Šta je novo?

Cisco EPC3925

u celom stanu (osim u sobi u kojoj se nalazi) signal je low (i u sobi pored i u najdaljoj tacki od rutera), ali net generalno dobro radi. Isti signal sam imao i sa d link ruterom i nekom tp link antenom.

Bio sam danas do sestre, jer se žalila da joj sporo radi net (uzeli D2) i stvarno na kablu 15mb i u sobi gde je ruter preko wifi isto, ali u sobi pored, postoje 2 pregradna zida ali i dvoja vrata, ni 1mb!!!
Mislio sam da je do LT, jer navodno ima problem sa wifi, što verovatno i jeste, ali je zasluga delom i rutera.
Nisam znao šifru i adresu za pristup, sad čitam da je 192.168.0.1, da proverim na koju je jačinu podešen.
 
pozdrav svima. pre jedno 2 nedelje sam presao na duo silver mix i dobio ovaj modem/ruter (d3 uredjaj mi nisu menjali posto sam imao najnoviji) i od starta sam primetio da mu je wifi lom zivi. na spratu gde je modem i to u istoj sobi 5 crte, cim izadjen van sobe (jedno 6~ metra, i jedan zid) pada na 2 crte. na spratu ispod takodje 2 crte, na prizemlju jedva jedna kilava crta. komsija kome dajem da koristi wifi (koji zivi oko 100m dalje od mene) nije mogao da uhvati signal, a pre dok je bio TPlink cepao rodja 2crte i oko 7~mb protok.
e onda sam resio da ga otvorim da vidim kakvo ****** od antene ima. ima 2 "antene" , 2 stampane ploce i na njima zalemljena masa i signal (jedna antena 1x0.5cm, druga 0.5x3cm)
malo guglao po netu i nadjem ti: Pogledajte prilog 130290 sa istim prikljuckom kao sto ima njegova fabricka antena. lepo skinem fabricku antenu, ubodem ovo sto sam kupio i na drugi kraj zakacim Pogledajte prilog 130289
tako cu i da uradim i sa drugom antenom. sad cepa i komsa i cela kuca, svi srecni.
nikakva steta nije nanesena modemu, sve se moze lepo vratiti kao sto je i bilo da niko ne primeti, kroz rupice na modemu sam sproveo kabl od antene tako da nema ama bas nikakve stete. a inace ovako modem lepo radi, za ove dve nedelje mozda se samo 2x restartovo
toliko od mene, pozdrav svima i sve najbolje!
Jel budžio još neko ovo, gde ima da se kupi ta antena?
 
Синоћ сам ишао до комшије два спрата изнад да му "дам" мало интернета јер мора да чека неколико дана да дођу да му пусте и код њега се и СББ EPC3925 и Телекомов HG520i виде одлично, чак су први на списку онога што види од комшијских. HG520i има мало јачи сигнал али је то вероватно зато што сам га откачио од остатка мреже и ставио на прозор док је EPC3925 негде у соби.
Баш ћу да пробам како се виде у ближем и даљем комшилуку, понећу телефоне па ћу да мерим колико се далеко виде и чују. ;)
 
Imam EPC3925 i hoću da dobacim signal u drugoj kući sa D-link DIR-615 ruterom. Od podesavanja koja imam na EPC-u isključujem WPA2 enkripciju (nema mogućnost izbora WEP enkripcije). U WDS ubacujem MAC adresu D-link-a. Istog trenutka se gubi wireless signal (na kablu radi). Imam firmware od 13og juna. U kom modu treba da podesim D-link da radi (ima dd-wrt firmware) ?
 
Ja odradih to tako sto sam iskljucio u opcijama wireless za ono djubre od dobijenog modema i onda samo uleteo u meni wi-fi rutera i kliknuo easy setup, next, next i on je prakticno sve sam podesio. Naravno WPA2 i slicno sam izaberes...
 
Poslednja izmena:
Imali ovaj Cisco EPC3925 Port QoS? Ovo imam na starom dobrom TP-Link WR543G i koristim. Vrlo korisna stvar da neko ne bude odsečen kad se vuče torrent isl.

