Šta je novo?

Cisco EPC3925

Obrnuto...treba da postavi Tp-link kao Access Point, dakle na tp-linku iskljuci dhcp i ukljuci wi-fi, a na ciscu iskljuci wi-fi...kablom vezes tp link i cisco ali kablove kacis na lan portove oba rutera...pogledaj na netu tutorial, ima 100%

Ja sam ovaj moj Linksys iskoristio kao repeater bridge instaliranjem ddwrt firmware-a na njega...

Kako obrnutoi majku mu :)
Pa napisao sam isto sto i ti samo sam malo zbrzao :)
Ako ima AP mod neka ga stavi tako u suprotnom ovo prvo resenje.
DHCP gasis da bi cisco mogao da mu dodeljuje adrese.
 
Lol, vidi stvarno..nisam ni procitao ceo odgovor :D
 
a zna li ko moze li se sta uraditi sa USB portom ovog modema/rutera?
po netu nema puno informacija, ali se ne predajem (makar nada umire poslednja).
da li je neko uspeo da koristi ovaj port za recimo eksterni HDD ili mozda kao print server?
na propratnom CD-u ima nekih drajvera za USB ali ih nisam isprobavao....
 
a zna li ko moze li se sta uraditi sa USB portom ovog modema/rutera?
po netu nema puno informacija, ali se ne predajem (makar nada umire poslednja).
da li je neko uspeo da koristi ovaj port za recimo eksterni HDD ili mozda kao print server?
na propratnom CD-u ima nekih drajvera za USB ali ih nisam isprobavao....

Mislim da sam negde video na netu da je ili zakljucan ili sluzi samo za diagnostic/service. E iz tih sitnih razloga cu da kupim normalan ruter.

Meni je inace bio crko u cetvrtak i u petak mi majstor zameni i rece da je istog dana zamenio jos 3 komada.
 
Da li vam lampice ispravno pokazuju signalizaciju?

Čuo sam od više ljudi da im je signalizacija neispravna tj da svetle sve lampice
 
Мени су на почетку светлеле тотално неправилно. Прве 4 светле па друге 4 полусветле па две нешто између, па две слабо светле и последња (та је за други телефон које иначе немам) трепће. Онда се у једном тренутку то променило и кренуло је нормалније, прве 4 светле па онда светле и блинкају оне на које је накачена нека мрежна (наранџасто за 100 мегабитне, зелено за гигабитне) и остале не светле. Када сам почетком децембра отказао неку додатну услугу па се онда модем рестартовао (ваљда тако добије нове податке), све се вратило и од тада је опет као на почетку, апсолутно бзвз. Нема никаквог значаја осим што немам инфо који линк ради.

Пошто софтвер за ове модеме/рутере (као и за Д3 пријемнике) вероватно ради СББ а не Циско, а пошто у СББ раде неки приучени рођаци и "стручњаци" који немају појма са техником, вероватно ће то да остане док неко случајно не убоде решење. Као што за пријемнике никако да проради било која обећана додатна функција, а оне које раде то раде лоше, тако су и ови рутери осакаћени али не мислим да то СББ ради намерно него једноставно немају некога ко то уме да уради. Имају ОК маркетинг и очајан технички део фирме.
 
Dakle to je masovna pojava. Što se ciska tiče unutra su tajlandski delovi (tako ih inače i specijalizovovani softveri prepoznaju) tako da tu od kvaliteta nema ništa.

IPak problem je što se sve to skupo naplaćuje
 
A jel ima neko novije azuriranje softvera za ovaj modem? Mislim da on generalno nije los,ali da mu je uzasno los Sbb softver i da zato imamo te probleme ;)
Ako ima,okacite link
 
Ne mozes tek tako da stavljas bilo koji softver a da nije od SBBa jer mozes da nepovratno brickujes modem...svaki operater ima svoj softver po kome je modem konfigurisan kako bi radio u njihovoj mrezi...sta je tu je na zalost
 
Ovaj EPC3925 nije ni za k. Zadnjih 10 dana sam imao preko 500 flopova. Dolazio lik iz sbb-a da vidi sta je problem, signal dobar, sve u redu, al i dalje puca net na svakih par minuta. Nekad radi nekoliko sati bez prekida, a nekad ne moze da se sastavi. Na kraju je napisao da modem pisti, cvili, place, kuka za zamenom. Trazio sam EPC3208, al kao tesko da cu ga dobiti. Rece da ima nova serija EPC3925 koja nema ovih problema.

