Šta je novo?

Cisco EPC3925

Jedno pitanje vezano EPC3925. Da li i kod vas ne postoji opcija biranja WEP enkripcije Wireless-a. Hteo sam da prebacim u WEP da bih mogao da koristim WDS kako bi ga povezao Wireless-om sa starim ruterom. Ali cenim da je zbog firmware ovo takodje nemoguće kao i bridge mode. Ima li ko rešenje za ovaj slučaj?
 
@Alex, postoji opcija biranja WEP enkripcije. Koja ti je verzija fw?
 
Verzija epc3925-ESIP-16-v302r125573-130606c (13. jun 2013)

Mada nije toliko bitno što nema pošto sam našao neko drugo rešenje u međuvremenu.
 
pozdrav svima. pre jedno 2 nedelje sam presao na duo silver mix i dobio ovaj modem/ruter (d3 uredjaj mi nisu menjali posto sam imao najnoviji) i od starta sam primetio da mu je wifi lom zivi. na spratu gde je modem i to u istoj sobi 5 crte, cim izadjen van sobe (jedno 6~ metra, i jedan zid) pada na 2 crte. na spratu ispod takodje 2 crte, na prizemlju jedva jedna kilava crta. komsija kome dajem da koristi wifi (koji zivi oko 100m dalje od mene) nije mogao da uhvati signal, a pre dok je bio TPlink cepao rodja 2crte i oko 7~mb protok.
e onda sam resio da ga otvorim da vidim kakvo ****** od antene ima. ima 2 "antene" , 2 stampane ploce i na njima zalemljena masa i signal (jedna antena 1x0.5cm, druga 0.5x3cm)
malo guglao po netu i nadjem ti: U-FL-RP-SMA-WiFi-Mini-PCI-ANTENSKI-KABL-NOVO_slika_O_3164923.jpg sa istim prikljuckom kao sto ima njegova fabricka antena. lepo skinem fabricku antenu, ubodem ovo sto sam kupio i na drugi kraj zakacim BOOSTER-WI-FI-OMNI-2-4GHz-7-dbi-ANTENA-ZA-INTERNET_slika_O_5588361.jpg
tako cu i da uradim i sa drugom antenom. sad cepa i komsa i cela kuca, svi srecni.
nikakva steta nije nanesena modemu, sve se moze lepo vratiti kao sto je i bilo da niko ne primeti, kroz rupice na modemu sam sproveo kabl od antene tako da nema ama bas nikakve stete. a inace ovako modem lepo radi, za ove dve nedelje mozda se samo 2x restartovo
toliko od mene, pozdrav svima i sve najbolje!
 
Treba mi pomoc u vezi ovog rutera posto wifi signal imam samo u pola stana, kako da wifi prebacim i u drugi deo stana?
 
Ili da ga premestiš na lokaciju gde ćeš imati bolji domet, ili d auzmeš još jedan uređaj kojim bi nadoknadio manjak signala u ostatku stana ili da budžiš postojeći kak je navedeno
 
Dobri ljudi sa foruma da li je iko uspeo da nabavi admin username i password za ovaj ruter, kopah po netu ali bezuspesno???
 
ja sam ga dobio sa username: (prazno polje) , password: (prazno polje) . samo kliknes Log In. zato sam ja stavio svoj username i password sada.
 
ja sam ga dobio sa username: (prazno polje) , password: (prazno polje) . samo kliknes Log In. zato sam ja stavio svoj username i password sada.

Znam da moze tako da se uloguje u ruter i podesava, ali to nije admin nalog i ako podesis svoj user i pass i dalje nisi podesio admin nalog. Mene interesuje da li je neko otktio koji je admin nalog tj. username i password???
 
На тај начин може да се постави и user admin, нисам сигуран да постоји друга конкретно admin комбинација али можда постоји нека посебна ... шта очекујеш да је омогућено неким посебним логовањем? Ајде за оне АДСЛ рутере који као обични корисници немају скоро ништа а постоји admin за који је проваљена лозинка али овде је углавном све доступно. Осим пар детаља за које иначе пише да их нема у последњим верзијама.
 