Zvali me iz SBB i barili me da pređem na novi paket i dobijem sve novo (ruter, reciever). Nudili mi i fiksni. Kažu nestaće rutera , a ja joj kažem da neće....:D
Ja sam se otimao i rekao sam da ću videti u februaru ili martu možda. Za neku razliku do 200-300 din. u računu bi dobio 15/1,5Mbps bi dobio mnogo bolji receiver i još neke kanale hd isl. mislim da Gold duo paket.
Fiksni mi ne treba jer ti daju novi broj. Da može da se prebaci broj pa da čovek i razmisli.
 
Poslednja izmena:
Takav ruter tesko da moze da ima QoS koji ce raditi posao, za tako nesto treba daleko kvalitetniji.
 
Imali ovaj Cisco EPC3925 Port QoS? Ovo imam na starom dobrom TP-Link WR543G i koristim. Vrlo korisna stvar da neko ne bude odsečen kad se vuče torrent isl.

http://screenshots.portforward.com/routers/Cisco/EPC3925/Wireless_QoS.htm


Zvali me iz SBB i barili me da pređem na novi paket i dobijem sve novo (ruter, reciever). Nudili mi i fiksni. Kažu nestaće rutera , a ja joj kažem da neće....:D
Ja sam se otimao i rekao sam da ću videti u februaru ili martu možda. Za neku razliku do 200-300 din. u računu bi dobio 15/1,5Mbps bi dobio mnogo bolji receiver i još neke kanale hd isl. mislim da Gold duo paket.
Fiksni mi ne treba jer ti daju novi broj. Da može da se prebaci broj pa da čovek i razmisli.
Duo gold
http://www.sbb.rs/Paketi/5546/DUO+GOLD.shtml/nav_start=0
 
Pa mozes da uzmes duo silver za iste pare kao i do sada tv+net i dobijes ovaj EPC3925 i novi receiver koji ima premotavanje unazad 72h ali su to poceli da naplacuju 110 dinara.

On topic

Nije mi jasno sto nama daju ovako budjav firmware da je to neverovatno, bridge mode iskljucen, pola opcija fali itd.
Ne moze ni da se hakuje bridge mode na ovom nasem firmware.
 
Jel ima ikakvog rešenja za slab Wifi signal? Mnogo ima Wifi mreža u okolini, preklapaju se svi kanali koji god da izaberem, a signal je čak -79 dBm u susednoj sobi, to je nekih 5m od rutera sa malo debljim zidom.. Linksys Wrt54gl nije imao tih problema, imao je jači signal..
 
koji ima premotavanje unazad 72h ali su to poceli da naplacuju 110 dinara.

Ta usluga vredi tih para jedino je oko tehnicke strane problem sto neka znaju kod " premotavanja " da pogrese pa uhvate pola epizode pre :S:
 
То је до теве станица, EPG ради по сатници коју су добили од њих па ако ови крену касније или раније, ето промашаја. Емисије обично касне мада сам ових дана гледао неке филмове и баш сам се зачудио да су почињали и по 15 минута пре наведеног термина
 
Jel ima ikakvog rešenja za slab Wifi signal? Mnogo ima Wifi mreža u okolini, preklapaju se svi kanali koji god da izaberem, a signal je čak -79 dBm u susednoj sobi, to je nekih 5m od rutera sa malo debljim zidom.. Linksys Wrt54gl nije imao tih problema, imao je jači signal..

pa video sam da ga je neko otvarao i stavio normalnu antenu na njega, ja sam mu iskljucio wifi i stavio moj wifi router
 
Ti si stavio tvoj ruter u AP mod ili ruter mod?
 
Jel imao neko problem sa ovim ruterom i Android i Apple uredjajima , kod mene se na Android telefonu i IPadu net jednostavno zakuca, signal je odlican , ali protoka nema , i onda posle nekog vremena proradi net pa onda opet zakuca protok i tako u krug.

Jel zna neko sta bi to moglo biti?
 
To je vec opstepoznata stvar, imas ovde na forumu moja i tudja iskustva.
Ukratko, da bi resio problem treba da trazis zamenu za Cisco EPC3208+wifi ruter. Od SBB-a ces dobiti TPLink 740, pa bi bilo dobro da kupis neki bolji.
 