Sto se lampica tice svetli ko novogodisnja jelka. Ne mozes povatati kad svetli,a kad ne.
 
Jos je njesra sto nije dual-band vec ima samo 2.4GHz...
 
Ne mozes tek tako da stavljas bilo koji softver a da nije od SBBa jer mozes da nepovratno brickujes modem...svaki operater ima svoj softver po kome je modem konfigurisan kako bi radio u njihovoj mrezi...sta je tu je na zalost

Pa dobro sve ovo stoji,ali jel ima negde na sajtu kod njih da se skine novi softver? ;)
 
Nema, modem se sam updateuje kad oni puste novu verziju daljinski...
 
Aha ok,a kako ja da znam koja mi je verzija sadasnjeg softvera,cini mi se da ima opcija na tv-u da se vidi za modem? ;)
 
Nije dobra adresa...za ovaj epc3925 adresa je 192.168.0.1
 
Jel neko resio problem wifi-ja?
Pisao sam i na Sbb forumu,ali koliko vidim slaba vajda.
Evo da ponovim,imam mob LG L7 II i cesto mi net zakuca kad mi je mob duze na wifi-ju (ne radi viber,kasne fb messenger poruke ili uopste ne stizu i sl.),tamo rekose izgleda da je problem ovaj cip u mobu koji se ne poklapa sa ovim Cisco wifi-jem,jel ima nekor esenje,osim da promenim mob i modem? ;)
 
Nema resenja, jednostavno tako je...jedino da iskljucis wifi na njemu i uzmes neki dobar AP pa da ga nakacis da on daje wifi..cisto sumnjam da ce ovi nasi popraviti firmware i srediti sve probleme
 
@zechs ma oce,ako je do softvera,samo sto treba da ih "bombardujemo" mejlovima za ovaj problem i morace naci resenje.Ja ih vec uveliko smaram :D
 
Samo što neće grand sbb show da ti reši taj problem. Oni nemogu da reše problem signaliuacije na uređaju pung i drugih stvari a da rešavaju što pojedine aplikacije nefunkcinišu preko wifi
 
@zechs ma oce,ako je do softvera,samo sto treba da ih "bombardujemo" mejlovima za ovaj problem i morace naci resenje.Ja ih vec uveliko smaram :D
Nema sanse, nemaju oni programere za tako nesto..jedino CISCO-u da plate da se time pozabavi (mos misliti koliko razmisljaju o tome :D)..iskreno dzaba trosis kilobajte na smaranje, ali ti zelim da uspes u tome :)

Morali bi prvo da poukljucuju neke opcije koje su iskljucili iz firmware-a, poput bridge mode-a, zatim da vide da u samom firmware-u pojacaju snagu wi-fi signala (cisto sumnjam da znaju da se to moze uraditi)..vidis da to vec deluje kao "misija nemoguce" :D
 
Evo da se i ja javim kao "ponosan" vlasnik ovog rutera od petka kao i duo gold paketa.
Sve lampice sijaju.
Whatsapp malopre zabagovao medjutim i ortaku isto e sad da li je do rutera ili do WA servera videcu jos...
Kako stvari stoje moracu i ja da trazim modem plus moj dlink ( ne treba mi njihov krs wifi koji daju uz modem )

