Šta je novo?

Cisco EPC3925

Nisam znao da je Cisco EPC3925 podržan od strane OpenWrt

http://wiki.openwrt.org/toh/cisco/epc3925

Da li je ovaj kljakati firmware na bilo koj način striktno vezan za sbb i da li bi se oslobađanjem istog automatski izgubila konekcija sa sbb jer neigra samo ulogu rutera

Moraće da se reše problemi kad-tad sa EPC 3925 jer sve više ljudi ima Android uređaje na kojima koriste WhatsApp, Viber, Hangouts...
Ako misliš na Sbb razočaraću te ali oni neće morati. Jedino što oni moraju je da ti isisaju što više novca iz džepa
 
Da to i mene zanima...moze li se instalirati taj openwrt, a ne sjebati ruter...
 
На брзину сам бацио поглед ... јел оно мора да се отвара рутер и леме неке жице за серијски порт? То СББ баш и неће да гледа са одобравањем. Или сам само погрешно видео?
 
Cisco EPC 3208 modem je trenutno najbolje što imaju od modema... Ako potpisuješ nov ugovor, moraš da se natežeš sa njima (da im ponoviš par puta :D) da ti daju EPC 3208 umesto EPC 3925... Uz EPC 3208 daju TP-Link 740N Lite ruter. Kome treba bolji wifi ruter, moraće da se izuje za neki Linksys ili D-Link. Lično koristim Linksys E900 ruter u kombinaciji sa EPC 3208 modemom, a imam i D-Link DIR-657. Oba uređaja su se neuporedivo bolje pokazala od EPC 3925.

Moraće da se reše problemi kad-tad sa EPC 3925 jer sve više ljudi ima Android uređaje na kojima koriste WhatsApp, Viber, Hangouts...

Cek,cek jesam li te dobro razumeo,kako skontah postoji varijanta i da mi daju taj stariji 3208 i jos plus i taj ruter za bezicni net,jesam dobro razumeo?
Ako jesam da ih zovem da mi menjaju ovo smece od modema
 
EPC 3208 nije stariji od EPC 3925. :) EPC 3208 je samo modem (Docsis 3.0), dok je EPC 3925 modem+ruter. :) Oba proizvoda su slilčnog datuma i pravi ih Linksys (kupio ga je odavno Cisco). Da, daju TP-Link 740N Lite uz EPC 3208 modem. ;)
 
@zechs @Kritika

Moraću ovo da testiram, videću da li ima negde "viška" EPC3925 kako bi izveo test da li se gubi funkcionalnost modema ubacivanje OpenWRT, a pošto ovaj modem pretvara u klasični ruter tako da opcija modema otpada jer mora da se uradi flesovanje čipa i instalacija novog sistema.

@calexx Da, mora da se malo preradi čip i spremi za flešovanje što znači automatski da otpada varijanta diranja modema jer kao što si rekao SBB neće prihvatiti :D
 
EPC 3208 nije stariji od EPC 3925. :) EPC 3208 je samo modem (Docsis 3.0), dok je EPC 3925 modem+ruter. :) Oba proizvoda su slilčnog datuma i pravi ih Linksys (kupio ga je odavno Cisco). Da, daju TP-Link 740N Lite uz EPC 3208 modem. ;)

Ok,pa sta mi je bolje sad ciniti,jel bolji ovaj ili taj da im trazi sa tim TP-om?
 
Ја се не жалим на 3925, ради без проблема, можда зато што врло мало трошим wireless јер ми је глупо да комп на коме је рутер не повежем каблом а мобилне качим само реда ради, да погледам мејл ако сам у другој соби или за ситан сурф када сам ... негде. ;) Један мобилни иде до 20 (уз пакет 25) мада је ишао 30 са пакетом 35 али ми то апсолутни ништа не значи, нећу ваљда филмове да скидам? ;) Други мислим да не прелази 17-18 али мислим да је то нешто до њих.
Wireless сам пробао око зграде, на пар десетина метара уз мале препреке се види, у стану свуда ради максимално, једино нисам пробао у неком стану на спратовима по дијагонали ... што ми баш и није битно ни потребно.
Мени су прво донели 3208 али сам тражио овај јер ми је битнија гигабитна мрежа од неких апликација за мобилне које не користим.
 