На тај начин може да се постави и user admin, нисам сигуран да постоји друга конкретно admin комбинација али можда постоји нека посебна ... шта очекујеш да је омогућено неким посебним логовањем? Ајде за оне АДСЛ рутере који као обични корисници немају скоро ништа а постоји admin за који је проваљена лозинка али овде је углавном све доступно. Осим пар детаља за које иначе пише да их нема у последњим верзијама.

Posto sam malo kopao po netu na ciskovom sajtu tj. njihovom pdf pise da postoji username: admin i password:password za admin logovanje a negde sam video na bosanskom ili cijem vec forumu da kod njih je password: W2404 ili W2402 ne secam se. Probao sam oba bezuspesno. Posto je naravno podesavanja za usb post tipa samba share logovi podesavanje signala preko coaxa itd. Elem kad su mi ga uveli nesto je gubio signal non stop i ja zvao podrsku i majstor rece sad cu da se ulogujem da vidim logove (koja ja naravno nisam nasao sa standard blanko user i pass) i naravno majstor pogleda da se resetovao. E sad ja bih isto tako da se ulogujem i pogasim odredjene protokole da ne mogu tako lako da pristupaju mojoj mrezi itd. Suma sumarum mora postojati neki admin username i pass kao i za lelekom rutere.
 
Nek ti je sa srecom onda. Bolje mozda da pogledas film Swordfish, cujem da se tu stosta moze nauciti. Na stranu sto nije ruter taj koji menja karakteristike signala, sto ti se "majstor" ne uloguje na ruter preko administratorskog racuna (zovu se centrala sa razlogom), sto ne mozes ti da njih zeznes gaseci podesavanja na ruteru da budes anoniman i slicno. Ako vec hoces da glumis hakera, raskini ugovor sa SBBom i vezi se na neciji wifi.
 
Nek ti je sa srecom onda. Bolje mozda da pogledas film Swordfish, cujem da se tu stosta moze nauciti. Na stranu sto nije ruter taj koji menja karakteristike signala, sto ti se "majstor" ne uloguje na ruter preko administratorskog racuna (zovu se centrala sa razlogom), sto ne mozes ti da njih zeznes gaseci podesavanja na ruteru da budes anoniman i slicno. Ako vec hoces da glumis hakera, raskini ugovor sa SBBom i vezi se na neciji wifi.

Haker nisam ali programer jesam, obicnom korisniku kao sto si ti ne treba ono sto sam ja napisao par postova pre i zanemaruje cinjenicu da moze u bilo kom trenutku da ti upadne u mrezu ili racunar i dira tvoju privarnost. Ja necu nikoga da zeznem nego samo da im ne dam da prcakju sve i svasta od moje privatnosti.
 
Jeste, obican sam korisnik, zato sam ljudima i davao informacije o EPC3925 da HTML-injection ne radi i da se vise ne moze prebaciti iz NAT u Bridge mode. Zato sam i savetovao ljudima, kao i ostali, da uzimaju EPC3208 i da koriste svoje rutere, uz dd-wrt ako jos imaju mogucnost. Tako da molim te preskoci me sa tvojom eventualnom RAF diplomom. I opasan si mi programer ako mislis da mozes da imas ikakvu anonimnost potpisivajuci ugovor na svoje ime i onda glumiti ludilo i gasiti "napredne" opcije na ruteru od 5 evra. Lepo sam ti rekao ako zelis da budes siguran, kaci se nekom drugom na konekciju.
 
Poslednja izmena:
Jeste, obican sam korisnik, zato sam ljudima i davao informacije o EPC3925 da HTML-injection ne radi i da se vise ne moze prebaciti iz NAT u Bridge mode. Zato sam i savetovao ljudima, kao i ostali, da uzimaju EPC3208 i da koriste svoje rutere, uz dd-wrt ako jos imaju mogucnost. Tako da molim te preskoci me sa tvojom eventualnom RAF diplomom. I opasan si mi programer ako mislis da mozes da imas ikakvu anonimnost potpisivajuci ugovor na svoje ime i onda glumiti ludilo i gasiti "napredne" opcije na ruteru od 5 evra. Lepo sam ti rekao ako zelis da budes siguran, kaci se nekom drugom na konekciju.