Ps: taman sam mislio da se otarasim jednog uredjaja ispod TV-a :(
 
Лампице не умеју да среде, код мене су у једном тренутку прорадиле нормално и то је трајало до следеће промене пакета ... вероватно су одрадили један део и оставили тако. Што се бриџ мода тиче, ни то не верујем да је до њих јер више новијих упутстава за рутер не помињу то. Мислим да је крајњи домет СББ "софтвериста" да преведу неки део у менијима на Д3 ... мада ту понешто и раде, рецимо укинули су неке функције које су радиле на оригиналном софтверу. Не верујем да раде софтвер за рутер, то вероватно морају да наруче (свеједно да ли од Циска или неке независне куће) а пошто се то углавном плаћа, не очекујем ускоро од СББ-а. Можда ако буде нека фрка због понуда конкуренције па онда уложе кинту да унапреде ... али знајући колико воле паре ... тешко.
Пошто је јесенас склопљено много уговора па им стари корисници уопште нису битни, они сада имају (ваљда, не пратим) акције за нове кориснике да их навуку а после ... мора да се сачека крај уговора. Мени је реално да ће СББ понуда да се битно промени негде пред крај идуће године, дотле ће да буде неко повећање брзине и ништа друго битно. Мада то постаје све мање битно па ме не би чудило да врло ускоро драстично повећају брзине ... што сам чуо и од типова који су довукли оптички кабл до комшилука и ту поставили ново чвориште. Надам се да ће Телеком да убрза са истуреним степенима и да ће ТТ да се оправи и настави да ради, то је једини начин да се ове СББ циције мало отворе.
 
grand sbb show je primer lošeg tretiranja starih korinika. NIkad ama nikad od osnivanja nisu svojim starim korinicima ponudilu neku pogodnost, bilo šta.

Cilje je samo navuči nove korinike pomo gućstvui one koji nepipaju ništ ai nežale se i svi zadovoljni.

Ne znam zašto mi pade na pamet ona starinska dok je ovaca biće i šišanja
 
Мислим да је крајњи домет СББ "софтвериста" да преведу неки део у менијима на Д3 ... мада ту понешто и раде, рецимо укинули су неке функције које су радиле на оригиналном софтверу. Не верујем да раде софтвер за рутер, то вероватно морају да наруче (свеједно да ли од Циска или неке независне куће) а пошто се то углавном плаћа, не очекујем ускоро од СББ-а. Можда ако буде нека фрка због понуда конкуренције па онда уложе кинту да унапреде ... али знајући колико воле паре ... тешко

Cisco EPC3925

Running: Wind River VxWorks
OS CPE: cpe:/o:windriver:vxworks
OS details: VxWorks

Inače da dodam, na starijoj verziji EPC3925 Firmware postojala je opcija "Advanced Tab" i ovde je neko pitao za te podatke

There is an “Advanced” tab which will ask for another Username & Password:
Username: admin
Password: W2402

Ova opcija je novi update-om ugašena i onemogućen pristup sa ovim podacima, a pored toga i TelNet je ugašen isto, tako da od portova što je aktivno TCP 80 i 1900 sve ostalo pogašeno sa poslednjim osvežavanjem...
 
Poslednja izmena:
Moderator zvaničnog Linksys foruma kaže da je Cisco EPC 3925 ISP supported product... Mislim da SBB naručuje od njih firmware, ne verujem da SBB ima stručnjake koji su u stanju da napišu firmware za taj uređaj. :D
 
Moderator zvaničnog Linksys foruma kaže da je Cisco EPC 3925 ISP supported product... Mislim da SBB naručuje od njih firmware, ne verujem da SBB ima stručnjake koji su u stanju da napišu firmware za taj uređaj. :D

Cisco nije zadužen za tehničku podršku :D još im i to fali pa da budu preplavljeni žalbama kakva je oprema koja se nalazi na strani korisnika....a ovi naši valjaju šta stignu samo da radi... :D

Thank you for your question. However, this community is for Cisco Small Business Products and the DPC3925/EPC3925
is not a Cisco Small Business Product.

Your product is an internet service provider (ISP) supported product. In other words you need to contact your ISP or technology reseller that you purchased this from to help you with your question.
 
Cisco EPC 3208 modem je trenutno najbolje što imaju od modema... Ako potpisuješ nov ugovor, moraš da se natežeš sa njima (da im ponoviš par puta :D) da ti daju EPC 3208 umesto EPC 3925... Uz EPC 3208 daju TP-Link 740N Lite ruter. Kome treba bolji wifi ruter, moraće da se izuje za neki Linksys ili D-Link. Lično koristim Linksys E900 ruter u kombinaciji sa EPC 3208 modemom, a imam i D-Link DIR-657. Oba uređaja su se neuporedivo bolje pokazala od EPC 3925.

Moraće da se reše problemi kad-tad sa EPC 3925 jer sve više ljudi ima Android uređaje na kojima koriste WhatsApp, Viber, Hangouts...
 
Nazad
Vrh Dno