Ја знам бар 3.500 разлога зашто ми више одговара 3925. ;) Ако не трошим разне социјалне програме на мобилном, не видим неки разлог да ми он буде лош, нарочито по тој цени. Ако бих баш решио да трошим паре, онда бих опет задржао 3925 и узео додатни wireless рутер.
 
Hmmm da li sad traziti 3208 u zamenu ili zadrzati 3925 ugasiti wifi i vratiti moj dlink koji sam koristio dok je bio stari dobri modem Atl...??
 
Ја знам бар 3.500 разлога зашто ми више одговара 3925. ;) Ако не трошим разне социјалне програме на мобилном, не видим неки разлог да ми он буде лош, нарочито по тој цени. Ако бих баш решио да трошим паре, онда бих опет задржао 3925 и узео додатни wireless рутер.

i uživao u blagodetima dvostrukog NAT-a.... ;)
 
@calexx
Ne postoji nijedan razlog a kamoli njih 3.500 da napišeš bilo šta pohvalno o tom EPC3925 ruteru, on ne radi kako treba i to je već dokazana činjenica. A činjenica da tebe njegovi problemi ne dotiču ne menja stvar, ruter je i dalje loš. Pitaću te šta će biti ako ti se ikada ukaže potreba da koristiš nešto od servisa koji na njemu ne rade ;)

Za sve ostale koji još uvek nisu dobili novu opremu i koriste EPC2100 tražite EPC3208 i koristite ga kao i svoj stari modem, direktno na komp, uz svoj ili njihov ruter ako ga još uvek daju, nemojte uzimati 3925 i rizikovati da posle ne možete da dobijete zamenu.
 
Када се рутери повежу лан на лан, нема претераног дуплог натовања. ;) Мени је и сада на неки начин тако, повезао сам 3925 и HG520i лан на лан а главни комп је везан на HG520i и не видим неке сметње. Слично је и што се wireless подешавања тиче, мислим да сам га једно време гасио на оном претходном TP-Link рутеру, качио се на АДСЛ рутер али користио СББ интернет.

Написао сам да не трошим те "напредне" функције социјалних мрежа и слично и онда за мене овај рутер ради посао. То би било као када би рекао да моја стара графичка х1600 не ваља јер не може да извуче све детаље из те и те игрице ... што мени и даље није разлог да дам рецимо 500€ за другу е да би радила оно што мене не занима. Ја сам увек помињао да је мени довољан а то не значи да ће свима да буде.

Него, ајде што не користим и вероватно нећу никада WhatsApp или Viber, али никако да укапирам где је проблем. То што ових пар програма нешто брља или то што после неког времена замрзне wireless, свеједно шта се користило? Да ли неко може да напише тачно и детаљно шта брља?
 
Poslednja izmena:
@calexx brlja to sto si i sam napisao,sta ces detaljnije od toga? :D
Znaci kad mi je mob duze na wifi,prosto net "zakuca",ne radi mi nijedna android app koja koristi net (kasni messenger,viber cas ima,cas nema konekciju,kad surfujem odjednom zakoci i ne otvara i sl.),onda domet mu je ocajan,odem na hodnih zgrade (udaljenost do 10m uz prepreku vrata),a signal jedna crtica...,da mogu zapalio bi ovaj modem ;)

Inace ljudi jel pravi naziv tog TP-Link TL-WR740N Lite,jel tako?
Jos sam u dilemi da li ovo da menjam za to,ajde nek me jos neko ubedi :D
 
Poslednja izmena:
Тај рутер. Ок, ајде поподне ћу да укључим три андроида на 3925 и играћу се разним апликацијама које користе wireless. Не трошим viber, whatsapp или фејсбук али ћу да пробам неке друге. Колико траје до проблема? 10 минута, пола сата или? Пошто сад крећем напоље, проверићу колико далеко се види рутер.
 