Ne znam koji je to RAF fakultet, i kakve veze ima sql injection sa onim sta sam ja pricao??? A i necu da se raspravljam. Ja sam pitao da li neko ima admin user i pass i rekao sta cu da uradim kome se svidja svidja komew se ne svidja moze da se zali upravi vodovoda.
 
I receno ti je da ostavis blanko username i password, iako glumis ludilo ziveci u ubedjenju da postoji neki ultra-giga-hidden administratorski racun zato sto si ti procitao na bosanskom forumu. Neces pronaci nista sakriveno niti ces naci neke opcije da ugasis, posto je firmware-ski onemoguceno, tj. SBB dobija ovaj firmware iz Rumunije i zato ni sami nisu sposobni da odgovore na pitanja zasto Bridge mode nije omogucen na EPC3925 i slicno. Takodje, ako ga resetujes na fabricka podesavanja, cim ponovo konektujes ruter on automatski skida njihov firmware sa centrale, tako da cak i ako promenis nesto, odmah ce da se revertuje. Posto ocigledno imas 0 znanja o celoj situaciji i uopste o tome sta trazis, da ti pomognem.

EDIT: Jedno pitanje za kraj: Svestan si razlike izmedju HTML i SQL?
 
Poslednja izmena:
I receno ti je da ostavis blanko username i password, iako glumis ludilo ziveci u ubedjenju da postoji neki ultra-giga-hidden administratorski racun zato sto si ti procitao na bosanskom forumu. Neces pronaci nista sakriveno niti ces naci neke opcije da ugasis, posto je firmware-ski onemoguceno, tj. SBB dobija ovaj firmware iz Rumunije i zato ni sami nisu sposobni da odgovore na pitanja zasto Bridge mode nije omogucen na EPC3925 i slicno. Takodje, ako ga resetujes na fabricka podesavanja, cim ponovo konektujes ruter on automatski skida njihov firmware sa centrale, tako da cak i ako promenis nesto, odmah ce da se revertuje. Posto ocigledno imas 0 znanja o celoj situaciji i uopste o tome sta trazis, da ti pomognem.

EDIT: Jedno pitanje za kraj: Svestan si razlike izmedju HTML i SQL?

Ne citas sta sam napisao, znam za blanko user i pass, a admin user i pass moraju postojati jer ne mozes ni usb da podesavas sto je veoma glupavo. Ako ga resetujem na fabricka podesavanja i ne zakacim za kablovski net mogu izmeniti admin user i pass i izbrisati blanko usera. Znam razliku izmedju html-a i sql-a. I moras da si svestan da asp i jaas login moduli se odavno brane od sql injectiona.
 
Sad sam skontao da ipak kod mene nije problem u ciscu nego u raspalom tp linku kod mene u kuci.
Wi fi na ciscu radi,ali tp link gubi lan konekciju sa ciscom i samo restart rutera pomaze.
Ne gine mi novi trosak na ruter :)
 
Pozdrav svima,

da li mi neko može pomoci oko ovog rutera i povezivanja sa Windows 8 OS-om. Naime imam više laptop računara koje koristim u stanu i na dva je instaliran Windows 7 i Windows XP operativni sistem i oni rade bez problema sa ovim ruterom. Na trećem laptopu sam instalirao Win 8 (64bit) i iako vidim mrežu ne mogu da se povežem sa istom. Da li je neko imao sličan problem i da li je uspeo da ga reši? Hvala na bilo kakvoj pomoći u vezi ovoga.
 
Ja imam instaliran Win 8.1 na sekundarnom disku i sve mi radi normalno... Nisam morao da instaliram nikakve drajvere, nikakva dodatna podešavanja, ništa...
 
Meni počeo da pisti ko blesav? Jel neko tražio da mu zamene uredjaj zbog toga?
Inače radi ok, nakacena dva telefona, android tv, mrežni audio plejer...
 
Samo im sastavis lep email, napises kako ti uredjaj pisti itd. i zamenice ti bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno