modem postavljaju slike da je ovaj modem-ruter posedovao Bridge mode, ali da su ga inžinjeri ugasili tj onemogućili. Postoji na internetu na nekoliko foruma uputstvo kako da preko HTML-a namestiš tj omogući BridgeMode ali se to ne preporučuju jer može doći do random problema.

Najbolje ti je da tražiš da ti zamene za stari modem.
 
eto, cim mi je tel u deep sleepu duze od 5 min, notifikacije ce kasniti, koja glupost od rutera, ovde se mora reagovati nekako, pa svi ce imati probleme

Hybit, e sad si me bas obradovao, znaci moracu da ih zovem :D sta si ti naveo kao problem i da li su te zavlacili kako nece da menjaju i slicno? I sad sa tim EPC3208 mi nece trebati dodatni ruter ili hoce?
 
Poslednja izmena:
Pa iskljuci mu wifi u podesavanjima..192.168.0.1

Isključivanjem WiFi-a se ne dobija postavka da uređaj radi kao modem, on idalje radi kao ruter, samo si mu isklučio radio i SSID emitovanje odnosno onemogućio WiFi.

Na ovom uređaju ne može da se postavi da radi samo kao modem odnosno da mu se isključe NAT-ovanje. Ako povežeš ruter na ovaj ruter dobijaš 2X natovanje i slabu brzinu, odnosno probleme koje imate će i dalje biti prisutni.
 
Poslednja izmena:
Znam ja da ne moze da se postavi ali isto tako se i rešava problem sa kašnjenjem notifikacija jer AP preuzima na sebe komunikaciju sa telefonom, a tu se može stelovati vrednost tcp timeout - a..
Epc 3925 radi solidno rutiranje, nije to problem..
@kunkun
Nema potrebe da zoveš i tražiš zamenu, mada će ti verovatno reći da nemaju više taj stariji modem već samo ovo..
Uzmi taj TP link isključi mu rutiranje i prebaci ga u AP mod i nakači na ovog cisca, a ovom isključi wifi
 
e kad bih ja znao kako da ga prebacim u AP mod bilo bi dobro :D Ja sam sad povezao TP link sa EPC, na EPC iskljucio wifi, i sad, preko telefona mi javlja da mi TP link nudi wifi, usao sam isto preko telefona na 192.168.1.1 jer preko kompa ne moze, da mu iskljucim rutiranje i prebacim u AP, gde sad to da nadjem, bojim se da nesto ne zeznem?
 
Poslednja izmena:
Ako ne znas, pogledaj na youtube-u tutorial ili sacekaj da ti se javi neko ko ima taj model tp linka, nisi napisao koji je model...ne moze preko kompa jer mu nisi iskljucio rutiranje pa pravi probleme..moraces da fizicki spojis komp sa njim pa da odes u podesavanja i iskljucis rutiranje i prebacis u ap mod
 
Imam TL-WR740N model...ufff, evo bas pokusavam da nadjem neko lakse upustvo ali ne ide :/
 
Nazad
Vrh Dno