Када се рутери повежу лан на лан, нема претераног дуплог натовања. ;) Мени је и сада на неки начин тако, повезао сам 3925 и HG520i лан на лан а главни комп је везан на HG520i и не видим неке сметње.

OK, kapiram da takvo povezivanje tebi završava posao, ali si na taj način ruter pretvorio u običan nekontrolisani svič, što meni nikako ne odgovara i što bi braća englezi rekli "whats the piont?" dao sam velike pare za RT-AC68 baš zbog nekih naprednih opcija koje mi trebaju i sad sve to da zaboravim jer mi je SBB uvalio krš uređaj? :d
 
.... da li se gubi funkcionalnost modema ubacivanje OpenWRT, a pošto ovaj modem pretvara u klasični ruter tako da opcija modema otpada jer mora da se uradi flesovanje čipa i instalacija novog sistema.
Prema ovome što si naveo onda od funkcionalnostu uređaja na SBB nema ništa tj. može da se dobije dobar ruter ali je onda neophodan dodatni modem


..mora da se malo preradi čip i spremi za flešovanje što znači automatski da otpada varijanta diranja modema jer kao što si rekao SBB neće prihvatiti :D
Ako bi funkcionisalo onda bi najmanji problem bio SBB. Kakvi ...... između ostalih rade nebi ni primetili koliko ih interesuje
 
Ja sam pre nekoliko dana bio u Kralja Petra jer moram da se selim. Na novoj lokaciji će moći da se uvede sbb priključak ali ću morati kao novi korisnik što znači da ću dobiti novu opremu i sklapati novi ugovor. Dakle, sleduje mi i novi modem (sad imaj ovaj cisco2100) ali oni tvrde da više NEMAJU nikakvih drugih modema osim tog 3925. Ako počne igranka (a nema razloga da kod mene sve radi kako treba a drugima ne), jel postoji i dalje mogućnost da se ugasi wifi na 3925 i da ubodem svoj tplink-842, da mi on bar služi kao AP a da nemam probleme u mreži? Na koje opcije u setovanju mog rutera bi trebalo da obratim pažnju tj šta da prilagodim da to sve radi kako treba i po mogućstvu iz prve? PC bi mi i ovako bio preko lan kabla povezan ali imam 3-4 wifi uređaja na kojima ne sme da mi se dešava prekid/zabod wifi konekcije.
 
dao sam velike pare za RT-AC68 baš zbog nekih naprednih opcija koje mi trebaju i sad sve to da zaboravim jer mi je SBB uvalio krš uređaj? :d
Ја пишем да мени завршава посао, не да је добар уређај. Мада ... ја користим основне функције, да повежем комп(ове) и мобилне, да форвардујем портове који су ми потребни, заштитим приступ wireless делу, DDNS не користим одавно иако имам два фрај налога јер сам прешао на TeamViewer ... не пада ми више ништа на памет, вероватно и не знам које напредне функције могу да користим па и не размишљам о њима. Шта више да напишем од тога да ми у кутији стоји један RB750 који сам пробао пар пута по пар дана и одустао јер су ми функције превише напредне и углавном непотребне? ;)

Коме је то потребно, лакше решење је 3208 и тај напредан рутер. Мада мислим да је овде више вика него што некоме баш недостаје битна функција.

Е да, сад ћу да повежем мобилне и пробам како раде. :)
 
Ja sam pre nekoliko dana bio u Kralja Petra jer moram da se selim. Na novoj lokaciji će moći da se uvede sbb priključak ali ću morati kao novi korisnik što znači da ću dobiti novu opremu i sklapati novi ugovor. Dakle, sleduje mi i novi modem (sad imaj ovaj cisco2100) ali oni tvrde da više NEMAJU nikakvih drugih modema osim tog 3925. Ako počne igranka (a nema razloga da kod mene sve radi kako treba a drugima ne), jel postoji i dalje mogućnost da se ugasi wifi na 3925 i da ubodem svoj tplink-842, da mi on bar služi kao AP a da nemam probleme u mreži? Na koje opcije u setovanju mog rutera bi trebalo da obratim pažnju tj šta da prilagodim da to sve radi kako treba i po mogućstvu iz prve? PC bi mi i ovako bio preko lan kabla povezan ali imam 3-4 wifi uređaja na kojima ne sme da mi se dešava prekid/zabod wifi konekcije.

Samo ugasis WiFi na 3925, a tp-link prebacis u AP i ugasis mu dhcp..
 
@calexx brlja to sto si i sam napisao,sta ces detaljnije od toga? :D
Znaci kad mi je mob duze na wifi,prosto net "zakuca",ne radi mi nijedna android app koja koristi net (kasni messenger,viber cas ima,cas nema konekciju,kad surfujem odjednom zakoci i ne otvara i sl.),onda domet mu je ocajan,odem na hodnih zgrade (udaljenost do 10m uz prepreku vrata),a signal jedna crtica...,da mogu zapalio bi ovaj modem ;)
Малопре сам укључио два андроида, на једном сурфовао па укључио неку web камеру. На другом проверио мејлове па и ту укључио web камеру. На првом пребацио на D3go и пустио један програм. На другом оставио камеру десетак минута (без прекида) па угасио и укључио и ту D3go. Онда на оба андроида "гледао" пола сата те неке програме. На крају угасио теве па сурфовао по пар минута. Е сад, можда ја не умем да користим wireless и праве програме.

Данас сам кренуо и проверио, када изађем из стана, у улазу пун сигнал. Испред зграде (супротно од собе где је рутер) и даље осредње јак тј негде на средини списка који се појавио. На око 50м од зграде (и даље супротно од собе) је нестао. Стварно ми не значи много то да ради 50м од зграде у том смеру, мени је идеја у стану и евентуално око зграде ако баш баш мора мада избегавам.
 
Малопре сам укључио два андроида, на једном сурфовао па укључио неку web камеру. На другом проверио мејлове па и ту укључио web камеру. На првом пребацио на D3go и пустио један програм. На другом оставио камеру десетак минута (без прекида) па угасио и укључио и ту D3go. Онда на оба андроида "гледао" пола сата те неке програме. На крају угасио теве па сурфовао по пар минута. Е сад, можда ја не умем да користим wireless и праве програме.

Данас сам кренуо и проверио, када изађем из стана, у улазу пун сигнал. Испред зграде (супротно од собе где је рутер) и даље осредње јак тј негде на средини списка који се појавио. На око 50м од зграде (и даље супротно од собе) је нестао. Стварно ми не значи много то да ради 50м од зграде у том смеру, мени је идеја у стану и евентуално око зграде ако баш баш мора мада избегавам.

Srećniče!
Uživaj dok traje ...
 
calexx, domet jako zavisi od zgrade u kojoj zivis i koliki ti je stan/raspored... Meni npr. nije radio na terasi dijagonalno nasuprot sobe u kojoj se nalazio, 100m2. A kamoli izvan stana.
 
Poslednja izmena:
Imam ovaj modem i nemam nikakvih problema. Pre njega sam imao belikin ruter ni on nije pokrivao ceo stan. Sad sam belkin stavio u drugi deo stana i sad ima wifi i na terasi :) stan je 105m2
 
Tisi obavešten taj HG odlično radi u četvorosobnim stanovima, samo u manjima pravi problem:d

Šalu na stranu sa pomenutim aplikacijamaima problem, sa dometom koju pruža interna antena to je već relativna stvar
 
Da li je neko probao taj novi wifi ruter koji daju, navodno su tek sad ustanovili da se korisnici masovno zale na EPC 3925... pa imaju u ponudi neki novi?
Patka ili?
 
@cacanin Nemam pojma za ovo,ja sam im vec pisao da mi zamene za onaj modem+TP ruter,rekli su da su evidentirali i da ce za koji dan doci da to rese...
Gde si to cuo?
 
Nazad
Vrh Dno