Jel imao neko problem sa ovim ruterom i Android i Apple uredjajima , kod mene se na Android telefonu i IPadu net jednostavno zakuca, signal je odlican , ali protoka nema , i onda posle nekog vremena proradi net pa onda opet zakuca protok i tako u krug.

Jel zna neko sta bi to moglo biti?

Imao sam isti slučaj sa EPC 3925. Kiza ti je rekao šta činiti dalje. :)

Inače, preporučujem ti ovaj ruter: http://www.linksys.com/en-eu/products/routers/e900 .

Ukoliko su ti neophodni gigabitni LAN portovi, kupi ovaj: http://amplifi.dlink.com/products/DIR-657 i obavezno mu ažuriraj firmware na verziju 1.02: ftp://ftp2.dlink.com/PRODUCTS/DIR-657/REVA/DIR-657_FIRMWARE_1.02B07_BETA.ZIP .

Oba rutera savršeno rade u kombinaciji sa EPC 3208 modemom. Posedujem oba pomenuta modela. Oba rade odlično sa Android i Apple uređajima.
 
bacite taj link gde se raspravljalo o problemu sa android uređajima jer nikad nisam imao problema sa istim
 
kolik vidim tamo se raspravlja o specifičnom softveru koji je sam po sebi problematičan i bagovit tipa prazni baterijunenormalno i sliučno.
kako se browser ponaša
 
Whatsapp i Hangouts rade savršeno sa drugim ruterima, jedino su mi ekstremno brljali sa EPC 3925. Isto iskustvo imaju i korisnici koji su prijavili ovde identične probleme sa EPC 3925 koje sam uočio. Jednostavno, kad konekcija na Androidu miruje više od 5 minuta, zaglupi se. Kad se nakon toga pokrene web browser na telefonu, odglupi se posle 4-5 sekundi. Isti je slučaj i sa Nexus 4 i sa Sony Xperia Mini i sa Galaxy Nexus telefonima u kombinaciji sa EPC 3925.

E sad, možda postoje problematične serije EPC 3925 sa ovim problemom, možda se EPC 3925 ne podnosi sa Qualcomm čipsetom. Veruj mi, ni meni nije jasno šta se dešava. Nokia E52 npr. radi savršeno sa EPC 3925.

Što se tiče žične konekcije, stabilna je. :)
 
I ja sam dobio EPC 3925 kada sam produzavao ugovor. i pokajao sam se sto sam uzeo ovaj ruter. WiFi signal mi je ocajan, u prostoriji gde se nalazi ruter je ok, ali na drugom i trecem spratu kuce jedva uhvati, ping katasrtofa.
Ranije sam imao Tp-link 543G i antenu od 8db i signal po kuci mi je bio odlican.

E sad mene zanima,

da li postoji mogucnos da nekako iskoristim taj tp-link i antenu, da iskljucim wifi na EPC 3925, da mi tp-link "siri" wifi po kuci?
 
Mozes naravno,prikaci ga na lan ulaz od cisca i iskljuci mu dhcp a na ciscu iskljuci wi fi u njegovim podesavanjima.
 
Obrnuto...treba da postavi Tp-link kao Access Point, dakle na tp-linku iskljuci dhcp i ukljuci wi-fi, a na ciscu iskljuci wi-fi...kablom vezes tp link i cisco ali kablove kacis na lan portove oba rutera...pogledaj na netu tutorial, ima 100%

Ja sam ovaj moj Linksys iskoristio kao repeater bridge instaliranjem ddwrt firmware-a na njega...
 
nazalost na tp-link 543G ne mogu ddwrt da ubacim a nema repeater bridge mob..

probacu ovu varijanu, znaci ako iskljucim dhcp na tp-linku, moracu IP adrese manuelno da unosim ili ?
 
Poslednja izmena:
Vidi da li ima mogucnost stavljanja u access point mode...to neki ruteri imaju po defaultu vec u fabrickom firmware-u
 
Nazad
Vrh Dno